.
hed

مصاحبه امیر سامانی، رتبه 1عمومی و 7 بالینی کنکور ارشد 93


در این مدت کوتاهی که از فعالیت ما در کیهان می گذرد، میزبان افراد متعهد، هوشمند، مسئول و دلسوزی در زمینه مشاوره بوده ایم. پس از خانم ها قنبرزاده، داساربند، کمار و ضرغام و همچنین آقای جسیمی ، امروز بسیار خوشحالیم که در خدمت یک فرد موفق دیگر در بخش مشاوره کنکور سراسری کیهان هستیم. مطالعه مصاحبه آقای سامانی به خود ما انرژی خاصی می دهد و خوشحالیم که از امروز می توانیم با چنین فرد مسئول، دلسوز و با تجربه ای افتخار همکاری داشته باشیم و فرصت مشاوره صادقانه ی شما داوطلبان رو با بهترین رتبه کنکور فراهم کنیم.

 

پیشینه تحصیلی

 • با سلام خدمت شما، لطفاً ابتدا خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید چه نتیجه­ ای در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی کسب کردید؟ سلام. امیر سامانی هستم و در تهران زندگی می کنم. در آزمون کارشناسی ارشد سال 1393 در رشته روانشناسی شرکت کردم و در گرایش روانشناسی عمومی رتبه 1 و روانشناسی بالینی رتبه 7 را به‌دست آوردم.

   

 • لیسانس کدام دانشگاه بودید و چه خواندید؟ دانشگاه پیام‌نور، رشته­‌ی آموزش زبان انگلیسی.

   

 • چه جالب! پس شما هم یک تغییر رشته ­ای هستید؟ چه طور شد سر از روانشناسی در آوردید؟بله ،البته سابقه تغییر رشته من به قبل از  زمانی برمی­گرده که سراغ روانشناسی آمدم. رشته اولی که من واردش شدم مهندسی برق-الکترونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان بود. انتخابی که بیشتر بر اساس معیارهای اجتماعی و عرف عمومی نظام آموزشی در آن مقطع انجام داده بودم ولی چندان با روحیات و نگرش خودم همخوانی نداشت. فضای تحصیلی و شغلی رشته­ های فنی مهندسی هیچ ارتباطی با علایقم نداشت. بعد از چند سال فاصله از فضای درس و دانشگاه به طرف زبان وادبیات انگلیسی رفتم و در نهایت برای کارشناسی ارشد با توجه به مطالعات و علاقه‌ام به روانشناسی و به خصوص رواندرمانی، رشته روانشناسی را انتخاب کردم. علوم انسانی و مشخصا روانشناسی ویژگی خاص و جذابی داره و اون اینه که مسأله مورد بررسی، انسان است. این یعنی مطالعه هر مبحثی در این علوم حداقل دو وجه دارد: انسان به عنوان خواننده/پژوهشگر و انسان به عنوان موضوع. این ترکیب همزمان مشاهده‌گر و سوِژه بودن، فوق العاده برای من لذت­ بخشه و باعث میشه بتونم یک ارتباط شخصی با مباحث این حوزه برقرار کنم؛ ارتباطی که من رو به درک عمیقتری از انسان و در درجه اول خودم نزدیک میکنه.این از مهمترین دلایلی است که خواستم روانشناسی رو به طور جدی و آکادمیک بخوانم.

 

 • دیپلم ریاضی بودید یا انسانی؟ ریاضی.

 

 • آیا از اول درس­خوان بودید یا فقط برای کنکور شروع به درس خواندن کردید؟  چندان درس خوان نبودم ولی در زمینه‌های مورد علاقه‌ام زیاد مطالعه می‌کنم.

 

 

کنکور امسال

 • هر درس را چند درصد زدید؟

زبان 77

علم‌النفس 50

آمار و روش تحقیق 51

مرضی و کودکان استثنایی 61

رشد 80

بالینی 64

عمومی 68

فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان  73

 

 • از ابتدا این نتیجه مورد انتظار شما بود؟ روز قبل از کنکور چطور؟ و روز قبل از اعلام نتایج؟ نه دقیقا؛ من وقتی شروع به خواندن برای کنکور کردم به رتبه 1 فکر نمی‌کردم. چیزی که می‌خواستم این بود که در یکی از دانشگاه‌های تهران قبول شوم  .بعد از آمدن کلید اولیه و محاسبه تقریبی درصدها حدس می‌زدم که حدود 20 بشوم.

