.
hed

مصاحبه با آقای دکتر صادق فلاح سوپروایزر مجموعه کیهان
 

 
 • ضمن سلام خدمت شما، آقای فلاح، اهل کجا هستید، لیسانس کجا بودید و چه سالی کنکور شرکت کردید،‌ چه رتبه ای کسب کردید؟

اهل تهران و ساکن تهران هستم، سال 91 لیسانس حسابداری ام را از دانشگاه تهران گرفتم، در کنکور کارشناسی ارشد سراسری سال 90 (دو سال پیش) شرکت کردم و در گرایش عمومی رتبه 8 و گرایش بالینی رتبه 29 کسب کردم.

 • چه جالب! پس شما هم یک تغییر رشته ای هستید؟ چطور شد سر از روانشناسی در آوردید؟

شاید باورتان نشود، اما من از کودکی به مباحث روانشناسی علاقه مند بودم. به ارتباط آدم ها با هم و طرز تفکر هر کدامشان که با یکدیگر فرق داشت. برای لیسانس از ریاضی به انسانی تغییر رشته دادم تا بتوانم در روانشناسی تحصیل کنم که به خاطر شرایط آن موقع نتوانستم و به رشته تحصیلی خانوادگی یعنی حسابداری رفتم. اما بعد از چند ترم فهمیدم روانشناسی دست از سرم برنمی‌دارد! علاقه من به این رشته همچنان ادامه داشت. پس بعد از کلی تلاش و تست روانشناسی و صحبت با افراد متخصص، تصمیمم را گرفتم: لیسانسم را 5ساله کردم، در ترم 9 مرخصی گرفتم و برای کنکور سراسری کارشناسی ارشد روانشناسی خودم را آماده کردم.

 • از نتیجه تان راضی هستید؟

طبیعتا! خداروشکر رضایت کامل دارم. خیلی ها فکر میکنند موفقیت یعنی الزاما رتبه زیر 3 شدن. اما من چنین عقیده ای ندارم. معتقدم دانشجو هم باید تست خوب بزند هم علم روانشناسی را به خوبی یادبگیرد و هم زندگی اش را بکند. نه اینکه همه چیز در زندگی را از جمله ورزش و دوستان و ...  تعطیل کند که مثلا کنکور قبول شود. خداروشکر الان مشغول به کاری هستم که به آن بسیار علاقه دارم: مشاوره و روان‌درمانی. از علم روانشناسی و کار کردن با افراد لذت می‌برم گرچه مطمئنم هنوز راه بسیار درازی در پیش دارم و این پایان کار نیست.

 • از اول هم به دنبال همین هدف بودید؟ یعنی رتبه زیر 10 بالینی نمی‌خواستید؟

آن زمان که تصمیم به شرکت در کنکور گرفتم، فقط می‌خواستم در یکی از بهترین دانشگاه های تهران، یعنی تهران یا شهید بهشتی آن هم روزانه قبول شوم. حالا در پژوهشکده خانواده دانشگاه شهید بهشتی دوران خیلی خوبی دارم خداروشکر. شاید در دانشگاه تهران چنین شرایطی نصیبم نمی‌ شد. اساتید و دانشجویان آنجا واقعا افراد قوی ای از لحاظ علمی و اخلاقی هستند.

 • فکر می‌کنید مهمترین عامل موفقیت شما چه بود؟

هدف روشن، برنامه ریزی درست، روش مطالعه علمی و تلاش و تلاش و تلاش. در مسیر رسیدن به هر هدفی هر انسانی میتواند بارها و بارها شکست بخورد اما مسئله اصلی اینجاست که چطور بتوانید خودتان را جمع و جور کنید و با اطمینان و امید و ایمان به خود، به کارتان ادامه بدهید. البته در این میان دوستان خوبی هم بودند که تا اندازه ای جای خالی مشاوری کاملا همراه را برای من پر کردند و از همه شان ممنونم. 

