.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی وزارت بهداشت – خانم نیکتا میرکریمی

رتبه 3 روانشناسی بالینی کنکور 96

خانم میرکریمی درست یک سال پیش از برگزاری آزمون شروع به مطالعه کنکوری کرده اند. از مهر ماه که کلاس های ترم آخرشون شروع شده، ساعات مطالعاتیشون افت کرده اما از بهمن ماه مجدداً مطالعه کنکوری رو از سر گرفته اند. در تابستان، میانگین 4-5 ساعت و از بهمن ماه میانگین ساعات مطالعاتیشون 5-6 ساعت بوده است، میانگین ساعتی که خیلی هم دور از دسترس و نشدنی نیست!
خانم میرکریمی تأکید بسیار زیادی روی استفاده از خدمات مشاوره ای و راهنمایی های رتبه های برتر کنکورهای گذشته دارند چرا که این افراد یک بار محیط و مسیر کنکور را تجربه کرده اند و قاعدتاً برای پیمودن مسیر صحیح مطالعه، می توانند کمک شایانی به داوطلبین ارائه دهند.

« ...  این خیلی طبیعیه که در یک سال مانده به کنکور خیلی مسائل و مشکلات برای فرد پیش بیاد و حتی خستگی که خود من واقعا تجربه کردم و باعث بشه که فرد نتونه حتی برای چند روز درس بخونه. اما خیلی مهمه که فرد حتما ادامه بده و با روش صحیح مطالعه کنه... »


در ادامه، مصاحبه گروه آموزشی کیهان را با خانم میرکریمی می خوانید ...
 

مصاحبه, مصاحبه با رتبه های برتر, مصاحبه رتبه یک کنکور, منابع ارشد روانشناسی بالینی, منایع ارشد بالینی, منابع روانشناسی بالینی, کنکور ارشد روانشناسی عمومی, مشاوره, رتبه های برتر روانشناسی, رتبه های برتر روانشناسی, ارشد روانشناسی, ارشد روانشناسی بالینی, مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی, ارشد بالینی, منابع ارشد بالینی, مشاوره مقاله و پایان نامه

 

 
 • خانم میرکریمی گرامی، با سلام و ضمن تشکر از شما برای شرکت در این مصاحبه، لطفاً ابتدا خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید چه نتیجه ای در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی کسب کردید؟ (نام و نام خوانوادگی، محل سکونت، سال کنکور، رشته و گرایش، رتبه،...)

سلام.نیکتا میرکریمی هستم. از گرگان. در کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت سال 96، رتبه ی  3 رو کسب کردم.

 
 • بسیارعالی! لیسانس کجا بودید و چه خواندید؟
دانشگاه تبریز، گرایش روانشناسی بالینی
 
 •  آیا در کنکور وزارت علوم هم شرکت کردید؟ چه رتبه ای کسب کردید؟
بله. بطور امتحانی و فقط برای آشنایی با شرایط کنکور شرکت کردم و رتبه ی 629 رو کسب کردم.
 
 • چطور شد که در کنکور بهداشت شرکت کردید؟
 یک سال قبل از کنکور در مورد اینکه در کدوم وزارت خانه شرکت کنم شروع به تحقیق کردم و به دلیل اینکه چندین تا از اساتیدم در دانشگاه، فارغ التحصیل از وزارت بهداشت بودند، با شرایط اموزشی و امکانات بیمارستانی دانشگاه های بهداشت اشنا شدم و چون بسیار به درمان و اموزش عملی و تجربی علاقه دارم تصمیم گرفتم در کنکور بهداشت شرکت کنم.
 
 •  لطفاً درصدهایی را که در هردرس کسب کردید بفرمائید.
 
 •  آیا از نتیجه تان راضی هستید؟
بله راضی هستم و خوش حال از اینکه نتیجه ی زحمت ها و تلاش هام رو دیدم.
 
 • فکر میکنید مهمترین عامل موفقیت شما چه بود؟
فکر می کنم در درجه اول تحقیق صحیح و به موقع در رابطه با کنکور بهداشت و شناخت منابع و راه هایی که فکر می کردم راه رو برای رسیدن به نتیجه ی دلخواهم هموارتر می کنه و راهنمایی های خوب و مشاوره های مفید و کاربردی، مرور کردن ها در زمان مناسب و به شیوه ی مناسب.
 
