.
hed
 
انتخاب رشته ارشد روانشناسی، انتخاب رشته کارشناسی ارشد روانشناسی، بهترین موسسه کنکور رواشنناسی، دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع ارشد روانشناسی

در این بخش به متداول ترین سوالات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی در زمینه انتخاب رشته می پردازیم و پاسخ رتبه های برتر روانشناسی در کیهان را برایتان می نویسیم:


🔴آیا امکان انتخاب بالینی و عمومی در فهرست انتخاب رشته وجود دارد؟ یا فقط باید بالینی/عمومی را انتخاب کنیم؟
✅در فهرست 100 تایی انتخاب رشته ی مربوط به مجموعه روانشناسی (کد 1133) می توانید از هر یک از گرایش های مربوط به این مجموعه بیاورید. مثلاً انتخاب اول یک دانشجو می تواند بالینی تهران باشد اما انتخاب های بعدی اش تربیتی خوارزمی، عمومی الزهرا، صنعتی و سازمانی بهشتی و ...  باشد و کسی هم به او ایرادی نمی گیرد و هرجا که ظرفیت باشد قبول می شود. البته طبعاً بهتر است که در این زمینه متمرکز عمل کنید و ترجیحاً از بین دو گرایش (مثلاً عمومی و بالینی) انتخاب کنید. 

🔴اگر شبانه را انتخاب کنم و قبول شوم اما نروم، سال بعد محروم می شوم ؟ 
✅این نوع محرومیت فقط برای نوبت روزانه دانشگاه های سراسری وجود دارد. برای سایر موراد مثل شبانه (نوبت دوم)، غیرانتفاعی و ... این محرومیت وجود ندارد. 

🔴چطور است امسال آزاد را انتخاب کنم و یک ترم بروم اما از ترم دوم مرخصی بگیرم و برای کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 98 خودم را آماده کنم ؟
✅این "ایده" ی خوبی است که 90 درصد از داوطلبانی که چنین طرحی در ذهن داشته اند، غالباً گرفتار دانشگاه شده اند و از خیر شرکت در کنکور بعدی گذشته اند. عملی شدن این ایده، به میزان جدیت شما اشاره دارد. 

🔴فرق دانشگاه های غیرانتفاعی با موسسات غیرانتفاعی چیست؟
  ✅به لحاظ قانونی هیچ فرقی ندارد و به فارغ التحصیلان هر دو در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناس ارشد می گویند. اما برند و اعتبار این دو در جامعه روانشناسی فرق زیادی دارد. به طور مثال، غیرانتفاعی علم و فرهنگ اعتبار بسیار بالاتری نسبت به اکثر موسسات غیرانتفاعی در میان روانشناسان دارد. 

🔴من امسال رتبه م 1200 شده، نمیدونم برم یا نرم ؟
✅این تصمیم به چندین و چند عامل بستگی دارد:
 1. سال گذشته چقدر اساسی و درست عمل کردید که به این رتبه دست پیدا کردید ؟ 
  1. چقدر با انگیزه بودید ؟ 
  2. از چه منابعی استفاده کردید ؟موثق بودند ؟ 
  3. برنامه ریزی تان به چه صورتی بود ؟ 
  4. روش مطالعه استاندارد و درستی داشتید ؟ 
  5. استرس و اضطرابتان چطور بود ؟ 
  6. سبک زندگی درستی داشتید ؟ 
  7. آزمون شرکت می کردید ؟ تست می زدید ؟ خودتان را ارزیابی می کردید ؟ از مشاوران تخصصی برای ارزیابی عملکردتان کمک می گرفتید ؟ 
 2. در صورتی که پاسخ کلی تان این است که "امسال خیلی تلاش کردم"، باید ببینید برنامه تان برای سال آینده چیست و چقدر زود/دیر می خواهید وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید. 
 3. اما اگر پاسخ سوالتان منفی است، بی تردید توصیه می کنیم تلاش کنید و یک سال درست مطالعه کنید. 


