.
hed

ارسالی از :

کیهانی 94 ، مهراد وزیری
روایتی از کنکور 94 روانشناسی

با سلام و خسته نباشید خدمت کیهانی های عزیز بنده مهراد وزیری هستم دارای لیسانس بالینی و امسال دومین بار بود که در کنکور شرکت می کردم و قصد دارم داستان کنکور 94 خودم رو و یه تحلیل مختصر از سوالات امسال روبراتون بنویسم.

نکته : به دلیل بالا رفتن حجم مطلب شاید درست نباشه دونه به دونه سوالات رو تحلیل کنم. 

سال قبل بصورت آزمایشی شرکت کرده بودم. ولی امسال دیگه واقعا بصورت جدی قصد داشتم در رشته روانشناسی بالینی یه دانشگاه عالی قبول بشم.


رشته روانشناسی : یادمه اواخر سال دوم دبیرستان بودم که جرقه روانشناسی با دیدن چند تا فیلم کوتاه در این مورد بصورت خیلی اتفاقی در ذهن من زده شد و از اونجایی که رشته من ریاضی و فیزیک بود با بی میلی این رشته رو ادامه دادم و قصدم این بود در کنکور انسانی شرکت کنم که بگذریم تقریبا هم موفق شدم و ...

8 ماه قبل از کنکور ارشد 94 ) : یادمه اوایل تیر بود که تازه امتحانات پایان ترم ترم 6 کارشناسی رو پشت سر گذاشته بودم و طبق قولی که به خودم داده بودم قرار بود برم دنبال منابع ارشد که با یه سرچ با کیهان (فرشته خوشبختی) آشنا شدم و دیگه تمام و کمال این در مورد تحقیق کردم حدود اواسط تیر بود که رسما تصمیم گرفتم کیهانی بشم با این مرکز تماس گرفتم قرار شد در اولین قدم مشاوره داشته باشم. اوایل مرداد طی مشاوره با آقای سامانی عزیز طی چند جلسه تصمیم گرفتم جزوه های کیهان رو تهیه کنم. این جزوه ها اوایل مرداد رسید به دستم و دقیقا از 9 مرداد با برنامه ریزی دقیقی که داشتم و به کمک مشاوران کیهان و بخشی هم خودم چون به برنامه ریزی های خودم اعتقاد خاصی دارم شروع کردم به درس خوندن برای کنکور 94 و روزا اول با روزی 4 ساعت شروع کردم.

یادمه اوایل شهریور بود و همزمان درگیر ترم تابستان دانشگاه هم بودم ساعت مطالعم رو به روزی 5 ساعت افزایش داده بودم و البته راضی هم بودم. اینو بگم که در همین ماه یکی از دوستان نزدیک بنده فوت شدن و کمی درگیر این ماجرا شدم ولی به لطف خدا و هدف روشنی که داشتم در درس خواندنم لطمه ای وارد نشد 5 ماه قبل از کنکور ارشد 94 در ماه مهر با شروع ترم 7 و آخر دوران کارشناسی بنده ساعات مطالعه من به روزی 7 و 8 ساعت رسیده بود بشکل مرگباری درگیر روانشناسی بودم هم در خانه و هم در محیط دانشگاه یادمه بعضی وقتا 3 نصفه شب می خوابیدم و 8 صبح میرفتم دانشگاه یا از همین روال ادامه داشت. تا اینکه با مشاوره با کیهانی ها کمی برنامم سبک تر شد.

یادمه ماه آبان بسیار امیدوارانه درس می خوندم و می خوندم حتی روزی 8 ساعت با اینکه روزهای سختی بود ولی یادتون نره شما اگه هدفتون مصممتون کرده باشه برای موفقیت سختی و اذیت شدن هیچ معنایی نداره برای شما. کارم هر روز خلاصه برداری نت برداشتن مطالب مهم بود که واقعا برام روال کار بسیار آسان شده بود و مثل برق و باد ماه آذر هم گذشت.

