.
hed
در این مطلب، پاسخ برخی پرسش های متداول داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد را از خانم ضرغام می شنویم:
 
  • 1- آیا در مهلت  باقی مانده تا کنکور می توان با مطالعه زیاد به نتیجه رسید؟

پاسخ: به طور کلی اگر داوطلب با برنامه ریزی صحیح پیش برود و تقدم و تأخر را در مطالعه  منابع اصلی و فرعی رعایت کند این امکان وجود دارد. بسیاری از رتبه های برتر با استفاده از برنامه ریزی و روش مطالعه مفهومی به نتایج بسیار مطلوبی دست یافتند. برخی نیز حتی با داشتن منابع کامل و صرف وقت و انرژی زیاد به نتیجه مطلوب نمی رسند.

  • 2- آیا برای قبولی در کنکور باید همه منابع خوانده شوند؟

در صورت داشتن وقت کافی و با برنامه ریزی صحیح و همچنین رعایت تقدم و تأخر، خواندن کلیه منابع پیشنهاد می شود.اما در صورت کمبود وقت تمرکز باید بیشتر بر درس های ضریب بالا و تعیین کننده و همچنین منابع اصلی باشد.

 

  • 3- روزی چند ساعت مطالعه مفید لازم است؟

آنچه که همه رتبه های برتر بر آن تأکید دارند در ابتدا کیفیت مطالعه است نه کمیت آن.  برای شروع برنامه ریزی میزان مطالعه متناسب با توان فرد توصیه می شود که از 1 الی 2 ساعت آغاز شده و  سپس به صورت تدریجی و هدفمند افزایش  می یابد. ولی حداکثر زمان مطالعه  از 8 ساعت بیشتر توصیه نمی شود.

 

  • 4- تست های طبقه بندی شده برای آمادگی در کنکور مفیدترند یا زدن مجموعه تست ها؟

چنانچه در درس خاصی تسلط لازم را ندارید و به توصیه مشاورتان یا بسته به نظر خودتان نیاز به مطالعه ویژه برای درسی دارید استفاده از تست های طبقه بندی شده توصیه می شود. در غیر این صورت زدن تست های کلی برای آزمودن سطح خودتان در دروس مختلف و کسب مهارت تست زنی در زمان معین توصیه می شود.

 

  • 5-آیا منابع کنکور93 تغییر کرده است؟

با توجه به روال سال های گذشته و اطلاعات کارشناسان کیهان، منابع به نسبت سال های گذشته تغییری نکرده است و منابع اصلی و مهم سال های گذشته، امسال نیز از منابع اصلی هستند. اما کتاب های کمکی وجود دارند که به درک بیشتر مفاهیم مورد بحث، به خصوص برای داوطلبانی که مایل به کسب رتبه های بالا  هستند، کمک می کند و به افراد علاقمند معرفی می شود.

 

  • 6- استفاده از جزوات کنکوری تا چه حد می توانند در کسب نتیجه مطلوب مؤثر باشد؟

در پاسخ به این سوأل ابتدا باید کیفیت جزوه و تخصصی بودن آن و همچنین نحوه استفاده از آن را در نظر داشت. چنان چه این جزوات از منابع معتبری تهیه شده باشند و همچنین نگارندگان این جزوات خود با استفاده از این منابع به نتایج قابل توجهی رسیده باشند در وهله ی اول می توان به این جزوات اطمینان نمود. در مرحله ی دوم باید به این نکته توجه کرد که نقش داوطلب در رسیدن به نتیجه مطلوب نیز بسیار مؤثر است و باید بتواند با برنامه ریزی صحیح و اصولی از این جزوات در کنار منابع اصلی استفاده کند. چنانچه این دو عامل به طور مساوی در نظر گرفته شده و رعایت شوند، می توانند داوطلب را در رسیدن به کسب نتیجه مورد نظر یاری کنند.

 

  • 7- استفاده از برنامه های مشاوره و پشتیبانی کیهان چه کمکی به داوطلبان می کند؟

 عوامل زیادی بر برنامه مطالعه داوطلبان کنکور تأثیر می گذارند. بسیاری از داوطالبان شاغل، مشغول به تحصیل و درگیر برنامه های خانوادگی می باشند و هر یک از این عوامل می توانند با تمرکز فکر داوطلب به خود به فرایند مطالعه او لطمه بزنند.

گروه کیهان با برنامه های پشتیبانی منسجم و هدفمند سعی بر همراهی داوطلب در تمام مسائل زندگی وی در طول دوره مطالعه دارد، به طوری که تأثیر سایر عوامل مداخله گر را با برنامه ریزی صحیح به حداقل برساند.

 تهیه : خانم ضرغام

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی


 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.