.
hed
چگونه روز خود را خوب (با انرژی مثبت) شروع کنیم؟

 


پژوهش ها نشان می دهند که نحوه شروع روز مان تا حد خوبی معین خواهد کرد که ما در طول روز چقدر شاد خواهیم بود. به همین دلیل پژوهش های بسیاری در همین زمینه، یعنی چگونه روزمان را پر انرژی شروع کنیم، انجام شده است که نتایج چندی از آنها را اینجا می نویسم:
🔅 از روز قبل کارهایی که فردا قرار است انجام دهید و برای آنها خوشحال هستید بنویسید و هنگام از خواب بیدار شدن، کارهای جذاب آن روزتان را با خود مرور کنید.
🔅به هیچ عنوان روز خود را با شبکه های اجتماعی و اخبار شروع نکنید!خیلی از ما عادت داریم چشممان را که باز می کنیم به صفحه گوشی نگاه کنیم و پیام‌ها و اخبار ها را چک کنیم. اما این کار آسیب های بسیاری دارد. فارغ از اینکه معمولا اخبار و مطالبی که در رسانه ها به اشتراک گذاشته می شود اخبار منفی ست، حتی اگر این پیام ها پر از انرژی مثبت باشند مشکلات مهمی برای شما ایجاد خواهد کرد که فردا در پستی مجزا درباره اش کامل توضیح خواهم داد.
🔅صبح خود را با تمام کردن یک کار شروع کنید. راستش را بخواهید دلیل اصلی نوشتن این مطالب برای من همین است. شروع کردن روز با تمام کردن یک کار، به مغز شما این خط را می دهد که امروز قرار است روز مفیدی باشد.
🔅روزتان را با تعامل با دوستان یا همسر تان شروع کنید. پژوهشی در آلمان نشان داد که افرادی که صبح قبل از بیرون رفتن از خانه، همسر خود را می بوسند بطور میانگین پنج سال بیشتر عمر می کنند، کمتر در راه رفتن به کار تصادف می کنند و ۲۰ الی ۳۰ درصد درآمد ماهیانه بیشتری دارند. پژوهش های دیگر نیز نشان می دهند که صحبت تلفنی با یک دوست، یا با هم سر کار یا دانشگاه رفتن تاثیرات مثبت بسیاری در شادی و بالا بودن انرژی دارد.
🔅ورزش کنید. ورزشی که سنگین نباشد، در حد ده دقیقه گردش خون را تسهیل کرده و فواید بسیاری دارد. همچنین انجام ورزش های کششی بسیار مفید هستند. 
🔅مدیتیشن کنید. مدیتیشن جزو فعالیت هایی ست که تاثیرات مثبت آن در چندین پژوهش تا بحال اثبات شده اند و می تواند به روز شما انرژی تزریق کند.
🔅صبحانه ای مقوی و پروتئین در بخورید. 


 
گروه آموزشی کیهان
رتبه های برتر ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
تحت نظارت مستقیم مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره کیهان

منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری مشاوره
 
.