2 ماه پایانی و سرنوشت ساز : با شروع ماه دی و شروع امتحانات پایان ترم ترم 7 من کارم بیش از پیش سخت شده بود و احتیاج به یک برنامه ریزی بسیار دقیق داشتم که بتونم از هیچکدوم از درسام عقب نمونم. با اینکه بعضی از امتحانام رو برای حتی پاس میخوندم به اجبار ولی خداروشکر نمره هام قابل قبول بود. از اواخر دی دیگه استرس هم بصورت خیلی کم سراغم اومده بود البته بنظرم کسی که در روانشناسی دستی داره نباید استرش و اضطراب اذیتش کنه و خداروشکر من در این کار موفق بودم. رسیدم به یک هفته قبل از کنکور هرچه بیشتر تب کنکور در من بیشتر و بیشتر میشد تا اینکه ...

شب قبل از امتحان : حدود ساعت 11 شب بود که طی یک تصمیم کاملا خود جوش درس خوندن رو کنار کذاشتم گفتم دیگه بسه تا اینجا هرچی که درس خوندم بسه و تمام کتاب هامو جمع کردم تو یه کارتون گذاشتم و همه رو گذاشتم زیر تختم برای اولین بار بعد از چند ماه قبل  از ساعت 12 شب خوابیدم. صبح امتحان رفتم قدم زدم لحظه شماری میکردم برای شروع کنکور تا اینکه ساعت شد 3 و شروع امتحان... بگذریم از اینکه داوطلب ساعت 2 رو صندلی مستقر میشه و 1 ساعت باید صبر کنه واسه شروع امتحان و این ضعف سازمان سنجش رو نشون میده چون فقط من نه بلکه همه از این روند شاکی بودند.
امتحان شروع شد بسرعت رفتم سراغ سوالات و ابتدا زبان و متن یک و دو و سه رو تقریبا بلد بودم و جواب دادم و به گفته آقای فلاحِ دوست داشتنی نصف سوالات زبان رو گذاشتم واسه اواسط زمان امتحان و اما ...

تحلیل بنده از زبان : مثل همیشه 20 سوال و 6 متن. من به سوالات امسال زبان رتبه یک رو میدم از نظر آسان بودن نپیچوندن سوالات و بنظرم با اختلاف صدر جدول خواهد بود در مقایسه با کنکورهای سال های قبل واقعا خودمم شکه شدم و دوس دارم نظر آقای فلاح رو در این مورد هرچه زودتر بشنوم. طبق معمول همیشه سوالات موضوع اصلی داشتیم واژگان داشتیم موارد موجود در متن داشتیم و یجورایی هم سوالات خارج از متن هم بود و البته سوالات استنباطی که بنظرم خیلی آسون بود و طراح سوال روز طرح سوالات خیلی حالش خوب ریلکس بوده بقول بعضی دوستان موقع طرح سوال به هیچ وجع واسه ادامه طرح قرص مسکن واسه رفع سردرد نخورده!! چون بنظرم همه چی خوب بوده. در این درس میانگین 60 درصد رو برای خودم پیشبینی میکنم شایدم 50 وقتی سه متن از زبان رو پاسخ دادم رفتم سراغ آمار که شاید تخصص بنده در درس آمار از درسهای دیگر کمتر و خودمم به درصد زیر 60 راضی بودم و اما ...

تحلیل بنده از آمار : بشدت غافلگیر شدم آخه فکرشم نمیکردم اینقدر خاص سوال داده باشن اونم از کتاب هایی مثل دکتر دلاور  شاید حدود 8 سوال از این سوالات رو به هیچ وجع قابل درک نبود البته از دید بنده و حدود 11 سوالیا 12 سوال رو از جزوه کیهان راحت میشد جواب داد البته بازم میگم شایدم بیشتر باید در روزهای آینده منتظر تحلیل خود کیهان باشیم ولی در کل آمار سخت ترین سوالات کنکور 94 بود و شاید چند سال اخیر. متاسفانه در این درس شاید به 40 درصد هم نرسم بعدش از آمار به سراغ سوالات مرضی میریم بنظرم غیر از 3 یا 4 سوال از مرضی بقیه سوالات راحت و خوب بود و قابل انتظار و با جدیت میگم 14 یا 15 سوال در جزوات کیهان یافت میشه که باز هم باید قدر کیهان را دانست بخاطر تسلط بر تهیه این جزوات. 2 یا 3 سوال در این سوالات بنظرم در هیچ منبعی از منابع این درس وجود نداشته باشه و هر سال هم طراحان سوال از این شیرین کاری ها میکنن و قابل انتظارِ و نمیشه خرده گرفت. شاید حدود 60 درصد زده باشم.