 • برای رسیدن به هدفتان چه کردید؟

زمانی که دانشجوی لیسانس بودم به دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران زیاد سر می‌زدم. با رتبه های برتر آن سال صحبت می‌کردم. اتفاقا آقای نیک منش هم،‌ از مشاوران گروه و مولف جزواتی که به دانشجوها می‌دهیم، انجا مسئول انجمن علمی بود و مدام رتبه های برتر را می‌ آوردند و ما هم از تجربیاتشان استفاده می‌کردیم.اینکه چه خواندند و از کی خواندند و چه کردند و چه نکردند. ما هم کلی از این تجربه ها استفاده کردیم. شما وقتی هدفی دارید، باید به خوبی برای رسیدن به آن برنامه ریزی هم بکنید. صرفِ داشتن هدف کار ما را تمام نمی‌کند. تازه بعد از داشتن برنامه ریزی مناسب، تلاش و پشتکار و روش های درست مطالعه و مرور از راه می‌رسد .. ! منابع را از رتبه های برتر گرفتم،‌بدون شرکت در هر گونه کلاسی، شروع کردم به مطالعه و در این بین روشهای مطالعه و برنامه ریزی را هم از افراد متخصص آموختم تا کارم را محکم کنم. پس از آن به سختی شروع به تلاش کردن کردم. استفاده از روش های علمی و حساب شده برای برنامه ریزی و مطالعه از چیزهاییست که متاسفانه هنوز وارد سیستم آموزشی ما نشده و تلاش خود من همین خواهد بود که تا آخرین لحظه ای که در سیستم آموزشی کشور کار میکنم، این روش ها را اشاعه دهم چرا که موفقیت اصلی خودم رو مدیون همین روش ها و البته تلاش و ایمانم به هدفم میدانم. دوستان ما باید بدانند که مسیر زندگی با کنکور ارشد به پایان نمیرسد و بهتر است به طور کلی برای همه کارهای زندگی از روش های حساب شده و مطمئن استفاده کنیم، مگر در شرایطی که پای خلاقیت و نوآوری آن هم از نوع حساب شده اش البته، به میان می آید.

 • روزی چند ساعت درس می‌خواندید؟

قبل از جواب دادن به این سوال باید بگویم که به نظر بنده صرفِ زیاد مطالعه کردن کافی نیست. این را همه دانشجویان خوب کیهان هم می‌دانند. ما باید درست هم مطالعه کنیم و روش درستی برای مطالعه مان داشته باشیم. سپس باید عرض کنم که من از اوایل تیرماه شروع کردم. با حساب روزهایی که دچار مشکلاتی می‌شدم و گرفتاری هایی که یک ماه در گچ بودن پایم برایم درست کرد، به طور میانگین در تابستان روزی 5 یا 6 ساعت درس می‌خواندم و این رقم را در پاییز 1.5 ساعت بیشتر کردم. ولی نسبتا به طور پیوسته مطالعه می‌کردم. اینطور نبود که دو روز دوازده ساعت بخوانم و سه روز دیگر هیچ ! در همان زمان دوستی داشتم که اتفاقا تغییر رشته ای هم نبود: ایشان لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران داشت و روزی دو برابر من درس می‌خواند، اما متاسفانه نتیجه ایشان ده برابر نتیجه من بدتر شد: رتبه 80 عمومی و چندصد بالینی. پس نمی‌توان گفت صرف بیشتر خواندن موفقیت می‌آورد، دانشجو باید برنامه خوبی داشته باشد و روش مطالعه اش هم درست باشد.

 • منظورتان از "روش مطالعه درست" چیست؟

ببینید الان همه جا افراد ماهر و موفق، به ابزار های درستی برای انجام کارشان مجهز هستند. یک باغبان می داند کی به گلهایش اب بدهد، چطور بیل بزند، چطور کودی را استفاده کند و ... . ما هم پس بهتر است که در کار اصلی مان یعنی مطالعه به خوبی عمل کنیم. "به خوبی"هم یعنی "به روشی علمی". روش علمی هم یعنی کاری انجام بدهیم که دوباره کاری نشود. که گذشتگان نتیجه اش را دیده باشند. که جوابش را پس داده باشد. روش مطالعه من "پس خبا" بود. که اول پیش مطالعه می کنید و بعد سوال می پرسید و بعد می خوانید و در آخر هم درسی را که خوانده اید برای خودتان باز گو می کنید.مرور هم که دانشجویان ما به خوبی می‌دانند که خیلی مهم است. برای کنکور روانشناسی شما باید کلی مطالب مطالعه کنید. هم از کتابهای مرجع، هم از جزواتی که احتمالا از رتبه های برتر میگیرید، و هم پاسخ‌های تشریحی تست ها.

