منابع دکتری تخصصی مشاوره و راهنمایی کنکور

به وبسایت گروه آموزشی کیهان، اولین، بزرگترین و تخصصی‌ترین مرجع تخصصی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری روان‌شناسی خوش آمدید. در مجموعه ی کیهان ، رتبه‌های تک‌رقمی ارشد و دکتری روانشناسی دانشگاه تهران و شهیدبهشتی گرد هم آمدند تا بر اساس تجربه‌ای که در کنکور خودشان و سال های گذشته کسب شده ، جامع‌ترین و اصلی‌ترین منابع کنکور را به شما داوطلبان گرامی معرفی کنند، در اینجا قصد بر این است که داوطلب با جزوات خلاصه و مطمئن تمام این منابع آشنا شده و مسیر موفقیت در آزمون دکتری مشاوره روانشناسی را با خیالی آسوده طی کند .

منابع معرفی شده در این صفحه  از سال 91 تا کنون منبع اصلی مطالعاتی هزاران داوطلب کنکور دکتری  مشاوره بوده است. این منابع، امسال بعد از اعمال آخرین تغییرات لازم بر اساس سوالات کنکور به روز رسانی شده و مورد تایید و استفاده‌ی بسیاری از رتبه‌های تک‌رقمی کنکور‌ دکتری مشاوره می باشد . رتبه های برتری که دانشجویان دانشگاه های برتر کشور  بوده و از همکاران و مشاوران کیهان هستند . 


دروس مورد امتحان در کنکوردکتری مشاوره

درکنکور دکتری  مشاوره ، برای هر گرایش، دروسی که مورد امتحان قرار می‌گیرند عبارتند از  :
1.زبان انگلیسی
2.استعداد تحصیلی
3.آمار و روش تحقیق
4.اصول و فنون و نظریه های مشاوره و روان درمانی
5.روانشناسی شخصیت

از آنجایی که مقطع دکتری در رشته مشاوره در دفترچه سنجش بدون گرایش ذکر شده ، کلیه داوطلبین مشاوره می توانند از منابع پیشنهادی زیر استفاده نمایند.


منابع دروس عمومی

 1.زبان عمومی دکتری ضریب 1

 معرفی :  درصد بهینه برای زبان کنکور دکتری، 30 هست و رسیدن به این درصد کار دشواری نیست.بنابراين کار معقول این هست که برای مطالعه ی اين درس برنامه ريزی صحيحی داشته باشيم و به اندازه ی کافی به آن بپردازيم. مطالعه و يادگيری زبان از آن دسته تکاليفیست که بهتر است در طول زمان به تکاليف کوچک کوتاه مدت تقسيم شود. به همین دلیل مطالعه ی هر روزه ی زبان در سانس های مطالعاتي 0/5 ساعت تا 1/5 ساعت (با توجه به سطح فعلی فرد) بهترين حالت مطالعه ی زبان هست.
پس با چنین برنامه ای پیش بروید و در این سانس های مطالعاتی، اول کتاب یحیی سیدمحمدی را جا دهید تا با لغات تخصصی روانشناسی آشنا شوید و متون تخصصی را مطالعه کنیدکتاب های زیادی برای این درس در دسترس هستند که ما سعی کرده ایم بهترین ها را بر اساس تجربه خودمان و دوستانمان و همچنین بررسی تخصصی آنها خدمتتان معرفی کنیم. زبان دکتری، عمومی است و باید روی سه موضوع کار کنید:

واژگان: 504، واژه های ضروری تافل Barrons، لغات 1360 کیهان(موجود در کیهان)، کتاب 1100 واژه ضروری. نیازی به مطالعه ی همه ی این کتاب ها نیست اما مقصود این است که هرچه بیشتر لغت بدانید بهتر است. توصیه میکنیم برای تسلط بیشتر روی لغات از اپلیکیشن عالی ankidroid استفاده کنید. 
گرامر: کتاب زبان دکتری نیمه متمرکز، تالیف آقای خیرآبادی – انتشارات کتابخانه فرهنگ. این کتاب گرامر دکتری را به خوبی پوشش داده است. 
درک مطلب: یک سوم سوالات زبان دکتری درک مطلب است. یعنی چند متن دارد که پس از هر متن چند سوال درک مطلب از آن مطرح می شود. پاسخدهی به سوالات درک مطلب تکنیکهای خاص خود را دارد. برای تسلط بر این تکنیکها سه راه پیشنهاد میشود که میتوانید یکی را انتخاب کنید:

 • کلاس تافل: در این کلاس ها تکنیک های پاسخدهی به سوالات درک مطلب تافل بررسی و آموزش داده میشود. کلاس زبان پیشرفته کیهان روی همین موضوع تمرکز دارد .

