.
hed
گروه خبري : پیام ها و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1400/07/19 - 18:53
كد :145

احتمال تغییر در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری

تغییرات احتمالی در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری از سال‌ های بعد رئیس ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری در سال‌های آینده تغییر می‌کنند.


رئیس ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری در سال‌های آینده تغییر می‌کنند.
منصور کبگانیان در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا درباره مکانیسم‌های اجرایی تغییر کنکور در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: ما مطمئن هستیم که برای این تغییر بزرگ باید تعداد زیادی آیین‌نامه و شیوه‌نامه از سوی شورای سنجش و پذیرش کشور تنظیم شود در این مسیر در هفته گذشته اولین جلسه اجرایی سازی کنکور ۱۴۰۲ در ستاد نقشه جامع علمی کشور برگزار شد و خوشبختانه هر سه وزیر آموزش و پرورش، علوم و بهداشت کارگروه‌هایی را تشکل و گزارش‌هایی ارائه دادند.
وی افزود: گزارش وزرا باعث شد که از نگرانی‌های ما کاسته شود چراکه داوطلبان آینده باید با خیالی آسوده و بدون نگرانی در کنکور ۱۴۰۲ حضور یابند.
رئیس ستاد نقشه جامع علمی کشور بیان کرد: البته تغییرات اساسی از کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود ولی در کنکور ۱۴۰۱ نیز سهم سوابق تحصیلی به میزان ۴۰ درصد و مثبت خواهد بود.
وی در پاسخ به اینکه هنوز ابهامات زیادی درباره کنکور ۱۴۰۲ وجود دارد، ادامه داد: قبول دارم که مصوبه تغییرات کنکور مصوبه کلانی است و باید فرآیندها زودتر مشخص شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دشواری‌های سنجش سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ که به میزان ۶۰ درصد است، بیان کرد: اتفاقاً در جلسه اخیر ستاد نقشه جامع علمی کشور درباره مکانیسم‌های اجرایی این موضوع بحث و راهکارهایی پیشنهاد شد، مطمئنم که وزارتخانه‌ها به‌موقع نتایج بررسی‌های خود را در این زمینه ارائه خواهند داد و می‌توانیم به جمع‌بندی نهایی در این زمینه دست یابیم.
کبگانیان در پاسخ به اینکه آیا آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیز همانند کنکور تغییر اساسی خواهند کرد، گفت: در مورد این آزمون‌ها قرار است سیاست‌هایی را طراحی کنیم و با همکاری مجلس این موضوع را جلو می‌بریم. خصوصاً تغییر در آزمون دکتری مسئله مهمی است چراکه اکثر دانشگاه‌ها سیستم کنونی را بهینه نمی‌دانند و از نحوه پذیرش ناراضی هستند.

 

 

لینک های مرتبط:

اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص کنکور روانشناسی

پذیرش دانشجو در رشته های غیر مرتبط

.