و حالا نوبت رشد است : بدترین رشد سالهای اخیر رو امسال دیدم بنده چندین بار سوالات کنکور های سال های قبل رو از حدود سال 82 زده بودم ولی امسال با اینکه خیلی سخت نبود باور کنید بی ربط بودن بعضی سوالات از شاخه دیگه ای از روانشناسی سوال اومده بود البته اینم بگم که حدود 14 سوال یا شایدم بیشتر در جزوه کیهان بود. پیش بینیم برای این درس 50 یا بیشتر برای خودم

علم و نفس : ساده ترین علم و نفس سال های اخیر بنده 17 سوال رو بدون شک درست زدم چون جزوه کیهان رو خیلی خوب خونده بودم و میدونستم به این شکل سوال میاد واسه اولین بار در این کنکور پیش بینیم درست بود و باز هم میرسیم به ارزش کیهان.

روانشناسی بالینی : افسوس که وقتی اومدم توی جزوه کیهان چک کردم خیلی ناراحت شدم چون فکرشم نمی کردم حدود 15 16 سوال از جزوه آمده باشه من در یک اقدام سهل انگارانه تمرکز اصلیم روی کتاب های فرس و ترال و نظریه های روان درمانی بوده چون سال های قبل این دو کتاب مهم ترین منابع بودن یکمم شم بالینی. سوالات امسال واقعا میتونست آسون باشه و راحت بالا 70 درصد زد ولی بی دقتی باعث شد که بالینی رو کم بزنم. دوستانی که جزوه کیهان رو خوب خونده بودن میدونن چی میگم.

فیزیولوژیک و انگیزش هیجان : اگه به درصد رتبه های داوطلبان سال های پیش یه نگاهی بندازیم میفهمیم که درصد این درس اکثرا پایین حتی رتبه های زیر 200 چون بنظرم دانشجویان روانشناسی بعد از زبان در این درس ضعیف هستند از جمله خود بنده. سوالات امسال این درس شاید بشه گفت مثل سالهای پیش هیچ غافلگیری نداشت یجورایی همه چی عادی بود شک ندارم حدود 15 16 سوال در جزوه های کیهان یافت میشد بقیه سوالات هم من توی کتاب خداپناهی دیده بودم. بنظرم بالای 60 این درس زده باشم ساعت 5:30 اعلام شد زمان تمام است من شاید 6 سوال از فیزیو رو داشتم که همین بشدت منو دچار اضطراب کرد و از اوجایی که حوضه ما یک سوله بزرگ بود منم تقریبا آخرا نشسته بودم چند تا سوال را با آرامش جواب دادم ولی فقط چند تا سوال.

بنظرم امتحان بدی نبود ولی وقتی امتحان تموم شد بخاطر راضی نبودنم از درس های آمار و بالینی خیلی ناراحت بودم بخصوص بالینی که تقصیر خودم بود واقعا. وقتی از سوله خارج شدم واقعا فکرم خیلی مشغول بود آخه 8 ماه بشکل مداوم درس بخون واقعا سختی بکش ولی حالا که همه چی تموم شده و تقریبا خراب کردی و نتیجه مورد نظرت نگرفتی چیکار باید کرد آخه تو همین فکر بودم که دیدم یه دختر خانم تو یه صحنه بشدت دراماتیک سرشو گذاشته رو شونه دوستشو داره گریه میکنه که میتونست حال منو بدتر کنه. از محل خارج شدم و تا رسیدن به خونه یک لحظش بخودم می گفتم طوری نیست شاید قسمت این بوده باز یه لحظش میگفتم آخه چه قسمتی من 8 ماه از تمام تفریحام زندگیم زده بودم واسه این کنکور ولی حالا...

دوستان خوبم کنکور 94 با همه تلخی ها و شیرینی هاش تموم شد حالا باید تا اعلام نتایج صبرکرد ولی بنظرم این باید بخشی از هدف ما باشه در پیروزی و سربلندی در این راه ادامه دار ولی اگر انتظار وقوع چیزی رو داشته باشید آن چیز به وقوع میپیوندد. امیدوارم بتونم به هدف مد نظرم برسم و یه روزی بتونم عضوی از مشاوران مجموعه کیهان باشم و هر کمکی بتونم برای هرچه پیشرفت این موسسه در موفقیت دوستان کیهانی داشته باشم.


 

منابع ارشد رواشناسی 95، ارشد روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی،‌کارشناسی ارشد روانشناسی، دکتری روانشناسی، دکتری روانشناسی بالینی، دکتری تخصصی روانشناسی

نکته : به دلیل بالا رفتن حجم مطلب شاید درست نباشه دونه به دونه سوالات رو تحلیل کنم و دوستانی که تحلیل تک تک سوالات رو میخوان به ایمیل من یه ایمیل بفرستید بهشون تحلیل ریز به ریز رو ارسال خواهم کرد البته با اجازه کیهان عزیز.

Email mehradmer30cid@yahoo.com

 

در پایان تشکر ویژه دارم از کیهان بخصوص خانم قنبر زاده ، آقای سامانی و فرد زحمتکش مجموعه کیهان صادق فلاح

موفق و سربلند باشید (مهراد وزیری)

---------------

  • ضمن تشکر فراوان از مهراد وزیری عزیز، منتظر مطالب شما دوستان هم هستیم.
  • مطالبی که در بخش باکیهانی‌ها منتشر می‌شوند صرفاً نظر و تحلیل نویسندگان گرامی است و الزاماً منعکس‌کننده نظرات مشاوران کیهان نیست. 
  • کیهان به لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای، از انتشار مطالب و نظراتی که حاوی تخریب هر شخص حقیقی یا حقوقی در کشور باشد معذور است :) 

