.
hed

آشنایی با گرایش‌های کارشناسی ارشد روانشناسی 

با توجه به سوالات شما داوطلبان گرامی در خصوص گرایش ها و اینکه انتخاب های اول شما کدام گرایش باشد، مطالب زیر را جمع آوری کردیم. وضعیت گرایش های زیر ممکن است در خارج از کشور ما متفاوت باشد. با اینحال، اطلاعات زیر خلاصه ای از مهمترین نکته ها در رابطه با هر گرایش باشد.

تفاوت بین گرایش های مختلف رشته روانشناسی

برای بسیاری از داوطلبان، این سوالات مطرح است که چه تفاوتی بین گرایش های مختلف روانشناسی از جمله روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی وجود دارد. در ادامه این مطلب، به این تفاوت‌ها پرداخته ایم و به شما می گوییم کدام یک از گرایش‌های روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد برای شما مناسب‌تر است. 

روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی یکی از شاخه های علوم انسانی است که مربوط به شناخت مسائل روان شناسی، علل رفتارهای انسان، چگونگی استفاده از روان شناسی در امر آموزش و پرورش، شناخت کودکان عادی و استثنایی و کاربرد روانشناسی در مسائل روانی – اجتماعی می‌باشد.پرطرفدارترین گرایش، در میان گرایش‌های روانشناسی بعد از بالینی، عمومی است.
گرایش عمومی بیشتر مسائل و موضوعات احساس،ادراک و رفتار را بررسی می‌کند. این گرایش از علم فلسفه، روانشناسی و فیزیولوژی بهره‌مند است. در گذشته تمرکز این گرایش، بیشتر روی کارهای تحقیقی و پژوهشی بود اما اکنون کار عملی و درمان هم به آن اضافه شده است.دانشجویان روانشناسی عمومی، تکنیک های مختلف روان‌درمانی مثل روان تحلیلگری، رفتاری، شناختی و... را به صورت بنیادی آموزش می‌بینند که اختلالات ریشه‌ای ناشی از احساسات و ادراک مثل (افسردگی،اضطراب و ...) را درمان کنند. نقطه ی تمرکزاین گرایش روی هیجان، احساس و ادراک است و به همین دلیل روند درمانی روانشناس عمومی موثرتر واقع می‌شود. روانشناس عمومی می‌تواند با مراجعینی که در شرایط استرس‌زا هستند، افرادی که مشکلات اعتیاد دارند و یا افرادی که با مشکلات و موانع برای رسیدن به هدف خود روبه‌رو هستند، کار کند.هدف از رشته کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی ایجاد مهارت‌های لازم در افرادی است که در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی – سازمان‌ها ونهادهای جمهوری اسلامی و در دانشگاه‌ها خدمت‌رسانی می‌‌کنند.

ظرفیت پذیرش:

نسبت به‌ گرایش‌های روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی کودک، روانشناسی عمومی، ظرفیت پذیرش‌ بیشتری در کنکور ارشد دارد و رقابت در آن ساده‌تر است. از تخصص به آن معنا که در گرایش بالینی مطرح هست، اینجا خبری نیست و خود دانشجو باید به دنبال علاقه اش برود، کارگاه شرکت کند و ... .
 

بازار کار روانشناس عمومی:

 • فارغ التحصیل روانشناس عمومی می‌تواند در کلینیک‌های شخصی یا گروهی که در حوزه‌ی سلامت روان فعالیت دارند، مشغول کار شود.

 • می‌تواند در مدارس به عنوان مشاور تحصیلی به دانش آموزان مشاوره بدهد.

 • می‌تواند در مراکز مشاوره مشغول به فعالیت شود.

 • مراکز توانبخشی و بهزیستی نیز، به شدت به روانشناس عمومی نیازمندند.

 • همچنین می‌تواند استخدام قوه قضاییه شود ودر دادگاه به عنوان مشاور و روانشناس به فعالیت بپردازد.

 

واحد های درسی مقطع کارشناسی ارشد:

دوره کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی حداقل شامل 4 ترم (2 سال)دارای 32 واحد بوده و به شکل نظام کارشناسی ارشد ناپیوسته می‌باشد. دانشجویان برای تکمیل دوره کارشناسی ارشد گرایش عمومی باید 28 واحد د،دروس اصلی-تخصصی 20 واحد، دروس اختیاری 8 واحد( و 4 واحد پایان‌نامه ) و دانشجویان آموزش محور 2 واحد سمینار و 2 واحد درس اختیاری را با موفقیت بگذرانند.

.دروس جبرانی حداکثر 12  واحدبه تشخیص گروه آموزشی برای دانشجویان غیر مرتبط طبق آخرین آیین نامه آموزشی از مقطع کارشناسی ارائه خواهد شد.

 

 

 


روانشناسی بالینی

 

روانشناسی بالینی یکی از شاخه های روان شناسی است که بیشتر در مورد شناخت ناهنجاریهای رفتار انسان، تغییر و درمان این ناهنجاریها و راههای پیشگیری از آنها بر اساس علوم روان شناسی سخن می گوید.وظیفه‌ی روانشناسی بالینی، ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار روان‌درمانگرها،پژوهش و مدیریت است. 

به طور کلی، زیربنای این گرایش بر درمان،پژوهش و مدیریت اختلالات است. این گرایش به سه زیر شاخه تقسیم می‌شود:

زیرشاخه های روانشناسی بالینی:

بالینی

این شاخه محبوب‌ترین و پر طرفدارترین گرایش روانشناسی می‌باشد. این گرایش خدماتی را در حوزه‌ی سلامت روان و درمان اختلالات حاد روانی به افراد یا مراجعین می‌پردازد. روانشناس بالینی در طول چند جلسه‌ی درمان، به تشخیص و درمان مشکلات مراجع با همکاری فرد می‌پردازد. 

بازار کار روانشناس بالینی:

 • تشخیص و درمان اختلالات روانشناختی در مراکز درمانی مثل کلینیک‌های روانشناسی و بیمارستان‌ها 

 • کار در دادگاه ها و قوه قضاییه برای تشخیص اختلال روانی در مراجعین به این مراکز 

 • آموزش در حوزه‌ی رواشناسی و سلامت روان   ( برگزاری کارگاه، تدریس در دانشگاه و ...)

 خانواده درمانی

تعارضات پیش آمده بین اعضای خانواده را بررسی می‌کند وبه تشخیص ودرمان تعارضات(مشکلات زوجین،مشکلات پدر ،مادر، فرزندان و ...) می پردازد .هدف علم روانشناسی در این گرایش بررسی مشکلات موجود درساختار خانواده و برطرف کردن تعارضات می‌باشد. 

بازار کار روانشناس خانواده ( خانواده درمانگر):

 • تشخیص و درمان مشکلات و تعارضات موجود در بین اعضای خانواده

 • درمان مشکلات زوجین

 • مشاوره قبل از ازدواج

 • حل تعارضات موجود بین والدین و فرزندان 

 بالینی کودک و نوجوان

به مشکلات و تعارضات روانی گروه سنی زیر 18 سال می‌پردازد وبه آنها خدمات سلامت روان ارائه می‌کند.هدف این گرایش تشخیص تعارضات روانشناختی و درمان آن دربازه‌ی سنی 18 سال و کمتر است .

بازارکار روانشناس کودک و نوجوان:

 • تشخیص و درمان مشکلات رفتاری (پرخاشگری،لجبازی) یا روانشناختی کودکان و نوجوانان 

 • حل مشکلات روانشناختی و درمان اختلالات موجود مثل (افسردگی،اضطراب،وسواس و... ) 

 • درمان بیماری‌های مختص کودکان مثل اوتیسم 

خوشبختانه، میزان اهمیت والدین به فرزندان در فرهنگ ما در حال بالاتر رفتن است و پدر و مادرها علاقه‌ی زیادی برای کمک گرفتن از روانشناس برای تربیت فرزندان خود و جلوگیری از اختلالات روانی ممکن، پیدا کرده‌اند. پس گرایش بالینی کودک و نوجوان، بازارکار خوبی دارد و خواهد داشت.

دقت کنید که علاقه از شروط اصلی انتخاب این گرایش است و درمانگر باید روحیات متناسب کار با کودکان را دارا باشد.

 

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها

هرچند گرایش بالینی داوطلبان و علاقمندان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد اما متاسفانه ظرفیت پذیرش این گراش در کنکور(هم کنکور وزارت بهداشت و هم وزارت علوم) بسیار کم است و به دلیل رقابت بسیار زیاد در این گرایش، شانس قبولی فقط مختص به رتبه‌های خیلی خوب می‌باشد.

واحدهای درسی مقطع ارشد  بالینی

واحد عملی نظری نوع واحد
آمار استنباطی 
پیشرفته
  1 اصلی-تخصصی
روشهای پژوهش 
پیشرفته
  1 اصلی-تخصصی
آسیب‌شناسی روانی
پیشرفته
1 1 اصلی-تخصصی
فنون مصاحبه تخصصی 2   اصلی-تخصصی
نظریه‌های روان‌درمانی   2 اصلی-تخصصی
عصب روانشناسی   1 اصلی-تخصصی
گروه درمانی 1 1 اصلی-تخصصی
رفتار درمانی 1 1 اصلی-تخصصی
کاربرد روشهای
روان‌درمانی
2   اصلی-تخصصی
آزمون‌های عینی،
فرافکن و شناختی
1 2 اصلی-تخصصی
کارورزی بالینی 2   اصلی-تخصصی
خانواده درمانی   1 اختیاری
نظریه های شخصیت   2 اختیاری
اصول اخلاق حرفه‌ای   2 اختیاری
روانشناسی تحولی   2 اختیاری
روان داروشناسی   2 اختیاری
روان‌درمانی 
با رویکرد معنوی
  2 اختیاری
روانشناسی سلامت   2 اختیاری
روانشناسی بالینی کودک   2 اختیاری
روانشناسی مثبت   2 اختیاری
سمینار   2 ویژه آموزش محور
پایان‌نامه 4    

تفاوت بین رشته های روانشناسی بالینی و عمومی

تا به اینجا به طور خلاصه دو گرایش پرطرفدار روانشناسی را معرفی کردیم اما اگر جزئی تر بخواهیم تفاوت روانشناسی بالینی و عمومی را بدانیم این طور می توانیم بگوییم که دانشجویان روانشناسی بالینی برای کار روان درمانی و درمانگر شدن آموزش می بینند. چرا که کار روانشناسان بالینی درمان اختلالات و ابزار آنها برای این کار روان درمانی می باشد. روان درمانی امروزه دارای رویکردهای متفاوت مانند روان پویشی،شناختی-رفتاری و ... می باشد که بالینگران بر اساس علاقه ی خود می توانند یکی از این رویکردها را برای مسیر درمانگری شان انتخاب کنند. 

اما دانشجویان روانشناسی عمومی در دانشگاه ها دروس عمومی روانشناسی مانند:انگیزش و هیجان- حافظه و کارکرد های آن- ادراک و احساسات و ... را می خوانند و برای پژوهش کردن در حوزه های عمومی روانشناسی و آموزش تربیت می شوند، و همانطور که در سر فصل دروس دانشگاهی این رشته مشخص هست،دانشجویان این رشته بیشتر تمرکزشان بر جنبه های عمومی روانشناسی است و نه صرفا اختلالات روانی و درمان آنها.
امروزه در ایران علی‌رغم وجود تفاوت های زیاد بین این دو گرایش،سختگیری برای فعالیت فارغ التحصیلان این گرایش ها در حوزه های کاری وجود ندارد. به طور مثال، فردی که فارغ التحصیل روانشناسی عمومی می باشد نیز ممکن است به درمان بپردازد و در کلینیک های درمانی فعالیت کند.اما در دنیا تفاوت این دو گرایش در حوزه های کاری سخت گیرانه‌تر است و معمولا فقط فارغ التحصیلان گرایش بالینی به درمانگری مشغول می شوند.

 


 


روانشناسی صنعتی و سازمانی

روانشناسی صنعتی و سازمانی عبارت است از مطالعه علمی رابطه میان انسان و دنیای کار. روانشناسی صنعتی و سازمانی دارای دو جنبه علم وعمل است. جنبه علمی آن به مطالعه انسان در دنیای کار می پردازد و جنبه عملی آن مشتمل بر کاربرد علم موجود برای حل و رفع مسائل ومشکلات مربوط به کارکنان سازمانها در دنیای کار است.
روانشناس صنعتی و سازمانی با استفاده از آموزش های خود در زمینه‌ی روانشناسی باعث بهبود محیط برای کسب و کارها، مراکز غیر دولتی و مراکز رسمی می‌شود .
تمرکز روانشناس در گرایش صنعتی سازمانی افزایش بهره‌وری محل کار می‌باشد و روی رفاه فیزیکی و روانی کارکنان و کارمندان کار می‌کند.

هدف کلی این گرایش،مطالعه و درک رفتار کارکنان در محل کسب و کار است .

 

همانطور که در بالا گفته شد روانشناسی صنعتی سازمانی شامل دو جنبه است : 1-صنعتی  2-سازمانی

 • جنبه صنعتی: به بررسی روش مناسب برای انطباق افراد با نقش های کاری مناسب شخصیت آنان، می‌پردازد. روانشناسان این حوزه ویژگی‌ها و خصوصیات کارکنان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و آنهارا با کار مناسب با ویژگی‌های شخصیتی که دارند تطبیق می‌دهند تا به خوبی مسئولیت خود را انجام دهند. آموزش کارمندان و کارکنان،ایجاد استاندارد هایی برای بهبود عملکرد شغلی، و اندازه گیری عملکرد شغلی از دیگر فعالیت های روانشناسان این حوزه است .

 • جنبه ی سازمانی: تمرکز این جنبه بر روی متوجه شدن چگونگی تاثیرگذاری سازما نها بر روی رفتار افراد و کارکنان است. عوامل تاثیر گذار روی رفتار کارکنان عبارتند از: ساختارهای سازمانی، سبکهای مدیریتی، هنجارهای اجتماعی، توقعات از نقشها و.. . روانشناسان سازمانی امیدوار هستند که بتوانند باعث ارتقای عملکرد و سلامت روان افراد و کارکنان سازمانی، و در نتجه باعث منفعت بیشتر به کل مجموعه بشوند.

فعالیت‌های روانشناس صنعتی سازمانی:

• طراحی و اجرای برنامه های گزینش کارکنان
• تحلیل ابهامات شغلی، آزمونهای روانشناختیِ ارزیابی مهارت‌ها
• ارزیابی کارایی کارکنان
• کمک به سازمان جهت تحول و رشد و پیشرفت
• مشاوره به مدیران در زمینه های مدیریتی، کارکنان، استراتژی‌های بازاریابی و ..
• بهبود کیفیت ارتباطات انسانی درمحیط کار
• طراحی سیستم های مدیریت منابع انسانی و طراحی محیط فیزیکی در اداره و سازمان

  

ظرفیت پذیرش:

تحصیل در این گرایش در ایران،فقط در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می‌باشد و هنوز وارد مقطع دکتری نشده است.به دلیل داوطلبین کم این گرایش، در کنکور، میزان ظرفیت این گرایش بسیار کم می‌باشد. همچنین فقط دانشگاه‌ اهواز و دانشگاه اصفهان در این گرایش دانشجو می‌پذیرد.
 

