.
hed

معرفی کتاب: مغز مردانه  (انتشارات رشد - 1395)

 آیا تا به حال پای شما به بحث های دامنه دار درباره تفاوت های زنان و مردان کشیده شده است؟ یا شاید در نظریه های روان شناسی مختلف نظرات مختلفی درباره مراحل رشدی و ساختار روان شناسی این دو شنیده باشید. نظراتی که شاید تا همین دو دهه اخیر بیشتر بر مشاهده و استنباط متکی بودند تا بر شواهد تجربی محض. اما اکنون با پیشرفت علوم عصبی شناختی (Cognitive Neuroscience) افق های جدیدی به شناخت ساز و کار ذهن و مغز انسان و تفاوت های زنان و مردان در ادراک و واکنش نشان دادن به پدیده های جهان و طی کردن مسیر زندگی گشوده شده است.
 


 

 

در کتاب مغز مردانه نویسنده که از پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است بر اساس شواهد تجربی به دست آمده در دو دهه اخیر به بحث و بررسی مراحل رشد مغز مردانه و تفاوت های ان با مغز زنانه می پردازد. حقایقی جالب و اغلب تامل برانگیز؛ از تفاوت های یک نوزاد پسر با نوزاد دختر گرفته تا دنیای ذهنی متفاوت پسران نوجوان. از مدارهای زیستی که در مغز مردان جای گرفته و آنان را به سمت جنس مخالف سوق می دهد و باعث می شود رفتارهایی کم و بیش مشابه را از خود بروز دهند تا تغییرات شگفت انگیز مغز برای اماده کردن مرد جوان برای پدر شدن. گذر از میانسالی و کهنسالی نیز بر اساس تغییرات هورمونی و بازآرایی مدارهای مغزی به شکلی متفاوت تر از آن چه در نظریه های قبلی دیده اید تبیین می شوند. خواندن این کتاب خلاصه ای از آخرین و کاربردی ترین دستاورد های علوم اعصاب در زمینه شناخت مغز آدمی و کارکردهای آن در اختیار شما گذاشته، و افق های آینده در زمینه های کاری و پژوهشی گرایش های مختلف رشته روان شناسی را پیش روی شما ترسیم می کند.


 

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی


 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 6
mubarak afzali
|
1398/05/09 - 12:05
0
0
کتاب مغز مردانه خواندنش برای همه جوانها قبل ازدواج توسه میکنم
Sama
|
1398/04/17 - 02:30
0
0
سلام پس کی لینک دانلود کتاب رو میزارین؟؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/17 - 13:57
سلام سما


در این بخش فقط بعضی کتاب های خوب حوزه روانشناسی رو معرفی می کنیم تا مخاطبانمون اگر علاقمند بودن خریداری کنن، لینک دانلودشون رو نداریم :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
اتنا رسولي
|
1398/01/31 - 22:55
0
0
دانلود كتاب
ناشناس
|
1397/11/29 - 13:49
0
1
لینک دانلود کتاب لطفا
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/11/29 - 23:55
سلام دوست عزیز 

به همکاران در بخش مربوط اطلاع داده میشه. 


موفق باشید:)
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.