 • این روش را اکثر بچه های روانشناسی می شناسند. پس چرا اینقدر کم مورد استفاده است؟

به نظر می رسد پاسخ به این سوال ساده است. اغلب ما انسان ها کارهای ساده و دم دستی را به کارهای جدید ترجیح می‌دهیم. بسیاری از دانشجویان ما در عملی کردن این روش مطالعه در روزها و حتی هفته های اول لنگ می زنند اما تعداد معدودی از آنها به مرور با برنامه هماهنگ می‌شوند و از مطالعه کنندگان آماتور به "مطالعه کنندگان حرفه ای" تبدیل می‌شوند.من هم به این افراد خیلی امیدوارم.

 • شما برنامه ریزی خاصی برای مطالعه داشتید؟

باید ببینیم به چه چیزی گفته می‌شود برنامه ریزی خاص. برنامه ریزی من شاید از این جهت خاص شدکه دیگر می‌دانستم باید چی بخوانم و از کجا و چطوری. شما می‌دانید که همین رتبه 29 بالینی چقدر به دست آوردنش سخت است و چه افراد باسواد دیگری رقیب شما هستند. پس باید حسابی حواستان به کارتان باشد. من درسهای زیادی در طول روز نمی‌گذاشتم.مرور هم به دفعات داشتم. سه جهار بار سر زمانهای مخصوص به خودش که قبلا آموخته بودم، مرور می‌کردم. این خیلی به من کمک کرد. بعضی بچه ها زیادی برنامه شان را شلوغ می‌کنند و به این ترتیب نمی‌توانند به خوبی روی درسها تمرکز داشته باشند.برخی به ابعاد دیگر زندگی اهمیتی نمی‌دهند مثل ورزش کردن و تفریح. برخی برنامه بسیار ساده ای می‌ریزند که با آن می‌شود فقط به رتبه 500 رسید و ... . اینکه به قول شما برنامه ریزی باید خاص باشد، شاید یعنی اینکه برنامه باید مطابق با شرایط خاص دانشجو باشد. اینکه مجرد است یا متاهل، تغییر رشته ای است یا نه و ... . ما در برنامه ریزی حواسمان به این بود و حالا هم برای دانشجویانم روی این مسئله وسواس خاصی به خرج می‌دهم.

 • به نظر شما چه فرقی بین کسانی که رتبه برتر می‌شوند و کسانی که دو سه سال کنکور می‌دهند و قبول نمی‌شوند وجود دارد؟

باز هم مهمترین چیز هدف است. شاید به طور کلی این افراد هدفشان را گم کرده اند که به خوبی برای رسیدن به آن تلاش نمی‌کنند. مورد دوم برنامه ریزی است. شاید خوب برنامه ریزی نمی‌کنند و یا هفت هشت درس در روز می‌گنجانند و بعد از دوره کوتاهی زده می‌شوند، یا آنقدر با ناز و نوازش برنامه ریزی می‌کنند که وقت نمی‌کنند نصف کتابها را به خوبی مطالعه کنند!

 • همه چیز برای شما در این مسیری که داشتید هموار بود؟

واقعا نه. من هم مشکلات خاص خودم را داشتم. در تابستان یک‌بار پایم پیچ خورد و یک ماه پایم در گچ بود. درسها برای اولین بار که خوانده میشدند خیلی غریب بودند. دوسال پیش مشاوری نداشتم که بتوانم جلسات هفتگی با او داشته باشم و به من بگوید چه بخوانم و چه نخوانم. خیلی از حذفیاتی را که الان به دانشجوها میگوئیم خود من آن زمان مطالعه میکردم و به همین دلیل حجم مطالب خیلی بالا بود. این چیزیست که ما سعی داریم الان هم به دانشجویانمان بگوییم: کنکور جای آدمهای پوست کلفت است. مدام شکست میخورید و باید از شکستهایتان درس بگیرید. باید خودتان مسیرتان را هموار کنید.

