.
hed

معمولاً میانگین وزنی درصد افرادی که در کنکور رتبه 1 کسب می‌کنند، چیزی حدود بالای 70 درصد در تمام دروس است و با درصد دیگر داوطلبان اختلاف دارد. آنچه امسال امیررضا فتح الهی با شگفتی به آن رسیده، پس از استقامت روانی بالای او، بیش از هرچیز متکی بر مهارت بالای او در درس زبان و همچنین اعتمادی که به منابع مطالعه شده داشته، بوده است. در زمانی که عده هرچه بیشتری از داوطلبان کنکور از خلاصه‌های کتب مرجع برای رسیدن به درصد بالا در دروس استفاده می‌کنند و با این کار سرعت خود در رسیدن به تسلط روی دروس را هرچه بیشتر افزایش می‌دهند، امیررضا فتح‌الهی جزوه آن عده اندکی بوده که ریسک بزرگی را به جان خریده و به سراغ کتب مرجع رفته‌اند. ریسک، به این جهت که تسلط یافتن روی این کتابها برای  تغییر رشته‌ای ها کاری بسیار زمانبر است و غالباً به کمک خلاصه‌ها میسر می‌شود. اما او پس از انتخاب منابع موثق از وبسایت رسمی گروه آموزشی کیهان و اعتماد به آنها، کار مطالعه دقیق آن‌ها را آغاز کرده است و با پشتکاری مثال‌زدنی و با تکیه بر مهارت‌ روی درس زبان، رویای موفقیت را به واقعیت تبدیل کرده است.

«پشتکار» و «ادامه دادن به تلاش‌ها، حتی در دشوارترین زمان‌ها» از بزرگ‌ترین برگ برنده‌های رتبه‌های برتر است. 

گروه آموزشی کیهان به اینکه مرجعی قابل اعتماد برای آقای فتح‌الهی و دوستانی همچون او بوده است افتخار می‌کند
و به او بابت این پیروزی بزرگ تبریک می‌گوید 
همچنان با افتخار در کنار شما هستیم

مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، قهرمان، رتبه های برتر روانشناسی، درصدهای رتبه های برتر روانشناسی، کارنامه رتبه های برتر روانشناسی

 

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی - امیررضا فتح‌الهی، رتبه یـــکــــ1 کـنـکـور94


آقای فتح اللهی، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی گذاشتید. لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس چه خواندید و در کنکور سراسری کارشناسی ارشد روانشناسی 94 چه رتبه ای کسب کردید؟
با سلام، امیررضا فتح الهی هستم، دانشجوی سال آخر مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رتبه یک روانشناسی عمومی و روانسنجی کنکور ارشد 94.

بسیارعالی! با توجه به اینکه تغییر رشته ای هستید، آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟
قبل از کنکور به علت اینکه در آزمون آزمایشی شرکت نکرده بودم و تغییر رشته ای بودم هیچ ایده ای از رقبای کنکورم نداشتم، ولی بعد از انتشار کلید اولیه کنکور در سایت سازمان سنجش و مقایسه با عملکرد رتبه های برتر سال های قبل انتظار رتبه زیر 5 را داشتم.

لطفاً درصد‌هایی را که در هر درس کسب کردید بفرمائید
زبان 95، علم النفس 65، آمار 56، مرضی 66، رشد 63، عمومی 84، فیزیولوژیک 51. (میانگین وزنی 72. اعشار برای حذف اشتباهات احتمالی حذف شده است )

خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید و با چه کتابهایی شروع کردید؟
بهار سال 93 بعد از بررسی سایت های موسسات مختلف به این نتیجه رسیدم که سایت موسسه کیهان صادقانه تر از دیگر موسسات منابع را معرفی کرده و به توصیه های این سایت اعتماد کردم و منابع معرفی شده را تهیه کردم. مطالعه را با کتاب های اصلی هر درس از مرداد ماه شروع کردم. برای روانشناسی عمومی با هیلگارد، برای مرضی با سلیگمن، برای فیزیولوژی کتاب های دکتر خداپناهی، آمار کتاب های دکتر دلاور، علم النفس احدی و رشد لورا برک شروع کردم.

