.
hed

منابع کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401
گرایش‌های بالینی، بالینی کودک و نوجوان ، سلامت ،بهداشت روان

به وبسایت گروه آموزشی کیهان، اولین، بزرگترین و تخصصی‌ترین مرجع تخصصی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری روان‌شناسی خوش آمدید. در مجموعه ی کیهان ، رتبه‌های تک‌رقمی ارشد و دکتری روانشناسی دانشگاه تهران و شهیدبهشتی گرد هم آمدند تا بر اساس تجربه‌ای که در کنکور خودشان و سال های گذشته کسب شده ، جامع‌ترین و اصلی‌ترین منابع کنکور را به شما داوطلبان گرامی معرفی کنند، در اینجا قصد بر این است که داوطلب با جزوات خلاصه و مطمئن تمام این منابع آشنا شده و مسیر موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی را با خیالی آسوده طی کند .

منابع معرفی شده در این صفحه  از سال 91 تا کنون منبع اصلی مطالعاتی هزاران داوطلب کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بوده است. این منابع، امسال بعد از اعمال آخرین تغییرات لازم بر اساس سوالات کنکور به روز رسانی شده و مورد تایید و استفاده‌ی بسیاری از رتبه‌های تک‌رقمی کنکور‌ ارشد روانشناسی می باشد . رتبه های برتری که دانشجویان دانشگاه های برتر کشور  بوده و از همکاران و مشاوران کیهان هستند 
 


توضیحات خانم زهرا دایی رتبه 6 روانشناسی عمومی در مورد منابع مورد تاییددروس مورد امتحان در کنکور ارشد روانشناسی بالینی و عمومی

وزارت بهداشت  امسال در 3 گرایش  بالینی، سلامت، و کودک و نوجوان دانشجو می پذیرد و همین طور امکان شرکت در رشته بهداشت روان هم  وجود دارد. سوالی که پیش می آید این است که آیا این گرایش ها منابع مشترک دارند یا خیر؟ در این گرایش ها شرکت کنیم یا فقط بالینی بخونیم؟  
سه گرایش بالینی، سلامت و کودک و نوجوان و رشته بهداشت روان تحت عنوان مجموعه روان شناسی هستند و دارای یک دفترچه سوال و یک کنکور مشترک، برای رشته بهداشت روان باید به سوالات درس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان جواب بدهید. ولی اگر قصد شرکت در این رشته را ندارید نیازی به پاسخ گویی نیست زیرا ضریب این درس در گرایش های بالینی و کودک ونوجوان صفر و در روانشناسی سلامت یک است.

 

 منابع این سه گرایش مشترک بوده و ضرایب هم تقریبا یکی است و تفاوت فاحشی ندارند. منابع بهداشت روانی هم با منابع سایر گرایش ها یکی است ولی یک منبع اضافه تر تحت عنوان اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان دارد. این منبع شامل 5 کتاب است:

 • مشاوره پیشگیرانه
 • کلیات خدمات بهداشتی
 • رواشناسی بالینی کرامر
 • ارتقای سلامت روان
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان

همان طور که مشاهده می کنید دو کتاب با منابع سلامت، بالینی و کودک و نوجوان مشترک است و تنها سه کتاب اضافه تر باید خوانده شود. البته اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان، در روانشناسی سلامت ضریب 1 دارد و در بالینی و بالینی کودک و نوجوان ضریب صفر.

منابع امسال خوشبختانه تغییر چندانی نداشته و منبع جدیدی اضافه نشده است. (لیست کامل منابع در انتهای مطلب قرار داده شده است).

