.
hed

رتبه 1 روانشناسی عمومی، رتبه 1 روانشناسی بالینی، معرفی فیلم و کتاب روانشناسی

امیر سامانی، رتبه 1 روانشناسی و مشاور کیهان

 

واقعاً می‌خواهید در تعطیلات نوروز  کتاب بخوانید!؟ خیلی خوشحالم از اینکه مخاطبین کیهان، از کسانی هستند که به جز برای امتحان و کنکور، به خاطر لذت خواندن و یادگرفتن هم، کتاب می‌خوانند و  تصورشان از مطالعه فراتر از تست و نکته است.

تعطیلات سال نو فرصت خوبی برای فکر کردن است و کتابی که می خواهم معرفی کنم، به ما کمک می‌کند در کنار فکر کردن به اینکه کجا برم؟ و چی بپوشم؟ به چند سوال دیگر هم فکر کنیم.
 

روان درمانی اگزیستانسیال(وجودی)، اروین یالوم 

به این چهار موضوع مهم توجه کنید: 

  • مرگ: زندگی، مرگ و اضطراب. قبول دارم شاید در نگاه اول با فضای شاد عید، تناسبی نداشته باشد ولی عملاً با گذشتن هر سال ما داریم به مرگ نزدیکتر می‌شویم. بخش ناهوشیاری از خوشحالی تحویل سال نو، از این است که در سال قبل جان سالم به در برده‌ایم. نادیده گرفتن مرگ، انکار و تلاش برای گریز از آن منشا اضطرابی است که به اشکال مختلف سرو کله‌اش توی زندگی‌مان پیدا می‌شود.
  • آزادی:آزادی را ترجیح می دهید؟ کتاب یادمان می‌اندازد که روی دیگر آزادی، مسئولیت است و خواستن. تعارض بین آزادی و مسولیت میدان نبردی است که ما وسطش زاده شده‌ایم.
  • تنهایی: شاید باز هم مناسب فضای شلوغ و پر از دید و بازدید و میهمانی و سفر دسته جمعی عید نباشد. ولی واقعیت این است که انسان در تجربه زیستنش با چنان تنهایی روبه‌رو است که شلوغترین میهمانی‌ها هم ذره‌ای از آن کم نمی‌کند.
  • پوچی: واقعا زندگی معنایی دارد؟ یا همه چیز توجیهاتی است برای اینکه فقط زنده بمانیم؟

 
اگر دوست دارید در تعطیلات نوروز به این مسایل فکر کنید، یا قبلاً با این سوالها درگیر بودید و می خواهید کمی روشن‌تر آنها را بررسی کنید؛ کتاب " روان‌درمانی اگزیستانسیال"  نوشته " اروین یالوم"  را بخوانید.
احتمالا  کتاب " وقتی نیچه گریست" یا " مامان و معنای زندگی" را قبلاً از یالوم خوانده‌اید(که اگر نخوانده اید، این کتاب‌ها را هم اکیداً توصیه می‌کنیم!) . این کتاب ایده‌های اساسی درمان وجودی را مطرح می‌کند. چیزی که یالوم در داستانهایش آنها را بسط داده است.

روان درمانی اگزیستانسالیسم، روان درمانی وجودی، کتاب های روانشناسی،‌معرفی کتاب های روانشناسی، رتبه 1 روانشناسی، رتبه 7 روانشناسی، رتبه برتر روانشناسی، امیر سامانی

 

خطای دکارت، آنتونیو داماسیو

کتاب دیگری که می‌خواهم برای خواندن پیشنهاد کنم، کتاب "خطای دکارت" نوشته "آنتونیو داماسیو" است.داماسیو نوروساینتیست است و در این کتاب به مسائلی می‌پردازد که زمینه مشترک روانشناسی، نورولوژی و فلسفه هستند.

اینکه مغز چگونه عمل میکند؟ ماهیت ذهن چیست؟ ذهن کجاست؟ ذهن چه ازتباطی با مغز دارد؟  و ...
اگر آخرین تجربه  مطالعاتی شما در زمینه فیزیولوژی مغز و احساس و ادراک خواندن کتاب دکتر خداپناهی بوده باشد؛و در مورد ارتباط اندیشه‌های فلسفی و روانشناسی کتاب علم‌النفس؛ کاملاً حق دارید که تا مدتها نخواهید چشمتان به همچین مباحثی بیفتد.ولی مطمئن باشید کتاب داماسیو مرهمی می‌گذارد روی زخمی که از تجربه قبلی دارید.

خطای دکارت،‌کتاب خطای کارت، دانلود کتاب خطای دکارت، معرفی کتاب خطای دکارت، کیهان، ارشد روانشناسی، رتبه 1 روانشناسی، رتبه 7 روانشناسی


 

فیلم سینمایی Birdman

اگر  خواستید توی تعطیلات فیلم ببینید، پیشنهاد من فیلم بردمن Birdman  است. یک تحلیل کامل برای این فیلم  را  به‌زودی در همین سایت خواهید خواند و با شروع دوره‌های باشگاه  فیلم کیهان در سال 1394، فیلم را  با همدیگر تماشا خواهیم کرد و کلی درباره‌اش حرف می‌زنیم. ولی تا آن موقع فیلم را ببینید و لذت ببرید. موقع دیدن فیلم حواستان به آرکی‌تایپ قهرمان، سایه و تعارض بین من ‌ایده‌آل و من واقعی باشد.
 
رتبه 1 روانشناسی، امیر سامانی، کیهان روانشناسی، منابع روانشناسی، ارشد و دکتری روانشناسی، فیلم بیردممن، فیلم birdman، فیلم های روانشناسی
 

امیدوارم سال خوبی را پشت سرگذاشته باشید و سال بهتری را در پیش‌رو داشته باشید.
امیر سامانی

ارشد روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، منابع ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، رتبه های برتر روانشناسی،‌منابع رتبه های برتر روانشناسی،‌کارنامه رتبه های برتر روانشناسی، درصد رتبه های برتر روانشناسی، جزوات رتبه های برتر روانشناسی، مشاوره مقاله و پایان… دفترچه سؤالات 94، پاسخنامه تشریحی 94، پاسخنامه کلیدی 94،  کنکور کارشناسی ارشد 94،  سراسری 94، روانشناسی عمومی 94، روانشناسی بالینی 94، ارشد بالینی 94، ارشد روانشناسی 94، کلید آزمون 94، منابع روانشناسی 94، جزوات روانشناسی 94 منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، …
 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.