واحدهای مقطع ارشدروانشناسی صنعتی سازمانی

درس تعداد واحد درس تعداد واحد
روشهای آماری
پیشرفته 1
3 روشهای تحقیقی
پیشرفته
3
روشهای آماری
پیشرفته 2
3 برنامه ریزیهای
کامپیوتری
در اندازه گیری
2
استفاده از کامپیوتر
در اندازه گیری
2 روان سنجی کاربردی 2
نظریه ها و روشهای
جدید در اندازه گیری
2 آزمونهای پیشرفته
تحصیلی
2
آزمونهای
هوش و استعداد
2 آزمونهای شخصیت 3
ارزشیابی آموزشی 2 ارزشیابی طرحها و
برنامه ریزی
آموزش و پرورش
2
روانشناسی تربیتی
پیشرفته
2 سمینار در سنجش
و اندازه گیری
2
اصول و فلسفه
تعلیم و تربیت پیشرفته
2 جمع 34
 

 

 

 

 

 

 

 

رشته سنجش و اندازه گیری

رشته سنجش و اندازه گیری به بیان ساده به کاربرد آمار و سنجش و اندازه گیری در تحقیقات روانشناسی و آموزشی می پردازد. به بیان جامع تر، این رشته ارزیابی، ارزشیابی، سنجش و اندازه گیری صفات، ویژگی ها و خصوصیات انسانی با استفاده از ابزارهای مختلف و متفاوت و با گستره ای از روش های کیفی محض تا کمی محض را بر عهده دارد تا از این طریق از افراد در موقعیتهای مختلف شغلی و همچنین آموزش و پرورش استفاده کند.
هدف این گرایش،این است که به سنجش و اندازه‌گیری خصوصیات و رفتار انسانها و به کارگیری آزمونهای روانی برای سنجش رفتار می‌پردازد.
این گرایش وظیفه ارزیابی،ارزشیابی،سنجش و اندازه‌گیری صفات و ویژگیهای انسانی با استفاده از آزمونها و تبارهای مختلف را برعهده دارد تا از افراد درموقعیتهای شغلی آموزشی و پرورشی استفاده کند.

این گرایش مناسب چه افرادی است؟

این گرایش مناسب افرادی است که به کار پژوهشگری یا اجرای آزمونهای روانی علاقه‌مند هستند، تا مراجعین را از نظر بالینی به طور دقیق ارزیابی کنند. متخصصین این رشته توانایی ارزیابی اطلاعات سیستمهای آموزشی، پروسه ها و اطلاعات خروجی این سیستمها را دارا می باشند.
فارغ التحصیلان این رشته باید بتوانند با استفاده از تئوری کلاسیک اندازه گیری و تئوریهای " ویژگی پنهان " و همچنین آزمونهای استعداد تحصیلی در سطوح وسیعی امر سنجش آموزشی و تربیتی را انجام دهند. کارشناس ارشد روانسنجی به کار اجرای آزمونهای روانی، تشخیص سنجش هوش، ویژگی های شخصیتی، آسیبهای مغزی و ... می‌پردازد.

ظرفیت پذیرش:

این گرایش از محبوبت پایین تری نسبت به دیگر گرایشهای روانشناسی برخوردار است، به این دلیل که ارائه‌ی دروس آماری این گرایش زیاد و ارائه‌‍‌ی دروس درمانی کم می‌باشد. این گرایش کمترین متقاضی و به تبع آن،کمترین پذیرش را دارد. تنها دانشگاه ارائه دهنده این رشته در ایران، دانشگاه علامه طباطبایی می‌باشد .روان‌سنجی عمدتا با آمار، شیوه‌های سنجش در آموزش و پرورش،یادگیری،ارزیابی‌های روانشناختی از طریق آزمون‌های روانی و روش‌های گزینش، در ارتباط است. 

بازارکار روانسنجی:

 • می‌توانند در مدارس به اجرای آزمون‌های هوشی و ارزیابی تحصیلی و ... می‌پردازند.

 • می‌توانند کارهای تحقیقی و پژوهشی انجام دهند.

 • در کلینیک‌های سلامت روان به کار اجرا و ارزیابی آزمون‌های روانی را انجام بدهند.

 • دانش‌آموختگان روانسنجی با توجه به کاربردهای آن، در سازمان‌ها و اداره‌جات، کلینیک‌ها،مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند مشغول به کار شوند. 

کاربردهای این رشته در زمینه‌های پیشبینی(به عنوان مثال پیش‌بینی میزان پیشرفت تحصیلی) و گزینش و انتخاب (همچون ارزیابی افراد برای سمت‌های شغلی مناسب) با طبقه‌بندی (مثلا طبقه‌بندی بیماران و یا طبقه‌بندی دانش آموزان) و ارزیابی (به عنوان مثال: ارزیابی میزان پیشرفت بیماری و یا نتیجه بخشی یک روش درمانی) هست.
 

دروس تخصصی سنجش و اندازه گیری

 
ردیف عنوان درس تعداد واحد
1 روشهای آماری پیشرفته 1 3
2 روشهای آماری پیشرفته 2 3
3 استفاده از کامپیوتر در اندازه گیری 2
4 نظریه ها و روشهای جدید در اندازه گیری 2
5 آزمونهای هوش و استعداد 2
6 ارزشیابی آموزشی 2
7 روان شناسی تربیتی پیشرفته 2
8 اصول و فلسفه تعلیم و تربیت پیشرفته 2
9 روشهای تحقیقی پیشرفته 3
10 برنامه ریزیهای کامپیوتری در اندازه گیری 2
11 روان سنجی کاربردی 2
12 آزمونهای پیشرفته تحصیلی 2
13 آزمونهای شخصیت 3
14 ارزشیابی طرحها و برنامه ریزی آموزش و پرورش 2
15 سمینار در سنجش و اندازه گیری 2

 

تعداد واحدهای این گرایش در مقطع کارشناسی ارشد، در کل 38 واحد می‌باشد که 34 واحد آن دروس اصلی و 4واحد آن را پایان‌نامه تشکیل می‌دهد.


گرایش روانشناسی اسلامی(مثبت‌گرا)

این گرایش از دهه نود میلادی جای خود را در دانشگاه‌ها باز کرد.رشته روانشناسی اسلامی مفاهیم و مسائل روان شناسی مثبت گرا را در دو قلمرو علم و دین بررسی می کند. این رشته از تلفیق دو دیدگاه کلاسیک و اسلامی پدید آمده است .در بخش کلاسیک، دیدگاههای دانش روان شناسی به صورت مستقل مطرح می شود از این رو روان شناسی اسلامی گرایش مثبت گرا به عنوان یک رشته مستقل طراحی شده است. در بخش بررسی های اسلامی نیز روش اکتشافی و تحلیل محتوا به کشف و پردازش دیدگاه خاص دین می پردازد. مبحث اساسی و بنیادی روانشناسی مثبت گرا زندگی در زمان حال است. البته این مسئله به این معنی نیست که گذشته و آینده بی‌توحه باشیم، بلکه مسئله عدم وابستگی به گذشته و آینده است. هدف ایحاد روانشناسی مثبت‌گرا، اهمیت دادن به ظرفیت های وجودی و پرورش استعدادها، تقویت توانایی و برطرف کردن خسارات و شناسایی و توجه به نقاط قوت و ضعف‌های وجود می‌باشد. علاوه بر این، در روانشناسی مثبت گرا به این مسئله که چگونه ممکن است برخی از افراد شاداب‌تر، پرانرژی‌تر، رو راست‌تر و خوش‌بین‌تر باشند نیز پرداخته می شود. 

بازار کار روانشناسی مثبت‌گرا

داوطلبان این رشته‌ها می‌توانند درمراکز مشاوره مدارس دانشگاه ها موسسات فرهنگی هنری به عنوان سمت های شغلی مشاور،استاد دانشگاه،پژوهش‌گر، روانشناس، معلم کودکان خاص، کارشناس مدیر آموزش ومدیر روابط عمومی، مربی مهدکودک، نویسنده و...مشغول به کار شوند.
 

تعداد واحد های گرایش روانشناسی مثبت‌گرا

تعداد کل واحدها : 32 واحد

دروس اصلی : 28 واحد

پایان نامه : 4 واحد

دروس تخصصی روانشناسی اسلامی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی دین

2

روان شناسی اخلاق

2

روش تحقیق پیشرفته

2

کلیات و مفاهیم

2

سلامت و شادکامی

2

هوش هیجانی

2

انگیزش درونی

2

صفات و انگیزه های مثبت

2

روابط مثبت

2

مشاوره و روان درمانی
مثبت گرا

2

حدیث و
روانشناسی مثبت 1

2

حدیث و
روانشناسی مثبت 2

2

زبان تخصصی

2

سمینار

2

پایان نامه

4

جمع

32

منابع این گرایش با گرایش «عمومی» یکسان هست.


 


روانشناسی تربیتی

در گرایش روانشناسی تربینتی درباره‌ی موضوع تعلیم و تربیت،چگونگی بادگیری و آموزش و هر امری که به یادگیری و تعلیم دانش‌آموزان و افراد می‌شود،صحبت می‌کند. این گرایش به دین،فلسفه و پژوهش‌های آزمایشگاهی وابسته است. وظیفه‌ این گرایش شناخت شاگردان و دانش‌آموزان،تربیت معلمان،شناخت فرایند یادگیری،پرورش ابزارهای اندازه‌گیری روانی_تربیتی و ارزشیابی یادگیری بالاخص یادگیری پیشرفت می‌باشد. افرادی که در این گرایش تحصیل می‌کنند موارد زیر را آموزش می‌بینند:

 • تعیین هدف‌های آموزشی(یعنی اینکه یادگیرندگان باید چه چیزهایی یاد بگیرند).

 • تعیین ویژگی‌های یادگیرندگان و رابطه آن ویژگی‌ها با یادگیری.

 • شناخت فرایند یادگیری: یعنی شناخت عواملی که باعث یادگیری افراد و یا باعث تغییر در طرز فکر آنها می‌شود. شناخت فرآیند یادگیری یعنی شناخت رابطه‌ی بین شیوه‌ها و فعالیت های آموزشی  در رابطه با هدف‌های خاص و اختلافات فردی یادگیرنده.

 • ارزشیابی به خصوص یادگیری پیشرفن درسی،طرز فکر و چگونگی استفاده از این ارزشیابی‌ها در بازبینی جنبه‌های مختلف برنامه‌های درسی.

پرورش ابزارهای اندازه گیری روانی _تربیتی لازم برای شناخت یادگیرندگان  و ارزشیابی فرآیند آموزش_یادگیری.

بازارکار روانشناسی تربیتی

 • روانشناس تربیتی می‌تواند در مدارس و آموزشگاه‌ها مشغول به فعالیت شود.

 • در مراکز و دفترهای  مشاوره‌ای استخدام می‌شود.

 • فعالیت او در آموزش و پرورش نیز کارساز است.

 • مهدکودک‌ها و پرورشگاه‌ها از روانشناس تربیتی استقبال می‌کنند.

 • کانون‌های اصلاح . تربیت و مکان‌هتی فرهنگی نیز جای مناسبی برای فعالیت روانشناس تربیتی می‌باشد.

توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان این گرایش می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به اخذ پروانه‌ی نظام روانشناسی و مشاوره کنند.

تعداد واحد‌های گرایش روانشناسی تربیتی 

تعداد کل واحدهای این گرایش 32 واحد می‌باشد که شامل:24 واحد تخصصی یا اجباری، و 6واحد درس  اختیاری و 2 واحد پایان‌نامه می‌باشد.
 

دروس تخصصی روانشناسی تربیتی
نام درس تعداد واحد نام درس تعداد واحد
نظریات تربیتی و 
مکاتب فلسفی
2 آمار استنباطی 2
نظریه‌های رشد 3 روش تحقیق 3
روانشناسی تربیتی 2 نظریه‌های انگیزش 
در آموزش و پرورش
2
سنجش و اندازه‌گیری 2 نظریه‌های یادگیری
کاربردی
2
نظریه‌ها و
روش‌های آموزش
2 پایان‌نامه 2
تعلیم و تربیت اسلامی 2 جمع واحدها 26

 

 


گرایش کودکان استثنایی

 دانش آموختگان این رشته در زمینه ارزیابی و تشخیص و بازپروری کودکان عقب مانده ذهنی با تکیه بر روان شناسی و آموزش و پرورش این کودکان مهارت کسب می کنند و با دانش تئوری و تحقیقات خود ، به کودکان استثنایی کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم باری زندگی در جامعه را کسب کنند. کودک استثنایی به کودکی گفته می‌شود که از جنبه‌ی روانی،اجتماعی،جسمی،عاطفی با کودک نرمال کمی تفاوت دارد. این کودکان معمولا به دلیل کندی در یادگیری، به خدمات ویژه یادگیری نیازمند هستند.

ویژگی روانشناس آموزش کودکان استثنایی:

روانشناسی که در این حوزه فعالیت دارد و با بچه‌ها سرو کار دارد باید بسیار مهربان باشد و به کودکان علاقه‌ی زیادی داشته باشد و بادقت با این کودکان رفتار کند زیرا، کودکان استثنایی دارای روحیه‌ی آسیب‌پذیر هستند.
این روانشناسان باید دارای مهارت ارتباطی قوی باشند و از طریق بازی کردن و روش‌های دیگر  با کودک ارتباط برقرار کنند و به او نزدیک شوند.
برخی از این کودکان ممکن است رفتار و واکنش خوبی به شما نشان ندهد، به همین دلیل روانشناس در این حوزه باید روحیه گذشت و انعطاف‌پذیری داشته باشند تا از رفتار ناخوشایند کودک دلگیر نشوند.

تقسیم بندی کودکان استثنائی:

 1. ناشنوا/نیمه شنوا

 2. ناسازگار 

 3. تیزهوش

 4. ناتوان ذهنی

 5. معلول جسمی 

 6. نابینا و نیمه‌بینا 

 7. و ...

هر کدام از کودکان مبتلا به این اختلالات، نیازمند تعلیم و تربیت مخصوص به خود هستند.
 

بازارکار گرایش روانشناسی کودکان استثنایی:

 • کشف اختلال در یادگیری، ناتوانی‌های جسمانی،نقص شنوایی یا بینایی،مشکلات عاطفی و رفتاری 

 • آموزش دروس متناسب با توانایی‌ها و نیازهای کودکان خاص

 • همکاری با متخصصانی مانند پزشکان،گفتار‌درمانگرها و روانشناسان آموزشی

 • تلاش برای شناخت و کشف توانایی ها و استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان خاص

 • کمک به کودکان و دانش آموزان استثنایی در جهت بهبود توانمندی های آن‌ها

 • راهنمایی والدین برای رفتار درست با این کودکان 

دانشگاه‌های پذیرنده این گرایش :

دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه رشت، دانشگاه شیراز، دانشگاه محقق اردبیلی،شهید مدنی و دانشگاه علوم بهزیستی در نوبت روزانه و شبانه دانشجو می‌پذیرند. 