 • کتاب تافل Longman: این کتاب هم به خوبی همین نکات را توضیح داده است. البته به زبان انگلیسی. خوب هم توضیح داده. اگر زبانتان در حد advanced است میتوانید با همین کتاب کار کنید. روش کم هزینه تری است گرچه زحمت بیشتری نسبت به روش قبلی دارد. 

 • کتاب دکتر خیرآبادی انتشارات فرهنگ: به باور ما دکتر خیرآبادی در انتقال مطالب مربوط به درک مطلب موفق عمل نکرده است و در این زمینه این کتاب را چندان توصیه نمی کنیم، هرچند گرامر را خوب درس داده. 


 2.استعداد تحصیلی ضریب 1

معرفی : برای این درس هم کتاب های زیاد و گوناگونی در درسترس است. برای این درس باید بیش از 60 درصد روی هوش‌تان تمرکز کنید و باقی کار را به وسیله یادگیری تکنیک‌های جدید تست‌زنی برای استعداد تحصیلی تقویت کنید. 

منابع پیشنهادی :

 • کتاب “استعداد تحصیلی ویژه علوم انسانی – انتشارات کتابخانه فرهنگ – تالیف آقای وکیلی و مسیح خواه” را بسیار مناسب و کافی می‌دانیم. هم تقریباً تمام انواع سوالات دکتری را پوشش داده و هم از طرفی توضیحات خوبی دارد. اگر از دوستانتان کتاب‌های سایر مراکز و موسسات را هم دارید، توصیه می‌کنیم متمرکز کار کنید و بین کتابهای مختلف سردرگم نباشید. 


 

دروس تخصصی

1.آمار و روش تحقیق ضریب 4

ضریب این درس برای تمام گرایش‌ها (4) و تعداد سؤالات آن در‌ آزمون  دانشگاه دولتی 20 سؤال می‌باشد. منابع مهم این درس در دانشگاه ها کتاب‌های آقای دکتر علی دلاور می‌باشد. کتاب‌های “احتمالات و آمار کاربردی در روانشناسی و علوم تربیتی” و “روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی” از جمله این کتب می‌باشند. در برخی دانشگاهها اساتید از روی «کتاب روش‌های تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی» تألیف دکتر اسماعیل بیابانگرد و یا حتی جزوه‌ی شخصی خود برای تدریس این درس استفاده می‌کنند.
منابع پیشنهادی :

 • *احتمالات و آمار کاربردی در روانشناسی و علوم تربیتی- دکتر علی دلاور- انتشارات رشد
 • *روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی -دکتر علی دلاور
 • *روش تحقیق در علوم رفتاری – سرمد ، بازرگان و حجاری انتشارات آگه
 •   روش های تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی – دکتر اسماعیل بیابانگرد
 •  تحلیل آماری در روانشناسی و علوم تربیتی – ترجمه ی دکتر علی دلاور و دکتر سیامک نقشبندی
منابع همگی به ترتیب الویت ارائه شده اند و منابع ستاره دار ( *) مطالعه شان ضروری است .

2.اصول و فنون و نظریه های مشاوره و روان درمانی ضریب 4

تعداد سؤالات این درس در آزمون دانشگاه دولتی 40 و ضریب آن  (4) می‌باشد. دو درس ” نظریه های مشاوره و روان درمانی ” و ” روش ها و فنون مشاوره و روان درمانی” که از مواد درسی کنکور ارشد رشته مشاوره بوده اند در آزمون دکتری با یک دیگر ادغام و با نام ” اصول و فنون و نظریه های مشاوره و روان درمانی” قرار گرفته است. برای این درس کتاب دکتر عبداله شفیع‌آبادی جزء کتاب‌های مرجع می‌باشد. کتاب دیگری که برای کارشناسی ارشد در این زمینه در دانشگاه‌های مختلف معرفی می‌شود.

