کپسول های درس به درس دکتری روانشناسی وزارت علوم

روز های منتهی به آزمون غالباً با استرس همراه است. استرسی که نه فقط داوطلبان ناآماده را، بلکه تمام داوطلبان را تا اندازه ای درگیر می­ کند. استرسی که قابل کنترل است. استرسی که می ­تواند به سرعت و دقت کار ما اضافه کند. البته در صورتی که بدانیم چطور باید از آن به نفع خودمان استفاده کنیم و این کار را هم انجام دهیم.

می دانیم که یک مطالعه ی علمی حرفه ای (به ویژه مطالعه ی مباحث کنکوری که بازه ی زمانی طولانی تری ادامه پیدا می کنند و نیازمند انسجام و عمق بیشتری هستند) چندین مرحله دارد و هر کدام از این مراحل، به اقتضای هدف خاصی که دارد، شیوه ها و ابزارهای خاص خود را می طلبد.
بدیهی است که دانشجویان عزیز، برای آشنایی با مباحث و فهم بهتر آن ها، در آغاز مطالعات خود، در هر ماده ی درسی، نیازمند منابعی با شرح و بسط کافی هستند که برای این منظور ما غالباً استفاده از کتب آموزشی جامع (اعم از کتاب های مرجع یا خلاصه های جامع) را توصیه می کنیم، اما در مراحل پایانی مطالعه که چالش داوطلبان بیشتر به تثبیت مطالب در حافظه مربوط می شود، استفاده از منبعی که بتواند به کمک سوال و پاسخ به ذهن داوطلبان جهت دهد، موثرتر و کاراتر خواهد بود.

مجموعه کپسول های دروس کیهان، حاوی مهمترین نکات حفظی از این دروس هستند که مطالعه آن ها از دو جهت سودمند است: اول آنکه، در این مجموعه بر مهم ترین نکاتی که بیشتر جنبه ی کنکوری دارند، موردی تر و حفظی تر هستند تأکید ویژه شده است. دوم آنکه، حالت پرسش-پاسخ بودن این مجموعه از این جهت که ذهن شما را بیشتر درگیر می کند و به چالش می کشد برای تثبیت مطالب در حافظه ی بلندمدت کارآمدتر خواهد بود. امیدواریم که این مجموعه هم سهمی هرچند کوچک در کسب موفقیت های بزرگ شما عزیزان داشته باشید. با کمال میل پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در جهت پیشرفت این مجموعه خواهیم بود.


ما برای روز های پایانی باقیمانده به کنکور شما کیهانی ­های گرامی، 4 ابزار اصلی در اختیار داریم که اکیداً توصیه می­کنیم از آنها استفاده کنید:

  1. کپسول­ های درس به درس – شامل صدها نکته از مهمترین نکاتی که از هر درس استخراج شده است.
  2. بانک تست کنکور سال های گذشته برای هر رشته شامل کلیه سوالات کنکورهای سال های 87 تا 99 گرایش عمومی و بالینی روان­شناسی.
  3. کتاب تست­ های درس به درس – شامل صدها سوال از کنکورهای مختلف برای هر درس، به طور طبقه بندی شده.
  4. کلاس­ های نکته و تست آنلاین – با امکان پرسش و پاسخ برای هر درس

برای اطلاع از قیمت پکیج کپسول های دکتری وزارت علوم روی عناوین موردنظر کلیک کنید.

نظر برخی از رتبه‌های برتر کنکور دکتری روانشناسی درباره خدمات موسسه کیهان

روح ا.. صولت رتبه 1 کنکور سراسری دکتری روانشناسی بالینی (متن کامل مصاحبه)
من از جزوات کیهان استفاده کردم که به نظرم بهترین منبع کمک درسی در کنار کتابهای اصلی بودن. درسنامه های جزوات نورو ، آمار و روش تحقیق ، شخصیت و آسیب کیهان رو می‌خوندم و تست های آخر فصلش رو هم برای ارزیابی خودم میزدم. تو دوره ارشد هم چون تغییر رشته ای بودم منابع خوب رو نمی‌شناختم و یکی از دوستان کیهانی که از رتبه های برتر سال قبل ما بود کتابهای کیهان رو به من معرفی کرد و من ازشون استفاده کردم.

مارال لاریجانی رتبه 20 کنکور سراسری دکتری روانشناسی بالینی (متن کامل مصاحبه)
کلاس آمار دکتر بسطامی و کلاس نکته و تست ایشان در موسسه کیهان که عالی بود. همچنین، به دلیل فاصله ۲ ساله از درس، نیاز به مشاوره را حس می‌کردم و ۳ جلسه با دکتر بسطامی مشاوره داشتم.

صادق فلاح،رتبه 17 کنکور سراسری دکتری روان­شناسی بالینی (متن کامل مصاحبه)
من نتیجه­ ی اعتمادم به جزوات را گرفتم و همانطور که سر جلسه هم پیش ­بینی می­ کردم، ارزیابی جزوات مطالعاتی­ من نشان داده بیش از 80 تا 90 درصد سوالات رشد و آسیب را می­ توانسته ­ام پاسخ دهم که در نوع خودش رکوردی است و به دوستانم در کیهان از این بابت تبریک می­گویم.نگین کاظمی، رتبه 48 کنکور سراسری کارشناسی ارشد روان­شناسی بالینی(متن کامل مصاحبه)من تنها از پکیج کیهان دروس را مطالعه کردم. من سعی کردم از پراکنده خوانی جلوگیری کنم چون به نظرم تسلط بر نکات یک منبع در زمانی که داشتم برایم کارآمدتر بود.در هیچ کلاس آموزشی به جز کلاس­های نکته و تست کیهان که دو هفته پایانی بصورت آنلاین برگزار شد شرکت نکردم. بطور کلی کلاس­های نکته و تست مفید بودند به خصوص کلاس نکته و تست نوروسایکولوژی و استعداد که عالی بود و تاثیر بسزایی در نتیجه­ من داشت.