 •  شما مطالعه برای ارشد بهداشت را از کی شروع کردید و روزی چند ساعت درس میخواندید؟
از تیر ماه شروع کردم و با میانگین 4-5 ساعت. چون من باید از مهر ماه دانشگاه می رفتم و پایان نامه هم داشتم، میدونستم که تا بهمن ماه درگیر درس و کلاس و کار های دانشگاه هستم و ساعات مطالعه ام پایین می یاد. بنابراین سعی کردم از تابستان استفاده کنم و از بهمن ماه که فارغ التحصیل شدم  سعی کردم با مینگین 5-6 ساعت ادامه دهم.
 
 • آیا روش مطالعه و برنامه ریزی خاصی داشتید؟
من از راهنمایی ها و مشاوره و برنامه ریزی های مشاور خوبم خانوم شیاسی استفاده کردم و طبق برنامه ریزی ایشون که باصحبت و هماهنگی باهمدیگر بدست می اوردیم، عمل کردم.
 
 • فکر میکنید داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید به چه نکاتی برای موفق شدن در این کنکور توجه کنند؟
 شناخت صحیح منابع، اشنایی با نوع سوال هایی که در کنکور چندین سال اخیر اومده بسیار کمک کننده است. برنامه ریزی برای مرور های مناسب و در وقت خوب، بدلیل اینکه مطالب بسیار زیاد و فرار هستند. توجه به درس هایی با ضریب بالای مربوط به هر گرایشی که مورد نظر داوطلبان هست چون حتی یک سوال صحیح بیشتر هم بسیار تاثیر گذار هست. استفاده از تجربه های داوطلبین سال گذشته که تونستند موفق بشن و رتبه های خوبی کسب کنند چون با شرایط کنکور بسیار آشنا هستن.
 
 •  از وسایل کمک آموزشی مثل کلاس کنکور، آزمون آزمایشی و ... هم استفاده کردید؟
  به غیر از استفاده از تمامی جزوه های کیهان در آزمون های آزمایشی موسسه دیگر که تفریبا ماهانه انجام می شد   شرکت کردم و همین طور از بسته مخصوص کیهان برای درس آمار و روش تحقیق که برای من بسیار مفید بود.
 
منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی
 
 •  به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر میشوند و کسانی که دو سه سال کنکور میدهند و قبول نمیشوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ... ؟ 
خب قطعا تلاش زیاد و زحمت و پشتکار بسیار مهم و تعیین کننده است.اما بدلیل اینکه کنکور بهداشت بخصوص در رشته ی ما مطالب بسیار زیادی داره استفاده از راهنمایی ها و مشورت گرفتن های خوب و مفید بسیار کمک کننده و دلگرم کننده هست. مورد دیگه روحیه و حفظ اون و آرامش هست که خیلی مهمه و کمک میکنه که فرد تا روز های اخر کنکور به خوندن ادامه بده.
 
 •  ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر موفق مراد بود؟ 
نه واقعا این خیلی طبیعیه که در یک سال مانده به کنکور خیلی مسائل و مشکلات برای فرد پیش بیاد و حتی خستگی که خود من واقعا تجربه کردم و باعث بشه که فرد نتونه حتی برای چند روز درس بخونه. اما خیلی مهمه که حتما ادامه بده و با روش صحیح مطالعه کنه.
 
 •  به طوری کلی نظرتان در مورد برنامه ریزی چیست؟
همون طور که قبل تر هم گفتم برنامه ریزی صحیح و علمی یکی از مهم ترین موارد موفقیت در کنکور هست و واقعا بسیار تاثیر گذار. خیلی مهمه که بدونیم چه درسی رو بخونیم و در چه زمانی بخونیم و در چه زمانی مرور کنیم، چقدر به اون درس اهمیت بدیم.
 
 •  فکر میکنید موسساتی که خدمات آموزشی ارائه میدهند اصلاً میتوانند نقشی در موفقیت داوطلب داشته باشند؟
خب اگر خدمات مفیدی ارائه بدن میتونن مفید واقع بشن ولی اول از همه هدف خود فرد و تلاش و پشتکار فرد مهم و تعیین کننده است.
 
 •  آیا کیهان توانست در موفقیت شما نقشی داشته باشد؟
بله  فکر میکنم قطعا نقش داشته هم استفاده از جزوه های کیهان و هم مشاوره های مشاورم.
 
 •  دوست دارید ادامه فعالیت شما در رشته روانشناسی به چه صورتی باشد؟
به کار درمان خییلی علاقه مندم و  فکر میکنم هنوز زوده که به شاخه ی خاصی تاکید کنم و ترجیح میدم صبر کنم تا با شاخه های مختلف بیشتر اشنا بشم. در کل دوست دارم روش هایی که یاد میگیرم روش های کاربردی باشه که جامعه به اون نیاز داره و برای جامعه مفید باشه.
 