درباره ساعات مطالعاتی تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر می‌کنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟
البته پاسخ این سوال بستگی به عادات و پیشینه مطالعاتی فرد دارد اما من در تابستان به طور میانگین روزی 3 ساعت و در پاییز و دی ماه به طور میانگین روزی 6 ساعت مطالعه کردم. لازم به ذکر است که پیش از شروع مطالعه برای کنکور من مطالعه آزاد داشته ام.

به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟
من یک برنامه بلند مدت به همراه برنامه های کوتاه مدت برای هر هفته داشتم. هدف برنامه بلند مدت این بود که تا انتهای تابستان کتاب های اصلی هر درس را یک دور مطالعه کنم و در پاییز روی منابع تکمیلی و حفظیات کار کنم و از اواسط دی ماه تا کنکور مرور مطالعات پیشین را داشته باشم. برنامه کوتاه مدت هم به این شکل بود که برای هر هفته سرفصل دروسی که لازم بود تا به برنامه بلندمدتم برسم تعیین میکردم و به تناسب آن ساعت مطالعاتی خود را تنظیم می کردم.

آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می‌کنید؟
بله مسلماّ. بهترین نوع برنامه ریزی آن است که منعطف، قابل اجرا و هدفمند باشد. روی قابل اجرا بودن تاکید می کنم.

لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه می‌کنید؟
دقیقا منابعی که در سایت کیهان معرفی شده بود را مطالعه کردم. باید گفت هرکس با سبک خاصی از نگارش راحت تر است، برخی با جزوات ارتباط بهتری برقرار می کنند و عده ای مثل من با کتاب راحتترند. من توصیه می کنم هرکس به تناسب عادات خود منابع را تهیه نماید. یک نکته را متذکر می شوم: برخی منابع تالیفی نگارش ثقیلی دارند و این موضوع از فهم عمیق مطالب جلوگیری میکند. مثلا کتاب دکتر خداپناهی مطالب کاملی داشت ولی من اصلا نمی توانستم با آن ارتباط برقرار کنم. این مشکل را با کتاب های علم النفس هم داشتم.

آیا در کلاس‌های کنکوری و آزمون‌های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟
خیر در هیچ کلاس یا آزمونی شرکت نکردم. فقط کتاب ها را مطالعه کردم.

آیا تفاوتی در نوع شروع مطالعات‌تان با دیگر داوطلبان حس کردید؟
از نظر محتوای مطالب خیر ولی از نظر نگاهی که به کنکور داشتم بله، در هیچ مقطعی از این 6ماه، با موضوع کنکور احساسی برخورد نکردم و علیرغم مشکلاتی که در این مدت برایم پیش آمد، سعی کردم بهترین عملکرد را به نسبت شرایط و وقتی که داشتم، نشان دهم.

فکر می‌کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، ‌چیست؟
مهمترین و اصلی ترین نکته، برنامه ریزی صحیح و منطقی است. نکته بعدی تصمیم گیری سریع در مورد انتخاب منابع و جزوات و در صورت نیاز انتخاب یک موسسه آموزشی است. سردرگمی در انتخاب این موارد، وقت و انرژی ای را که باید روی مطالعه بگذارند، تلف می کند.

به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر می‌شوند و کسانی که دو سه سال کنکور می‌دهند و قبول نمی‌شوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ... ؟
نمی توان به این سوال یک پاسخ قطعی داد، مجموعه همه عوامل بیرونی و درونی اثرگذارند اما از نظر من اکثر داوطلبان کنکور ارشد استعداد و توانایی ذهنی لازم را برای موفقیت دارا هستند ولی تفاوت در پشتکار، استمرار در مطالعه، حفظ اعتماد به نفس و روحیه در طول این شش ماه است.

شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر می‌کنید در موفقیتتان موثر بود؟
به نظرم عامل موفقیت من یکی برنامه ریزی خیلی خوبی بود که داشتم و دیگری این که حتی در سخت ترین شرایط هم سعی کردم خلق خودم را در بهترین حالت نگه دارم و روی روحیه ام کنترل داشته باشم.

آیا کارهایی هم انجام دادید که اگر به یکسال گذشته برگردید، معتقدید دیگر آنها را انجام نمی‌دهید چرا که موثر نبودند؟
بعضی از کتاب هایی که خواندم را از برنامه حذف می کردم. یک اشتباه بزرگم این بود که ورزش و فعالیت بدنی را حذف کردم که مخصوصا در ماه های آخر تاثیر بسیار منفی روی درس خواندنم داشت.

ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر موفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیت‌تان را چه می‌دانید؟
ابداّ این طور نبود، من به علت این که مهلت دفاع از پایان نامه کارشناسیم تا آبان ماه بود، مجبور شدم دوماه از وقتم را به دفاعم اختصاص دهم و عملا مهر و آبان را از دست دادم ولی خودم را نباختم و سعی کردم با توجه به شرایط زمانی ای که داشتم بهترین استفاده را ببرم.

انتخاب رشته را چطور انجام دادید و نهایتاً به چه انتخاب‌هایی رسیدید و چرا؟
من بین دو گزینه روانشناسی عمومی دانشگاه تهران و شهید بهشتی مردد بودم که بعد از صحبت با دانشجویان و فارغ التحصیلان این دو دانشگاه، تهران را انتخاب کردم.

برای ادامه تحصیل چه هدفی دارید و چرا؟ (دکتری، تحصیل در خارج از کشور و ... )
من علاقه بسیار زیادی به این رشته دارم و از دوران دبیرستان مطالعه آزادم در زمینه روانشناسی و خصوصا روانشناسی شناختی بوده و هدفم این است که محقق کارآمدی در این علم باشم ولی با توجه به شرایط این رشته در ایران، تلاشم بر این است که در یکی از دانشگاه های رنک بالای خارج از کشور ادامه تحصیل دهم.

چه پیشنهادی به گروه آموزشی کیهان برای بهتر شدن در زمینه‌های مختلف آموزشی و مشاوره ای دارید؟ (این قسمت برای خود کیهان است)
پیشنهادم این است که مثل باقی موسسات، مسایل مالی تبدیل به هدف اصلی­ نشود و صداقتی که تاکنون در ارایه خدمات داشته اید را ادامه دهید.

سوال برخی از داوطلبان کنکور امسال این است که آیا گروه آموزشی کیهان توانست به شما در رسیدن به این رتبه کمکی کرده باشد؟ مشاوره ها، جزوات و یا وبسایت توانستند به شما کمک خاصی بکنند؟
بله قطعا. کمک اصلی را از وبسایت کیهان گرفتم، هم در مورد انتخاب منابع و هم در مورد آشنایی با جو کنکور و داوطلبان، مقالاتی که مشاوران کیهان در سایت قرار می­دادند اطلاعات مفیدی در اختیار من گذاشتند.

و سخن آخر؟
پیشنهادم به داوطلبان کنکور این هست که از تجربه کسانی که این راه را طی کرده اند، استفاده کنند و پس از انتخاب یک کتاب یا یک موسسه به آن اعتماد کنند و انرژی خود را بیشتر روی عمل متمرکز کنند تا نحوه آن. تردید و سردرگمی از مهم ترین موانع دستیابی به موفقیت است. در آخر از گروه آموزشی کیهان نهایت تشکر را دارم.

 

مطالب مرتبط:

روی عکس ها کلیک کنید.
 
                      
                      

 
کــیــهــان
ارشد و دکتری روانشناسی

کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 26
امیر
|
1394/06/28 - 18:57
0
0
سلام من علاقه شدیدی به کار بالینی و عملی دارم برای همین تلاشم این هست که کنکور وزارت بهداشت قبول بشم... ولی در کنار کار عملی, خیلی علاقه دارم که در یک دانشگاه خوب خارجی ادامه تحصیل بدم.... سوال من این هست که آیا فقط برای گرایش عمومی امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور هست یا این امکان برای بالینی بهداشت یا سایر گرایش ها هم وجود دارد؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/28 - 19:29
سلام امیر

عموما برای رشته روانشناسی عمومی  و شناختی و سایر گرایش ها امکان پذیرش خیلی بیشتر از بالینی هست، برای بالینی هم امکانش وجود داره ولی خیلی کم. چون قاعدتا کشور های خارجی تمایلی به داشتن یه درمانگر از یه فرهنگ غریبه ندارن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
لیلا
|
1394/06/26 - 15:07
0
0
ای کاش در رابطه با درس زبان بیشتر توضیح میدادند که چه جوری تونستند این درصد رو به دست بیارند / از چه روش هایی استفده کردند و سطح زبان شون چه جوری بوده ؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/26 - 15:38
سلام لیلا

آقای فتح الهی زبانشون از قبل قوی بوده و مقالات روانشناسی رو به زبان انگلیسی مطالعه میکردن، برای کنکور مطالعه خاصی نداشتن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
لیلا
|
1394/06/25 - 07:07
0
1
سلام یه سوال دارم من یه تغییر رشته ای هستم(از علوم تربیتی ) وعلاقه ی شدیدی به روانشناسی عمومی دارم ، ولی میخوام بدونم روانشناسی عمومی در ایران جایگاهی داره؟؟ آخه به پژوهش که اهمیت نمیدند!! ولی من از کار بالینی خوشم نمیاد و آینده ی رشته ام هم برام مهم هستش ولی همین جوری دودل موندم!! و یه سوال دیگه دارم تو مقطع دکتری در ایران پذیرش بیشتر تو رشته عمومی هستش میخوام بدونم دیگه چه فرقی داره که برای ارشد چی بخونیم ؟؟ میشه لطفأ راهنمایی ام کنید ؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/25 - 11:16
سلام لیلا

روانشناسی عمومی در ایران اون جایگاهی که لایقش هست رو نداره، بیشتر علاقه ها به سمت بالینی هست.
معمولا کسانی که عمومی میخونن در مقطع بعد تحصیلاتشون رو در خارج از کشور ادامه میدن چون کار پژوهشی دوست دارن و اینجا  به اون صورت امکانش وجود نداره.
در مورد سوال دومتون در مورد پذیرش دکتری اطلاعی ندارم :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
محدثه
|
1394/04/14 - 15:45
0
0
سلام تبریک میگم خدمت آقای فتح اللهی.میشه یه شماره ی تماسی چیزی ازشون بگیرین.ممنون میشم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/04/15 - 10:25
سلام دوست عزیز

ما فعلا به ایشون دسترسی نداریم :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
سروه
|
1394/04/11 - 11:54
0
0
سلام. یه سوال برام پیش اومد . آقای فتح اللهی تمام منابع پیشنهادی کیهان رو استفاده کردن؟ مثلا کیهان برای درس آسیب شناسی مرضی، 6 تا کتاب مرجع معرفی کرده. ایشون هر 6 تا رو خوندن؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/04/11 - 14:24
سلام سروه

خیر همه رو مطالعه نکردن، از هر درس کتاب های مهمش رو خوندن. مثلا برای مرضی: 2 جلد سلیگمن، کاپلان ها(فصل های مهمشون البته) و کودکان استثنایی میلانی فر رو خوندن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
سروه
|
1394/04/10 - 13:09
0
1
سلام من یه تغییررشته ای هستم که منابعی که سایت معرفی کرده رو تقریبا تهیه کردم. میخوام که از کتاب های اصلی هر درس شروع کنم. اما الان نمی دونم کتاب اصلی درس روان شناسی بالینی چیه؟! میشه کمک کنید؟!
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/04/10 - 19:43
سلام دوست عزیز

برای درس بالینی کتاب روانشناسی بالینی فیرس در مرتبه ی اول قرار داره، روانشناسی بالینی شاملو هم کتاب مهم دیگه ای هست که در این مبحث حتما باید مطالعه بشه و جزو منابع هست :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
mohammad
|
1394/03/30 - 01:16
0
0
سلام ميخواستم اطالاعات بيشتري از اين موضوع داشته با شم منبع يا مرجع خوبي سراغ داري من بتونم بيشتر تحقيق كنم در مورد باليني و عمومي؟؟مرسي از لطفتون!!! واقعا ممنونم از كيهان
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/03/30 - 23:14
سلام محمد

