.
hed
گروه خبري : کنکور دکتری تخصصی روانشناسی
تاريخ انتشار : 1400/07/04 - 11:51
كد :142

روند قبولی در مقطع دکتری

 

روند قبولی در آزمون دکتری به چه صورت است؟ 

1.اعلام نتایج اولیه آزمون:ابتدا از نتیجه کنکور باخبر می ­شوید. از رتبه و تراز و درصدهایتان. در این بین رتبه و تراز شما است که اهمیت دارد و مهمتر از رتبه، تراز شما.

2.فراخوان دانشگاه­ ها: در مرحله بعد، در نیمه اول اردیبهشت ماه، هر دانشگاه اعلام می­کند که حداقل تراز کسب شده داوطلبان برای شرکت در مصاحبه آن دانشگاه ­ها، چه قدر است.

 

3.انتخاب رشته: دانشجویان سپس با توجه به شرایط خود ومحدودیت­ ها، لیستی از (احتمالا! 20 تا 50)  دانشگاه تهیه می­کنند که نشان می­دهد اولویت آنها برای قبولی، کدام دانشگاه ­ها است. توصیه می­کنیم در این قسمت حتماً از یک مشاور تخصصی کمک بگیرید یا اطلاعات خوبی از قبولی­ های سال­های گذشته به دست بیاورید. انتخاب اینکه کدام دانشگاه­ ها را بالاتر از کدام دانشگاه بزنید (با توجه به حساسیت دانشگاه ­ها، احتمال قبولی شما، رشته و ... ) در روز مصاحبه هم نقش بسیار پررنگی خواهد داشت. چرا که برخی دانشگاه ها نسبت به اینکه دانشگاه­شان را در کدام اولویت انتخاب­تان داشته اید حساسیت زیادی به خرج می­دهند و در برخی موارد این می­تواند برایتان گران تمام شود.

 

4.اعلام قبولی ها: پس از این مرحله، هر یک از دانشگاه­ هایی که برای مصاحبه به آنها مراجعه کرده اید، پس از ارزیابی شما و ده ها فرد متقاضی دیگر(که میتواند به شکل شفاهی یا کتبی و یا هردو باشد)، نفرات قبول شده قطعی و ذخیره را اعلام می­کند. نفرات ذخیره، افرادی هستند که در صورت انصراف قبولی ­های قطعی از ثبت نام در آن دانشگاه، شانس ثبت ­نام را پیدا می­کنند. این نفرات نیز به ترتیب نمره، اولویت بندی می­شوند.

 

5.انتخاب دانشگاه: شما از بین دانشگاه ­هایی که (انشاله) قبول شده ­اید، یکی را انتخاب می­کنید و به آموزش آن دانشگاه تعهد کتبی می­‌دهید.

 

 

 

 

 

 

تعداد بازديد : 720
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
طهمورث
|
1400/09/15 - 02:48
0
0
با سلام. بنده جزوات کنکور دکتری رشته روانشناسی بالینی را میخواهم خرید کنم..
پاسخ ها
ادمین
|
1400/09/20 - 13:57

با سلام

برای تهیه جزوات و محصولات کنکور دکتری رشته روانشناسی بالینی کلیک کنید.

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.