 • ابتدا از درس آمار و روش تحقیق شروع می کنیم. باز هم خبر خوب اینکه منابع این درس، برای کنکور 1401کاهش پیدا کرد و فقط کافیست تا کتاب آمار و روش تحقیق دکتر دلاور خوانده شود.
 • منابع شخصیت و روان درمانی تغییری نکرده است جز اینکه این دو درس ادغام شده اند تحت عنوان نظریه های شخصیت و روان درمانی ولی با همان منابع قبلی. این دروس در گرایش های بالینی و بالینی کودک و نوجوان از اهمیت بالاتری برخوردارند. 
 • عمومی و رشد هم تغییری در منابع نداشته اند اما این درس ضریب بیشتری برای گرایش بالینی کودک و نوجوان دارد و دوستانی که به گرایش کودک علاقه مندند بهتر است به همان اندازه ای که به درس شخصیت و رواندرمانی توجه می کنند به رشد و عمومی هم توجه کنند.
 •  در مورد درس روانشناسی فیزیولوژیک به منابع، کتاب DSM – 5  اضافه شده که البته اهمیت دو منبع قبلی همچنان پا برجاست و کتاب DSM-5  هم معمولا دانشجوها  همراه با آسیب  می خوانند. تنها نکته در این درس افزایش ضریب این دروس بخصوص در گرایش بالینی است و با توجه به اینکه درس فیزیولوژیک تا سال پیش ضریب 1 داشته و تنها 10 سوال را به خودش اختصاص می داد ممکن است خیلی از دانشجویان تا کنون این کتاب ها را مطالعه نکرده باشند بنابراین توصیه می کنیم دانشجویان به ویژه علاقه مندان به گرایش بالینی در زمان باقی مانده روی کتاب های کالات و معظمی تمرکز بیشتری داشته باشند.
 • تغییر دیگه منابع به این صورت است که دروس بالینی و آسیب شناسی روانی و ارزیابی روانی و مصاحبه، DSM-5  و روان شناسی سلامت تحت یک مجموعه واحد با عنوان روان شناسی بالینی ارائه شده است. این منابع جدید نیستند و قبلا هم بوده اند ولی تحت دروس جداگانه. تنها درس اضافه شده روان شناسی سلامت جلد دوم هست که 4 فصل آن لازم است خوانده شود. شاید این موضوع کمی گیجتان کرده باشد که همه این کتاب ها تحت یک درس آورده شده است و اینکه چه طور از اینها سوال می آید؟ و یا منبع جدید را باید چه طور خواند؟ همه این دروس جزء دروس مهم بهداشت هستند، بنابراین از هر کدام چند سوال مطرح می شود و همانند گذشته این دروس خوانده می شوند. سه درس آسیب شناسی دیوید سون، روانشناسی سلامت و بالینی کرامر اولویت آخر هستند و در صورتی که سایر دروس خوانده شدند به این دروس می پردازیم .
 • در مورد روانشناسی سلامت هم، این نکته رو مطرح کنم که از این کتاب فقط کافیه 4 فصل خوانده شود و با یه برنامه ریزی مناسب می توان این  کتاب رو هم مطالعه  کرد. با کتاب DSM- 5هم که بیگانه نیستید و احتمالا همراه با کتاب آسیب شناسی مطالعه کردید. در خصوص این کتاب لازمه ذکر کنم که باید روی تغییرات تسلط پیدا کنید و ملاک های اختلالات رو بلد باشید.

 در پایان لازم است ذکر کنم که دروس آمار و زبان هم چنان دروس مهمی هستند و باضریب یکسان در هر 4 گرایش، پس هم چون گذشته برای  این دروس وقت کافی بگذارید.


منابع ارشد روانشناسی بالینی و عمومی

1.زبان عمومی

 معرفی : این درس 40 سوال دارد که 20 سوال آن درک مطلب و 20 سوال دیگر ان مربوط به واژگان است. بنابراین واژگان را جدی بگیرید و دانش واژگان خود را افزایش دهید.
همانطور که می دانید و بارها در مطالب مختلف سایت یادآوری کرده ایم، زبان تخصصی در کنکور اهمیت زیادی دارد و نقش پررنگی در به دست آوردن رتبه ی زیر 50 بازی میکند. توصیه ما این هست که مطالعه ی زبان را اول با کتاب متون تخصصی روانشناسی به زبان انگلیسی نوشته ی یحیی سید محمدی شروع کنید و بعد به سراغ پکیج زبان پیشرفته ی کیهان بروید که دارای تکنیک های پاسخ دهی به سوالات درک مطلب و فیلم کارگاه زبان فشرده پیشرفته ی سال گذشته ی کیهان به همراه جزوات و نمونه سوالاتی هست که به طور دقیقتر در جدول ذکر کرده ایم.

