منابع کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1402
گرایش‌های بالینی، بالینی کودک و نوجوان ، سلامت ،بهداشت روان

به وبسایت گروه آموزشی کیهان، اولین، بزرگترین و تخصصی‌ترین مرجع تخصصی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری روان‌شناسی خوش آمدید. در مجموعه کیهان، رتبه‌های تک‌ رقمی ارشد و دکتری روانشناسی دانشگاه تهران و شهیدبهشتی گرد هم آمدند تا بر اساس تجربه‌ای که در کنکور خودشان و سال های گذشته کسب شده، جامع‌ترین و اصلی‌ترین منابع کنکور را به شما داوطلبان گرامی معرفی کنند، در اینجا قصد بر این است که داوطلب با جزوات خلاصه و مطمئن تمام این منابع آشنا شده و مسیر موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی را با خیالی آسوده طی کند .

منابع معرفی شده در این صفحه، امسال بعد از اعمال آخرین تغییرات لازم بر اساس سوالات کنکور1402 به روز رسانی شده و مورد تایید بسیاری از اساتید و رتبه‌های تک‌رقمی کنکور‌ ارشد روانشناسی   می باشد. رتبه های برتری که دانشجویان دانشگاه های برتر کشور  بوده و از همکاران و مشاوران کیهان هستند.  

دروس امتحانی در کنکور ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت

وزارت بهداشت در 4 گرایش بالینی، سلامت، و کودک و نوجوان و بهداشت روان دانشجو می پذیرد. سوالی که پیش می آید این است که آیا این گرایش ها منابع مشترک دارند یا خیر؟ در این گرایش ها شرکت کنیم یا فقط بالینی بخوانیم؟ 

 گرایش های بالینی، سلامت، کودک و نوجوان و رشته بهداشت روان تحت عنوان مجموعه روان شناسی هستند و دارای یک دفترچه سوال و یک کنکور مشترک هستند، برای رشته بهداشت روان باید به سوالات درس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان جواب بدهید. ولی اگر قصد شرکت در این رشته را ندارید نیازی به پاسخ گویی نیست زیرا ضریب این درس در گرایش های بالینی و کودک ونوجوان صفر و در روانشناسی سلامت یک است. هر درس تخصصی 20 سوال در کنکور خواهد داشت و درس زبان شامل 40 سوال خواهد بود. بحز درس بهداشت روان برای برخی گرایش ها، تقریبا هیچ درسی در کنکور وزارت بهداشت قابل حذف کامل نیست.

 منابع این سه گرایش مشترک بوده و ضرایب هم تقریبا یکی است و تفاوت فاحشی ندارند. منابع بهداشت روانی هم با منابع سایر گرایش ها یکی است ولی یک منبع اضافه تر تحت عنوان اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان دارد. این منبع شامل 5 کتاب است:

 1. بهداشت روانی اسپنسر راتوس یحیی سیدمحمدی 
 2. کلیات خدمات بهداشتی ،جلد دوم، کی پارتر ،جان اورت پارک ترجمه دکتر شجاعی
 3. خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک ترجمه رضاعی
 4. روانشناسی بالینی کرامر ترجمه مهرداد فیروزبخت 
 5. روانشناسی سلامت،جلد اول،اگدن ترجمه محسن کچویی

منابع ارشد روانشناسی وزارت بهداشت امسال از سمت این وزارت خانه دچار تغییرات زیادی شدند و منابع با سالهای گذشته تقریبا متفاوت است.

  (لیست کامل منابع در انتهای مطلب قرار داده شده است).