 

واحدهای درسی و عناوین گرایش کودکان استثنایی:

تعداد کل واحدها : 38 واحد
دروس اصلی : 14 واحد
دروس پایه : 6 واحد
دروس تخصصی : 18 واحد
دروس اختیاری : 10 واحد

 

دروس اصلی مقطع ارشد روانشناسی کودکان استثنایی 

ردیف نام درس تعداد واحد
1 آمار استنباطی پیشرفته 2
2 روش‌های تحقیق پیشرفته 3
3 نظریات تربیتی
مکاتب فلسفی
3
4 سمینار در مسائل
کودکان ناتوان ذهنی
2
5 پایان‌نامه 4
6 جمع واحدها 14

 

 


روانشناسی شناختی

روانشناسی شناختی یکی شاخه های علوم شناختی است که در زمینه توجه، ادراک، تفکر، حافظه، زیان، یادگیری، حل مسئله، تصمیم‌گیری، هوش و سایر فرایند های ذهنی و مؤلفه های مؤثر در آگاهی و شناخت مطالعه می کند و به بررسی سازوکارهای مغزی مؤثر در بروز این پدیده ها می پردازد. بنابراین، علوم اعصاب نقش مهمی را در تبیین کارکرد های شناختی ایفا می کند. روانشناسی شناختی همچنین با حفظ جایگاه بین رشته ای خود، به موضوعات جدیدی هم ورود کرده و خدمات مهمی در حوزه هایی نظیر درمان و تشخیص اختلالات روان شناختی، مدیریت،آموزش و پرورش، مسائل اجتماعی  و فرهنگی، سیاست و رسانه ارائه کرده است. هدف از گرایش روانشناسی شناختی در علوم شناختی، تربیت پژوهشگر در حوزه روان شناسی شناختی و  تربیت نیروی انسانی در زمینه مشاوره شناختی می باشد. فارغ التحصیلان این رشته با تسلط بر روان شناسی شناختی و شیوه های ارزیابی توانایی های شناختی انسان می توانند در حوزه های مختلفی همانند سایر روانشناسان مشغول به کار شوند. 

بازارکار روانشناسی شناختی:

 •  ارائه خدمات مشاوره شناختی در مراکز مشاوره و کلینیک های روانشناسی و توانبخشی

 • سنجش تواناییهای شناختی مراجعین به مراکز روانشناسی

 •  مشاوره و توانبخشی انجام پژوهش در حوزه های شناختی

 • تدریس روانشناسی در مراکز پژوهشی و آموزشی 

 این رشته همچنین می توانند با گذراندن دوره های حرفه ای مصوب سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و کسب مجوز سازمان به ارائه خدمات تخصصی بپردازند.

علاقه‌مندان،برای تحصیل در گرایش روانشناسی شناختی، باید در آزمون علوم شناختی شرکت کنند و منابع این گرایش زیر مجموعه دروس علوم شناختی می‌باشد. هرچند ممکن است با شرکت در کنکور روانشناسی شما مجاز به انتخاب این گرایش شوید، اما برای قبولی قطعی باید در آزمون علوم شناختی شرکت کنید.

واحدها و عناوین درسی روانشناسی شناختی:

تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس اجباری : 20 واحد
دروس اختیاری : 8 واحد
پایان نامه : 4 واحد

 

جدول دروس اصلی گرایش روانشناسی شناختی

ردیف نام درس تعداد واحد
1 روانشناسی شناختی1 2
2 آمار پیشرفته و 
تحلیل داده ها
2
3 روانشناسی شناختی2 2
4 فلسفه ذهن 2
5 روش تحقیق در
علوم شناختی
2
6 اصول زبان‌شناسی 2
7 اصول علوم شناختی 2
8 مدل سازی شناختی 2
9 روشها و طرحهای آزمایشی 2
10 اصول علم عصب پایه 2


 


 


 

لینک‌های مرتبط:
زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد
جزوات کیهان برای همه گرایش‌ها
تفاوت کنکور وزارت بهداشت و علوم 
ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها


 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
 

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، مشاوره مقاله و پایان نامه، konkooreravan.ir، کتاب تست روانشناسی، دفترچه سوالات روانشناسیمنابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، مشاوره مقاله و پایان نامه، konkooreravan.ir، کتاب تست روانشناسی، دفترچه سوالات روانشناسی

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 462
سارا
|
1400/06/16 - 14:16
0
2
سلام وقتتون بخیر ، من دانشجوی کارشناسی رشتۀ روانشناسی هستم ، میخواستم ببینم چه گرایشی رو باید در کارشناسی ارشد انتخاب کنم تا در آینده بتوانم روانکاو شوم ؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/06/17 - 10:06
با سلام

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند
زهرا
|
1400/06/15 - 01:26
0
1
سلام من لیسانس مهندسی رباتیک دارم سال ۹۸ فارغ التحصیل شدم. امسال از طریق انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی قصد دارم که دانشگاه آزاد کارشناسی روانشناسی بخونم. همچنین قصد دارم اگر که امکانش باشه سال دوم مقطع کارشناسی کنکور ارشد روانشناسی شرکت کنم. سوالی که دارم اینکه من امکان انجام همچین کاری رو دارم و دوم اینکه اگر امکانش هست بعد ها برای گرفتن مجوز مطب مشکلی برام پیش نمیاد.
پاسخ ها
admin
|
1400/06/15 - 16:40
سلام تا جایی که مطلع هستم در دانشگاه آزاد فقط مقطع کاردانی و کارشناسی رو میتونید با هم بخونید یعنی مقطع پایین تر
لبافی
|
1400/05/17 - 03:13
0
0
سلام. خیلی ممنون بابت مطلبتون. برای ارشد ذهن مغز تربیت، بهتره که روانشناسی بالینی خونده شه یا عمومی؟ یعنی برای کار در زمینه ی تربیتی و اصلاح الگوی آموزشی مدارس به دروس بالینی و درمانگری نیازه؟ خیلی ممنونم از لطفتون.
پاسخ ها
ادمین
|
1400/05/30 - 12:56
با سلام

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند
هومن
|
1400/05/14 - 02:28
0
0
درود رشته کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت آیا منسوخ شده؟ چرا در دفترچه آزمون ارشد نیست ولی در مثلا دانشگاه آزاد واحد بین المللی ارائه میشه؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/05/16 - 09:15
با سلام

گرایش روانشناسی شخصیت جزو گرایش های مصوب  وزارت علوم در کنکور سراسری ارشد نیست.
Nilo
|
1400/05/06 - 03:52
0
0
سلام. من میخوام که ارشدم رو روانشناسی شناختی بخونم. من وقتی که دفترچه ی ارشد رو دیدم متوجه شدم که منابع روانشناسی بالینی با روانشناسی شناختی با هم دیگه یکیه. حالا سوال من از شما اینه که خوندن منابع روانشناسی بالینی برای اینکه بتونم تست های روانشناسی شناختی کفایت می‌کند یا نه؟ سوال دوم ، آیا میدونیدکه روانشناسی شناختی که یکی از زیر مجموعه های روانشناسی است با روانشناسی شناختی که در علوم پایه است از نظر حوزه ی کاری چه تفاوتی دارند؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/05/06 - 10:46
برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند .
فاطمه
|
1400/04/26 - 12:42
0
0
سلام وقت بخیر راجب روانشناسی جنایی سوال داشتم که آیا رشته ای به صورت مجزا که مختص روانشناسی جنایی باشه وجود داره؟؟؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/05/06 - 12:19
با سلام

بله وجود دارد
مریم
|
1400/02/19 - 03:13
0
0
سلام من رشته کارشناسیم مهندسی کامپیوتر بوده ارشدم روانشناسی گرایش اسلامی مثبت گرا پیام نور قبول شدم حالا میتونم گرایشم رو تغییر بدم ب بالینی یا عمومی؟؟؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/02/22 - 11:03
با سلام

می تونید به آموزش دانشگاهتون مراجعه کنید، در شرایط مختلف و دانشگاه های مختلف فرق میکنه.

موفق باشید
مریم
|
1400/02/19 - 03:13
0
0
سلام من رشته کارشناسیم مهندسی کامپیوتر بوده ارشدم روانشناسی گرایش اسلامی مثبت گرا پیام نور قبول شدم حالا میتونم گرایشم رو تغییر بدم ب بالینی یا عمومی؟؟؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/02/22 - 11:04
با سلام

می تونید به  آموزش دانشگاهتون مراجعه کنید، در شرایط مختلف و دانشگاه های مختلف فرق میکنه.

موفق باشید
مریم
|
1400/02/04 - 02:33
0
1
سلام وقتتون بخیر داخل دفترچه روانشناسی شناختی هم در قسمت علوم شناختی هست و هم در قسمت روانشناسی میخواستم بپرسم به غیر از تفاوتی که در منابع دارن تفاوت دیگه ای هم وجود داره؟ مثلا دانشگاه ها متفاوت هستند؟ یا اگر در کنکور علوم شناختی شرکت کنم و برای گرفتن مجوز مطب به مشکل میخورم؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/02/04 - 11:11
با سلام

برای اطلاعات بیشتر راجع به این گرایش و سایر گرایش های روانشناسی
کلیک کنید
قاصدک
|
1400/02/02 - 01:09
0
0
سلام. ببخشید من کارشناسی ریاضی و ارشد مدیریت آموزشی خوندم. میخواستم بدونم پیشنهاد شما برای شرکت در دکترا، چه گرایشی از روانشناسی هست که برای کار در این حوزه شرایط بهتری داشته باشه. ترجیحم هست که غیر حضوری و بدون کنکور باشه.در چه دانشگاه هایی این شرایط هست؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/02/02 - 09:54
با سلام

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند
ایدا
|
13100/01/1 - 15:52
0
0
سلام.. رشته ام انسانی است 1400 کنکور میدم..ایا میتونم از رشته انسانی ،علوم شناختی یا روان شناسی شناختی و یا روان شناسی اعصاب و یا روانشناسی فیزیولوژی اعصاب بخانم؟ یا متعلق ب رشته تجربی اند؟
پاسخ ها
ادمین
|
13100/01/1 - 09:13
با سلام

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
شکیبا
|
1399/12/30 - 06:20
0
0
با سلام میخواستم بدونم در کنکور ۱۴۰۱ با کارشناسی غیر مرتبط چه گرایش های روانشناسیو میشه برای ارشد خوند؟و اینکه محدودیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی برای تمام دانشگاه ها اعمال میشه ؟؟
پاسخ ها
ادمین
|
13100/01/0 - 09:43
با سلام

امکان شرکت در کنکور ارشد گرایش بالینی وجود نداره و در مورد سایر گرایش ها اعلامی صورت نگرفته . و این محدودیت به صورت قانون هست و برای همه ی دانشگاه ها اعمال خواهد شد .
طاهری
|
1399/12/14 - 11:01
0
1
با عرض سلام، من ترم اخر کارشناسی روانشناسی هستم و می خوام کنکور ارشد بدم و من 46 سال سن دارم، می خواستم بپرسم که در کدوم رشته کنکور ارشد بدم که از این طریق وارد بازار کار بشم؟ سپاس از سایتتون
پاسخ ها
ادمین
|
1399/12/16 - 12:27
با سلام

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند


 
فاطمه
|
1399/12/07 - 19:16
0
0
سلام و عرض ادب ، بنده دانشجوی فرهنگیان ، رشته ی آموزش کودکان استثنایی هستم و میخوام کنکور ارشد روانشناسی عمومی بدم ، آیا برای مقطع دکتری باید روانشناسی عمومی رو ادامه بدم یا میتونم بالینی رو انتخاب کنم؟!
پاسخ ها
ادمین
|
1399/12/09 - 09:08
با سلام

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند
محند
|
1399/11/29 - 17:50
0
0
سلام ایا روانشناسی اجتماعی یک گرایش و به قولا رشته محسوب میشه ویا فقط یک منبع و جزو دروس پایه روانشناسی در دوره کارشناسی است?
پاسخ ها
ادمین
|
1399/12/02 - 08:34
با سلام

درس روانشناسی اجتماعی یکی از دروس دوره کارشناسی هست و از گرایش های دوره کارشناسی ارشد نیست
امیر
|
1399/11/29 - 09:23
2
0
سلام خسته نباشید، گرایش علوم شناختی همون گرایشی هست که در زبان انگلیسی بهش میگن نورو- سایکولوژی(عصب روانشناسی)؟ یا این گرایش نوظهور هست و در دانشگاه های ایران ارائه نمیشه؟ با تشکر از پاسخگویی شما
پاسخ ها
ادمین
|
1399/11/29 - 11:43
با سلام

بله در همان حوزه قرار می گیرد و  در حال حاضر دانشگاه های کمی  در این رشته پذیرش دارند مانند دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه تهران
زینب
|
1399/11/08 - 04:00
0
0
خود را ارسال کنید تا در بازدید بعدی ، پاسخگوی شما باشیم سلام وقت بخیر من کارشناسی روانشناسی عمومی دارم هدفم اینه که تو حیطه ی آموزش باشم برای ارشد اگر بالینی رو انتخاب کنم میتونم برای آموزش توی مدارس باهاش کار کنم یا نه حتما باید تربیتی رو انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ ها
ادمین
|
1399/11/08 - 09:18
سلام

بله این امکان وجود داره
زهرا
|
1399/10/06 - 16:23
0
1
سلام و عرض ادب بنده دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم. به رشته روانشناسی جنایی علاقه داشتم آیا در ایران بازار کار خوبی داره؟ و باید برای ارشد کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم تا بتونم این رشته قبول شم.
پاسخ ها
ادمین
|
1399/10/07 - 08:25
با سلام

برای مشاوره رایگان نام و شماره تماس خودتون رو از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید

موفق باشید
زهرا
|
1399/10/06 - 16:23
0
1
سلام و عرض ادب بنده دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم. به رشته روانشناسی جنایی علاقه داشتم آیا در ایران بازار کار خوبی داره؟ و باید برای ارشد کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم تا بتونم این رشته قبول شم.
پاسخ ها
ادمین
|
1399/10/07 - 09:05
با سلام

برای مشاوره رایگان ،  نام وشماره تماس خودتون رو به از طریق واتساپ به 09190095870 ارسال کنید

موفق باشید
نسرین
|
1399/10/05 - 00:43
0
0
سلام و خسته نباشید. سوالی داشتم. من درحال گذراندن لیسانس فناوری اطلاعات هستم‌ . میخواستم روانشناسی بالینی کودک و نوجوان بخونم. آیا امکان قبول شدن بدون کنکور هست؟ اگر بله در چه دانشگاه هایی؟ آنهم بصورت مجازی و غیرحضوری درواقع ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ ها
ادمین
|
1399/10/07 - 08:57
با سلام

 - بله این امکان وجود داره .
  پذیرش در مقطع ارشد روانشناسی بدون کنکور  در دانشگاه های مختلفی امکان پذیر هست . رشته روانشناسی بدون کنکور علمی کاربردی شرایط پذیرش منحصر به فرد تری را نسبت به سایر دانشگاه های دیگر داره . زمان ثبت نام در رشته روانشناسی بدون آزمون برای هر یک از این دانشگاه ها متفاوت هست  .قطعا شهریه رشته روانشناسی کودک در دانشگاه علمی کاربردی در مقایسه با سایر دانشگاه های دیگر متفاوت می باشد. امکان پذیرش در روانشناسی بدون کنکور پیام نور برای رشته های غیر مرتبط نیز وجود دارد.