به هیـــچ وجه زبان را حذف نکنید! با صفر زدن زبان باید قید رتبه ی زیر 50 را هم بزنید!درصد بهینه برای زبان کنکور، 50 هست و رسیدن به این درصد کار دشواری نیست.
 بنابراين کار معقول این هست که برای مطالعه ی اين درس برنامه ريزی صحيحی داشته باشيم و به اندازه ی کافی به آن بپردازيم. مطالعه و يادگيری زبان از آن دسته تکاليفی می باشد که بهتر است در طول زمان به تکاليف کوچک کوتاه مدت تقسيم شود. به همین دلیل مطالعه ی هر روزه ی زبان در سانس های مطالعاتي 0/5 ساعت تا 1/5 ساعت (با توجه به سطح فعلی فرد) بهترين حالت مطالعه ی زبان هست.

آزمون درس زبان به صورت عمومی، شامل درک متون و واژگان عمومی زبان در سطح (Upper Intermediate)   (متوسط به بالا) برگزار می شود. لذا جهت آماده شدن برای آزمون مطالعه کتابهای زیر توصیه می شود:

 • کتاب درسنامه آزمون وزارت بهداشت تالیف امیر لزگی 
 • کتاب 504 واژه ضروری 
 • کتاب Essential words for TOEFLتالیف Barrons
 • جزوه 1046 واژه تخصصی کنکور بهداشت

معرفی فیلم  آموزشی زبان پیشرفته کلیک کنید 
معرفی فیلم آموزشی زبان مقدماتی کلیک کنید 


2.آمار و روش تحقیق

معرفی : تا سال های پیش سوالات آمار درصد بیشتری را به خود اختصاص می دادند ولی در کنکور پارسال روش تحقیق وزن بیشتری داشت. بنابراین از این درس غافل نشوید و خوب بخوانید.  سوالات این درس در این کنکور با کنکور سراسری 30 درصد اشتراک دارد، میانگین رتبه های برتر معمولا بین 30 تا 50 است. رتبه های برتر معمولاً کتاب های زیادی برای این درس مطالعه نمی‌کنند و در عوض زمان خود را روی دروس مهمتر مثل آسیب شناسی روانی، شخصیت و ... می‌گذارند.  

 • روش تحقیق در علوم رفتاری، دکتر دلاور
 • آمار و احتمالات دکتر دلاور 

  فیلم معرفی فیلم آموزشی آمار و روش تحقیق کلیک کنید


3.روانشناسی بالینی

 معرفی : امسال یکی از مواد امتحانی، عنوان روانشناسی بالینی دارد که زیر مجموعه های آن شامل موارد زیر است:

آسیب‌­شناسی روانی 

 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، آخرین ویراست 

 • آسیب شناسی روانی 1 و 2 - تالیف دکتر شمسی پور 
 • DSM 5- Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders
دانلود نمونه رایگان جزوه آسیب شناسی روانی - کاپلان - اختلالات خلقی - کلیک کنید.

ارزیابی روانشناختی(مصاحبه بالینی و آزمون­‌های روانشناختی) 

 • راهنمای سنجش روانی جلد 1 و 2 تألیف کری گریت ـ مارنات - ترجمه دکتر حسن پاشا شریفی
 • مصاحبه تشخیصی جلد 1 اتمر و اتمر 
دانلود نمونه رایگان جزوه ارزیابی روانشناختی کیهان - کلیک کنید.

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی جفری پی کرامر، داگلاس ای برنشتاین و ویکی­پرز - ترجمه مهرداد فیروزبخت

توضیح: به سوالات این درس میتوان با همان کتاب جرالد کوری پاسخ داد. معمولاً در برنامه ریزی ها کرامر را وارد نمیکنیم مگر اینکه فرصت کافی برای این کار باشد. 

 • جلد دوم کتاب روانشناسی سلامت رابین دیماتیو (فصل های 8، 10، 11 و 14)

دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی بالینی کیهان - کلیک کنید. 


4.نظریه­‌های شخصیت و نظریه های درمانی

 معرفی : برخی برای درس روانشناسی شخصیت، کتاب شولتس را مطالعه می کنند که موردی ندارد. 