 • اگر برگردید به یک سال قبل (ابتدای دوره ی مطالعه­) آیا کاری هست که معتقد باشید دیگر آن را انجام نمیدهید یا بالعکس، حتما انجامش میدهید؟
 در کل سعی می کردم مرور های بیشتری داشته باشم. درس هایی مثل روش تحقیق رو کاربردی تر می خوندم.
 
 •  برای گروه آموزشی کیهان چه نظرات و پیشنهادات و انتقاداتی دارید؟
 
 به نظرم همه چیز بسیارخوب و مناسب هست فقط فکر میکنم شاید بهتر باشه تیتر بندی های هر درس در جزوه ها بطور واضح تری نوشته بشه... یا پاراگراف بندی ها کمی مناسب تر باشه.
 

 

 •  خانم میرکریمی گرامی، از شما ممنونیم که در این مصاحبه شرکت کردید. در آخر اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده بفرمایید.

خیر ممنون از شما. در آخر می خوام تشکر کنم از مشاور خوبم خانوم شیاسی که بسیار صبور بودند و با اطلاع، و به من خیلی کمک کردند. همین طور از خانواده ام و همه عزیزانی که همیشه پشتیبان من بودند و به من کمک کردند واقعا ممنون و سپاسگزارم.

 

 


گروه آموزشی کیهان
    ارشد و دکتری روانشناسی ومشاوره
    

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 

مطالب مرتبط:

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 9
نادیا
|
1398/07/15 - 12:27
0
0
سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم بهد از اینکه ارشد وزارت بهداشت قبول شدین چه اتفاقی میفته یعنی تعهد خدمت میدین و حتمی سر کار میرین ؟منطورم اینه که رفتن به سرکارتون قطعی میشه؟واینکه بعد از قبولی کدوم استانا میشه درس خوند و کدوم استا میشه کار کرد ممنون میشم جواب بدین
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/16 - 15:57
سلام نادیا


خیر، برخلاف باور عموم، اگر وزارت بهداشت قبول بشید همچنان هیچ تضمینی برای شاغل شدن پس از تحصیل وجود نداره. صرفاً شانستون برای یافتن شغل مناسب کمی بالاتر از وزارت علوم خواهد بود. در مورد اینکه کدام استان ها میشه کار کرد که محدودیتی وجود نداره اما دانشگاه های وزارت بهداشت بسیار محدود هستن:  
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
حیات
|
1397/08/22 - 08:13
0
0
سلام من میخوام کنکور ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت بدم در درس زیست وبیوشیمی دنبالع منابع خود میگردم به تنهایی کافی باشند خواستم بدونم جزوه های شما اگه تنها بخونیم کافی است ؟ باتشکر
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/08/22 - 23:10
سلام حیات 

فعالیت موسسه ی کیهان در حوزه ی رشته ی روانشناسی و مشاوره هست و در بیوشیمی ما خدماتی ارائه نمیدیم. 

موفق باشید:)
مریم
|
1396/10/17 - 01:51
0
2
ایشون منبع اصلی نخوندن اصلا ؟ فقط جزوات کیهان رو خوندن ؟
پردیس
|
1396/08/20 - 22:04
0
0
سلام...ضمن تبریک به خانم میرکریمی من دارم برای وزارت بهداشت میخونم ، اما درس زبان و با وجود اینکه زبانم خوبه ، در تست زنی مشکل دارم...میخواستم ببینم ایشون چه منابعی خوندن ؟ و اینکه کلا چه طور تست زدن ...ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/08/20 - 22:46
سلام پردیس


ما با خانم میرکریمی ارتباط مستقیم نداریم، کامنتتون رو منتشر میکنم تا ایشون ببینن و پاسخ بدن :)
اما به صورت کلی توصیه ما این هست که حتماً درسنامه وزارت بهداشت امیر لزگی رو مطالعه کنید، به تست زنیتون کمک خواهد کرد!


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان

نیکتا
|
1396/09/12 - 15:55
سلام.اگر دایره ی لغات خوبی دارین اما در تست زنی مشکل دارین توصیه میکنم حتما تست زیاد بزننین که بهترین حالتش اینه که از کتاب لزگی ازاول شروع به خوندن کنید و کل تست های کتاب رو بزنین
محمد
|
1396/05/19 - 15:02
0
4
بسیار عالی، تبریک میگم به خانم میرکریمی
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.