 

 • کنکور چطور بود؟ در درسها تفاوت خاصی با سالهای قبل احساس کردید؟ سر جلسه کنکور احساس می‌کردم که آماده­تر از گذشته هستم.  با توجه به اخباری که راجع به زمان آزمون اعلام شده بود پیش­بینی می‌شد که کنکور تفاوتهایی با سالهای قبل خواهد داشت. به نظرم این که کنکور یک سال نسبت به سال دیگه تفاوت کنه با توجه به ساختار کنکور، طبیعی است. کنکور بر خلاف آزمونهایی مثل تافل یا GRE یک آزمون استاندارد شده نیست که هر ساله با یک سطح ثابت و هنجاریابی شده از دشواری و محتوا برگزار شود. کنکور یک آزمون رقابتی است که فقط برای مقایسه داوطلبان همان سال با هم کاربرد دارد. در آزمون 93 تعداد سوالها و زمان آزمون اضافه شده بود و این یک تغییر مثبت بود. همین طور در طراحی سوالات به بخشهایی توجه شده بود که قبلاً طراحان زیاد سراغشان نمی‌رفتند. زبان متنهایی داشت که مستقیماً مباحث روانشناسی نبودند و سوالات درک مطلبی از نوع  تحلیلی داشت؛ در علم النفس توجه خاصی به سهروردی شده بود؛ درس مرضی ازDSM5  هم سوال آمده بود؛سوالات رشد نسبت به دو سال قبل پیچیدگی کمتری داشت و  در فیزیولوژیک برخلاف سالهای قبل سوالات تکراری خیلی کم شده بود؛ سوالات بالینی هم نسبت به قبل بیشتر در چارچوب منابع بودند. در مجموع کل آزمون چندان سخت­تر  یا آسانتر از سالهای قبل نبود ولی نگرش طراحان به نظرکمی  متفاوت و جامع­تر از قبل می‌رسید.

 

 

مسیر موفقیت

 • مطالعه برای کنکور را از چه زمانی شروع کردید و روزی چند ساعت درس می‌خواندید؟ طرح اولیه من این بود که از تابستان شروع به درس خواندن بکنم و بخشی از منابع را هم همان موقع تهیه کردم و شروع به مطالعه کردم ولی متأسفانه چون هنوز کنکور برایم خیلی جدی نشده بود  نتوانستم به این کار ادامه بدهم. یک اشتباهی که معمولاً میکنم این است که اگر برای کاری وقت زیادی داشته باشم برایم کم اهمیت­تر می شود و تا دقیقه آخر سعی می‌کنم آن را به تعویق بیندازم نتیجه این شد که در کل سه ماه تابستان فقط 4 فصل اول هیلگارد را خواندم. از دست دادن این سه ماه بعداً کارم را خیلی مشکل کرد و مجبور شدم تغییراتی در برنامه‌ام بدهم. از اول مهر بود که به صورت جدی و برنامه ­ریزی شده شروع به درس خواندن کردم. در هفته های اول با میانگین 3-4 ساعت در روز شروع کردم هدفم این بود که هر هفته زمان مطالعه‌ام را بالاتر ببرم که در هفته های آخر به 8 ساعت می رسید.

 

 • با توجه به اهمیت زیاد درس زبان در کنکور روانشناسی، برای تقویت زبان چه کاری کردید؟ زبان از موضوعات مورد علاقه من است و هیچ وقت صرفاً به عنوان یک درس با آن برخورد نکردم. چون زمینه قبلی در زبان داشتم و رشته تحصیلی‌ام هم آموزش زبان انگلیسی است از ابتدا زبان را به عنوان یک نقطه قوت نسبی در این آزمون برای خودم در نظر گرفتم و وقت زیادی برایش نگذاشتم.