 • برخی از دوستان از ما سوال میکنند که آقای فلاح چه مدیریت زمانی برای کارهای روزانه شان دارند؟ آیا برای این کار هم از روش خاصی پیروی می کنید؟

خاص که چه عرض کنم. ولی خوب همه ما در زندگی کارهای مختلفی داریم که باید به آنها برسیم. بعید میدانم کسی در این باره کامل باشد و حتی خیلی از اساتید دانشگاه هم بتوانند به همه ابعاد زندگی شان از جمله کار و تدریس و زندگی و سلامت جسم و ... (که در نظریه چرخ زندگی مطرح است و من هم برای دانشجویانمان شرح غالباً میدهم) به طور کامل و کاملا متعادل برسند. من هم مثل بزرگترهای خودم در تلاشم. سعی میکنم مثل آنها علمی زندگی کنم. علمی هم که گفتیم یعنی چه. حالا این که این سعی چقدر موفق بوده باشد خدا میداند. به هر حال، من از همان دستورالعمل هایی استفاده میکنم که در بروشور مدیریت زمانی هم که آماده کرده ایم و در سایت کلینیک کیهان هم موجود است، آورده ایم. در آن بروشور نکاتی را که اساتید این موضوع یعنی مدیریت زمان در داخل و خارج از کشور آورده اند جمع کرده ایم و کوشیده ایم بروشور مختصر اما کاملی تهیه شود. ما باید بتوانیم زندگی مان را به خوبی مدیریت کنیم، اسیر وسواس ها و مسائل بیهوده تا جایی که میتوانیم نشویم و تک بعدی زندگی نکنیم. برای هر روز و هر هفته هدفمند باشیم. از دفترچه انجام کارها استفاده کنیم. کارهای روزانه مان رو اولویت بندی کنیم. برخی کارها را اصلا در طول هفته حذف نکنیم (از جمله معنویت، ورزش، مرور مطالعات) و تا جایی که میتوانیم از مکالمات بیهوده و تماشای برنامه های -عمدتا- بیفایده تلویزیون اجتناب کنیم. شما اگر اهل فوتبال باشید و هفته ای ۴ فوتبال خوب از تلویزیون پخش شود، به راحتی ۸ ساعت از هفته تان را از دست میدهید. البته این اگر مدیریت شده باشد و بخشی از زمان محدودی باشد که شما در طول هفته به تفریحاتتان اختصاص میدهید اشکال چندانی ندارد. گرچه من معتقدم تفریح هر چه باشد بهتر است از نوع حرکت و ورزش و در فضای باز باشد نه جلوی تلویزیون. چون به سلامتی خیلی لطمه میزند. در ضمن برخی از افراد در مدیریت زمان روزانه شان وسواس زیادی به خرج میدهند و این خودش باعث اضطرابهای اخلالگر در زندگی میشود که درست نیست و باید مدیریت شود. پس بهتر است در این زمینه به سخن پیامبر گرامی توجه کنیم: خبرالامور، اوسطها. یعنی میانه روی و تعادل نسبی.

از وقتی که نتایج کنکور آمد کجا مشغول به کار بوده اید؟

پس از کنکور مدتی با برخی موسسات کار کردم که مورد رضایتم نیست و کنار کشیدم. همان زمان کار مشاوره و برنامه ریزی به روش خودم را با یکی دو نفر از دوستانم برای تعداد محدودی از دانشجویان آغاز کردم. بعد وارد موسسه سفیر در تهران شدم و برای مدتی زبان تدریس کردم که آن کار هم علی رغم لذت بالایی که داشت از من انرژی بسیار زیادی می‌گرفت. در حال حاضر عمده فعالیتهای مرا همین کار مشاوره و برنامه ریزی برای دانشجویان کنکوری در برمی‌گیرد. در کنارش کارهای مهارتهای زندگی و گاها مشاوره پیش از ازدواج و رواندرمانی.

 • مشاوره شما فقط برای دانشجویان روانشناسی است ؟

خوب ما در کیهان تصمیم گرفتیم کار تخصصی و علمی انجام دهیم نه اینکه یک تجارت برای خودمان ایجاد کنیم. پس با کار کردن روی همین رشته ای که خوانده ایم و کنکورهای سالهای پیش اش را بررسی کرده ایم شروع کردیم. البته الان دانشجویانی از رشته های دیگر و مقاطع دیگر هم داریم اما به شرطی که منابع کنکورشان را از رتبه های برترشان گرفته باشند و ما فقط کار آموزش برنامه ریزی و روشهای مطالعه را به آنها می‌گوییم.

 • برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و عمومی چه کارهایی انجام می‌دهید؟

ما آمدیم در کیهان فکر کردیم دیدیم که دانشجو چه نیازهایی دارد و سعی کردیم نیازهای دانشجوها را تامین کنیم. داوطلب کنکور ارشد بالینی و عمومی می‌خواهد از منابعی که مطالعه می‌کند مطمئن باشد. می‌خواهد با برنامه ریزی قابل اطمینان و درستی پیش برود. می‌خواهد روش مطالعه اش درست باشد و ... . ما سعی کرده ایم همه اینها را برای دانشجوها فراهم کنیم آن هم نه صرفا مبتنی بر تجربه شخصی مان، بلکه مبتنی بر نتایج مطالعاتی که در این زمینه داشته ایم در کنار تجربه شخصی خودمان، دوستانمان، مشاورانمان و دانشجویانمان. الان هر داوطلبی که بخواهد در کنکور شرکت کند به طور میانگین باید500 تومان پول کتابهای مرجع و تست، 500 تومان آزمون و جزوات و مقداری هم بابت کلاس صرف کند. ما اینها را چیز نادرستی نمی‌دانیم و معتقدیم هرچیز خوبی باید در صورتی که بهای قابل قبولی داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد، اما تلاشمان این است که بتوانیم با کمترین هزینه ممکن دانشجویانمان را راهی دانشگاههای برتر ایران مثل دانشگاه تهران و شهید بهشتی کنیم، که در این میان باز هم تلاش و هدف دانشجو حرف اول را می‌زند و کمکهای ما در اولویت بعدی. استفاده از سایر خدمات هم بسته به توان و نیاز دانشجو فرق می‌کند.

 • خدمات کیهان فقط برای تهرانی ها است؟

خوب انتظار نمی‌رود که ما الان در شهرستانها شعبه داشته باشیم؛ ولی خدمات مشاوره و برنامه ریزی و جزوات را برای دانشجویانمان در سراسر کشور انجام می‌دهیم. برای دانشجویان عزیز شهرستانی مشاوره ها به صورت تلفنی انجام می‌گیرد و خوشبختانه تا الان نتایج بسیار خوبی داشته ایم و بچه ها پیشرفتهای خوبی تا همین دو سه ماه کسب کرده اند. همین حس رضایت برای ما مشوق بسیار ارزشمندی‌ است.

 • داوطلبان چطور می‌توانند با شما ارتباط داشته باشند؟

شماره های کلینیک که مشخص است. اما ساده ترین راه همان ارسال نام برای سامانه پیامکی ماست. ما این امکان را که بتوانیم به طور رایگان یک جلسه مشاوره برای داوطلبان داشته باشیم فراهم کرده ایم. کافیست داوطلبان نام خود را برای این سامانه ارسال کنند تا مشاورن ما ظرف ۲۴ ساعت با آنها تماس بگیرند.

 • دوست دارید ادامه فعالیت شما در رشته روانشناسی به چه صورتی باشد؟

به دلیل علاقه زیادی که به کار مشاوره تحصیلی دارم، در صورتی که در ایران بمانم، انشالا این کار را به عنوان بخشی از کار حرفه ای ام با دانشجویان محدود و با همین کیفیت ادامه می‌دهم.به مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی هم علاقه مند هستم اما سعی می‌کنم روی یکی دو حوزه متمرکز بمانم و با کیفیت کار کنم تا اینکه روانشناسی بدون دانش اما فعال در همه حوزه ها باشم.

 • سخن آخر ؟

امیدوارم همه دوستان من راهشان را در زندگی پیدا کرده باشند و بتوانند به‌طور حرفه ای مسیر رسیدن به آنچه را که می‌خواهند پیگیری کنند. دوره کنکور برای برخی از داوطلبان بدترین سال زندگی است و برای برخی بهترین سال. برخی از افراد این دوره را پر از استرس و اضطراب می‌گذارنند و نتیجه خوبی هم در انتها نمی‌گیرند اما برخی در این دوره تازه خودشان را پیدا می‌کنند و فرد کاملا هدفمندی در زندگی می‌شوند. امیدوارم همه داوطلبان امسال، بهترین سال زندگی‌شان را بگذرانند.