کتاب های روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی خیلی زیادن اما بهترین مرجع برای شما خود دانشجوهای این دو رشته هستن که اطلاعات خیلی خوبی میتونن در اختیارتون بذارن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نسیم
|
1394/03/23 - 19:19
0
0
تبریک میگم به اقای فتح اللهی
mohammad
|
1394/03/17 - 00:51
0
0
سلام مجدد . اول يه تشكر ويژه از كيهان كه به سوالات به اين سبك پاسخ ميده. واما ادامه كه دوتا سوال داشتم اول اينكه آيا عمومي دانشگاهاي خارج از كشور پذيرش دارن برا ادامه تحصيل ؟ودوم اينكه خواهش ميكنم از عمومي شفاف تر صحبت بشه اصلا به درد ميخوره يا نه؟چون من هم علا قه ايي به باليني ندارم!!
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/03/19 - 10:18
سلام بر شما. ممنونیم :) بله بله خیلی هم عالیه. ببینید شما اگه به پژوهش در روانشناسی بیشتر از کار بالینی علاقه دارید بهتره گرایش عمومی رو انتخاب کنید و از دنبال کردن علایقتون نترسید.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
امیررضا فتح الهی
|
1394/03/14 - 13:58
0
1
سلام تشکر میکنم از تبریکتون، علت شرکت من در گرایش عمومی یکی این بود که به کار بالینی علاقه ای ندارم، از طرفی هم دانشگاه های خارج از کشور دانشجوهای بالینی کشورهای دیگه روپذیرش نمیکنن، نکته دیگر این که برای عمومی اپلای نخواهم کرد، در رشته مورد علاقم یعنی علوم شناختی اپلای خواهم کرد. موفق باشید
mohammad
|
1394/03/13 - 21:59
0
0
سلام.واقعا بهتون تبريك ميگم ولي ازتون خواهش ميكنم صادقانه مشاوره بديد.شما تصميم گرفتيد تو دو ماه منابع اصليرو تموم كنيد و با روزي سه ساعت در تابستان اين كارو انجام داديد در ضمن تغيير رشته اي هم بوديد. واقعا ميشه هيلگاردو تموم كرد!!!!!!!اميشه واقعا!!!!؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/03/16 - 12:11
سلام محمد
انجام این کار نیازمند مطالعات بالا و با برنامه ریزی است. تسلط به کتاب هیلگارد حدود 150 ساعت زمان میخواهد اما آقای فتخ اللهی به مدد مطالعات گسترده ی قبلی شان توانتستند این کار را زودتر انجام دهد 

موفق باشید 
گروه آموزشی کیهان 
ارشد و دکتری روانشناسی
عبدالغفوررئیسی
|
1394/03/13 - 20:05
0
0
سلام تبریک میگم به جناب فتح اللهی با وجود این همه تلاش و پشتکار بهتر بود بالینی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کردید اما برنامه شما و نحوه مطالعه واقعا قابل تحسین است ک میشه نمونه برنامه مطالعاتی روزانه خودتان برای سایر اعضای کیهان بذارید تا از نمونه برنامه شما جهت مطالعه استفاده بشه
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/03/16 - 12:08
ممنون از شما آقای رئیسی گرامی
آقای فتح اللهی فعلاً در دسترس نیستند و به سفری طولانی رفته‌اند
در صورت بازگشت ایشان سوالتان را از ایشان میپرسیم 

موفق باشید 
گروه آموزشی کیهان 
ارشد و دکتری روانشناسی
باران
|
1394/03/12 - 17:02
0
0
سلام وقتتون به خير ميشه ازشون بپرسيد دقيقا چه كتاب هايي براي هر درس مطالعه كردن؟؟؟ با تشكر
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/03/16 - 12:04
سلام فاطمه 
"دقیقاً" منابع معرفی شده‌ی کیهان که در سایت هست

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان 
ارشد و دکتری روانشناسی
امید
|
1394/03/12 - 13:34
1
0
سلام تبریک میگم آقای فتح اللهی راستش یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که ایشون با این پشتکار و سطح زبانشون قطعا بالینی میتونستن رتبه ی تک بیارن چرا وقتشونو رو عمومی گذاشتن??? عمومی وجه ی خوبی نداره و کاربردی نیست و برای ادامه تحصیل خارج از کشور هم فک میکنم ارشد عمومی پذیرش نمیکنن
پاسخ ها
کیهان
|
1394/03/12 - 14:59
سلام امید

پاسخ این سوال رو به عهده خودشون میگذاریم که در صورت دیدن سوال شما پاسخ بدن.
قطعا ایشون با برنامه ریزی قبلی این کار رو انجام داده اند.

موفق باشید
کــــیـــهـــان
رتبه یــکــــ روانشناسی
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.