کارشناسی روانشناسی صنعتی و سازمانی

روانشناسی صنعتی و سازمانی دانش رفتارها و فرآیندهای ذهنی افراد در محیط کار است. روانشناسان صنعتی و سازمانی مطالعات بسیاری را در زمینه هایی با محوریت افراد در محیط کار انجام می دهند تا به عنوان مثال مشخص نمایند چه صفات شخصیتی ای توانایی پیش بینی عملکرد بهتر شغلی در شرایط فشار و استرس را دارند و یا این که چه عوامل اجتماعی ای موجب تعارض در بین گروه های کاری می گردد. روانشناسی صنعتی و سازمانی ابزار مشاوران سازمانی است که بر مبنای مطالعات علمی سعی در حل مسایل سازمانی ای مانند تطابق کارکن و کار و افزایش هم یاری در تیم های کار دارند. ارتباط دانش و فعالیت حرفه ای در روانشناسی صنعتی و سازمانی دو هدف عمده را در سطوح بنیادی و کاربردی تعقیب می نمایند .

منابع

منابع معرفی شده در این صفحه  از سال 91 تا کنون منبع اصلی مطالعاتی هزاران داوطلب کنکور دکتری روانشناسی بوده است. این منابع، امسال بعد از اعمال آخرین تغییرات لازم بر اساس سوالات کنکور به روز رسانی شده و مورد تایید و استفاده‌ی بسیاری از رتبه‌های تک‌رقمی کنکور‌ دکتری روانشناسی می باشد . رتبه های برتری که دانشجویان دانشگاه های برتر کشور  بوده و از همکاران و مشاوران کیهان هستند .

دروسی که در آزمون دکتری تخصصی روانشناسی هستند، در دو بخش “عمومی” و “تخصصی” قرار دارند.  بخش عمومی آزمون شامل دو درس زبان و استعداد تحصیلی است. بخش تخصصی هم در حال حاضر شامل سوالاتی از دروس آمار و روش تحقیق، روانشناسی مرضی (آسیب شناسی روانی)، روانشناسی رشد، نوروسایکولوژی و روانشناسی شخصیت است.  در ادامه به منابع مطالعاتی پیشنهادی هر یک و توضیحات بیشتر پیرامون آنها می پردازیم. 

روان­شناسان صنعتی و سازمانی چه می کنند؟

به طور کلی و صرف نظر از آزمون و مواد درسی و …، آنچه مشاوران شغلی انجام می­دهند، عمدتاً به ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه انتخاب شغل، ارتقاء شغلی و … است. یک مشاور شغلی به شما می­گوید که شما برای چه شغلی مناسب­تر هستید و چطور می­توانید در آن شغل بهتر و سریع­تر پیشرفت کنید و با مسائل گوناگونی که در شغل خود با آن مواجه می­شوید کنار بیایید. تخصصی یک مشاور شغلی در این است که به شما کمک کند کیفیت عملکرد کاری خود را افزایش دهید و به پیشرفت شغلی بیشتری برسید. در واقع مشاوران شغلی هم به افرادی که به دنبال انتخاب شغل هستند کمک می­کنند تا شغلی مناسب خود پیدا کنند و هم به افرادی که شاغل هستند و با مشکلات شغلی روبرو هستند، کمک می­کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشند. این مشاوران معمولاً در خدمت افراد هستند و نه سازمان ها.