خدمات مشاوره رایگان کیهان

موسسه کیهان  جهت رفاه حال داوطلبان گرامی در ابتدای مسیر مطالعاتی داوطلبان عزیز اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان نموده است . این نوع مشاوره  سبب می شود که داوطلب از احساس سردرگمی نجات پیدا کند  و در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه بتواند با خیال راحت از خدمات کیهان متناسب با نیاز خود بهره مند گردد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنیدمطالب مرتبط :

 
کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 28
ساراا
|
1400/04/02 - 14:43
0
0
سلام من دانشجوی ترم سوم کارشناسی روانشناسی هستم.میخواستم بپرسم ازچه موقع برای ارشد شروع کنم به مطالعه و اینکه از چه منابعی و دروسی استفاده کنم. ممنون میشم پاسخ بدید.
پاسخ ها
ادمین
|
1400/04/05 - 11:53
با سلام
برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند
زهرا
|
1399/07/01 - 10:06
0
0
دروس رشته روانشناسی چی هست چ کتابهایی داره
پاسخ ها
کیهان
|
1399/07/01 - 14:55
سلام زهرا
برای آشنایی با منابع و جزوات کنکور ارشد روانشناسی لطفا لینک زیر را مطالعه کنید.
http://kayhanravan.ir/fa/konkooresarasari.aspx
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

زهرا
|
1399/06/31 - 22:22
0
0
برای منی ک رشتم خیاطی بوده برم روان شناسی دانشگاه پیام نور سخت نیس
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/31 - 23:47
سلام زهرا
به طور کلی تغیر رشته دادن برای تمامی دوستان کمی سخت و چالش برانگیز است. اما اگر واقعا به این رشته علاقه دارید، مطمئن باشید با پشتکار و تلاش میتوانید موفق شوید.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

Parisa
|
1398/06/21 - 14:40
0
0
سلام جناب دکتر من کارشناسی رشته ی ادبیات فرانسه تموم کردم و الان تصمیم دارم برا ارشد روانشناسی شرکت کنم به توجه به اینکه یک تغییر رشته ای هستم بعضی از استادام میگن نمیتونی موفق بشی و میخواستم بپرسم به نظرتون راه خودمو برم یا نظر اونارو هم دخالت بدم
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/23 - 12:19
سلام پریسا


پس این همه تغییر رشته ای با رتبه های تک رقمی و دو رقمی تو ارشد و دکتری روانشناسی چیکار میکنن؟ :)
تو کیهان تقریباً نیمی از همکارا که همگی رتبه های برتر کنکور بودن، تغییر رشته ای هستن!
قطعاً و بدون شک راه خودتون رو برید و به این جملات مأیوس کننده توجه نکنید.
ما هم در کنارتون هستیم. برای شروع میتونید از یک جلسه مشاوره رایگان ما استفاده کنید:
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
Elina
|
1396/04/17 - 23:36
0
0
سلام ببخشید من تا اونجایی که پرس و جو کردم فهمیدم از رشته ریاضی فقط میشه روانشناسی صنعتی خوند اگر من الان پیش نیاز های روانشناسی بالینی رو بخونم میتونم موفق شم ۱۸ سالم هس
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/04/18 - 11:23
سلام الینا


متاسفانه اطلاعات من محدود هست چون ما به صورت تخصصی فقط در حوزه کنکور ارشد و دکتری روانشناسی فعالیت میکنیم. ولی تا جایی که من شنیدم، در مقطع کارشناسی فقط «روانشناسی» داریم، در مقطع ارشد شما گرایشتون رو انتخاب میکنید...


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
exir
|
1395/11/23 - 21:27
0
0
سلام،،، بروشور مدیریت زمان رو کدوم قسمت سایت میتونم پیدا کنم؟؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/11/23 - 21:37
سلام سوگند


منظورتون از بروشور چی هست؟
اگر منظورتون اسلایدهای این کارگاه هست، میتونید از قسمت دانلود رایگان پیداشون کنین :)
لینکش هم اینجاست:
http://kayhanravan.ir/fa/timemanagementworkshop.aspx


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نگین
|
1395/02/01 - 08:30
0
1
با سلام، آقای فلاح چرا هر کسی یا هر موسسه ای برای درس زبان یه منبع معرفی میکنه مثلا یکی میگه مدرسان شریف، یکی دیگه میگه سید محمدی،اون یکی میگه لیندالیل، متون ویکی پدیا و الی آخر....تو رو خدا شما بگین من کدوم یکی رو بخونم؟!؟؟واقعا گیج شدم........تو رو خدا لطف کنین همین جا جواب منو بدین و اسم یه کتابو بیارین....که من از این بلاتکلیفی دربیام،شما تو سایتتون سید محمدی رو پیشنهاد کردین،یعنی من همینو بگیرم؟!؟؟؟؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/02/02 - 00:00
سلام نگینمنبع معرفی شده ی مشاوران کیهانو از لیست منابع میتونید ملاحظه کنید
موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مهرداد
|
1395/11/05 - 14:24
دقیقا من هم به این مشکل خوردم. 3منیع متفاوت معرفی شده و روی هر سه جدا جدا تاکید شده.
بهار
|
1394/08/18 - 19:33
0
0
سلام وقت بخير.ممنون از سايت خوبتون.من تغيير رشته اي هستم از الان ميخواهم شروع كنم براي عمومي ،ولي بين منابع سردرگم شدم نميدونم بين 3 منبعي كهمعرفي شده مثلا براي رشد بايد يك منبع يا هرس ه منبع را خواند .متشكر ميشوم اگر راهنمايي ام كنيد.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/08/22 - 19:36
سلام بهار