-برای  این گرایش طبق دفترچه سازمان سنجش در  سال 99  امکان شرکت به صورت مجازی نیست

موفق باشید

 
محمدی
|
1399/10/01 - 11:31
0
0
سلام وخسته نباشید خدمت شما من کارشناسی روانشناسی گرایش عمومی از دانشگاه آزاد دارم و میخوام ارشد وزارت بهداشت بالینی بخونم. آیا هنگام گرفتن مجوز مطب اینکه کارشناسی گرایش عمومی و ارشد بالینی هستم مشکل ندارد؟ و نباید گرایش روانشناسی در کارشناسی و ارشد هر دو یکی باشد مثلا هردو بالینی باشد؟ و غیر از بالینی به چه گرایش هایی در روانشناسی پروانه درمان و مطب زدن میدهند؟
پاسخ ها
ادمین
|
1399/10/01 - 12:32
با سلام
برای دریافت مشاوره رایگان لطفا درخواست خودتان را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال نمایید

 
صادق
|
1399/09/23 - 05:15
0
0
با سلام، من می خواستم گرایش علوم شناختی شرکت کنم ولی یکم گیج شدم اولا منابعی که توی سایت های مختلف بیان می کنند با گرایش بالینی فرق میکنه ولی توی دفترچه کد ضریبش با بالینی یکی است (هر دو کد ضریب دو هستند) دوما شناور بودن این رشته یعنی چی؟ مگه زیر مجموعه روانشناسی نیست چرا دوباره جدا امتحان میگیرند براش البته به شک افتادم نکنه تمام اطلاعاتی که بدست اوردم مال سالهای پیشه و امسال جزو بالینی حساب میشه
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/23 - 23:34
سلام صادق
طبق دفترچه ثبت نام کنکور ارشد امسال، داوطلبین گرایش های  توانبخشی شناختی/ ذهن،مغز و تربیت/ روانشناسی شناختی میتوانند هم از طریق کنکور روانشناسی و هم کنکور رشه علوم شناختی برای این گرایش ها آزمون دهند. و برای مثال گرایش های روانشناسی شناختی و توانبخشی شناختی در کنکور روانشناسی، باید به همون دروسی پاسخ دهند که بچه های بالینی به آن ها پاسخ میدهند. و داوطلین گرایش ذهن، مغز و تربیت باید به سوالهایی در کنکور روانشناسی پاسخ دهند که بچه های گرایش تربیتی پاسخ میدهند.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
ریحانه
|
1399/09/21 - 14:54
0
0
سلام . من کارشناسی مدیریت دارم و در مقطع ارشد میخوام در رشته ی روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی ادامه بدم . با توجه به اینکه تمایلی به ادامه در مقطع دکتری ندارم .با وجود یه مدرک روانشناسی ایا شانسی برای کار هست؟و اگه هست فارغ التحصیلان این رشته کجاها میتوانند کار کنند؟ و اینکه حداکثر رتبه برای قبول در این رشته چند است. با تشکر
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/21 - 17:10
سلام  ریحانه
پاسخ مشخصی نمیتوانیم در مورد فرصت های شغلی خدمتتون بدهیم.اما به طور کلی اگر تنها یک مقطع تون روانشناسی باشد، مسیر کاری تون پر چالش است.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
نيلوفر
|
1399/09/21 - 13:55
0
0
سلام مرسي از توضيحاتتون فقط يك سوال ديگه. براي كسي كه هدفش مهاجرت و اپلاي كردن براي دكترا هست و ليسانس غيرمرتبط داره، بين ارشد باليني و عمومي كدوم يكي براش مناسب تر هست؟ چون من خيلي شنيدم با ارشد باليني خيلي سخت ميشه از دانشگاه هاي اروپايي پذيرش گرفت يا اونجا به كار درمان مشغول شد
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/21 - 17:07
سلام نیلوفر
متاسفانه اطاعات زیادی در مورد اپلای کردن نداریم ولی ما هم حدس میزنیم با گرایش عمومی کمی راحت تر میتوان پذیرش گرفت.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
هانیه
|
1399/09/09 - 11:59
0
0
با سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم برای ارشد روانشناسی تا جایی که من متوجه شدم روانشناسی بالینی کودک و نوجوان میتونه همان کارهای روانشناسی بالینی رو انجام بده؟ پس چه تفاوتی دارن؟ ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/09 - 14:05
سلام هانیه
مباحث درسی در دانشگاه برای گرایش بالینی کودک و بالینی متفاوت است. اما از آنجایی که در ایران در حال حاضر در مقطع دکتری گرایش بالینی کودک نداریم، فارغ التحصیلان ارشد بالینی کودک بررای ادامه تحصیل ناچارا گرایش بالینی را باید انتخاب کنند. 
پیشنهاد میکنم اگر شما به گرایش کودک علاقه دارید، الویت تون رو به این گرایش دهید، اما چون دانشگاه های محدودی این رشته را دارند، میتوانید بالینی بخوانید و خارج از دانشگاه در کارگاه های روان درمانی کودک شرکت کنید و تمرکز کارهای پژوهشی و درمانی خودتان را بر روی این حوزه قرار دهید.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
محمدحسین
|
1399/09/08 - 00:47
0
0
سلام. من لیسانس جغرافیا هستم و میخاستم برا ارشد روانشناسی بخونم و چون به لوگوتراپی علاقه دارم میخام بدونم این مبحث رو تو کدوم گرایش ارشد روانشناسی میتونم دنبال کنم؟؟!
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/08 - 21:08
سلام محمد حسین
معنا درمانی و یا لوگوتراپی، جزو رویکردهایی نیست که در دانشگاه ها در گرایش های مختلف به شما تدریس شود. برای مثال در گرایش بالینی معمولا رویکرد های شناختی-رفتاری و یا روانپویشی پر طرفدار تر هستند و تدریس میشوند.
شاید بتوان گفت گرایش بالینی برایتان مناسب تر از دیگر گرایش هاست.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
آرزو
|
1399/09/06 - 17:14
0
0
ممنون از راهنماییتون. مطالعه کردم. فقط یه سوال دیگه. بین گرایش های مشاوره، گرایشی برای کودک نداشت. هیچکدوم از گرایش هاش شامل کار با کودک هم میشه؟؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/07 - 18:11
سلام آرزو
گرایش مشاوره مدرسه، مربوط به کار با کودکان می‌شود. اگر مایل باشید میتوانید به این رشته هم فکر کنید. اما ارتباط تون با کودکان بیشتر در ارتباط با فضاهای آموزشی و برنامه ریزی است .
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
آرزو
|
1399/09/05 - 21:43
0
0
سلام. وقتتون بخیر. من علاقه به کار با کودک دارم. با توجه به اینکه قبولی در ارشد بالینی کودک سخت و دانشگاه های کمی داره ، چه رشته دیگه ای میتونم بخونم که بتونم در حوزه کودک کار کنم؟ همچنین به نظرتون برای کار در حیطه کودک ارشد روانشناسی بهتره یا مشاوره؟؟؟ ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/06 - 15:06
سلام آرزو
پیشنهاد میکنم اول لینک زیر  را که تفاوت مشاوره و روانشناسی را توضیح داده است را مطالعه کنید و ببینید به کدام یک بیشتر علاقه دارید. اگر روانشناسی را ترجیح میدادید میتوانید بالینی شرکت کنید و خارج از دانشگاه کارگاه های مرتبط با رواندرمانی کودک را بگذرانید.چون حتی اگر بالینی کودک هم بخوانید چون در دکتری گرایش کودک نداریم، ناچارا باید دکتری در گرایش بالینی تحصیل کنید. و این که بخواید با کودکان کار کنید ولی ارشدتان بالینی کودک نباشد، مشکلی برایتان به وجود نمی آورد.
تفاوت مشاوره و رواندرمانی
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
ایدا
|
1399/09/01 - 19:30
0
0
سلام من کارشناسی روانشناسی خوندم و خیلی علاقه دارم ارشد رشته مربوط به کودک بخونم میشه راهنمایی کنین چه رشته هایی مربوط به کودکه
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/02 - 00:17
سلام آیدا
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از جمله گرایش هایی است که میتوانید در دانشگاه های وزارت بهداشت و یا در دانشگاه های معدودی در وزارت علوم مانند دانشگاه شهید بهشتی، دنبال کنید.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
کیان
|
1399/09/01 - 13:44
0
0
سلام خیلی در مورد بازارکار تربیتی توضیحی ندادید. ایا حوزه فعالیت این گرایش منحصر به مدرسه ست؟ خارج از فضای اموزش و پرورش نمیتونه کاری بکنه؟ اگر بله بفرمایید چه فعالیت هایی؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/01 - 15:40
سلام کیان
فضای روانشناسی تربیتی چون بیشتر  مرتبط با حوزه های آموزشی و یادگیری است، در نتیجه فضاهای کاری شان نیز به همین حوزه ها نزدیک میشود.اما این به این معنا نیست که تنها در مدارس میتوانند مشغول به کار شوند. روانشناسان تربیتی میتوانند در کلینیک ها فعالیت کنند و به افرادی که بر فرض مثال دچار اختلال یادگیری اند، کمک کنند.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
فاطمه
|
1399/08/25 - 11:20
0
0
با سلام ببخشید من ارشد ادبیات عربی دارم میخوام‌ارشد و دکتری روانشناسی بگیرم کدوم گرایش بهتره و بازار کاری خوبی داره؟ ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/25 - 13:08
سلام فاطمه
پیشنهاد می‌کنیم بیشتر در مورد گرایش ها مطالعه کنید، و آن گرایشی که بیشتر مورد علاقه تان هست را دنبال کنید. بین گرایش های روانشناسی تفاوت های چشمگیری برای بازار کاری وجود ندارد اما خبره بودن شما در گرایش تون بیشتر میتواند برای شما در مسیر شغلی مفید باشد.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
الهه
|
1399/08/23 - 14:49
0
0
سلام من کارشناسی روانشناسی ترم ۳ هستم میخواستم بدونم برای ارشد روانشناسی می‌توان در دومقطع روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی در کنکور شرکت کرد؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/24 - 09:32
سلام الهه
بله میتوانید برای کنکور ارشد، خودتان را برای هم گرایش عمومی و هم برای گرایش بالینی آماده کنید. و به سوالات هر دو گرایش پاسخ دهید.تنها تفاوت این دو گرایش در دروس عمومی و بالینی است و در دروس دیگر مشترک هستند. اما پس از اعلام نتایج و قبولی ها در یکی از گرایش ها میتوانید تحصیل کنید.و مجاز به تحصیل دو گرایش همزمان در مقطع ارشد نیستید.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
فروغ
|
1399/08/09 - 11:56
0
0
سلام و وقت بخير. من سال گذشته خیلی دیر با کیهان شروع کردم، با جزوات و کتاب های بانک تست و کتابهای کپسول. مشاوره هم داشتم. چون تغییر رشته ای بودم و دیر هم شروع کرده بودم توقع دانشگاه خوب نبود. الان دانشگاه علم و هنر یزد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و دانشگاه آزاد یاسوج روانشناسی بالینی قبول شدم. از کیهان و مشاوره های خیلی خوب آقای رحمتی ممنونم که با این مدت کوتاه دانشگاه قبول شدم. فقط اگه واسه انتخاب یکی از این رشته راهنمایی بفرمایین ممنون میشم. باسپاس فروغ
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/09 - 14:41
سلام فروغ
تبریک میگیم بهتون و براتون آرزوی موفقیت داریم. 
متاسفانه پاسخ مشخصی نمیشود به این سوال داد چون بسته به علاقه، شرایطتون، هدفتون برای آینده، محل سکونت تون و ...پاسخ های متفاوتی میتوان به این سوال داد. پیشنهاد میکنم در صورت تمایل با آقای رحمتی یک جلسه مشاوره بگیرید و از ایشون در این مورد راهنمایی بگیرید.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
 
  
میثم
|
1399/08/07 - 13:05
0
0
سلام من کارشناسی برق دارم ولی الآن ارشد عمومی قبول شدم خواستم بپرسم درحین تحصیل و بعد فارغ التحصیلی ارشد میتونم کار کنم یا حتما باید دکترا بگیرم با ارشد عمومی میشه دکترای بالینی خوند؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/07 - 21:56
سلام میثم
معمولا کلینیک ها و مراکز درمانی تمایلی به جذب نیروهایی که تنها یک مقطع روانشناسی خوانده اند،ندارند. بنابراین وقتی شما ادامه تحصیل دهید و دانشجو و یا فارغ التحصیل دکتری باشید،فرصت های شغلی بیشتری باتوجه به مهارت و تخصصتان برایتان وجود دارد.
میتوانید با ارشد عمومی در کنکور دکتری روانشناسی شرکت کنید و برای گرایش بالینی اقدام کنید.فقط توصیه میکنیم در صورت امکان پایان نامه ارشد تان را نزدیک به فضای بالینی کار کنید تا در مصاحبه های دکتری شانس بیشتری داشته باشید.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
Marzieh
|
1399/07/10 - 15:26
0
0
باسلام من در رشته روانشناسی کارشناسی کتابی پاس کردم تحت عنوان روانشناسی نوروپسیکولوژی که درارتباط با مغز و اعصاب بود گرایشی برای ارشد دراین حوزه وجود داره ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/07/11 - 19:43
سلام مرضیه
رشته "علوم شناختی" پیرامون مباحثی است که گفتید.پیشنهاد میکنم در مورد کنکور ارشد این رشته و گرایش های آن اطلاعات بیشتر کسب کنید تا در صورت تمایل، این مسیر را انتخاب کنید.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

مهر
|
1399/07/08 - 09:11
0
0
سلام ، یکی از ادارت برای اعمال مدرک تحصیلی ارشد "همه گرایش های روان شناسی "رو قبول میکنه ، با توجه به اینکه در کنکور ارشد ۹۹ رشته علوم شناختی در زیرمجموعه روان شناسی هم آورده شده ، آیا این رشته جزو گرایش های روانشناسی محسوب میشه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/07/09 - 12:01
سلام دوست گرامی
امسال داوطلبین با توجه به رتبه در گرایش بالینی، میتوانستند برای رشته علوم شناختی نیز انتخاب رشته کنند.اما این مورد که از نظر یک سازمان و یا اداره علوم شناختی هم قابل قبول باشد یا خیر را بهتر است از خود سازمان مربوطه بپرسید چون به طور کلی علوم شناختی یک رشته مجزا است که منابع مطالعاتی و کنکور جدا از روانشناسی دارد.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