 

 • از وسایل کمک آموزشی مثل کلاس‌ کنکور، آزمون آزمایشی و ... هم استفاده کردید؟ بله، در آزمونهای آزمایشی تعاونی سازمان سنجش شرکت می­کردم. اما استفاده از این آزمون‌ها را لزوماً توصیه نمی‌کنم.

 

مدیریت فردی و حواشی

 

 

 • آیا برای آزمون کارشناسی ارشد استرس و اضطراب خاصی داشتید؟ اگر بله، چه اقدامی برای آن می­کردید؟ طبیعتاً اضطراب ایجاد میشه. اینکه قبول میشوم یا نه خیلی مضطربم نمیکرد ولی اینکه کاری را میتوانم انجام بدهم اما کمتر از توان واقعیم انجام میدهم حس بدی به من می‌داد.  البته تلاش برای رهایی از همین حس باعث می­شد تا بیشتر تلاش کنم.  برای کنترل استرس روی سبک زندگیم متمرکز شدم . با ساعات خوابم با احترام برخورد میکردم و خوب میخوابیدم. بین ساعت های درسم حرکات سبک ورزشی و کششی انجام می‌دادم. از تکنیکهای تنفسی و ریلکسیشن استفاده میکردم و شاید مهمتر از همه اینکه نزدیکانم هم همدلانه از من حمایت عاطفی میکردند.

 

 • فکر می‌کنید چه عواملی روی نتیجه‌ای که شما کسب کردید تأثیر داشته و مهمترین عامل برای شما چه بود؟ مهمترین عامل برای من علاقه‌ای بود که به روانشناسی داشتم و ارتباط لذت بخشی که با مباحث برقرار میکردم انگیزه زیادی به من می­داد. مدیریت هیجانی هم نقش مهمی در موفقیت من داشت. میدونستم کنکور یک شب امتحان نیست که با قهوه بیدار بمونم و تا صبح بخونم و صبح برم امتحان بدم و پاس بشه. قبولی توی کنکور یک کار سیستماتیک و نظام منده که باید چندین ماه ادامه پیدا کنه ودر طول این مدت نه مطالعه متوقف بشه نه انگیزه پایین بیاد و نه کیفیت یادگیری کمتر بشه. مدیریت هیجانی جلوی این فرسایش را می‌گیره. تمام تلاشم این بود که در بهترین حالت خودم باشم و چند ماه بمونم.

 

 • درباره حواشی کار بگید. آیا در این مسیری که تا کنکور داشتید، همه چیز برای شما هموار بود؟ یا شما هم مشکلاتی داشتید؟ چه توصیه­ ای برای داوطلبانی که با موانعی بر سر آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد مواجه می­شوند دارید؟ بله.فکر میکنم خیلی کم باشند افرادی که بدون هیچ مشکلی این مسیر را طی کنند. مشکلات می­تونه مستقیماً مربوط به کنکور نباشه بلکه مشکلاتیه که ما برای سالها با خودمون داریم؛ فضای رقابت و استرس و اضطراب همراه با اون باعث میشه اتفاقاً سر کنکور بیشتر به چشم بیایند و  آسیب بیشتری می­زنند. من فکر میکنم در دوره کنکور، درس خواندن باید اولین و مهمترین کار و اولویت اول باشد. هر کار دیگری فقط یک گزینه است بعد از درس.  من خیلی از برنامه­ هامو کلاً  چند ماه کنار گذاشتم و بعد از کنکور رفتم سراغشون. تعادل در زندگی هدف خوبیه ولی به نظر من دوران قبل از کنکور دوران زندگی متعادل با این تعریف نیست که آدم به همه کارهاش برسه و درس هم کنارش بخونه. این نوع نگاه به تعادل، نتایج  ضعیف و متوسطی به بار میاره. با یگ نگرش بلندمدت­ تر به زندگی می‌بینید که اگر چند ماه فقط روی یک کار متمرکز باشیم در درازمدت زندگی متعادل­تری خواهیم داشت.