 • نظریه‌­های شخصیت، فیست و فیست - ترجمه یحیی سیدمحمدی
 • کاربست مشاوره و روان­درمانی، تألیف کوری - ترجمه یحیی سیدمحمدی
 دانلود نمونه رایگان جزوه نظریه های شخصیت کیهان - کلیک کنید

5.روانشناسی عمومی و رشد

معرفی :

 • زمینه روانشناسی هیلگارد - ترجمه دکتر براهنی
 • روانشناسی رشد جلد 1و 2 لورا برک - ترجمه یحیی سیدمحمدی
 • جزوه روانشناسی رشد کیهان - فصل ششم

دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی عمومی کیهان - کلیک کنید
دانلود نمونه رایگان جزوه روانشناسی رشد کیهان - کلیک کنید


6.کلیات روانپزشکی و روانشناسی فیزیولوژیک


معرفی :

 • روانشناسی فیزیولوژیکی جیمز کالات - ترجمه یحیی سیدمحمدی
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک - آخرین ویراست
 • مقدمه نوروپسیکولوژی داود معظمی 

7.اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان

این درس برای گرایش بالینی و بالینی کودک و نوجوان ضریب صفر، برای بهداشت روان ضریب 2 و برای رشته سلامت ضریب 1 دارد.

 • مشاوره پیشگیرانه - رابرت کائین، ترجمه دکتر سهرابی و همکاران
 • کلیات خدمات بهداشتی - کی پارکر، جان اورت پارک، ترجمه دکتر شجاعی
 • رواشناسی بالینی کرامر، ترجمه مهرداد فیروزبخت
 • ارتقای سلامت روان - کیت تودر، ترجمه دکتر خواجوی، مهین درستی،...
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان - ترجمه مظاهر رضاعی

جزوات موسسه کیهان مطابق با آخرین تغییرات اعلامی سازمان سنجش و توسط رتبه های برتر و دانشجویان دانشگاه های شهید بهشتی و دانشگاه تهران جهت استفاده از داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی تدوین شده است . در این جزوات  که منبع مطالعاتی بسیاری از رتبه های برتر سال های گذشته بوده ، سعی شده با کم ترین حجم ممکن  ، بیشترین مطالب جهت پوشش دهی سوالات کنکور گردآوری شود. شما می توانید  برای تهیه این جزوات کلیک کنید


خدمات مشاوره رایگان کیهان

موسسه کیهان  جهت رفاه حال داوطلبان گرامی در ابتدای مسیر مطالعاتی داوطلبان عزیز اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان نموده است . این نوع مشاوره می شود که داوطلب از احساس سردرگمی نجات پیدا کند  و در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه بتواند با خیال راحت از خدمات کیهان متناسب با نیاز خود بهره مند گردد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید نظرات برخی از نفرات برتر کنکور راجع به خدمات کیهان
 

 • عطیه رضایی،رتبه 3 کنکور کارشناسی ارشد روا­ن­شناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه)

گروه آموزشی کیهان چه در بحث برنامه ریزی و چه در معرفی درست منابع کمک زیادی به من کرد و زمان بندی مناسبی که در اختیار من گذاشت باعث شد من بدون هیچ گونه احساس نگرانی و اضطرابی مطالعه ام را انجام بدم  و خداروشکر نتیجه بگیرم.

 • یاسمن شیاسی،رتبه 17 کنکور کارشناسی ارشد روان­شناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه)

در مورد جزوات باید بگم که جزوات کیهان واقعا حرف نداره. خلاصه نویسی ،مرورهای سه گانه و نحوه خوندن هر درس نکته های مهمی بودند که مشاورین خوب کیهان (اقای فلاح،خانم رضایی) به من یاد دادند.و مهم تراز اینها کیهان به من جرئت قدم زدن در این مسیر رو داد چون واقعا باور نمی کردم که بتونم هم واحدای دانشکاه رو پاس کنم و هم برای کنکور درس بخونم.