 • ابتدا از درس آمار و روش تحقیق شروع می کنیم. منابع این درس، برای کنکور 1402 به طور کامل دچار تغییر شده است و مشخص نیست که کدام منبع به عنوان منبع اصلی در نظر گرفته شده است اما بهتر است تمرکز شما روی کتاب روش تحقیق دکتر دلاور باشد.
 • منابع شخصیت و روان درمانی تغییری نکرده است جز اینکه این دو درس ادغام شده اند تحت عنوان نظریه های شخصیت و روان درمانی ولی با همان منابع قبلی. این دروس در گرایش های بالینی و بالینی کودک و نوجوان از اهمیت بالاتری برخوردارند.
 • عمومی و رشد هم تغییری در منابع نداشته اند اما این درس ضریب بیشتری برای گرایش بالینی کودک و نوجوان دارد و دوستانی که به گرایش کودک علاقه مندند بهتر است به همان اندازه ای که به درس شخصیت و رواندرمانی توجه می کنند به رشد و عمومی هم توجه کنند.
 •  در مورد درس روانشناسی فیزیولوژیک به منابع، کتاب DSM – 5  اضافه شده که البته اهمیت دو منبع قبلی همچنان پا برجاست و کتاب DSM-5  هم معمولا دانشجوها  همراه با آسیب  می خوانند. تنها نکته در این درس افزایش ضریب این دروس بخصوص در گرایش بالینی است و با توجه به اینکه درس فیزیولوژیک تا سال پیش ضریب 1 داشته و تنها 10 سوال را به خودش اختصاص می داد ممکن است خیلی از دانشجویان تا کنون این کتاب ها را مطالعه نکرده باشند بنابراین توصیه می کنیم دانشجویان به ویژه علاقه مندان به گرایش بالینی در زمان باقی مانده روی کتاب های کالات و معظمی تمرکز بیشتری داشته باشند.
 • تغییر دیگه منابع به این صورت است که دروس بالینی و آسیب شناسی روانی و ارزیابی روانی و مصاحبه، DSM-5  و روان شناسی سلامت تحت یک مجموعه واحد با عنوان روان شناسی بالینی ارائه شده است. این منابع جدید نیستند و قبلا هم بوده اند ولی تحت دروس جداگانه. تنها درس اضافه شده روان شناسی سلامت جلد دوم هست که 4 فصل آن لازم است خوانده شود. شاید این موضوع کمی گیجتان کرده باشد که همه این کتاب ها تحت یک درس آورده شده است و اینکه چه طور از اینها سوال می آید؟ و یا منبع جدید را باید چه طور خواند؟ همه این دروس جزء دروس مهم بهداشت هستند، بنابراین از هر کدام چند سوال مطرح می شود و همانند گذشته این دروس خوانده می شوند. سه درس آسیب شناسی دیوید سون، روانشناسی سلامت و بالینی کرامر اولویت آخر هستند و در صورتی که سایر دروس خوانده شدند به این دروس می پردازیم .
 • در مورد روانشناسی سلامت هم، این نکته رو مطرح کنم که از این کتاب فقط کافیه 4 فصل خوانده شود و با یه برنامه ریزی مناسب می توان این  کتاب رو هم مطالعه  کرد. با کتاب DSM- 5هم که بیگانه نیستید و احتمالا همراه با کتاب آسیب شناسی مطالعه کردید. در خصوص این کتاب لازمه ذکر کنم که باید روی تغییرات تسلط پیدا کنید و ملاک های اختلالات رو بلد باشید.

 در پایان لازم است ذکر کنم که دروس آمار و زبان هم چنان دروس مهمی هستند و باضریب یکسان در هر 4 گرایش، پس هم چون گذشته برای  این دروس وقت کافی بگذارید.


منابع کنکور ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت

1.زبان عمومی علوم پزشکی

معرفی: این درس 40 سوال دارد که 20 سوال آن درک مطلب و 20 سوال دیگر ان مربوط به واژگان است. بنابراین واژگان را جدی بگیرید و دانش واژگان خود را افزایش دهید. عمومی بودن زبان وزارت بهداشت به این معنی نیست که متون با هر موضوعی در کنکور مورد سوال هستن،بیشتر موضوعات متون مباحث علوم پزشکی هستند،عمومی بودن بدین معناست که زبان کنکور روانشناسی با سایر گروه های آزمون مانند: پرستاری،مامایی و… یکسان است.