 

نقش کیهان

  

 • آیا کیهان توانست در دوران کنکور به شما کمکی داشته باشد؟ بله. من در زمانی که دنبال لیست منابع بودم با سایت کیهان آشنا شدم و  در تهیه منابعم از لیست کیهان هم استفاده کردم. البته یک کمک دیگر هم میتونستم بگیرم که قسمت نشد؛ در دوران کنکور من استفاده ­ام رو از اینترنت خیلی محدود کرده بودم و به سایت کیهان سر نزدم .بعد از کنکور که وارد سایت شدم دیدم که گویا چند هفته قبل از آزمون در سایت کیهان اشاره شده بوده که سهروردی بحث مهمیه در علم النفس و بچه­ ها بیشتر روش تمرکز کنند. و دو تا تست درس علم النفس من از دست رفت.

 

 • بسیار عالی. چطور با این گروه، کیهان، آشنا شدید؟ از طریق سایت و در جستجوی منابع ارشد.

 

 • آقای سامانی، چرا کیهان را برای فعالیت در زمینه مشاوره کنکور ارشد انتخاب کردید؟ بسیار خوشحالم از اینکه با گروه کیهان همکاری میکنم چرا که با شناختی که من به دست آوردم  کیهان یک گروه آموزشی وابسته به کلینیک روانشناسی کیهان است که توسط چند نفر رتبه برتر روانشناسی اداره می­شود، افرادی که سعی میکنند تجربه موفقیت فردی و دانش روانشناسی‌شان را در اختیار افرادی قرار بدهند که قصد دارند مسیر مشابهی را طی کنند. مسیری که در کیهان برای موفقیت در کنکور ترسیم می­شود مسیر واقعی‌تری است.  موفقیت را وابسته به آزمون وکتاب و جزوه و استاد خاصی نمی­داند. و عوامل موفقیت در کنکور را با یک دید کل‌نگر  در ابعاد  مختلف زندگی مراجعان جستجو و تقویت می­کنند.

 

 • آیا تفاوت خاصی را بین سایت گروه آموزشی کیهان و سایر سایت ها در زمینه اطلاع رسانی و ... احساس کردید؟ سایت کیهان جنبه اطلاع رسانی خوبی دارد؛ اخبار و اطلاعیه­ های مربوط به کارشناسی ارشد روانشناسی را خوب پوشش می‌دهد ودر زمانهایی که نیاز به پاسخگویی است مثل دوره انتخاب رشته خیلی خوب عمل می­کند.

 

آینده شغلی و تحصیلی

 

 

 • انتخاب رشته را به چه صورتی انجام دادید و برای آن از چه منابعی کمک گرفتید؟ برای انتخاب رشته  من بین دانشگاه تهران و شهید بهشتی مردد بودم. وقتی که حق انتخاب داشته باشی از هیچ انتخابی چندان احساس رضایت نمی‌کنی. برای اینکه تصمیم درستی بگیرم با خدمات انتخاب رشته کیهان تماس گرفتم  و با خانم قنبرزاده رتبه برتر و دانشجوی دانشگاه تهران (مشاور کیهان) مشورت کردم همچنین با آقای موسوی مشاور و فارغ التحصیل شهید بهشتی نیز مشاوره کردم که از هردو بزرگوار کمال تشکر را دارم در نهایت هم با توجه به علاقه خودم و نظرات دوستان  روانشناسی بالینی دانشگاه تهران را انتخاب کردم.

 

 • از وقتی که نتایج کنکور آمد مشغول به چه کاری بوده­ اید؟  مقدار زیادی کار های نیمه‌کاره دارم که مشغول انجامشان هستم.

 

 • در زمینه کاری، دوست دارید ادامه فعالیت شما در رشته روانشناسی به چه صورتی و در چه زمینه‌ای باشد؟ دوست دارم با توانایی و دانش و تجربه کافی وارد حوزه  روان­درمانی بشوم؛ به حیطه آموزش هم علاقه مندم.