🔴من میخوام امسال هر طور شده برم. آخه شنیده م ممکنه سال بعد نذارن تغییر رشته ای ها وارد روانشناسی بشن؟ 
✅اطلاعات تان را از کجا دریافت کرده اید ؟ این خیلی مهم است که منبع دریافت اطلاعات را دقیقا تعیین کنیم. به نظر می رسد این بیشتر یک شایعه باشد تا یک برنامه ریزی درست. در هیچ یک از محافل علمی روانشناسی و جلسات دانشگاهی چنین چیزی مطرح نشده و مشاوران کیهان که همگی در بهترین دانشگاه های رشته روانشناسی از جمله تهران، شهیدبهشتی، تربیت مدرس و ... حضور دارند، چنین چیزی را تایید نمی کنند. گرچه احتمال رخ دادن هر اتفاقی وجود دارد. ولی شاید فقط 1 درصد ! پس ما تعیین می کنیم که با 1 درصد تصمیم گیری کنیم یا با 99 درصد ! :)

 


دهها سوال دیگر در این زمینه وجود دارد که مشاوران کیهان (رتبه های برتر روانشناسی شهیدبهشتی و تهران) در جلسات انتخاب رشته تخصصی به آنها پاسخ می دهند. امسال بیش از 200 جلسه مشاوره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 97 در کیهان برگزار شد. در صورت لزوم و وجود وقت خالی، می توانید پاسخ سوالات شخصی تان را از مشاوران تخصصی دریافت کنید. 
مشاوره رایگان تلفنی-حضوری کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره 98
با مشاوران کیهان (رتبه های برتر روانشناسی شهیدبهشتی و تهران):
ارسال 1 به سامانه 02166475620 

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 97، رتبه 1 کنکور روانشناسی 97، رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، رتبه 1 ارشد روانشناسی 97، گروه آموزشی کیهان، بهترین موسسه کنکور ارشد روانشناسی
 
مشاوره کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی، گروه آموزشی کیهان، مشاوره رایگان کنکور روانشناسی، گروه آموزشی کیهان
گروه آموزشی کیهان 
رتبه یک ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
تحت نظارت مستفیم مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره کیهانانتخاب رشته کارشناسی ارشد ورانشناسی 97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهانانتخاب رشته کارشناسی ارشد ورانشناسی 97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهانانتخاب رشته کارشناسی ارشد ورانشناسی 97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهان
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 8
Zeinab
|
1400/06/09 - 13:40
0
0
سلام وعرض ادب با رتبه ۵۵ سهمیه ایثارگران۵درصد برای گرایش عمومی به قبولی در کدام دانشگاه‌های تهران میشه امیدواربود؟ ممنون میشم هرچه سریع‌تر راهنماییم بفرمایید
پاسخ ها
ادمین
|
1400/06/10 - 09:50
با سلام
برای دریافت مشاوره رایگان لطفا نام و شماره تماس خود را از طریق واتساپ به شماره 09190095870 ارسال کنید تا همکاران طبق نوبت با شما تماس بگیرند

 
سما
|
1398/04/18 - 19:26
0
0
با سلام . به نظرتون با رتبه 137 سهمیه 5درصد در رشته تربیتی میتونم جایی روزانه قبول بشم یا خیر ؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/19 - 10:55
سلام سما


نمیتونم دقیق بگم اما تهران قطعا خیر، در دانشگاه های سایر شهرها امکانش هست فکر میکنم....


موفق باشید 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
Zahra
|
1398/04/18 - 14:24
0
0
سلام ببخشید با رتبه ۲۹۱ ایثار گری هم هیچ امیدی به قبولی دوره روزانه دانشگاه های خوب شهرای مختلف نیست درسته؟؟
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/18 - 18:36
سلام زهرا


من واقعا نمیتونم در این مورد نظر دقیقی بدم. باید محاسبه کنیم ببینیم یک چهارم ظرفیت دانشگاه های خوب کل کشور (که به سهمیه ها اختصاص داده میشه) رو اگر جمع بزنیم به عدد 291 میرسه یا خیر.


موفق باشید :)


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نیلوفرآبی
|
1398/04/18 - 11:17
0
0
سلام و خسته نباشید خدمت گروه پرتلاش کیهان اگر برایتان مقدور است ممنون میشوم جواب سوالم را بدهید. به نظرتون من با رتبه ی ۷۲۰ در زیر گروه ۲ و معدل موثر۱۹میتوانم شبانه شیراز و یا اصفهان و الزهرا تهران و یا پردیس دانشگاه های تهران قبول شوم؟ با سپاس
پاسخ ها
کیهان
|
1398/04/18 - 16:04
سلام دوست گرامی


طبق آمار سال های گذشته احتمال قبولی در این دانشگاه هایی که فرمودین بالا نیست. اما میشه انتخاب رشته کرد و نتیجه رو دید :)
 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.