.
hed
گروه خبري : پیام ها و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1400/01/21 - 10:36
كد :129

بررسی آخرین تصمیمات در مورد تعویق کنکور ارشد 1400

 

تعویق کنکور،کنکورارشد1400،ارشد بالینی،سنجش

 

سخنگوی سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ گفت: "سازمان سنجش فعلا موظف است که آزمون کارشناسی ارشد را در هفته اول خرداد برگزار کند، چراکه تا این لحظه تصمیمی برای لغو این آزمون اتخاذ نشده است و البته هنوز نمی توان پیش بینی کرد که وضعیت شیوع کرونا در آن تاریخ به چه صورت خواهد بود. "

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت همه گیری کرونا حتی برای یک هفته بعد نیز قابل پیش بینی نیست و امکان دارد تاریخ برگزاری آزمون تغییر کند.

زرین آمیزی در پایان تصریح کرد:" البته ما امیدواریم که شیوع کرونا کنترل شود تا امکان انجام فعالیت های جاری در کشورمان از جمله برگزاری آزمون های سازمان سنجش وجود داشته باشد؛ چون برگزار شدن یا نشدن یک آزمون در شرایط همه گیری این بیماری در هر دو صورت تبعات مختلفی خواهد داشت. "

هر چه به کنکور 1400 نزدیک می‌شویم، تعویق آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا موضوعی است که بیشتر به آن پرداخته می‌شود و در این راستا کمپین تعویق کنکور ارشد شکل گرفته است.

دستورالعمل تعویق کنکور کارشناسی ارشد توسط ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا صادر خواهد شد و سازمان سنجش آموزش کشور موظف است بر اساس آن عمل کرده و زمان جدیدی برای برگزاری آزمون ارشد در نظر گیرد؛ در واقع سازمان سنجش تنها مجری تصمیمات ستاد کروناست و نه تصمیم‌گیر. اگر ستاد کرونا به این نتیجه برسد که تعویق ضرورت دارد، این موضوع را اعلام خواهد نمود.

تجربه تعویق‌های مکرر آزمون کارشناسی ارشد در سال گذشته، برخی داوطلبان را امیدوار کرده است که امسال نیز شاهد چنین اتفاقاتی باشیم. اما به خاطر بیاوریم که کنکور ارشد ۹۹ پس از چند بار تعویق در نهایت در مرداد ماه و در زمان شیوع کرونا برگزار شد. تعویق آزمون ارشد در سال گذشته نشان داد که تعویق چاره‌ساز نیست. بنابراین، اگر شرایط ویژه‌ای که منجر به کاهش خطر ابتلا به کرونا شود پیش‌رو نباشد، دلیلی برای تعویق وجود ندارد.

با توجه به دلایلی که در بالا گفته شد، فعلاً خبری از تصمیم‌گیری در خصوص تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نیست. اگر چه در صورتی که خواهان تعویق هستید، می‌توانید در کمپین تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰ فعال بمانید، اما تمرکز بر تعویق کنکور ارشد، در حال حاضر نتیجه‌اش تنها یک چیز است: عدم تمرکز برای کسب آمادگی برای کنکور!

در حال حاضر با زمان تعیین‌شده برای کنکور ارشد حدود دو ماه فاصله داریم. بنابراین، نمی‌دانیم که در آن زمان شرایط شیوع بیماری به چه صورت خواهد بود. در نتیجه تصمیم‌گیری درخصوص تغییر تاریخ کنکور فعلا صورت نمی‌گیرد. زمان را از دست ندهید! وقت تنگ است. اگر قرار باشد کنکور کارشناسی ارشد به تعویق بیفتد، فعلاً برای آن تصمیم‌گیری نخواهد شد. اگر کنکور به تعویق بیفتد، با درس خواندن و تمرکز برای موفقیت در کنکور چیزی از دست نداده‌اید. اما اگر کنکور ارشد به تعویق نیفتد، در حالی که به امید تعویق، حواستان از درس خواندن پرت شده است، متضرر خواهید شد.

 

در صورتیکه تصمیم جدیدی در مورد زمان برگزاری کنکور اعلام شود در اسرع وقت  اطلاع رسانی خواهد شد

 

 

 

 

 

 

 

.