 

 • آقای  سامانی از این که وقتتون رو در اختیار ما و داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی قرار دادید، از شما ممنونیم. اگر صحبت دیگری در پایان مصاحبه دارید می‌شنویم! نکته آخری که می‌خواستم اشاره کنم اینه که مسابقه اصلی در کنکور با دیگران نیست، بلکه با زمان است.  هر برنامه‌ای هر قدر هم کامل و موثر باشد، برای اجرا  نیاز به وقت دارد.  تا می‌توانید برای خودتان وقت بخرید. در آزمون 93 اتفاق کم‌سابقه‌ای افتاد. در هفته منتهی به آزمون، بارش برف بخشهایی از کشور را فلج کرد و سازمان سنجش یک هفته کنکور را به عقب انداخت. یک هفته وقت اضافه  آنهم شب کنکور؛  دقیقه به دقیقه آن یک هفته را می‌بلعیدم. همین هفته‌ای که درش هستیم می‌تواند برای شما همانقدر با ارزش باشد. از لحظه‌ای که تصمیم به درس خواندن گرفتید شروع کنید ومنتظر هیچ چیز نمانید. دارید با زمان مسابقه می دهید. من هم از شما ممنونم. برای همه کسانی که می‌خواهند وارد این مسیر بشود آرزوی موفقیت میکنم .

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 23
ناشناس
|
1396/04/16 - 18:07
0
0
مرسی واقعا انگیزه دهنده بود
شيرين عالمي
|
1396/03/08 - 01:31
0
0
سلام اقاي ساماني.من دانشجوي رشته روانشناسي دانشگاه پيام نورم.خيلي مشتاقم براي ارشد شركت كنم.و ميخوام كه منابع رو بگيرم وبخونم.اما بسيار ميترسم موفق نشم😔(اخه نگاه ميكنم ميبينم ظرفيت دانشگاه ها بسسسيار كم هست).و مشكل ديگه اينكه بين انتخاب عمومي و باليني موندم.منابع رو هم پيدا كردم اما دلم ميخاد شما توي انتخاب بهترينش كمكم كنيد كه جامع ترينشو بخونم.اگ جواب بدين ممنون ميشم.اگر ميشه اي دي تلگرامتونم بدين كه عالي ميشه.ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/03/08 - 09:44
سلام شیرین


آقای سامانی همکار ما نیستن و روی سایت هیچ فعالیتی ندارن :)
اگر تمایل داشته باشید میتونید سوالاتتون رو در جلسه مشاوره رایگان از مشاوران ما بپرسید:
02166475618 الی 20


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
حدیث
|
1395/10/11 - 18:56
0
0
سلام ببخشیدآقای سامانی حرفی ازبرنامه ریزیشون و نحوه درس خواندنشون نزدن باتوجه به زمان کمی که گذاشتن! میشه لطفابرنامه ریزی ونحوه درس خواندنشون رو دراختیارمون بگذارندچون من هم دیرشروع کردم ومثل ایشون تغییررشته ای هستم ممنون.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/10/11 - 19:22
سلام حدیث


آقای سامانی در حال حاضر با ما همکاری ندارن :)
میتونین از جلسات مشاوره تخصصی استفاده کنید تا مشاوران با توجه به شرایط فعلی و زمان باقیمانده بهترین شیوه مطالعه رو در اختیارتون قرار بدن: کلیک کنید.


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نگار
|
1395/04/11 - 18:49
0
0
سلام.منم اگر از منابع کنکور 94 یا 95برای کنکور 96 استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد.میشه لطفا اگر مننابع جدیدی برای کنکور آتی تعیین شده بهمون بگین.خواهش می کنم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/04/12 - 20:33
سلام نگار

تغییر زیادی از کنکور 94 تا 96 رخ نداده و اگر جزواتی از کنکور 94 یا 95 دارید میتونید ازشون استفاده کنید.
نگران تغییرات منابع نباشید :)
ما هر تغییری پیش بیاد اعلام میکنیم.

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
Fatemeh
|
1394/02/31 - 21:10
0
0
سلام ببخشيد ميشه ليست كتاب هايي كه آقاي ساماني خوندن رو تو سايت بذاريد؟؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1394/03/03 - 15:19
سلام فاطمه
منابع مطالعاتی ایشون همین منابعی هستند که کیهان معرفی کرده.با آرزوی موفقیت 
کیهان 
ارشد و دکتری روانشناسی
Baran
|
1394/02/24 - 23:52
0
0
سلام خسته نباشيد ببخشيد ١سوال داشتم آقاي ساماني از جزوه هاي شما استفاده نكردند براي كنكور؟
پاسخ ها
کــــیـــهـــان
|
1394/02/25 - 00:07
سلام بر شما 
خیر، افراد زیر اما برخی از افرادی هستند که از این جزوات استفاده کرده اند: 
http://kayhanravan.ir/fa/Messages218.aspx