 • مریم بی طرفان، رتبه 14 کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت (متن کامل مصاحبه )

من به جز درس آمار و روش تحقیق از جزوات بهداشت کیهان استفاده کردم و برای رشد جزوه وزارت علوم کیهانم مطالعه کردم واین جزوات را به دوستانم توصیه می کنم. باید بگم که جزوات واقعا عالی هستند و باعث میشوند که در زمان کمتری به مطالب تسلط پیدا کرد و  واقعا همان طور  که دوستان کیهانی در وبسایت گفتند جامع و مانع و قابل فهم هستند.


 پس از کسب نتایج درخشان کیهانی‌ها در آزمون­ های کارشناسی ارشد  در سال ­های گذشته و درخواست برخی داوطلبان برای حمایت ­هایی بیش از آنچه در جلسات برنامه­ ریزی تخصصی هفتگی و ماهانه دریافت می ­شود، گروه آموزشی کیهان در نظر دارد تعداد محدودی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روان­شناسی سال 1401را به‌طور ویژه آماده‌ی کسب رتبه ­ای عالی نماید. در این راستا، گروه آموزشی کیهان قصد دارد، مجدداً با به کار گیری تخصص و تجربه موفقیت آمیز مشاوران ارشد کیهان در آزمون کارشناسی ارشد  و همچنین بهره ­مندی از تمام پتانسیل موجود در گروه آموزشی کیهان، تعداد محدودی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روان­شناسی را با نهایت حمایت تخصصی آماده ­ی کسب درخشان­ ترین نتیجه­ ی ممکن سازد. برای مشاهده طرح های مشاوره ای آمادگی تا کنکور کلیک کنید


منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی 

  

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع ارشد بالینی، منابع کارشناسی ارشد بالینی، منابع ارشد مشاوره، منابع کارشناسی ارشد مشاوره، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری بالینی، منابع دکتری روانشناسی بالینی، منابع کنکور دکتری روانشناسی بالینی، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، منابع کنکور دکتری روانشناسی، منابع کنکور ارشد مشاوره، منابع کنکور کارشناسی ارشد مشاوره، کنکور ارشد مشاوره، کنکور کارشناسی ارشد مشاوره، کنکور ارشد روانشناسی، کنکور ارشد بالینی، روانشناسی، مشاوره، مشاوره مدرسه، مشاوره شغلی، مشاوره خانواده، دانلود منابع ارشد روانشناسی، دانلود منابع کارشناسی ارشد روانشناسی، دانلود منابع ارشد بالینی، دانلود رایگان منابع ارشد روانشناسی، دانلود رایگان کتاب بالینی، دانلود رایگان هیلگارد، دانلود رایگان کتاب روانشناسی رشد، دانلود رایگان کتاب لورا برک، دانلود رایگان کتاب آسیب شناسی روانی، دانلود رایگان کتاب هالجین، دانلود رایگان کتاب کاپلان، دانلود سه جلد کاپلان، دانلود روانشناسی رشد لورا برک، دانلود آسیب شناسی روانی هالجین، دانلود آمار و روش تحقیق دلاور، آمار و روش تحقیق دلاور، دانلود کنکور ارشد روانشناسی، دانلود ارشد بالینی، زبان کنکور، متون تخصصی روانشناسی، دانلود کتاب متون تخصصی روانشناسی، دانلود روانشناسی رشد، دانلود روانشناسی ژنتیک منصور، دانلود رایگان روانشناسی ژنتیک، دانلود رایگان نظریه های رشد، دانلود نظریه های رشد ویلیام کرین، دانلود رایگان ویلیام کرین، دانلود رایگان کتاب کری، دانلود نظریه های روان درمانی، دانلود رایگان نظریه های روان درمانی کری، دانلود رایگان روانشناسی بالینی فیرس، دانلود روانشناسی بالینی فیرس، دانلود رایگان روانشناسی بالینی شاملو، سعید شاملو، دانلود رایگان پروچسکا، دانلود رایگان نظریه های روان درمانی پروچسکا، دانلود رایگان کودکان استثنایی، دانلود کودکان استثنایی میلانی فر، دانلود کتاب کودکان میلانی فر، کودکان استثنایی افروز، دانلود کودکان استثنایی سیف نراقی

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی

.