همانطور که می دانید و بارها در مطالب مختلف سایت یادآوری کرده ایم. میتوان مطالعه ی زبان را اول با کتاب متون تخصصی روانشناسی به زبان انگلیسی نوشته ی یحیی سید محمدی شروع کنید و بعد به سراغ پکیج زبان پیشرفته ی کیهان بروید که دارای تکنیک های پاسخ دهی به سوالات درک مطلب و فیلم کارگاه زبان فشرده پیشرفته ی سال گذشته ی کیهان به همراه جزوات و نمونه سوالاتی هست که به طور دقیقتر در جدول ذکر کرده ایم. یا در صورت دانش کافی از لغات تخصصی ازهمان ابتدا با زبان عمومی علوم پزشکی شروع کنید

به هیـــچ وجه زبان را حذف نکنید! با صفر زدن زبان باید قید رتبه ی زیر 50 را هم بزنید! و رتبه بالای این عدد هم یعنی شانس قبولی بسیار محدود در وزارت بهداشت. درصد متوسط مناسب برای زبان کنکور، 50 هست و رسیدن به این درصد کار دشواری نیست.

 بنابراين کار معقول این هست که برای مطالعه ی اين درس برنامه ريزی صحيحی داشته باشيم و به اندازه ی کافی به آن بپردازيم. مطالعه و يادگيری زبان از آن دسته تکاليفی می باشد که بهتر است در طول زمان به تکاليف کوچک کوتاه مدت تقسيم شود. به همین دلیل مطالعه ی هر روزه ی زبان در سانس های مطالعاتي 0.5 ساعت تا 1.5 ساعت (با توجه به سطح فعلی فرد) بهترين حالت مطالعه ی زبان هست.

آزمون درس زبان به صورت عمومی، شامل درک متون و واژگان عمومی زبان در سطح (Upper Intermediate)   (متوسط به بالا) برگزار می شود.چنانچه در رس زبان ضعیف هستید در همان زمان های ابتدایی شروع مطالعه کلاس زبان کنکور شرکت کنید.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس زبان:

 • ارشد علوم پزشکی لزگی
 • راهنمای تافل
 • واژگان 504

2.آمار و روش تحقیق

معرفی: تا سال های پیش سوالات آمار درصد بیشتری را به خود اختصاص می دادند ولی در کنکور پارسال روش تحقیق  و سوالات استنباطی وزن بیشتری داشت. بنابراین از این درس غافل نشوید و خوب بخوانید.  رتبه های برتر معمولاً کتاب های زیادی برای این درس مطالعه نمی‌کنند و در عوض زمان خود را روی دروس مهمتر مثل آسیب شناسی روانی، شخصیت و … می‌گذارند و بجای خواندن منابع اصلی ترجیحا سراغ جزوات و کتب کمک اموزشی می روند که نکات را برجسته تر و با چارچوب بیشتر و نمونه سوالات بررسی کرده باشد.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس امار و روش تحقیق:

 1. روش تحقیق در روانشناسی و علوم رفتاری دکتر علی دلاور
 2. کاربرد آزمون های روانی در پژوهش های علوم رفتاری دکتر دلاور
 3. آمار و روش های پژوهش در روانشناسی هیوکولیکان، ترجمه دکتر دلاور
 4. روش های تحقیق کمی و کیفی در علوم تربیتی و روانشناسی جلد1
 5. روش های تحقیق کمی و کیفی در علوم تربیتی و روانشناسی جلد2

دانلود نمونه رایگان جزوه ارزیابی روانشناختی کیهان – کلیک کنید.


روانشناسی بالینی

در کنکور ارشد مجموعه روانشناسی وزارت بهداشت 20 سوال اول دفترچه کنکور تقریبا تلفیقی از سه درس مهم به شرخ زیر است:

 • ناهنجاری های(اسیب شناسی بزرگسالان و اطفال)
 • روانشناسی بالینی
 • ارزیابی روانی

از میان 20 سوال بیشترین سهم تعداد سوالات برای اسیب شناسی بزرگسال است و کمترین سهم برای اسیب شناسی کودک. میانگین در سالهای مختلف بین 3تا6 سوال از ارزیابی و بالینی سوال خواهد امد. با توجه به اهمیت درس اسیب شناسی در برنامه مطالعاتی این درس باید اولیت دانشجو باشد و همچنین با توجه به حجم منبع اصلی وتعداد نه چندان زیاد سوالات کنکور در دروس بالینی و ازریابی روانی میتوان این دو درس را از جزوه و کمک درسی مطالعه نمودو در صورت داشتن وقت و صحیح خواندن دروس میتوان برای درس بالینی کنار جزوه یکی از مهمترین منایع اصلی را نیز بررسی نمود. از بین این 3 درس هیچکدام به نفع دیگری قابل حذف کامل نیستند صرفا برای درسی مثل ازریابی که تعداد سوالات محدودتر و مشخص تر است میتوان زمان و انرژی روی جزوه متمرکز شود و مابقی زمان اضافه برای  سایر دروس مهم و حجیم مثل اسیب شناسی اختصاص پیدا کند.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس روانشناسی بالینی:

 1. ديدگاه جهاني نوشته استفان جي. هافمن ترجمه يحيي سيد محمدي انتشارات ارسباران. سال و نوبتچاپ: اول ۱۳۹۸
 2. روان شناسي باليني: پل علم و عمل (ويراست نهم) جفري پي كرامر، داگلاس ا. برنستاين، اسكات ا.ليلينفلد، بنتي اي. تيچمن، بونمي ا. اولتونجي، مهرداد فيروزبخت (مترجم) ناشر: ارسباران تاريخ نشر: ۱۴۰۰
 3. روان شناسي باليني فيرس (ويرايش جديد) نوشته تيموتي جِي. ترال – ميچل جِي. پرينستِين ترجمهمهرداد فيروزبخت، اثر تيموتي جِي. ترال و ميچل جِي. پرينس ِتين ترجمه مهرداد فيروزبخت، ناشر: رشد،ويرايش ششم ۱۳۹۷

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس آسیب شناسی:

 ۴- كتاب آسيب شناسي رواني ، روانشناسي نابهنجاري نويسنده: كرينگ – ديويسون – نيل – جانسونمترجم: حميد شمسي پور انتشارات: ارجمند ۱۳۹۴

 ۵- آسيب شناسي رواني ، روان شناسي نابهنجاري، ديويد ال. روزنهان, مارتين اي. پي. سليگمن، انتشارات :ارسباران

 ۶- آسيب شناسي رواني رونالد كامر، يحيي سيدمحمدي (مترجم) ناشر: ارسباران تاريخ نشر: ۱۳۹۷

 ۷- آسيب شناسي رواني: ديدگاههاي باليني درباره اختلالهاي رواني براساس ۵-DSM متن كامل جلد ١و ريچارد هالجين، سوزان كراس ويتبورن، يحيي سيدمحمدي (مترجم)ناشر: روان- ]خرين چاپ٨

 ۸- آسيب شناسي رواني (١٤٠٠ (جلد ١ و ٢ تاليف دكتر نولن-هوكسما، مترجم دكتر زهرا زنجاني وهمكاران، انتشارات ارجمند

 ۹. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-۵)

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس ارزیابی روانی:

 1۰- راهنماي سنجش رواني، نويسنده:گري گراث مارنات – ا. جردن رايت، دكتر حسن پاشاشريفي – نسترنشريفي – حميدنصيري – مهدي گنجي – محمدرضا نيكخو، نوبت چاپ اول – ۱۴۰۰

 ۱۱- اصول مصاحبه باليني برمبناي ۵-DSM تاليف اكهارت اوتمر، زيگليند اوتمر، ترجمه دكتر مهدي نصراصفهاني، جلد اول

 ۱۲- خلاصه روانپزشكي كاپلان و سادوك آخرين ويراست.

دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی بالینی کیهان – کلیک کنید. 


4.نظریه­‌های شخصیت و نظریه های درمانی

این باکس از مهمترین دروس کنکور است و تقریبا میتوان گفت سهم دو عنوان درسی شخصیت و رواندرمانی 50 50 است. دانشجویان عزیز میتوانند هر دو یا یکی از این دروس را از جزوات کمک اموزشی استفاده کنند البته بنظر میرسد بهتر است درس رواندرمانی از جزوه مطالعه شود .اما با توجه به اعتبار سنجی جزوات شخصیت و رواندرمانی کیهان بر اساس کنکور 1401،پوشش دهی 95 درصدی جزوات میتواند دلیل بسیار منطقی برای مطالعه این دو درس از روی جزوات باشد.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس شخصیت رواندرمانی:

 1. نظريه هاي شخصيت (ويراست دهم) دوآن شولتز، سيدني آلن شولتس، يحيي سيدمحمدي (مترجم)ناشر: ويرايش تاريخ نشر: ۱۴۰۱
 2. نظريه هاي روان درماني (نظام هاي روان درماني): تحليل ميان نظري جيمز پروچاسكا، جان نوركراس،يحيي سيدمحمدي (مترجم) ناشر: روان تاريخ نشر: ۱۴۰۰
 3. نظريه هاي روان درماني و مشاوره (نظريه، عمل و تحقيق) كارول شاو آستاد، مهرداد فيروز بخت(مترجم) ناشر: ويرايش تاريخ نشر: ۱۳۹۷
 4. نظريه و كاربست مشاوره و روان درماني – جرالد كري ، سيد محمدي نوبت چاپ بيست و چهارم، ۱۴۰۰
 5. كتاب نظريه هاي روان درماني (تحليل فرانظري) جيمز-پروچاسكا، ناشر: رشد نويسنده:جيمز-پروچاسكا سال چاپ:١٣٩٦

5.روانشناسی عمومی و رشد

تقریبا به یک نسبت از درس روانشناسی عمومی و رشد باهم 20 سوال خواهیم داشت. این دروس با توجه به ضریبشان و سبک و نحوه سوالات از دروس اولیت ابتدایی نیستند یعنی درسهایی نیستند که مطالعه با انها شروع شود. چون سوالات در وزارت بهداشت برای اینن دروس خیلی گسترگی ندارد غالبا توصیه میشود به روش های رتبه های برتر این دروس هر دو از جزوه مطالعه شوند و وقت بیشتر صرف دروس حجیم تر و سختتر شود.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس عمومی و رشد:

 1. زمينه روانشناسي هيلگارد ترجمه دكتر براهني
 2. رشد انسان: روانشناسي رشد از تولد تا مرگ ۱۴۰۱ فيليپ رايس، ترجمه مهشيد فروغان، انتشارات ارجمند
 3. روانشناسي رشد و تحول انسان، مؤلفان: داياناي. پاپاليا، ساليوندكاس الدز، روتداسكين فلدمن.مترجمان: داوود عرب قهستاني، حميدرضا سهرابي، افسانه حيات روشنايي، هاماياك آواديسيانس، فروزنده داورپناه، سيامك نقشبندي،سال چاپ: ١٣٩١نوبت چاپ: اول انتشارات رشد
 4. خلاصه روانپزشكي كاپلان و سادوك آخرين ويراست

دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی عمومی کیهان – کلیک کنید

دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی رشد کیهان – کلیک کنید


6.کلیات روانپزشکی و روانشناسی فیزیولوژیک

این درس هم مانند تمام دروس تخصصی شامل 20 است و با توجه به ضریب از مهمترین دروس کنکور وزارت بهداشت. معمولا هم با توجه به شرایط و سطح دانشجو و زمان بندی پیش رو این درس کنار اسیب شناسی،شخصیت و رواندرمانی از اولیت های شروع مطالعه است.برای مطالعه این درس و دوره های مرور میتوان از جزوات و کمک اموزشی ها نیز بهره برد.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس کلیات روانپزشکی و روانشناسی فیزیولوژیک:

 1. مباني روان شناسي فيزيولوژيك. ۱۳۹۹ نيل كارلسون، ترجمه مهرداد پژهان . انتشارات اردكان دانش۱- مباني روان شناسي فيزيولوژيك. ۱۳۹۹ نيل كارلسون، ترجمه مهرداد پژوهان . انتشارات اردكان دانش
 2. روان شناسي فيزيولوژيك محمد كريم خداپناهي ناشر: سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاهها (سمت) تاريخ نشر: ۱۴۰۰
 3. روانشناسي فيزيولوژيك مغز و رفتار نوشته نام نويسندگان: برايان كلب، يان كيو ويشاو، جي كمپبلتسكي مترجم: مهرداد فيروزبخت، ناشر : ارسباران سال انتشار ١٣٩٩چاپ اول
 4. مقدمات نوروسايكولوژي داود معظمي ناشر: سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاهها(سمت) تاريخ نشر: ۱۴۰۰
 5. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5)-

7.اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان

این درس برای گرایش بالینی و بالینی کودک و نوجوان ضریب صفر، برای بهداشت روان ضریب 2 و برای رشته سلامت ضریب 1 دارد. و درسی که میتوان یجای خواندن منابع از روی جزوات یا سوالات کنکورهای سال های قبل خواند و یا اگر مقصود گرایش های بالینی است بطور کلی این درس را حذف کرد.