کیهان 
رتبه یک روانشناسی
ارشد و دکتری 
فرزانه
|
1394/02/20 - 22:33
0
0
سلام اقای سامانی میخاستم بدون که کتاب رشد به غیر از لورا برگ چی مطالعه کردین وکدوم قسمت های رشد لورابرگ در دو جلد مهمتره با توجه به اینکه حجم کتاب زیاده وخواندنش با مشکل مواجه است!
پاسخ ها
کــــیـــهـــان
|
1394/02/21 - 10:10
سلام فرزانه 
 • آقای سامانی فقط در جلسات مشاوره تخصصی تلفنی یا حضوری، حضور دارن 
 • سوالات روانشناسی رشد از لورا برک، کرین، منصور مطرح میشه عمدتا 
 • سوال آخرتون خیلی تخصصیه و حداقل 15 دقیقه توضیح داره اگه پاسخ کاملش رو بخواید. در همین حد بدونید که هر دو جلد رو باید حسابی مطالعه کنید و مثل سابق نیست که بگیم از لورا برک جلد 1 میاد 
موفق باشید 
نسرین
|
1394/02/09 - 10:57
0
0
سلام نمیدونم از کجا باید شروع کنم..خوشحالم که الان خیلی اتفاقی با این سایت آشنا شذم.حیفه اگه بهتون نگم "دمتون گرم" من لیسانس زیست شناسی هستم و تصمیم دارم واسه ارشد رشته روانشناسی رو انتخاب کنم ولی یسری مشکلات ذهنی با خودم دارم !!! که حالا با خوندن این مطالب تا حدودی آروم شدم.امیدوارم بتونم درست انتخاب کنم. موفق باشید همگی..
پاسخ ها
کیهان
|
1394/02/09 - 18:05
سلام نسرین 
از توجه و لطف شما ممنونیم 
در صورتی که هر سوالی در زمینه مطالعه و برنامه ریزی داشتید میتونید در جلسات مشاوره از آقای سامانی رتبه 1 مطرح کنید 
موفق باشید :)


کـیـهـان
رتبه یک روانشناسی
ارشد و دکتری 
مریم
|
1394/01/16 - 14:21
0
1
سلام.اگه لطف کنید منابعی رو که اقای سامانی برای کنکور ارشد مطالعه کردن رو معرفی کنید ممنون میشم.من برای انتخاب منابع موثق دچار مشکل شدم.
پاسخ ها
کیهان
|
1394/01/16 - 22:18
با سلام
حتما سعی میکنیم که به زودی منابع مطالعه ی ایشون رو روی سایت قرار بدیم
محدثه دهقانی زاده
|
1393/11/29 - 18:23
0
2
سلام.آقای سامانی زبان رو از چه منبعی مطالعه کردن؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ ها
کیهان
|
1393/11/29 - 18:33
سلام محدثه
ما در کیهان زبان رو با سیدمحمدی و بعد پکیج زبان تخصصی (تکنیک‌های درک مطلب) میخونیم :) 
فاتح
|
1393/08/20 - 16:45
0
5
با عرض سلام,ببخشید در نوشتن پکیج زبان کیهان اقای سامانی هم حضور داشتن یا نه . با درصد بالای که ایشان زدن خیلی خوب است که جزو ایشان حضور داشته باشد با تشکر
پاسخ ها
کیهان
|
1393/08/21 - 00:44
سلام.
خیر
کیهان
|
1394/02/09 - 18:08
خوشبختانه در حال حاضر برخی از "جزوات 95 کیهان" به ویژه روانشناسی بالینی توسط اقای امیر سامانی تالیف مجدد شده است. کــیــهــان رتبه یــکــ روانشناسی ارشد و دکتری
کیهان
|
1394/02/09 - 18:09
خوشبختانه در حال حاضر برخی از "جزوات 95 کیهان" به ویژه روانشناسی بالینی توسط اقای امیر سامانی تالیف مجدد شده است. کــیــهــان رتبه یــکــ روانشناسی ارشد و دکتری
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.