منابع پیشنهادی :

 • *  نظریه های مشاوره و روان درمانی-دکتر شفیع آبادی و دکتر ناصری – انتشارات دانشگاه تهران 
 • * نظریه های مشاوره و روان درمانی- شیلینگ- ترجمه ی خدیجه آرین- نشر اطلاعات
 • *نظریه های روان درمانی-پروچسکا و نورکراس- ترجمه سید محمدی- انتشارات رشد
 •  نظریه و کاربست مشاوره و روان درمانی-جرالد-ترجمه سید محمدی-انتشارات ارسباران
 •  خانواده درمانی-گلدنبرگ و گلدنبرگ-ترجمه شاهی برواتی-نشر روان
 •  روش ها و فنون راهنمایی و مشاوره-دکتر شفیع آبادی

منابع همگی به ترتیب الویت ارائه شده اند و منابع ستاره دار (*) مطالعه شان ضروری است .

 نمونه جزوه روش ها و فنون راهنمایی و مشاوره  – کلیک کنید.

 نمونه جزوه نظریه های مشاوره و روان درمانی- کلیک کنید


3.نظریه های شخصیت ضریب 4

معرفی : ضریب این درس در دانشگاه دولتی (4) و تعداد سؤالات آن 20 سؤال می‌باشد. منبع مهم این درس کتاب “دوان شولتز و سیدنی آلن شولتز” ترجمه‌ی یحیی سید محمدی می‌باشد.

منابع پیشنهادی :

 • * روانشناسی شخصیت-شولتز و شولتز- ترجمه یحیی سید محمدی- نشر ارسباران
 • * روانشناسی شخصیت (نظریه و پژوهش)-  الیور جان و لارنس پروین- ترجمه جوادی و کدیور- نشر آییژ
 • روانشناسی شخصیت- فسیت و فیست-ترجمه سید محمدی-نشر ارسباران

منابع همگی به ترتیب الویت ارائه شده اند و منابع ستاره دار ( * ) مطالعه شان ضروری است .

دانلود نمونه جزوه  نظریه های شخصیت – کلیک کنید


جزوات موسسه کیهان مطابق با آخرین تغییرات اعلامی سازمان سنجش و توسط رتبه های برتر و دانشجویان دانشگاه های شهید بهشتی و دانشگاه تهران جهت استفاده از داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی تدوین شده است . در این جزوات  که منبع مطالعاتی بسیاری از رتبه های برتر سال های گذشته بوده ، سعی شده با کم ترین حجم ممکن  ، بیشترین مطالب جهت پوشش دهی سوالات کنکور گردآوری شود. شما می توانید  برای تهیه این جزوات کلیک کنید


 

خدمات مشاوره رایگان کیهان

موسسه کیهان  جهت رفاه حال داوطلبان گرامی در ابتدای مسیر مطالعاتی داوطلبان عزیز اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان نموده است . این نوع مشاوره می شود که داوطلب از احساس سردرگمی نجات پیدا کند  و در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه بتواند با خیال راحت از خدمات کیهان متناسب با نیاز خود بهره مند گردد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید 


پس از کسب نتایج درخشان کیهانی‌ها در آزمون­ های کارشناسی ارشد  در سال ­های گذشته و درخواست برخی داوطلبان برای حمایت ­هایی بیش از آنچه در جلسات برنامه­ ریزی تخصصی هفتگی و ماهانه دریافت می ­شود، گروه آموزشی کیهان در نظر دارد تعداد محدودی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روان­شناسی سال 1400را به‌طور ویژه آماده‌ی کسب رتبه ­ای عالی نماید. در این راستا، گروه آموزشی کیهان قصد دارد، مجدداً با به کار گیری تخصص و تجربه موفقیت آمیز مشاوران ارشد کیهان در آزمون کارشناسی ارشد  و همچنین بهره ­مندی از تمام پتانسیل موجود در گروه آموزشی کیهان، تعداد محدودی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روان­شناسی را با نهایت حمایت تخصصی آماده ­ی کسب درخشان­ ترین نتیجه­ ی ممکن سازد. برای مشاهده طرح های مشاوره ای آمادگی تا کنکور کلیک کنید

 

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی،منابع دکتری, منابع کنکور دکتری, منابع دکتری مشاوره, منابع مشاوره, منابع کنکور مشاوره, منابع کنکور دکتری تخصصی مشاوره, جزوات کنکور دکتری مشاوره, منابع دکتری مشاوره, جزوات دکتری مشاوره, کنکور دکتری مشاوره, دکتری 97, منابع کنکور ارشد روانشناسی, کنکور ارشد مشاوره, کنکور کارشناسی ارشد مشاوره, منابع کارشناسی ارشد روانشناسی, منابع کارشناسی ارشد مشاوره, کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی