.
hed

معرفی فیلم "جوکر"     

فیلم جوکر فیلمی است که این روزها خیلی بر سر زبان همه ی فیلم بازان و طرفداران شخصیت جوکر هست. در این فیلم به زیبایی فرآیند تبدیل شدن یک آدم با قلبی مهربان و آرزوهای کوچک به آدمی بی رحم را نشان داده می شود.

مشخصات فیلم:
کارگردان: تاد فلیپس
تهیه‌کننده:تاد فلیپس- بردلی کوپر
نویسنده:تاد فلیپس-اسکات سیلور  
بازیگران: واکین فینیکس-زازی بیتز
رابرت دنیرو-فرانسیس کانروی

خلاصه فیلم:
آرتور فلک که همراه مادر خود در آپارتمانی کوچک زندگی می کند،دلقکی است که دوست دارد کمدینی مشهور شود.او از بیماری عصبی رنج می برد که به طور غیر ارادی شلیک های خنده سر می دهد و کنترلی بر آن ها ندارد.او توسط همه طرد و تحقیر می‌شود؛ دوستی ندارد و معشوقه‌ای هم دور و برش نیست؛ به جز زن همسایه که او هر از گاهی دنبالش می‌رود و عشق یک طرفه ای بیش نیست. آرتور از دنیا بریده و باور دارد که آن بیرون همه دیوانه شده‌اند و هیچ‌کس،کسی را دوست ندارد. او می‌خواهد با بچه‌ها بازی کند اما والدین بچه‌ها به او اجازه نمی دهند،می‌خواهد لقمه نانی با لباس دلقکی‌اش در بیاورد که با آزار و اذیت یک مشت جوان روبه رو می شود.


آرتور به دنیای کمدی خود پناه می برد،دنیایی که هیچ تبحری در آن ندارد و کاملا یک کمدی سیاه‌تر از سیاه است.او جوک‌هایی می‌گوید که برای هیچکس خنده دار نیست و همه آن‌ها زخم زبان‌های نهفته ای در درون خود دارند. سرکوبی که آرتور در زندگی خود از هر سمتی تجربه می کند،او را روز به روز عصبانی‌تر می‌کند. این روند فرسایشی زندگی و بی مهری های مردم باعث می شود او در مورد زندگی خود تصمیمات جدیدی بگیرد...
این فیلم که فضایی روانشناختی دارد به زیبایی پتانسیل ها و ظرفیت های آدمی را برای عوض شدن و تغییر رفتار دادن به نمایش می گذارد و همچنین تاثیر یک جامعه بر روی شخصیت افراد را می شود در این فیلم مشاهده کرد. 

 
گروه آموزشی کیهان
رتبه یک ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و تهران
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
ناشناس
|
1398/09/22 - 19:44
0
2
بهترین جوکر سینما بود
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.