کپسول های های تست درس به درس موسسه کیهان مطابق با آخرین تغییرات اعلامی سازمان سنجش و توسط رتبه های برتر و دانشجویان دانشگاه های شهید بهشتی و دانشگاه تهران جهت استفاده از داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی تدوین شده است.این کتاب با دارا بودن نکات مهم و کلیدی ویژه روز های منتهی به کنکور  و جمع بندی مطالب، داوطلب را برای پاسخگویی به هر نوع تستی آماده می سازد.  برای تهیه کتاب ها به صورت تکی و مشاهده موارد بیشتر کلیک کنید


سوالات  متداول پیرامون کپسول ­های درس به درس

کپسول به چه درد می­ خورد؟

کپسول حاوی نکاتی است که به نظر یک رتبه برتر کنکور، شما باید قبل از شرکت در کنکور به آنها تسلط داشته باشید. نکاتی که ممکن است هر کدام­شان تبدیل به یک تست کنکور شود. انتهای هر کپسول، شما برای 200 تا 300 نکته جدیدتر که خودتان حین تست زنی و مرور به ذهنتان آمده، جای کافی دارید و به این ترتیب خیالتان از بابت اینکه نکات پراکنده مهم از درس های مختلف را چطور ساماندهی کنید، راحت می­ شود.

کپسول برای چه درس هایی آماده شده است؟

کپسول های درس به درس کیهان که برای درس های روان­شناسی بالینی، آسیب ­شناسی روانی و کودکان استثنائی، روان­شناسی فیزیولوژیک، روش تحقیق و زبان تهیه شده اند.

چطور باید از کپسول ها استفاده کنم؟

کپسول­ ها از روش نوین Tick5برای مرور بهره می ­برند. با این روش شما امکان مرور صدها نکته از دروس مختلف در زمان کوتاه و تسلط بر آنها را دارید. طرز کار با کپسول در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است. با توجه به اینکه برای استفاده بهتر و سریع­تر از این مجموعه ضروری است از روش توصیه شده کیهان استفاده کنید، حتماً این روش را مطالعه کنید.

کپسول ها برای چه زمان هایی است؟

کپسول هرگز به طور کامل جایگزین منبع اصلی نمی­ شود اما یکی از بهترین منابع برای مرور مطالب مهم در روزهای نزدیک به کنکور است. استفاده از آن در روزهای آغازین مطالعات توصیه نمی­ شود. بهترین زمان استفاده از کپسول 40 روز منتهی به آزمون است.

کپسول­ ها را چه افرادی آماده کرده اند؟

دانشجویان رتبه برتر روان­شناسی از جمله مینا اسفندیاری رتبه 8 کنکور 94، زهرا خانی رتبه 39 و دانشجوی بالینی دانشگاه تهران و … . مولفین هر مجموعه، در مقدمه آن مجموعه معرفی شده اند.

چطور از از محتوای کپسول­­ ها مطمئن باشم؟

بهره مندی از رتبه های برتر برای انتخاب این مجموعه­ ها، کیهان را از بابت اینکه شما سر جلسه آزمون از مطالعه آنها خوشحال باشید، مطمئن می­ سازد. همچنین هر مجموعه دست­کم سه بار ویراست شده و به این ترتیب از وجود غلط های تایپی و علمی و املایی زیاد در این مجموعه، خبری نیست و می­ توانید با خیال راحت به مطالعاتتان با بیشترین سرعت و دقت ممکن ادامه دهید.


نحوه استفاده از کپسول های کیهان

در این مجموعه، چند ستون داریم: یک ستون خالی، یک ستون برای شماره نکته، یک ستون برای سوال و یک ستون هم برای پاسخ آن سوال. هر شب حدود 10 الی 20 نکته برای هر درس را مطالعه می کنید و برای هر درس حدود 20 دقیقه زمان کنار بگذارید.
فرض کنید قرار هست امشب شروع کنید، امشب 2 یا 3 صفحه از نکات یکی از دروس را مطالعه می کنید، فردا شب مجدداً به سراغ این نکات می روید و برای هر کدام که به یاد داشتید، یک تیک در خانه خالی سمت راست آن قرار می دهید، هم چنین 2 یا 3 صفحه دیگر از نکات جدید را نیز مطالعه می کنید. شب بعد هم به همین منوال،… . هر نکته که 5 تیک خورد، دیگر نیازی به مطالعه آن وجود ندارد.در واقع شما هر شب باید دو کار را انجام دهید:1. مرور نکته هایی که به تیک پنجم نرسیده اند.2. خواندن نکته های جدید.* سعی کنید روزانه 20 نکته جدید بخوانید.* نکته هایی که به تیک 5 میرسند را رها کنید.* نکته هایی که هی درجا میزنند و یادتان نمی مانند، در آخر کتاب (که جای نکته های جدیدی هست که شما بنویسید)، یادداشت کنید.* اگر نکته ای را برای اولین بار دیدید و جوابش را میدانستید و مطمئن بودید که به مرور نیاز نداره، برای صرفه جویی در زمان درجا 5 تا تیکش را بزنید که دیگر مرورش نکنید.* هر جایی، حین تست زنی، سر کلاس نکته و تست، در آزمون آزمایشی و … ، اگر نکته جالبی برای یک درس دیدید، توی محل مناسبی که در کپسول تون هست (جا برای نکته های جدید) یادداشت کنید.