متین
|
1399/07/04 - 22:45
0
1
خداقوت .. گرایشی مبنی بر روان شناسی جرم وجود داره ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/07/05 - 19:04
سلام متین
در دنیا گرایشی به نام روانشناسی جنایی و یا روانشناسی جرم وجود دارد.اما متاسفانه اطلاعات بیشتری در مورد این گرایش در حال حاضر نداریم.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

مریم
|
1399/07/04 - 22:15
0
0
سلام خسته نباشید ، میخواستم بدونم روانشناسی جنایی پدیرش داره یا نه و اینکه اگه نداره چه گرایشی نزدیک به این رشته است چون به کار و تحقیق روی مسایل جنایی علاقه دارم ولی نمیتونم تصمیم بگیرم توی ایران کدوم رشته مناسب هست
پاسخ ها
کیهان
|
1399/07/05 - 19:02
سلام مریم
در حال حاضر این گرایش در ایران وجود ندارد.و متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد روانشناسی جنایی نداریم.شاید انتخاب گرایش های بالینی و عمومی به نسبت دیگر گرایش ها برایتان مفیدتر باشد.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

زینب
|
1399/06/31 - 22:57
0
0
سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم در دانشگاه با تحصیل در رشته روانشناسی چطور میتونم مدرک روانکاوی بگیرم و مطب بزنم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/31 - 23:53
سلام زینب
به طور کلی وقتی شما در دو مقطع تحصیلی در رشته روانشناسی و یا مشاوره تحصیل کرده باشید، میتوانید برای گرفتن مجوز کلینک اقدام کنید. و برای آموزش رویکرد روانکاوی نیز باید در کارگاه های خارج از دانشگاه شرکت کنید. در دانشگاه نیز شاید برخی اساتید رویکردی که دارند نزدیک به رویکرد روانپویشی و یا روانکاری باشد، اما به طور خاص این موضوع به شما تدریس نمی شود.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

زهرا
|
1399/06/30 - 15:19
0
0
سلام.من کارشناسی برق دارم .میخواستم ارشد روانشناسی بخونم.نمیدونم کدوم شاخه فرصت شغلی بهتری داره.علاقه ام بیشتر جذب شدن تو اموزش و پرورش و تدریسه.لطفا راهنماییم کنید
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/30 - 19:26
سلام زهرا
تفاوت های چشمگیری بین گرایش های روانشناسی در بازار کار وجود ندارد.و شاید بتوان گفتن بیشتر از گرایش، تخصص و مهارت شما تعیین کننده موفقیت در مسیر شغلی می باشد.
اگر به فضاهای آموزشگاهی و مدارس علاقه دارید، پیشنهاد میکنیم بیشتر در مورد گرایش تربیتی اطلاعات کسب کنید و در صورت علاقه‌مند شدن، آن را دنبال کنید.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

Soltani
|
1399/06/19 - 13:22
0
0
سلام وقتتون بخیر من به روانشناسی خانواده و تربیت کودکان و روابط بین خانواده وفرزندان خیلی علاقه مندم میشه منو راهنمایی کنین که برای ارشد کدوم گرایش واسم مناسب تره ممنون میشم
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/19 - 20:43
سلام دوست گرامی
با توجه به توضیحاتی که دادید، روانشاسی کودک و روانشناسی خانواده می تواند برایتان جذاب باشد.پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر با گرایش های روانشناسی لینک زیر را مطالعه کنید.
http://www.kayhanravan.ir/fa/gerayeshha.aspx
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

@
|
1399/06/16 - 20:17
0
0
سلام خسته نباشید، من دانشجو روانشناسی ترم پنجم می‌خوام دانشگاه دولتی بالینی قبول بشم چه منابعی و چند ساعت نیازه درس بخونم تا قبول بشم ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/16 - 23:34
سلام دوست گرامی
برای آشنایی با منابع و جزوات کنکور ارشد روانشناسی (وزارت علوم) لطفا لینک زیر را مطالعه کنید. همچنین میتوانید در طرح مشاوره رایگان کیهان شرکت کنید تا مشاوران برای مطالعه کنکور راهنمایی تان کنند.
http://www.kayhanravan.ir/fa/konkooresarasari.aspx
مشاوره رایگان
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

عارفه
|
1399/06/15 - 16:49
0
0
سلام. من به کار توی زمینه ی خانواده و مشاوره خانواده و ازدواج و این چیزا خیلی علاقه مندم. میخواستم ببینم اگه برای ارشد بالینی قبول نشدم و روانشناسی عمومی قبول شدم، میشه برای اینده شغلیم تو زمینه ای که علاقه دارم فعالیت کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه برای کار در زمینه خانواده، روانشناسی بالینی بهتره یا رشته مشاوره گرایش مشاور خانواده؟ چون میخوام بدونم که اگه بالینی قبول نشدم برای سال بعد، کنکور مشاوره رو شرکت کنم یا نه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/15 - 22:15
سلام عارفه
در حال حاضر در ایران این امکان وجود دارد که با مدرک روانشناسی عمومی، کار درمان انجام دهید. البته در صورتی که مهارت ها و دانش لازم را کسب کرده باشید.
به طور خلاصه میتوان گفت کار روانشناس پرداختن به مسائل و مشکلات عمیق تر مراجعین است و طول درمان هم زمان‌بر تر است. در حالی که کار مشاوره دست و پنجه نرم کردن با مشکلات سطحی تر و دادن راهنمایی و مشورت در زمینه های مربوطه به افراد می باشد. این علاقه شما است که تعیین می کند روانشناسی را پیگیری کنید و یا مشاوره.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

 
تینا
|
1399/06/15 - 08:22
0
0
سلام ، وقت بخیر. میخواستم بپرسم در صورتی که بالینی خانواده یا بالینی کودک و نوجوان قبول بشیم امکانش هست که همون اول توی دانشگاه تغییر بدیم به خود بالینی؟ آیا اصلا در کل امکان تغییر هست؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/15 - 14:58
سلام تینا
طبق اطلاعی که داریم امکان تغییر گرایش در دانشگاه را ندارید.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

فاطمه
|
1399/06/14 - 00:12
0
0
سلام ببخشید خانواده درمانی جزو کدوم گرایش هست؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/15 - 22:46
سلام فاطمه
گرایش‌ بالینی در برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه شهید بهشتی ، ریز تر می‌شود و به گرایش‌هایی مثل بالینی کودک و بالینی خانواده تقسیم می‌شود. در روانشناسی بالینی خانواده، تمرکز بیشتر بر خاواده درمانی و آموزش رویکردهای مربوطه آن است.
 موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

نيلوفر راد
|
1399/06/12 - 12:49
0
0
سلام وقت بخير من كارشناسي زيست بودم و الان ميخوام براي ارشد باليني بخونم. در صورتي كه قصد مهاجرت داشته باشم و از اونجايي كه رشته ي باليني براي دكترا به سختي ميتونه پذيرش بگيره، ميتونم با ارشد باليني، براي دكترا، فيلد ديگه اي رو براي پذيرش انتخاب كنم؟ من البته به كاراي تحقيقاتي اين رشته هم خيلي علاقه مندم
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/12 - 16:09
سلام نیلوفر
اطلاعات دقیقی در مورد تحصیل خارج از کشور نداریم. اما حدس می‌زنیم که اگر گرایش ارشدتان با گرایشی که میخواهید در دکتری بخوانید یکسان باشد، شانس پذیرش گرفتن‌تان بالاتر است. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه با موسسات اعزام دانشجو مشورت کنید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید .
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

 
میلاد
|
1399/06/05 - 00:52
0
0
سلام وقتتون بخیر با ارشد توانبخشی شناختی میشه دکتری روانشناسی بالینی گرفت؟ سازمان نظام روانشناسی به این حالت مجوز میده؟ یه سوال دیگه توانبخشی شناختی و روانشناسی شناختی میتونن مثل روانشناسی بالینی توی درمان همه بیماری ها وارد شن یا فقط بیماری هایی که بیمار دچار آسیب مغزی شده ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/06 - 16:19
سلام میلاد
از آنجایی که فارغ التحصیلان رشته توانبخشی مجاز به شرکت در کنکور دکتری روانشناسی می باشند، شما هم می توانید برای این آزمون ثبت نام کنید. اما در مورد اینکه در آینده برای گرفتن مجوز کلینیک به مشکل بر خواهید خورد یا نه را پیشنهاد می کنیم مستقیما با خود سازمان نظام مکاتبه کنید.
سازمان نظام روانشناسی
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

 
Tara rostami
|
1399/06/01 - 17:32
0
0
سلام خسته نباشيد من ليسانس زيست و فوق ليسانس ژنتيك دارم قصد دارم ارشد روانشناسي عمومي شركت كنم و براي دكترا روانشناسي باليني حال سوال من اين است كه چون من ليسانس غير مرتبط دارم آيا براي گرفتن دكترا ي روانشناسي باليتي مشكلي نداره و اينكه گرفتن دكتراي روانشناسي باليني تضميني هست براي سره كار رفتن ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/06/01 - 18:39
سلام تارا
بله با کارشناسی نامرتبط می توانید در کنکور کارشناسی ارشد و پس از آن در کنکور دکتری شرکت کنید.توصیه می‌کنیم اگر مایلید در مقطع دکتری گرایش بالینی را انتخاب کنید، پایان نامه ارشد تان را در صورت امکان نزدیک به فضای بالینی کار کنید. 
متاسفانه نمیتوان گفت با گرفتن مدرک دکتری صد در صد میتوانید مشغول به کار شوید، اما خب داشتن تحصیلات روانشناسی در مقاطع بالا شانس زیادی برای پیدا کردن کار برای شما ایجاد می کند.در کنار مدرک تحصیلی هر چه مهارت ها و تخصص های خودتان را در این حوزه بالا تر ببرید، مسلما فرصت های شغلی بیشتری در انتظارتان خواهد بود.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

 
آذین
|
1399/05/31 - 11:41
0
0
سلام ممنون از سایت خوبتون.میخواستم بدونم برای قبولی در ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه تهران یا بهشتی یا فردوسی حداکثر رتبه ی مورد نیاز چنده؟ و اینکه معدل کارشناسی هم تاثیری داره در قبولی توی این دانشگاه ها یا خیر صرفا رتبه کنکور مهمه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/05/31 - 18:48
سلام آذین
ممنون از بازخورد خوبتون.
معدل کارشناسی 20% تاثیر گذار است. و برای قبولی بالینی بهشتی و تهران تا حدود رتبه 30-40 و برای دانشگاه فردوسی تا حدود 60 امکان پذیر است.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

مصطفی هاشمی
|
1399/05/16 - 13:21
0
0
باسلام و خسته نباشید بنده هدفم دریافت مجوز مطب هست، میخواستم ببینم باید روانشناسی بخونم یا مشاوره؟ بین انتخاب رشته مشاوره دانشگاه آزاد و روانشناسی دانشگاه غیر انتفاعی موندم کدوم برای هدفم انتخاب درست تریه؟ با مدرک ارشد مشاوره هم مجوز مطب میشه گرفت یا نه فقط با روانشناسی میشه؟؟ ممنونم
پاسخ ها
کیهان
|
1399/05/16 - 17:22
سلام مصطفی
برای گرفتن مجوز کلینیک باید دو مقطع تحصیلی تان روانشناسی و یا مشاوره باشد. طبق اطلاع ما، دانشگاه محل تحصیل تاثیر به سزایی در گرفتن مجوز کلینیک ندارد. اما پیشنهاد می کنیم مستقیما با خود سازمان نظام در این مورد مکاتبه کنید تا بتوانید تصمیم گیری دقیق تری داشته باشید.
سازمان نظام
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

پریسا
|
1399/04/30 - 11:34
0
0
سلام من برای ارشد میخوام روانشناسی بخونم و هدفم گرفتن دکترا هست سوالم اینه چون من لیسانسم روانشناسی نبوده برای قبولی در دکترا مخصوصا مصاحبه مشکل پیش میاد؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/04/30 - 18:56
سلام پریسا
نه هیچ مشکلی در مصاحبه دکتری برای شما پیش نخواهد آمد، دانشجویان دکتری بسیاری از دانشگاه های خوب سراسری مثل شما تغییر رشته ای هستند و مدرک کارشناسی شان نامرتبط می باشد. 
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

 
Fateme
|
1399/04/02 - 16:28
0
0
من کارشناسی اموزش زبان انگلیسی دارم میخواستم تغییر رشته بدم و روانشناسی بخونم و هدفم استخدامی اموزش و پرورش هست . با این شرایط کدام گرایش برای من کاربرد بیشتری دارد؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/04/02 - 22:28
سلام فاطمه
متاسفانه در مورد قوانین استخدام در آموزش و پرورش اطلاعاتی نداریم.اما اگر به محیط های آموزشی مثل مدرسه و کار با کودکان علاقه مند هستید، گرایش روانشناسی تربیتی را به شما توصیه می کنیم.
در لینک زیر نیز میتوانید با منابع کنکور ارشد این رشته بیشتر آشنا شوید.
http://kayhanravan.ir/fa/tarbiati-manabe.aspx
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

سحر
|
1399/03/30 - 07:59
0
0
سلام به شما من دانشجوی ترم ۶روانشناسی هسم از دانشگاه پیام نور میخوام اگه خدا بخواد ارشد روانشناسی بالینی رو بگیرم میخواسم بدونم مجوز مطب رو بهم میدن چون تو پیام نور تحصیل میکنم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/03/30 - 17:45
سلام سحر
طبق اطلاع ما، با داشتن 2 مدرک تحصیلی روانشناسی می توانید برای گرفتن مجوز کلینیک اقدام فرمایید و اینکه پیام نور درس خواندید مشکلی ندارد. اما پیشنهاد می کنیم مستقیما با خود سازمان نظام مکاتبه کنید تا اطلاعات دقیق تری به دست بیاورید.
سازمان نظام
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

فرزانه
|
1399/02/29 - 11:50
0
0
سلام، وقتتون بخیر ببخشید با در نظر گرفتن دروس و پذیرش دانشگاه ها و... قبولی در دانشگاه دولتی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی راحت تره یا تربیتی؟؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/02/29 - 23:35
سلام فرزانه
پاسخ دقیقی نمی شود داد، اما به نظر می رسد که قبولی در تربیتی کمی آسان تر است.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

...
|
1399/02/19 - 11:27
0
1
سلام روزتون بخیر من امسال کنکور میدم و قصد دارم سکس تراپیست شم خواستم بدونم آیا امکانش هست از طریق روانشناسی این رشته رو تحصیل کنم یا اینکه باید از طریق پزشکی برم دنبالش ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/02/19 - 19:19
سلام دوست گرامی
از طریق روانشناسی می توانید این فیلد را دنبال کنید.اما برای یادگیری مهارت بیشتر و متخصص شدن در کنار دانشگاه ،توصیه می شود که در دوره های تخصصی و کارگاه های آموشی در این زمینه نیز شرکت کنید.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

علیرضا
|
1399/02/09 - 02:51
0
1
سلام روانشناسی شناختی زیر مجموعه ی چه رشته ای است؟ و اینکه در کدوم دانشگاه ها هست!؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/02/09 - 23:11
سلام علیرضا
روانشناسی شناختی زیر مجموعه رشته علوم شناختی است. در تصویر زیر اطلاعات بیشتری در مورد این رشته می توانید به دست بیاورید. در حال حاضر دانشگاه تهران و بهشتی و چند دانشگاه سراسری در استان های دیگر در این رشته دانشجو می گیرند.
 

موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

زینب
|
1399/01/28 - 14:23
0
0
سلام‌ ببخشید‌ من‌ کارشناسیمو‌ علوم آزمایشگاهی وزارت‌ بهداشت‌ بودم‌ و ارشدم‌‌ رومیخوام‌ روانشناسی‌ اجتماعی‌ بخونم‌. منتهی‌ اصلاتوی‌ گرایش های ارشدچیزی‌ بنام‌ روانشناسی‌ اجتماعی پیدانکردم‌. چجوری‌ میتونم‌ این‌ رشته‌ روبخونم‌ و‌ به‌ چه‌ صورته؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/30 - 16:47
سلام زینب
این گرایش در حال حاضر در ایران وجود ندارد و تنها در دانشگاه های خارج کشور می شود در این گرایش تحصیل کرد.
گرایش های روانشناسی در ایران در حال حاضر موارد زیر است:
روانشناسی عمومی
روانشناسی بالینی
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
روانشناسی تربیتی
روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
روانسنجی
روانشناسی صنعتی سازمانی
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

 
فاطمه خادمی
|
1399/01/27 - 11:40
0
0
سلام.من دانشجوی ترم 4 رشته مشاوره هستم..میخواستم بدونم برای کنکور ارشد بهتره که دررشته خودم شرکت کنم یا روانشناسی؟ با لیسانس مشاوره در چه مراکزی میشه مشغول به کار شد؟ با ارشد رشته روانشناسی شخصیت درچه مراکزی میتونم مشغول به کار شم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/28 - 00:35
سلام فاطمه
انتخاب کردن بین رشته مشاوره و روانشناسی تا حد زیادی به علاقه و هدف شما برمی گردد و نمی شود گفت کدام یک بهتر هستند.
در ایران برای گرایش های روانشناسی مخصوصا بین گرایش های عمومی-بالینی و شخصیت سخت گیری ویژه ای برای بازار کار نیست. برای مثال از یک روانشناس عمومی انتظار می رود که با توجه به دروسی که خوانده است بیشتر متمرکز بر پژوهش و آموزش باشد و خیلی فعال در حوزه درمان نباشد ،اما بعضا ما درمانگرانی داریم که مدرک تحصیلی شان روانشناسی عمومی می باشد.بنابراین سخت گیری و مرز بندی ویژه ای بین این گرایش ها در حال حاضر وجود ندارد. به همین دلیل با مدرک روانشناسی شخصیت احتمال می رود که در کلینیک ها و مراکز درمانی بتوانید فعالیت کنید.
با مدرک کارشناسی مشاوره نیز امکان فعالیت در کلینیک ها هست اما چون فقط مدرکتان لیسانس هست ممکن است کلینیک ها برای جذب شما سختگیرانه برخورد کنند و تمایل داشته باشند نیروهایی با تحصیلات بالاتر جذب کنند.
موفق باشید:) 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

فاطمه
|
1399/01/22 - 23:15
0
0
سلام گرایش روانشناسی شخصیت رو چرا بین گرایش های روانشناسی نیاوردین؟اصلا رشته ای به عنوان روانشناسی شخصیت در دوره ارشد وجود داره؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/23 - 23:08
سلام فاطمه
در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی گرایش روانشناسی شخصیت را در مقطع ارشد دارد.
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

F.Rahimpour
|
1399/01/17 - 22:05
0
0
سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم برای ارشد روانشناسی حیوانات آیا دانشگاهی هست در ایران که این گرایش رو داشته باشن؟واگر هست کدوم دانشگاه ها؟ ممنونم از مطالب مفیدتون
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/19 - 01:35
سلام دوست گرامی
متاسفانه در حال حاضر در ایران چنین گرایشی نداریم:(
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

علی
|
1399/01/17 - 18:25
0
0
سلام در رشته روان شناسی مقطع کارشناسی و همچنین در رشته روان شناسی عمومی مقطع کارشناسی ارشد کدام دانشگاه های ایران به ترتیب بهترین هستند؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/19 - 01:33
سلام علی
به طور کلی میتوان گفت دانشگاه های تهران و بهشتی در رشته روانشناسی جزو برترین دانشگاه ها هستند. 
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

علی
|
1399/01/17 - 18:01
0
0
سلام کدام یک از گرایش های روان شناسی. بالا دکترا ندارد؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/19 - 01:29
سلام علی
در حال حاضر دکتری روانشناسی بالینی کودک-نوجوان نداریم و این گرایش در ارشد فقط وجود دارد.
همچنین طبق دفترچه کنکور دکتری99 برای رشته ی روانشناسی گرایش های زیر آمده است:
روانشناسی/ روانشناسی بالینی/ روانشناسی سلامت/خانواده و سلامت جنسی
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp


 
علی
|
1399/01/17 - 00:45
0
0
با سلام و خداقوت خدمت شما ممنون از پاسخ شما به سوال من میخواستم بپرسم اگر کارشناسی ارشد یکی از گرایش های روان شناسی یا مشاوره را با لیسانس غیرمرتبط داشتیم امکان کار یا شغل برای ما هست؟ هم چنین انجمن روان شناسی آمریکا"APA" یکی از زیر مجموعه های علم روان شناسی را "روان شناسی عمومی" معرفی کرده است. این یعنی "روان شناسی عمومی"یکی از گرایش هاى علم روان شناسی در دنیا است. نظر شما چیست؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/17 - 17:13
سلام دوست گرامی
با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و یا مشاوره در حالی که تغییر رشته ای باشید،می توانید در مراکز و کلینیک های روانشناسی کار کنید اما این که کلینیک شما را صرفا با یک مدرک تحصیلی روانشناسی بپذیرد و یا نه به استراتژی آن مرکز برمی گردد، مسلما با داشتن دو مدرک تحصیلی روانشناسی فرصت های ببشتری برای کار دارید.و به طور کلی برای کار کردن در این حوزه ها در کنار مدارک تحصیلی،مهارت های روانشناختی و روان درمانی نیز تاثیر گذار هست.
در مورد رشته روانشناسی عمومی نیز بله این یکی از گرایش های پرطرفدار روانشناسی در دنیا می باشد. 
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

علی
|
1399/01/14 - 02:24
0
0
آیا در خارج از کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتر گرایش روان شناسی عمومی داریم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/01/16 - 09:31
سلام علی
مجموعه ی کیهان به طور تخصصی در حوزه ی کنکور ارشد و دکتری رشته های روانشناسی و مشاوره فعالیت می کند و اطلاعات دقیقی در مورد گرایش های روانشناسی در دانشگاه های خارج از کشور نداریم. اما تا جایی که اطلاع داریم گرایش عمومی در دانشگاه های خارج از کشور وجود دارد.
موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

دان
|
1398/12/01 - 13:55
0
0
می شود مسیر و انتهای روانشناسی شناختی و روانشناسی عمومی را ترسیم کرد؟ در این دو رشته در نهایت به چه می رسیم؟ آنطور که مشخص است هردو به پژوهش ختم می شود. آیا روانشناسی عمومی نمیتواند به حوزه شناخت ورود کند؟ در مقاطع بالاتر مثلا.
پاسخ ها
کیهان
|
1398/12/03 - 13:44
سلام دوست گرامی
متاسفانه ترسیم کردن مسیری برای این دو رشته در قالب کامنت امکان پذیر نیست. اما همان طور که گفتید هم روانشناسی عمومی و هم روانشناسی شناختی در حوزه پژوهش بسیار فعال هستند و در روانشناسی عمومی نیز می توان به حوزه های مربوط به شناخت نیز ورود کرد.


موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

دان
|
1398/12/01 - 12:03
0
0
سلام. روانشناسی شناخت زیرشاخه روانشناسی عمومی به حساب می آید؟ در مقطع دکتری عمومی آیا گرایشی با این عنوان وجود دارد یا اساساً رشته ی جداگانه ای می طلبد؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/12/01 - 13:04
سلام دوست گرامی
اگر درست متوجه شده باشم ، منظورتون رشته علوم شناختی هست که یکی از زیر مجموعه هاش روانشناسی شناختی ست.و رشته ای کاملا جدا با کنکور و منابع متفاوت می باشد.
در مورد رشته روانشناسی عمومی هم باید بگم که تا مقطع دکتری این رشته در دانشگاه های ایران پذیرش دارد و گرایش خاصی برایش در حال حاضر تعریف نشده است. 

موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:

Image result for whatsapp

کوثر
|
1398/11/05 - 21:25
0
0
سلام من امسال سال اتنخاب رشتمه به روانشناسی خیلی علاقه دارم ولی کلا قصد دارم خارج از کشور تحصیل کنم و من یه سری مطالب راجب هنر درمانی خوندم میخواستم بپرسم چه دانشگاهایی در چه کشور هایی در این رشته قوی هستند و هنر درمانی دقیقا چیه؟ایا گرایش روانشناسیه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/11/06 - 20:35
سلام کوثر
حوزه تخصصی ما کنکور ارشد و دکتری رشت های مشاوره و روانشناسی هست و متاسفانه در مورد سوال شما اطلاعات کافی نداریم.
هنر درمانی هم یکی از رویکرد های درمانی ست که درمانگر میتواند در کار بالینی خودش استفاده کند.موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!

 
پیام
|
1398/10/27 - 15:04
0
0
سلام خدا قوت عزیزان منبع درآمد یک کارشناس ارشد روانشناسی عمومی از کجا هست ؟ کلینیک ها صرفا از روانشناسان بالینی استفاده می کنند یا روانشناسان عمومی که در کارگاهای درمانی به صورت آزاد شرکت کرده اند هم استفاده می کنند؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/10/29 - 00:54
سلام پیام
در حال حاضر برای کار به عنوان درمانگر ،حساسیت خاصی مبنی بر اینکه مدرک روانشناسی عمومی دارید و یا بالینی وجود ندارد. به طور کلی میتوانید برحسب علاقه شخصی تون کار درمانی، آکادمی و یا پژوهشی انجام بدید. با توجه به همین نکته شانس کار کردن در کلینیک ها با مدرک روانشناسی عمومی نیز هست.

موفق باشید:)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!

 
احسان
|
1398/09/28 - 22:44
0
0
سلام من دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم برای روانشناسی جنایی تو مقطع ارشد< بالینی بهتره ایا؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/09/30 - 12:19
سلام احسان
می تونید در گرایش بالینی و یا عمومی شرکت کنید و موضوع پایان نامه تون رو مرتبط با علاقه تون در حوزه روانشناسی جنایی کار کنید.

موفق باشید:)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
محمدعلی
|
1398/09/13 - 13:57
0
0
سلام و خسته نباشید خدمت شما با توجه به اینکه میگین باید دو مقطع روانشناسی بخونی تا مجوز بدن میخواستم بدونم من که رشته آموزش کودکان استثنایی دانشگاه فرهنیگان میخونم اگر فوق بگیرم میتونم مجوز بگیرم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/09/14 - 18:20
سلام محمد علی

متاسفانه نمیتونم جواب قطعی بدم، بهتر هست که مستقیما با خود سازمان نظام ارتباط بگیرید.

لینک ارتباط با سازمان نظام 
http://www.pcoiran.ir/fa/contact

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
پری
|
1398/09/06 - 20:36
2
0
سلام. میشه در مورد رشته روانشناسی ورزشی یه مقدار توضیح بدید؟ چطور میشه با کارشناسی روانشناسی ، برای مقاطع بالاتر تو این رشته تحصیل کرد؟ ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/09/11 - 15:57
سلام دوست گرامی

 ما حوزه تخصصی مون کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مشاوره و روان شناسی (بالینی,عمومی,تربیتی) هست.و متاسفانه درمورد روانشناسی ورزشی اطلاعات دقیقی نداریم.

اما من براتون سرچ کردم و به نظرم لینک های زیر میتونن تا حدودی کمک کننده باشن.

روان شناسی ورزشی چیست؟

کنکور روان شناسی ورزشی

ظرفیت های رشته روان شناسی ورزشی


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مشکات
|
1398/08/17 - 18:26
0
1
با سلام ممنون از مطالب مفیدتون.خداقوت
مهدیه
|
1398/08/12 - 00:30
0
0
سلام،وقت بخیر،بنده معلم ابتدایی هستم و برای ارشد می خوام در رشته روانشناسی شرکت کنم میخواستم بپرسم در چه رشته ایی شرکت کنم که هم مرتبط با شغلم باشه و هم در خارج از کشور ارزشمند باشه و در مقطع دکتری بتونم در خارج از کشور ادامه بدم و اونجا کار خوبی پیدا کنم،بین روانشناسی تربیتی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و مشاوره مدرسه با توجه به شرایطم کدام برام مناسبتره،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/08/14 - 14:20
سلام مهدیهبهترین کار، در این مقطع این است که از یک جلسه مشاوره رایگان استفاده کنید تا همکارانم کامل و با توجه به شرایط شخص شما راهنماییتون کنن:
در اولین فرصت با شما تماس میگیریم :)
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
روح الله
|
1398/08/02 - 13:52
0
0
باعرض سلام و خسته نباشید. من در رشته کارشناسی، علوم تربیتی خوندم والان در آموزش و پرورش مشغول به کار هستم(آموزگار). میخوام برای کارشناسی ارشد، روانشناسی بخونم اما با توجه به اینکه مجوز مطب نمیدن بهتر کدام گرایش روانشناسی رو انتخاب کنم؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/08/04 - 13:39
سلام روح الله


اگر مجوز درمان نیاز داشته باشید، بایستی حداقل دو مقطع روانشناسی یا مشاوره بخونید. فقط به یاد داشته باشید که مدرکی مورد تایید سازمان نظام روانشناسیه ک آموزشی و پژوهشی حضوری باشد. مجازی، الکترونیکی، افتخاری، پژوهش محور و ... مورد تایید نیست. توصیه میکنم برای انتخاب گرایش، از یکی از جلسات مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا همکارانم دقیق تر بتونن راهنماییتون کنن:  

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
ناشناس
|
1398/07/18 - 10:50
0
0
سلام ببخشید من از گرایشات روانشناسی شناختی ندارم میشه بگید روانشناسی پلیسی هم داریم؟روانشناسی که تو نیروی انتظامی کارکنه ی سوال دیگه روانشناسی سلامت چ درسایی داره??
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/20 - 14:59
سلام دوست گرامی


در ایران روانشناسی جنایی نداریم متاسفانه. ولی شما در گرایش بالینی یا عمومی که روانشناسی بخونید میتونید بعد از گذروندن مراحل مخصوص خودشون در نیروی انتظامی مشغول به کار بشید.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مریم
|
1398/07/13 - 14:16
0
0
سلام من کارشناسی روانشناسی دارم الان میخوام برم رشته ی مهندسی بخونم برای ارشدمیخواستم بدونم میتونم دانشگاه دولتی بخونم یافقط ازادمیشه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/16 - 15:53
سلام مریمدر کنکور کارشناسی ارشد، تغییر رشته از هر رشته ای به رشته ی دیگر مجاز و بدون هیچ مانعی هست. محدودیتی هم نداره که فقط آزاد بتونید قبول بشید یا فقط سراسری...


