.
hed
🔵 اگر رتبه ای که کسب کرده ایم باب میل مان نیست چه کنیم ؟ 

این روزها تماس های زیادی داریم از دوستانی که از رتبه ی 400، 700، 4000 و حتی 20،000 خود رضایت ندارند و نمیدانند چه کنند. برخی از این دوستان اصرار دارند به هر نحوی شده و در هر دانشگاهی که شده (حتی یک موسسه ی دورافتاده) وارد دانشگاه شوند. 

توصیه ی ما به این دوستان:
  1. سال گذشته چقدر برای کنکور تلاش کردید ؟ در کل چقدر مطالعه کردید ؟ چند ماه مفید؟ میانگین چند ساعت ؟ در کل چند ساعت ؟ این را حساب کنید. اگر کمتر از 400 ساعت مطالعه کرده اید یعنی "احتمالا" می توانید امسال خیلی بیشتر مطالعه کنید و نباید نتیجه این کنکور را یک "شکست" تلقی کنید. بلکه این بیشتر یک محک بوده است. توصیه ی ما به 90 درصد داوطلبانِ این چنینی این است که یک بار درست و با دقت مطالعه کنند. چرا که بسیاری از رتبه های خیلی خوب از جمله آلاله آطاهریان رتبه 7 کنکور بالینی 96، در بار دوم به این رتبه ی درخشان دست پیدا کرده اند. انتخاب رشته روانشناسی، انتخاب رشته مشاوره، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، بهترین موسسه کنکور روانشناسی، دکتری روانشناسی منابع
  2. منابع مطالعاتی تان موثق بوده ؟ کیفیت سنجی شده ؟ مشکلی نداشته ؟ این را تعیین کنید. اگر منابع مطالعاتی خوبی انتخاب نکرده باشید، پس امسال می توانید با انتخاب منابعی مطمئن شانس موفقیت تان را بیشتر کنید. 
  3. مشکلاتی که برای مطالعاتتان داشتید (فردی، خانوادگی و ... )، چقدر ممکن است امسال هم باز رخ دهد ؟ اگر چندان محتمل نیست، پس احتمالا امسال سال بهتری داشته باشید.
  4. کلاً برنامه تان برای رشته ی روانشناسی چیست ؟ آینده ای در این رشته دنبال می کنید یا صرفاً به دنبال افزایش درآمدتان به واسطه ی داشتن مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی هستید ؟ اگر هدف خاصی را از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی دنبال می کنید حتماً برای آن بیشتر تلاش خواهید کرد و در مقابل، کسی که به دنبال کارشناسی ارشد روانشناسی است اما هدف چندان خاصی را در آن دنبال نمی کند، احتمالاً به هر دانشگاهی تن دهد !
  5. در نهایت توصیه ی اکید داریم که از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. متاسفانه اکثر جلسات کیهان رزرو شده اند و ظرفیت تقریباً تکمیل است با این حال می توانید در تماس با همکاران پذیرش ما (اینجا) از امکان استفاده از جلسات تخصصی با رتبه های برتر روانشناسی در کیهان استفاده کنید. در صورت تکمیل بودن ظرفیت کیهان، به سراغ سایر مراکزی بروید که به شکل تخصصی و دلسوزانه چنین خدماتی ارائه می دهند. 
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.