.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه 3 کنکور ارشد مشاوره 1400

خانم شقایق ربیع حاذقی

رتبه برتر،مصاحبه با نفرات برتر، ارشد مشاوره،کنکور ارشد،جزوه مشاوره


ضمن تبریک و خسته نباشید بابت کسب رتبه عالیتون، خیلی ممنونیم که وقتتون رو در اختیار ما و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی  قرار دادید.

*لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در مقطع کارشناسی چه رشته ای خواندید و در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400 وزارت علوم  چه رتبه ای کسب کردید؟
شقایق حاذقی هستم رشته کارشناسی من مهندسی بهداشت حرفه ای بود و تغییر رشته ای محسوب می شوم و رتبه 3 مشاوره را کسب کردم.


*بسیارعالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟
انتظار داشتم که رتبه تک رقمی کسب کنم چون تلاشی زیادی انجام دادم و طبق برنامه ریزی  پیش رفتم ولی به دلیل سخت و متفاوت بودن سوالات امسال بعد آزمون کارشناسی ارشد فکر میکردم نتیجه ای که مد نظرم هست رو بدست نیاورم که شکر خدا نتیجه رضایت بخش بود .

 


 

*خب از برنامه ریزی که داشتید بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟
از 5 شهریور ماه شروع به مطالعه کردم و از همان روزهای اول با موسسه کیهان پیش رفتم و از طرح VIP استفاده کردم طبق برنامه ریزی هایی که مشاور برایم انجام دادند درس خواندن را شروع کردم
.چون تغییر رشته ای هستم برای آشنایی با مطالب اول شروع به خواندن  رفرنس ها کردم یک ماه مانده تا کنکور بین 7 الی 11 ساعت  از زمانم را به مطالعه اختصاص میدادم ولی به طور میانگین 8 ساعت روزانه مطالعه می کردم

*برای برنامه ریزی و شروع مطالعه‌تان از جایی کمک و مشاوره گرفتید؟
بله با موسسه کیهان آشنا شدم و از طرح VIP استفاده می کردم مشاوره گرفتم و تمام این مدت طبق برنامه ریزی مطالعه کردم و جلو رفتم .

*آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می کنید؟‌

بله به عنوان یک تغییر رشته ای پیشنهاد میکنم در ابتدا از رفرنس و منابع اصلی استفاده کنید چون یک نگاه کلی از مطالب به شما میدهد و زمانی که سراغ  جزوه ها می روید این تکرار مجدد به فهم بهتر دروس کمک می کند و تسلط  شما را بالا میبرد . جزوه خوبی را انتخاب کنند و افزایش تعداد دفعات مطالعه مهم نیست باید با کیفیت مطالب را خواند و فهمید . همین روش را به همه توصیه می کنم.

*لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و آیا کتاب‌های کمک آموزشی را جایگزین منابع اصلی کردید؟
ابتدا از منابع اصلی  شروع کردم که با مطالب اصلی آشنایی پیدا کنم. سپس بیشتر وقت و تمرکزم را روی جزوه ها گذاشتم .این جزوه ها شامل نکات مهم درس ها بود و اینچنین هم در زمان صرفه جویی کردم و هم توانستم هر منبع را چند دور مطالعه کنم.
زبان: کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته مشاوره از منصور کوشا یا طالب زاده

کاربرد آزمون های روانی در مشاوره : کاربرد آزمون های روانی در مشاوره، حمزه گنجی و آشنایی با آزمون سازی و آزمون های روانی، ابوالفضل کرمی.
 آمار و روش تحقیق : جزوه  و فیلم آموزش آمار
روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره : نظریه های مشاوره و روان درمانی،عبدالله شفیع آبادی و غلامرضا ناصری
شخصیت : نظریه های شخصیت دوآن شولتز، یحیی سیدمحمدی

*آیا در کلاس ها و آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟
بله به دلیل اینکه کیهان برای گرایش مشاوره کلاس نکته و تست و آزمون آزمایشی نداشت من از آزمون های جامع موسسه دیگه ای استفاده کردم نزدیک به کنکور که استاندارد نبودند از نظر محتوا نزدیکی کمی به کنکور داشتند فقط از این نظر که حضوری بودند و یک شبیه سازی از روز آزمون و حالتهایی که سر جلسه ممکن است پیش بیاید ( اضطراب و ..) مفید واقع شدند .کلاس نکته و تست هم به جمع بندی و مرور مطالب کمک کردند.

*شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر می کنید در موفقیتتان موثر بود؟
به نظرم مهم ترین نکته این بود در عین خستگی همچنان به تلاش ادامه میدادم و در خودم ایجاد انگیزه میکردم یک زمان هایی را برای استراحت اختصاص میدادم و مجدد شروع به خواندن میکردم و نزدیک به 11 ماه مطالعه کردم . داشتن برنامه ریزی و استمرار , مرور چند باره و با کیفیت جزوه ها عوامل مهمی در موفقیت من بودند .

*ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر وفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیت تان را چه می دانید؟

این جمله که تو زمان زیادی داشتی یا هوش بالایی داشتی و زود شروع به خواندن کردی زیاد شنیده میشود درست است ولی افراد زیادی هستند که حتی 4 ماه مطالعه کردند و نتیجه مطلوبی بدست آوردند چون کیفیت در درس خواندن و کنترل حواس و تمرکز خیلی مهم است ولی اگر شما در نظر بگیرید یک ساعت مطالعه مفید شما برابر با 3 ساعت نیست راه درست این است که بیشتر تکرار کنید و زمان بیشتری بگذارید انتخاب با شماست . افرادی که دیرتر شروع میکنند قدرت ریسک کردن و امتحان کردن روش های مختلف مطالعه کردن رو ندارند و باید از همان فرصت کوتاه به بهترین شکل استفاده کنند. و درباره هوش اکثر افرادی که موفق میشوند هوش نرمالی دارند ولی تلاش آنهاست که باعث موفقیت میشود. زندگی هر شخصی فراز و فرود هایی دارد و در زمان 11 ماهه مطالعه من همه چیز بر وفق مراد نبود و خب طبیعتا اتفاقات پیش بینی نشده ای هم رخ میدهد مثلا ذهن و جسم دچار خستگی میشوند و ... یا مشکلات زندگی شخصی و یا تعویق کنکور که امسال پیش آمد بار روانی و فشار بالایی را به فرد تحمیل میکند

*آیا گروه آموزشی کیهان نقشی در موفقیت شما داشت؟ کدام بخش برایتان موثرتر بود (جزوات، مشاوره ها ، کلاس ها و . ) ؟
بله. من از فروردین ماه شروع به مطالعه رفرنس ها کردم که از بخش مشاوره رایگان کمک گرفتم و ایشون بمن گفتند که فعلا به این شکل منابع اصلی را ورق بزنم و با مطالب آشنایی پیدا کنم و ذهنم را خسته نکنم و مطالعه جدی را از  شهریور  شروع کنم و مشاوره های تخصصی بمن به عنوان یه تغییر رشته ای مسیر درست را نشان دادند و جزوه ها خیلی مفید و پوشش دهی بالایی داشتند. در مجموع برنامه ریزی مشاوره و جزوه ها 3 عامل مهمی بودند که در رسیدن من به هدفم موثر واقع شدند .

 


خدمات مشاوره رایگان کیهان

موسسه کیهان  جهت رفاه حال داوطلبان گرامی در ابتدای مسیر مطالعاتی داوطلبان عزیز اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان نموده است . این نوع مشاوره می شود که داوطلب از احساس سردرگمی نجات پیدا کند  و در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه بتواند با خیال راحت از خدمات کیهان متناسب با نیاز خود بهره مند گردد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید


 


*آیا اگر به عقب برگردید، باز هم از خدمات گروه آموزشی کیهان استفاده خواهید کرد یا تصمیم دیگری خواهید گرفت؟
بله حتما و به دیگران هم این توصیه را می کنم.

*بسیار ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده، بفرمایید.
امیدوارم هر شخصی طبق اهداف و شرایطی که دارد بتواند بهترین انتخاب را انجام دهد و در این مسیر موفق شود.


 

منابع ارشد روانشناسی 1401، منابع ارشد روانشناسی بالینی 1401، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 1401، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی 1401، منابع رتبه های برتر روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی, منابع کارشناسی ارشد روانشناسی, منابع ارشد روانشناسی بالینی, منابع ارشد بالینی, منابع دکتری روانشناسی, منابع دکتری روانشناسی بالینی, گروه آموزشی کیهان

ارشد مشاوره، اخبار کنکور، کنکور ارشد

 

مطالب مرتبط :
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.