موفق باشید :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
مسعود مهرافروز
|
1398/07/12 - 23:38
0
0
سلام من رشته روانشناسی هستم برای دبیری چه گرایشی باید رفت
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/16 - 15:50
سلام جناب مهرافروز


فکر میکنم رشته روانشناسی تربیتی نزدیک ترین گرایش به دبیری باشه :)

 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
سمیرا
|
1398/07/09 - 19:45
0
0
سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی دارم و میخوام ادامه تحصیل بدم اما واسه بالینی گفتن باید دوره کارآموزی حتما برسم تیمارستان و من منصرف شدم الان تصمیم گرفتم بین خانواده درمانی و روانشناسی کودک یکی رو بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم؟ منابع اینا رو از کجا پیدا کنم ؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/07/13 - 11:30
سلام سمیرا


برای دریافت مجوز شما کافیه دو مقطع «روانشناسی» خونده باشید. گرایش مهم نیست :)
منابع کنکور این دو رشته ای که گفتین مشترک هست و همون منابع کنکور ارشد بالینی هست. برای کسب اطلاعات کامل و دقیق و به روز، نامتون رو در لیست زیر ثبت بفرمایید تا همکارانم برای یک جلسه مشاوره رایگان با شما تماس بگیرن:

کلیک کنید
 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
علی
|
1398/06/27 - 23:59
0
0
با سلام ببخشید کسانی که روانشناسی بالینی یا گفتار درمانی رو خوانده اند و مدرک دکتری گرفته اند ایا اجازه تجویزه دارو را دارند؟؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/30 - 11:36
سلام علی


خیر، روانشناس بالینی اجازه تجویز دارو رو نداره. گفتاردرمانگر هم بعید میدونم :)


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
طاهره
|
1398/06/07 - 12:35
1
0
سلام من فرهنگی هستم (مربی پرورشی) کارشناسی ارشد الهیات تصمیم داشتم دکترا فلسفه تعلیم تربیت بخونم اما میبینم بچه ها مشکلاتشون زیاده و اون رشته نمیتونه مفید باشه تصمیم گرفتم مجدد ارشد امتحان بدم و روانشناسی بخونم اما گرایش ها زیاده و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم تا برنامه بریزم برای امتحان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/11 - 09:23
سلام طاهر عزیز،


سوالتون رو طی یک جلسه مشاوره رایگان از مشاوران کیهان بپرسید تا راهنماییتون کنند. از طریق لینگ زیر می تونید درخواستتون رو ثبت کنید.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMhziOBDUPlVGVuu3kxPqHZvRlvKS5KXsiQtwfvfsvj4xL2Q/viewform

 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
منا
|
1398/06/06 - 15:07
0
2
سلام وقت بخیر من کارشناسی علوم تربیتی از دانشگاه فرهنگیان هستم . قصد دارم ارشد روان شناسی تربیتی بخونم . با یک مدرک روانشناسی مجوز که نمیتونم بگیرم. به نظرتون ارشد روانشناسی تربیتی برای شرایط بنده چه فایده ای از نظر بازار کار میتونه داشته باشه؟ آیا میتونم در کلینیک کار کنم؟ و اینکه با ارشد تربیتی در کل در کلینیک ،چه کار هایی میشه انجام داد؟ (ضمنا بنده خودم در مدرسه مشغول به کار هستم). آینده شغلی خوبی میتونه برام داشته باشه یا خیر؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/07 - 10:36
سلام منا


بهتره نامتون رو در لینک زیر ثبت کنید تا همکارانم در بخش مشاوره رایگان با شما تماس بگیرن و پاسخ سوالاتتون رو بدن:

کلیک کنید


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
امیرحسین
|
1398/05/31 - 23:22
0
0
سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم جامعه ایران ، به روانشناسان مرد اعتماد میکنه یعنی میخواستم بدونم آقایون بدرد این شغل میخورن یا نه . واقعیتش من دیپلم تجربی دارم (زیست و آمار و زبان انگلیسی هم خوبه)سال پیش کنکور دادم ورشته گیاه پزشکی علوم تحقیقات قبول شدم. امسالم احتمالا رشته های آزمایشگاهی شهریه دار بیارم ، اما واقعیتش من از رشته روانشناسی بیشتر از رشته های آزمایشگاهی ، خوشم میاد؛به همین خاطر امسال در رشته روانشناسی از طریق ،صرفا براساس سوابق تحصیلی(دانشگاه آزاد) هم ثبت نام کردم. میخواستم از شما بپرسم ، بنظرتون کدومش رو انتخاب کنم؟؟ الان واقعیتش یه خورده سردرگم شدم چون خیلیا میگن بیشتر متقضیان رشته روانشناسی تو ایران ، خانم ها هستن ، آیا این موضوع درسته؟؟موندم برم دنبال علاقم (یعنی روانشناسی) یا برم در رشته های آزمایشگاهی؟؟ امکان کار وادامه تحصیل در رشته روانشناسی در کشورهای خارجی وجود داره ؟؟یعنی کشورهای خارجی روانشناسان ایرانی رو قبول دارن؟؟؟ واقعیتش من در این باره خیلی خیلی تحقیق کردم ، میخواستم نظر شما رو که،بطور تخصصی در ارتباط با روانشناسی فعالیت میکنید رو بدونم، لطفا کمکم کنید. درضمن من از کارهای استخدامی خوشم نمی یاد، میخواستم‌بدونم امکان فعالیت خوداشتغال در رشته روانشناسی وجود داره؟؟(یعنی زدن مطب از طریق این رشته وجود داره)
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/02 - 10:52
سلام امیرحسین


پاسخ سوالاتتون بسیار طولانی هست و در یک کامنت نمی گنجه. به صورت کلی، روانشناس های موفق مرد زیادی وجود دارند که به خوبی در این رشته خوش درخشیدن. جنسیت خیلی مطرح نیست (البته این هم درسته که عمده ورودی های این رشته خانم ها هستن). روانشناسی خیلی گسترده هست و در حوزه های مختلفش (نه فقط درمان) میتونید وارد بشید، اپلای کنید، کار کنید، ...
ما همیشه به دانشجوهامون توصیه می کنیم به دنبال علاقه شون برن و نه صرفاً به دنبال بازار کار خوب!
امکان زدن مطب هم در صورتی که دو مقطع روانشناسی بخونید وجود داره :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مهسا
|
1398/05/18 - 14:10
0
0
با سلام و وقت به خیر می خواستم ازتون بپرسم آیا می شه با ارشد روانشناسی عمومی،دکتری نوروساینس خوند؟یا فقط با ارشد بالینی و علوم شناختی می شه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/19 - 13:42
سلام مهسا


اتفاقا ارشد عمومی خیلی ارتباط بیشتری با نوروساینس داره تا ارشد بالینی!
با ارشد عمومی میشه دکتری نورو خوند :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
fateme
|
1398/05/16 - 20:14
1
0
سلام من امسال سال انتخاب رشتمه و خیلی به روانشناسی علاقه دارم و خودم دوست دارم گرایش روانشناسی کودکان استثنایی رو بخونم .اما خیلیا بهم گفتن که روانشناسی درآمد و شغلش خیلی کمه و حداقل باید فوق یا دکترا داشته باشی تا کارت بگیره و بعصی هاهم میگن این گرایش خیلی روی اعصاب آدم تاثیر میزاره اخه هر روز با چند کودک استثنایی باید سروکار داشته باشی و من خودم به شخصه خیلی روی بچه ها حساسم و با شناختی که بعضیا از من دارن میگن واسه ی تو رشته ی خوبی نیست ولی من خیلی علاقه دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/17 - 16:05
سلام مجدد فاطمه


توصیه میکنم از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید و در مورد روحیات خودتون و علایقتون و ابهاماتتون در مورد رشته روانشناسی مشورت کنید. یک فرد متخصص که بتونه تایم زیادی بذاره و مفصّل شرایط شما رو بررسی کنه خیلی بهتر میتونه بهتون کمک کنه :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
fatemeh
|
1398/05/16 - 19:57
1
0
سلام.من سل دیگه سال انتخاب رشتمه.خودم خیلی به روانشناسی علاقه دارم . ولی از خیلیا شنیدم روانشناسی درآمدی نداره و شغل و کار های اون خیلی کمه و حداقل باید فوق لیسانس داشته باشی تا کارت بگیره. نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/17 - 16:02
سلام فاطمه


درسته، باید حتما ارشد رو داشته باشید تا بتونید به طور مستقل و قوی کار کنید. اما اینکه جای کار نداره و به لحاظ شغلی شرایط مساعد نیست، خیلی درست نیست. شما اگر یک روانشناس باسواد و پیگیر باشید که مطالعه انجام میده و اطلاعاتش به روز هست، همیشه براتون فضا برای کار هست :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
ایده
|
1399/01/20 - 17:25
http://satim.tums.ac.ir/contents/view/211 بر اساس این لینک فقط بالینی ها میتونند نوروساینس بخونند شما گفتید عمومی ها ا چرا ؟؟؟؟
نیلی
|
1398/05/08 - 13:09
0
0
با سلام و عرض خسته نباشید بنده میخواستم رشته روانشناسی بخونم میخواستم بدونم گرایش روانشناسی شناختی داریم؟ آیا میشه از لیسانس روانشناسی ارشد رشته علوم شناختی یا نروسائنس گرفت؟ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید . یا حق.
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/08 - 15:50
سلام نیلی


بله داریم. کنکورش با کنکور روانشناسی متفاوت هست اما امکان خوندنش براتون وجود داره. کلاً در مقطع ارشد تغییر رشته از هر رشته ای به هر رشته دیگری امکان پذیره :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
نسیم
|
1398/05/03 - 13:29
0
0
سلام. من تغییر رشته ای هستم . میخواستم بدونم اگر ارشد روانشناسی شخصیت در دانشگاه ازاد بخونم برای دکترا می تونم عمومی یا بالینی وزارت علوم شرکت کنم ؟ ممنون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/03 - 17:55
سلام نسیم


به لحاظ قوانین سازمان سنجش و دفترچه ی ثبت نام، هیچ مانعی وجود نداره اما برای فارغ التحصیل های دانشگاه آزاد، قبولی دکتری سراسری کمی میتونه سخت باشه چون اساتید در جلسه مصاحبه به این نکته دقت میکنن...
البته یه رزومه ی خوب از همه چیز مهمتره :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
 
نفس
|
1398/05/02 - 13:04
0
0
سلام خسته نباشید من کارشناسی ام رو علوم‌تربیتی گرایش تکنولوژی خوندم‌اما الان میخوام ارشد روانشناسی بخونم میخواستم‌بدونم من با خوندن صرفا ارشد روانشناسی و نه دومقطع روانشناسی میتونم توی کلینیک ها یا مراکز کار کنم مجوز کار میدن و قانون دو مقطع فقط برا مطب باز کردن هست یا نه برای کلا اشتغال تو حوزه روانشناسیه؟و اینکه الان و اینده به ترتیب بازار کار کدوم یک از رشته های عمومی،بالینی، تربیتی و خانواده و روانسنجی بیشتره ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/02 - 16:50
سلام دوست گرامی


برای دریافت مجوز درمان و تأسیس مطب یا کلینیک مستقل برای خودتون نیاز به دو مقطع روانشناسی دارید، اگر یک مقطع بخونید میتونید کار درمان کنید اما در کلینیک های تحت مجوز دیگران.
در مورد بازار کار همه این رشته ها الان نیاز جامعه هستن. به طور ویژه بالینی و خانواده درمانی. 

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!

 
ملیحه
|
1398/04/31 - 00:35
0
0
با سلام با ارشد روانشناسی تربیتی هم میشه مجوز مطب داشت ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/05/01 - 11:10
سلام ملیحه


بهتره سوالتون رو مستقیماً از سازمان نظام روانشناسی بپرسید تا مطمئن باشیم. چیزی که از اطلاعیه خود این سازمان برداشت میشه اینه که کافیه شما دو مقطع «روانشناسی» بخونید. گرایش رو ذکر نکرده :)
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!

 
zahra
|
1398/04/21 - 20:31
0
0
سلام . بین گرایش های ارشد کودکان استثنایی و تربیتی بازار کار کدوم بیشتر است ؟ من به بچه های با نیاز ویژه هم علاقه دارم اما ارشد تربیتی روزانه تهران قبول میشم و استثنایی شبانه شهرستان بنظرتون کدوم از لحاظ اینده شغلی بهتر است که برم ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/22 - 12:51
سلام زهرا


تفاوت خاصی بین این دو رشته از نظر بازار کار وجود نداره. هر دو نیاز جدی جامعه هستن. ما همیشه توصیه میکنیم افراد به دنبال اون چه که بهش علاقمند هستن، برن :)
می تونید از یک جلسه مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا همکارانم بهتر و دقیقتر بتونن راهنماییتون کنن:گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
ادیب
|
1398/04/19 - 17:22
1
0
با سلام و خسته نباشید سوالم اینه که تقاضا(یعنی تعداد نفراتی که در انتخاب رشته یک گرایش رو انتخاب میکنم) در بین همه ی گرایش های روانشناسی به چه صورته ؟ یعنی اگر به رتبه بخوایم بگیم، بالینی، عمومی، صنعتی،روان سنجی،استثنایی و تربیتی به چه ترتیبی هستن ؟ پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/21 - 12:05
سلام ادیب


بالینی و عمومی از همه بیشتر هستن، بعد تربیتی و استثنایی و صنعتی و روانسنجی قرار می گیرن :)
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
shadi
|
1398/04/19 - 12:18
0
0
سلام وقت بخیر..من کارشناسی معماری دارم میخوام ارشد روانشناسی بخونم برای بازار کار و همچنین موفقیت بیشترتربیتی بهتره یا عمومی یا بالینی؟ و اینک آیا روی مدرک ارشد مجازی دانشگاه تهران مشخص میشه ک مجازی بوده یا مث مدرک بقیه دانشجو های حضوریه؟در مورد پردیس هم همین سوال رو دارم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/19 - 13:58
سلام شادی