میتونید برای صرفه جویی در زمان سراغ منابع خلاصه برید و در کنارش یکی از منابع مرجع رو هم بخونید چون تقریبا تمام منابع معرفی شده مهمن و ازشون سوال میاد.موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکترای روانشناسی
مینا
|
1394/06/09 - 13:34
0
0
سلام من ترم 2 حقوق دانشگاه تهرانم . راحت بگم از رشتم متنفرم و الان دارم انصراف میدم . میخوام از همین الان شروع کنم واسه ارشد روان شناسی بخونم . به نظرتون من اگه منابع کیهان و کتابای تکمیلی رو بخونم اولا وقت میکنم دوما قبول میشم؟ تورو خدا جوابمو بدین میخوام یه تصمیم بزرگ بگیرم.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/09 - 18:30
سلام مینا

پاسخ سوالتون بستگی به عوامل زیادی داره، نمیشه حکم قطعی داد :)
اما ما در کیهان داوطلب هایی با شرایط مشابه شما رو داشتیم که شروع به مطالعه کردن و موفق هم شدن.
تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان کیهان استفاده کنید:
02166475618 الی 20

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
سارا
|
1394/04/31 - 02:48
0
0
سلام اقای فلاح من امسال میخوام کنکور ارشد روانشناسی بالینی بدم دانشجویی کارشناسی علوم تربیتی هستم اگر میشه راهنماییم کنید من واقعا توی انتخاب مرجع گیج شدم ممنون.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/04/31 - 13:32
سلام سارا

اقای فلاح در سایت فعال نیستند میتونید در تماس با کیهان یک جلسه ی مچزا با ایشون داشته باشید.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
سپیده
|
1394/04/18 - 12:06
0
0
سلام خدمت شما استاد عزیز. ممنون بابت مطالب و راهنمایی های مفیدتان. من لیسانس زمین شناسی دارم و برای ارشد میخواهم رشته روانشناسی بالینی بخوانم. سوال من این است که فصل های مهم دروس رشته روانشناسی بالینی چیست و اینکه بدلیل یکسری از مشکلات من مجبور هستم از اواسط مرداد ماه خواندن را شروع کنم . من فقط هدفم دانشگاه تهران میباشد و ساکن مشهد هستم. لطفا هرچه سریعتر در برنامه ریزی درست من را راهنمایی کنید. با تشکرفراوان
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/04/18 - 14:14
سلام سپیده

دوست عزیز آقای فلاح خودشون روی سایت نیستن کامنتا رو جواب بدن، بسیار خوشحالیم که میخواین به جمع روانشناس ها بیاین، میتونین به راحتی یه جلسه مشاوره رایگان از آقای فلاح بگیرین، فصل های مهم دروس رشته روانشناسی بالینی خیلی زیادن. میتونین به لینک زیر هم مراجعه کنین:
http://kayhanravan.ir/fa/manabe2.aspx

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نسترن مولوی
|
1394/03/15 - 10:10
0
0
salam.aghaye fallah mamnon az mosahebaton.manam yek taghir reshtee hastam va mikham ishallah ba jozavate shoma emsal konkor bedam.moadele moasereton chand bod aghaye fallah?
پاسخ ها
فلاح
|
1394/03/16 - 12:19
سلام نسترن 
ممنون از لطفی که دارید :) 
معدل موثر حدود 16.5 بود. البته اگه 19 هم بود آنچنان تاثیرگذار نمیبود نگران نباشید :) 
رضا
|
1394/03/12 - 21:06
0
0
سلام.آقای فلاح معدل موثرتون چند بود؟
پاسخ ها
فلاح
|
1394/03/16 - 12:04
سلام رضا
حدود 16.5 فکر کنم 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.