منابع معرفی شده توسط وزارت بهداشت برای درس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان:

 1. بهداشت رواني اسپنسر راتوس ترجمه يحيي سيد محمدي انتشارات ارسباران. آخرين ويراست
 2. رابرت كائين ۱۳۸۹۱- بهداشت رواني اسپنسر راتوس ترجمه يحيي سيد محمدي انتشارات ارسباران. آخرين ويراست٢ .رابرت كائين ۱۳۸۹۲- مشاوره پيشگيرانه – ترجمه دكتر سهرابي و همكاران شركت انتشارات علمي وفرهنگي
 3. كي پاركر ، جان اورت پارك ۱۳۹۳ كليات خدمات بهداشتي، جلد دوم مترجم دكتر شجاعي،انتشارات سماط
 4. كاپلان و سادوك (آخرين چاپ) خلاصه روانپزشكي – ترجمه فرزين رضاعي ، انتشارات ارجمند
 5. جفري پي كرامر، داگلاس اي برستاين و ويكي پرز(آخرين چاپ) روانشناسي باليني ، ترجمه مهردادفيروز بخت
 6. روانشناسي سلامت ۱۴۰۰ جلد اول، اگدن، ترجمه محسن كچويي، انتشارات ارجمند

بازار کار روانشناس به طور کلی:

 • تشخیص و درمان اختلالات روانشناختی در مراکز درمانی مثل کلینیک‌های روانشناسی و بیمارستان‌ها
 • کار در دادگاه ها و قوه قضاییه برای تشخیص اختلال روانی در مراجعین به این مراکز
 • آموزش در حوزه‌ی رواشناسی و سلامت روان(برگزاری‌کارگاه، تدریس در دانشگاه )

جزوات موسسه کیهان مطابق با آخرین تغییرات اعلامی سازمان سنجش و توسط رتبه های برتر و دانشجویان دانشگاه های شهید بهشتی و دانشگاه تهران جهت استفاده از داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی تدوین شده است . در این جزوات  که منبع مطالعاتی بسیاری از رتبه های برتر سال های گذشته بوده ، سعی شده با کم ترین حجم ممکن  ، بیشترین مطالب جهت پوشش دهی سوالات کنکور گردآوری شود.


نظرات برخی از نفرات برتر کنکور راجع به خدمات کیهان

 • ماِئده سادات طباطبایی رتبه 12 کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه)

استفاده از جزوات کیهان، به ویژه، سه کتاب کمک اموزشی ارزیابی روانشناختی مارنات ، روانشناسی بالینی کری و اوتمر کیهان ازنظر بنده بسیار مفید بود و نقش مهمی در کسب درصد بالا در این دروس و در نتیجه کسب موفقیت من در کنکور وزارت بهداشت داشت.

 • نیلوفر پور ابراهیم،رتبه 14 کنکور کارشناسی ارشد روان­شناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه)

جزوات رشد و عمومی کیهان و همچنین جزوه ارزیابی روانشناختی مارنات خیلی مفید و موثر بودن و من تو تست زدن‌ها و حتی خود کنکور اصلی تقریبا خیلی کم مطالبی دیدم که در جزوات مربوط به کنکور وزارت بهداشت کیهان بهش اشاره نکرده باشد.

 • محمد محرابی، رتبه 29کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه )

من در هیچ کلاس یا کنکور آزمایشی مؤسسه خاصی شرکت نکردم و تنها از جزوات کیهان استفاده کردم.گروه آموزشی کیهان نقش بسیار پر رنگی در موفقیت من در کنکور ایفا کرد. جزوات گروه کیهان به نظر من یک جزوه معمولی نیست بلکه یک جزوه طلایی است.از این رو از گروه پرتوان کیهان نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

 • منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت چیست؟
 •  ارشد روانشناسی وزارت بهداشت شامل چه منابعی می شود؟

ارشد و دکترای روانشناسی در کیهان روان