جواب سوالاتتون خیلی مفصل هست.
توصیه میکنم نامتون رو در لینک زیر ثبت کنید تا در اولین فرصت باهاتون تماس بگیریم؛ میتونید طیِ یک جلسه مشاوره رایگان تلفنی تمام سوالاتتون رو از مشاور ما بپرسید :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
زهرا
|
1398/04/18 - 12:22
0
0
با سلام و خدا قوت ببخشید من مدرک لیسانسم علوم تربیتیه و استخدام اموزش پرورش هستم الان ارشد روان شناسی عمومی قبول شدم ولی به خاطر کلاس های مدرسه ،سراسری رو‌نمیتونم انتخاب کنم و فقط مجبورم رو‌پیام‌نور فکر کنم. میخاستم ببینم با مدرک لیسانس که علوم تربیتی از دانشگاه فرهنگیانه و ارشد که روان شناسی عمومی پیام‌نور باشه بعدا میتونم مجوز مطب رو بگیرم؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگویی تون
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/18 - 16:14
سلام زهرا


خیر با یک مقطع علوم تربیتی و یک مقطع روانشناسی امکانش نیست. باید دو مقطع «روانشناسی» خونده باشید (بالینی یا عمومیش هم فرقی نمیکنه)

موفق باشید :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
الهام
|
1398/03/28 - 16:41
0
0
سلام. خسته نباشید. من سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید. ایا روان شناسی بالینی کودک و نوجوان هم داریم و اینکه ایا کنکورش جداست یا اینکه نه همون منابع بالینی رو شامل میشه؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/03/28 - 20:16
سلام الهام


بله در مقطع کارشناسی ارشد، رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان رو داریم. کنکورش هیچ فرقی با کنکور بالینی نداره. صرفاً در مرحله انتخاب رشته باید این گرایش رو انتخاب کنید :)
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
فرشته
|
1398/03/16 - 01:19
0
0
سلام من دارم راجع به گرایش شخصیت سرچ میکنم و میبینم که داخل ایران این رشته زیاد مطرح نیست... میخواستم بدونم در دانشگاه های کشور های دیگر به چ صورته من علاقه و استعداد زیادی در این زمینه دارم. و میخوام این رشته رو دنبال کنم. اما خیلی سرگردونم
پاسخ ها
کیهان
|
1398/03/17 - 18:01
سلام فرشته

تا جایی که من اطلاع دارم در دانشگاه های امریکا و انگلستان این رشته تو بورس هست. این گرایش در امریکا معمولا با روانشناسی اجتماعی مطرح میشه و در اروپا به صورت روانشناسی تحلیلی بررسی میشه.
میتونین به سایت های دانشکده های روانشناسی مراجعه کنید (psychology department) و مقالات و پژوهش هایی که در این زمینه در حال اجراست رو پیدا کنید.


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!

 
فاطمه
|
1398/03/10 - 16:17
0
0
سلام.خسته نباشید..من ترم دوم روانشناسی هستم میخواستم برای ارشدم از الان تصمیم بگیرم..وبین بالینی وکودکان استثنایی موندم اگه بالینی قبول شم میتونم بامدرک ارشد دربیمارستان های شفا ویا موسسه مثل شیرخوارگاه ویامراکز بهداشت مشغول به کارشم؟ وباکودکان استثنایی هم میشه جذب آموزش وپرورش یا مدارس نمونه دولتی شد؟؟ ازنظرشما شانس کدوم رشته برای بازارکاربهتر هستش؟؟؟ ممنونم ازشما.
پاسخ ها
کیهان
|
1398/03/11 - 11:36
سلام فاطمه


سوالاتی که پرسیدین خیلی ریز و تخصصی هستند، اما به صورت کلی این رو میتونم با اطمینان بگم که اگر روانشناسی بالینی بخونید دستتون برای کار خیلی بازتر خواهد بود نسبت به کودکان استثنایی.
اما در نهایت این علاقه ی شماست که تعیین کننده هست. اگر ترجیحتون این هست که با کودکان استثنایی کار کنید، این رشته رو انتخاب کنید.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
مریم
|
1398/02/15 - 20:23
0
0
سلام وقت به خیر من فارغ التحصیل علوم کامپیوتر هستم و به رشته روانشناسی بالینی علاقه دارم. با تحصیل ارشد میتونم مجوز مطب بگیرم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/02/16 - 17:52
سلام مریم

خیر! برای اخذ پروانه کلینیک شما بایستی دو مقطع روانشناسی رو گذرونده باشید.


موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
سحر
|
1398/02/11 - 13:21
0
1
سلام و وقت بخير خيلي ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد من ميخوام بدونم روانكاوي در رشته روانشناسي ب طور آكادميك مطرحه؟در چه مقطعي هست؟ يا نه ؟ اگه ميشه توضيح بديد بهم ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/02/14 - 09:54
سلام سحر 

خیر روانکاوی به صورت اکادمیک تدریس نمیشه. بلکه شما میتونید با شرکت در کارگاه های مختلف روانکاوی در این حوزه پیشرفت کنید. 

موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد ودکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
آرش
|
1398/02/09 - 11:10
0
0
با سلام و خسته نباشید . ایا گرایش روانشناسی جنایی در ایران وجود دارد یا خیر اگر نه چه گرایشی رو باید بخونیم که نزدیک به مبحث جنایی باشه با سپاس
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/02/10 - 23:46
سلام آرش

خیر چنین گرایشی نداریم. سایز گرایش ها تفاوتی نداره و شما میتونید در این حوزه به پژوهش بپردازید.


موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!


 
موسوی
|
1398/02/03 - 21:25
0
0
سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان دانشجوی ارشد تربیتی هستم .خواستم بپرسم برای ادامه در مقطع دکتری میتونم بالینی بخونم ؟ اینکه میگن باید مقاله و پایان نامه و کتاب در مورد بالینی داشته باشی درسته؟چون پایان نامع ارشدم باید درمورد تربیتی باشه..وشانس قبولی در مصاحبه دارم ؟یا باید باز ،ارشد بالینی بخونم.؟تا دکتری تغییر گرایش بدم؟مدرک زبان چطور
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/02/03 - 23:41
سلام دوست عزیز

بله میتونید. درسته در صورتی که مدرک زبان داشته باشید و پایان نامه تون پیرامون موضوعات بالینی باشه شانس پذیرش بیشتری دارید.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
پرنیا
|
1398/02/02 - 10:46
0
0
سلاااام روزتون عالی و خداقوت.... پیشاپیش سپاس فراوان بابت پاسخگویی و وقتی که برامون میگذارید 😊 من الان مدرک لیسانس IT دارم ، و مایل به تحصیل در ارشد روانشناسی در دانشگاه پیام نور هستم . میخاستم بدونم با چه گرایش های روانشناسی میشه مطب زد؟ و آیا به فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور قرچک ورامین اجازه مطب میدن؟ خیلی ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/02/03 - 23:33
سلام پرنیا

گرایش عمومی و بالینی تفاوتی ندارن و با هر دو میشه کار کرد اما برای گرفتن این مجوز حتما باید دو مقطع رو روانشناسی خونده باشید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات مشاوره رایگان کیهان استفاده بفرمایید. (تماس با 02166475618الی 20).


موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
مجتبی
|
1398/01/16 - 03:31
0
0
سلام من علاقم به روانشناسیه ولی دوست دارم بتونم رواشناسی رد داخل بازار و بخصوص بازاریابی بکار ببرم و در اون زمینه ازش استفاده کنم میخواستم ببینم کدوم زیر شاخه بیشتر به درد اینکار میخوره و اگه همچین گرایشی به صورت تخصصی خارج از کشور هم وجود داره معرفی کنید و اینکه کدوم دانشگاه ها تو دوره کارشناسی روانشناسی بهتر هستن ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/01/18 - 18:26
سلام مجتبی


در خصوص سوال اولتون باید عرض کنیم گرایش عمومی بیشتر به این هدف نزدیکه اما گرایشی با این عنوان نداریم. در حال حاضر پژوهش هایی مثل اقتصاد رفتاری انجام شده که به هدف شما نزدیکه. اما در خصوص سوال دوم خب دانشگاه تهران اولین دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه ها هست.


موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
رزا
|
1398/01/09 - 20:37
0
0
سلام.خسته نباشید. ممکنه درمورد دانشگاه های مورد پذیرش ارشدروانشناسی شخصیت وبازار کارش اطلاعاتی بدید.ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1398/01/10 - 17:13
سلام رزا

سوال شما بسیار کلی هست و پاسخ اون در قالب یک کامنت نمیگنجه برای همین شما میتونید درخواست مشاوره رایگان خودتون رو از طریق کانال تلگرام کیهان ارسال بفرمایید. اما به صورت خیلی خلاصه بازار کار رشته های روانشناسی بیشتر خصوصی هست و بستگی به توانایی شخص و مهارت هایی که کسب می کنه داره. به طور مثال فردی که در رشته ی خانواده درمانی تحصیل می کنه و به کار زوج درمانی می پردازه.

موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد ودکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
سالار
|
1397/12/25 - 23:53
0
1
سلام وقت بخیر من لیسانس عمران نقشه برداری دارم..علاقه زیادی به روانشناسی دارم از طرفی هم باید دو مقطع از یک رشته را تحصیل کرد تا بشه مجوز کار و مطب داشت ایا میتونم کارشناسی روانشناسی بگیرم بعد ارشد عمومی یا بلافاصله باید ارشد بخونم بعد دکترا؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/12/28 - 00:32
سلام سالار 

بله شما میتونید یکی از این دو راه رو انتخاب کنید و مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی وجود نداره. 

موفق باشید:)
arusha araei
|
1397/12/16 - 02:11
0
0
سلام.یـ دانشجو در رشته روانشناسی بخواد در زمینه تشخیص و درمان اختلالات جنسی و زناشویی و مشاوره ازدواج فعالیت کنه تو ارشد و دکترا باید چـ رشته ای و با چـ گرایشی انتخاب کنه؟ آیا در رشته روانشناسی گرایش سکسولوژی(مربوط بـ مشکلات زوجین در مورد رابطه جنسی )بـ طور جداگانه وجود داره و یـ نفر میتونه در تمامی این زمینه ها فعالیت کنه ؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/12/16 - 21:37
سلام دوست عزیز

شما با هر گرایشی میتونید در این حوزه ها فعالیت داشته باشید البته رشته ای مثل روانشناسی بالینی خانواده که دروسی مثل زوج درمانی رو میگذرونن به این حوزه نزدیک تر هست. در ایران گرایش سکسولوژی وجود نداره اما دوره های درمانگری تربیت جنسی هست که شما میتونید شرکت کنید.


موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
فرشته
|
1397/12/02 - 23:44
0
0
من میخواستم مقطع ارشد رشته روانشناسی شخصیت رو ادامه بدم ولی هرچی سرچ میکنم نه منابعی داره نه توی گرایشای روانشناسی اسمی ازش اومده جریان چیه؟ این رشته وجود نداره یعنی؟ یا مثلا در مقطع دکتراس؟ چه رشته ای نزدیک به این رشتس؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/12/03 - 23:01
سلام فرشته 

در دانشگاه آزاد این رشته وجود داره اما برای دکترا چنین گرایشی وجود نداره. 

موفق باشید:) 
موسوی
|
1397/11/16 - 12:49
0
0
سلام من دانشجوی روانشناسی دانشگاه پیامنور مقطع کارشناسی هستم . یک ترم علوم تربیتی خوندم و بعدش تغییر رشته دادم . میخاستم بدونم رشته روانشناسی جنایی توی دانشگاه های ایران تدریس میشه؟ اگه هست کدوم دانشگاه ها هستن. و اینکه درباره بازار کار این رشته صحبت کنید . آیا روانشناس جنایی توی جلسات دادگاه حضور پیدا میکنه؟!
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/11/17 - 00:07
سلام دوست عزیز 

خیر چنین رشته ای در این تدریس نمیشه و اطلاعات چندانی از این رشته در دست نیست اما میشه به عنوان طرح تحقیق در این حوزه کار کرد. 

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
محمد
|
1397/10/30 - 14:26
0
0
سلام و خسته نباشید.من لیسانس حسابداری دارم و به رشته مشاوره خانواده علاقه دارم.میخواستم بدونم مشاوره زیر شاخه کدوم یکی از رشته هایی که بالا گذاشتین و آیا میتونم تا دکترا این رشته رو ادامه بدم؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/11/01 - 00:09
سلام محمد

رشته ی مشاوره از روانشناسی جدا هست و شامل چندین گرایش خانواده، تحصیلی و ... هست. برای ادامه تحصیل شما میتویند هر کدوم از گرایش ها رو انتخاب و تا مقطع دکتری ادامه بدید . برای دریافت راهنمایی های بیشتر میتونید از خدمات مشاوره رایگان کیهان بهره مند باشید(تماس با 02166475618 الی 20 )

موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
امیر توسلی
|
1397/10/01 - 09:34
1
0
با سلام خدمت بزرگواران کیهان و بخصوص جناب دکتر فلاح عزیز اول تشکر از زحمات شما بزرگواران و دوم اینکه بنده از منابع و جزوات کیهان استفاده کرده ام و واقعا منحصر به فرده . سوم اینکه با توجه به شرایطم در مقطع ارشد عمومی در دانشگاه ازاد یکی از شهرستانها مشغول به تحصیل هستم . البته من رشته کارشناسیم مرتبط نیست . چهارم : سوالم این هست که برای اخذ پروانه دو مقطع لازم است روان باشد حالا بفرمایید ارشد و دکترا باید یک گرایش باشد ؟ یعنی من الان عمومی ام میتونم دکترا اسثنایی یا بالینی یا دیگر گرایشها باشم یا نه فقط باید دکتری هم عمومی بخونم تا بتونم مجوز بعدا بگیرم ؟ ممنون از فرصتی که میگذارید.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/10/01 - 12:03
سلام امیر 

سپاس از لطف شما و با آرزوی بهروزی برای شما. اما در مورد سوالتون خیر گرایش نیازی نیست که حتما گرایشتون یکسان باشه و فقط باید روانشناسی باشه. 

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
روح الله شهبازیان
|
1397/09/27 - 02:07
0
0
سلام خسته نباشی.من ‌کارشناسی روانشناسی بالینی دارم برا ارشد اگر روانشناسی تربیتی بخونم و برا دکتری روانشناسی بالینی بخونم مجوز مطب روانشناسی را میتونم بگیرم.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/09/28 - 22:37
سلام روح الله

بله بله مشکلی نیست و شما میتونید ازاین طریق هم کار کنید.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد ودکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
بهنام
|
1397/08/20 - 17:23
0
0
سلام خسته نباشید ممنون میشم اگر جواب بدید من کارشناسی عمران دارم میخواستم برای ارشد و دکتری روانشناسی بخونم آیا با گرایش روانشناسی عمومی هم میشه مجوز مطب گرفت یا باید بالینی باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید لطفا یکم تئضیح بدین که گرایش تاثیر داره تو مجوز مطب یا نه . چون به من گفتن فقط با بالینی میشه
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/08/20 - 22:46
سلام بهنام

سعی کنید پاسخ سوال هاتونو از منابع متعبر پیگیری بفرمایید. برای پروانه مطب گرفتن گرایش عمومی و بالینی تفاوتی نداره و باید دو مقطعتون روانشناسی باشه فارغ از گرایش.
کما اینکه بسیاری از روانشناسان مطرح کشور گرایش عمومی دارن.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
لیلا