جزوات رتبه های برتر روانشناسی، منابع روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، پکیج کامل کیهان، جزوات کیهان، کیهان کارشناسی ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، منابع ارشد روانشناسی، دانلود جزوات روانشناسیجزوات رتبه های برتر روانشناسی، منابع روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، پکیج کامل کیهان، جزوات کیهان، کیهان کارشناسیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، با کیهانی هاوات رتبه های برتر روانشناسی، منابع روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، پکیج کامل کیهان، جزوات کیهان، کیهان کارشناسی ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، منابع ارشد روانشناسی، دانلود جزوات روانشناسیارشد 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 11
مرجان
|
1393/12/13 - 23:25
0
0
سلام کیهان .یعنی امکانش هست ظرفیتت دانشگاهها زیادتر بشه؟ شما در مورد ارشد روانشناسی تربیتی هم اطلاعات دارید؟
پاسخ ها
کیهان
|
1393/12/17 - 11:33
سلام مرجان 
  • امکانش هست ولی نه خیلی 
  • چه اطلاعاتی مثلا؟ 
ریحانه
|
1393/12/08 - 19:30
0
0
سلام . من فکر میکنم کنکور امسال مرضی و رشد واقعا سخت بود آماربا اینکه من ضعیف بودم بازم میشد به نظرم خوب زد به نظرتون با میانگین40 رتبه حدودا چند میشه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1393/12/12 - 22:29
سلام ریحانه معمولا با میانگین 40 امکان قبولی بالا نیست اما حالا صبر کنید تا ببینید چطور خواهد شد 
...
|
1393/12/08 - 18:59
0
1
مرسی آقا مهرداد بابت زحمتی که برای تحلیل کشیده بودین.فقط همچنان امیدوار باشیم که امسال ظرفیت دانشگاه ها دو سه برابر می شه دیگه؟:)فکر می کنم می خواستن یه سری از ماها رو دو قطبی کنند.با بد دادن کنکور خلقمون پایین بیاد و با دیدن نتایج نهایی و دانشگاه محل قبولی دچار یوفوریا بشیم.
ارزو
|
1393/12/06 - 22:43
0
1
باسلام ,در مورد تحلیلتون موافقم بجز رشد و زبان !زبان متن اسون بود حتی هیچ لغتی نداشت ولی کاملا استنباطی بود من حتی یه جا گشتم یه سوال بدون استنباط پیدا کنم برا زدن تو سه متن اخر اصلا سوال بدون استنباطی وجود نداشتمتاسفانه! رشد سخت نبود فقط از نظریه ها نداده بود برخلاف سال های قبل!شما اگه خود لورابرگ ها رو کاملا مسلط میشدی بالای پنجاهم میزدی!در نهایت گفته های شما تحلیل کنکور بود یا تبلیغ کیهان؟! کیهان مطمینا که خوبه ولی این کاره شما بنظرم اشتباه هستش که کناره هر تحلیلتون یه جمله در مورد کامل بودن جزوه های کیهان نوشتین!این یعنی سوگیری!در ضمن شما اگه بالینی فیرس و شاملو رو کاملا مسلط بودین راحت 80درصد میزدین نیازی به کیهان نبود!موفق باشین
پاسخ ها
مهراد وزیری
|
1393/12/08 - 14:46
با سلام خدمت خانم آرزو اولا باید بگم که اگه توجه کرده باشید این تحلیل نظر شخصی بنده است در مورد سوالات و هرکس میتونه یه نظری داشته باشه در مورد تحلیل دقیقا مثل نقد یه فیلم میمونه که هرکس از دید خودش یه نظری داره.درمورد درس زبان من منتظر تحلیل آقای فلاح هستم که ببینم دقیقا چطوری بوده سوالات و با شما اصلا موافق نیستم که همه سوالات استنباطی بوده و حاظرم اینم ثابت کنم. در مورد رشد هم بگم که بنده نگقتم از لورابرگ نیومده یا چرا لواربرگ رو مسلط نبودم منظورم این بوده سوالات از روند اصلی سال های پیش نبود و یکم پیچیده بود همین. و اما در مورد بالینی هم بگم اگه توجه کرده باشید و تحلیل رو درست خونده باشید گقتم که بشکل کامل این کتابها تمرکز نکردم خونده بودمشون ولی اصولی نه گرچه بله درست میگین اگه مسلط بوده کسی مثل بعضی دوستان حتی 95 درصد زدن. و اما در مورد کیهان هم بگم که شما فرض کنید در مقطع دبیرستان امتحان تاریخ دارید و معلمتون 40تا سوال بهتون میده و میگه از این 40 سوال 20 سوال حتما میاد داخل امتحان حالا شما فرض کنید معلم همون کیهان آیا شما ازش تشکر نمیکنید؟؟ وقتی به از هر دسته سوالات حدود 70درصد در جزوه کیهان هست و میتونید رجوع کنید پس تشکر نکردن از این مجموعه یجور کم لطفی محسوب میشه بنظرم. بنده هیییچ وابستگی به مجموعه کیهان ندارم که بخوام تبلیغ کنم من حتی تاحالا یکبار هم به این موسسه نرقتم و همه مشاوره ها تلفنی بوده و بنظرم اینها فقط تشکر و اصلا تبلیغ نیست چون راه های زیادی واسه تبلیغ هست که این دیگه به خود مجموعه کیهان مربوط میشه نه به بنده. موقق و پیروز باشید
آنا فروید
|
1393/12/05 - 01:19
0
0
ببخشید میانگین درصداتون چند شده?
پاسخ ها
مهراد وزیری
|
1393/12/08 - 14:18
سلام. حدود 45 یا 50 گرچه بازم اینم حدودی تا کارنامه نیاد هیچی مشخص نیست
زهرا
|
1393/12/04 - 12:37
0
2
آقا مهرداد با تحلیلت موافقم ! خداییش خیلی دقیق تحلیل کردی مرسی
آرزو
|
1393/12/03 - 18:26
0
4
ممنون از اینکه ما رو در تجربه خودتون شریک کردید ؛ امیدوارم موفق باشید و پیروز در همه زمینه ها و من جمله این کنکور :)
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.