.
hed

معرفی کتاب "خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک"


کیهان به شما تمام کتاب های مرجع رشته روانشناسی را با جزئیات معرفی می کند.
 
معرفی اولیه کتاب
کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، در 37  فصل نگاشته شده است و در 3 جلد به چاپ رسیده است. این کتاب، سال هاست به عنوان یکی از منابع اصلی درس روانشناسی مرضی در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی وزارت علوم و بهداشت مورد توجه طراحان سوال قرار دارد و داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی، به خوبی با این کتاب آشنا هستند.

مترجم
کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک در حال حاضر با دو ترجمه در بازار موجود است. انتشارات ارجمند که یکی از ناشرین مطرح و تخصصی در حوزه روانشناسی است، که این کتاب را با ترجمه دکتر فرزین رضاعی منتشر کرده است. همچنین دکتر مهد گنجی ترجمه دیگری از این کتاب را به بازار عرضه کرده‌اند و ناشر آن انتشارات ساوالان است.
 

محتوی
خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک، مرور کاملی از رشته روان‌پزشکی است، که برای استفاده بالینگران، دستیاران، دانشجویان و همه کسانی که در ارائه خدمات بهداشت روان نقش دارند مفید است. این کتاب پرفروش‌ترین درسنامه روان‌پزشکی در طول چهل سال گذشته است و در آن مباحث کاملی در مورد علوم رفتاری و روان‌پزشکی بالینی ارائه شده است. ویراست یازدهم، منطبق با ملاک های تشخیصی  DSM-5است و مرور جامع و مفصلی از روش‌های درمانی هر اختلال روانی شناخته شده ارائه می‌کند.
در این کتاب به منظور یادگیری بهتر، از گزارش‌های موردی و تصاویر استفاده شده است. همچنین رایج‌ترین روش‌های درمانی، شامل توصیف تمامی فنون روان‌درمانی جدید را در کتاب می‌توان مشاهده کرد.
در آخرین ویرایش این کتاب (ویراست یازدهم) تجدیدنظر کاملی در مورد بخش های عصبی شناختی صورت گرفته شده است و مطالب مرتبط تمامی منطبق برDSM-5  است.

بخش روان‌پزشکی کودکان، که اینک راهنمای تشخیص و درمان اختلال طیف درخودماندگی و سایر اختلالات دوران کودکی را شامل می شود، نیز در این ویرایش مجددا مورد بررسی و اطلاعات آن به روز شده و گسترش یافته است.

قیمت
با افزایش قیمت کاغذ و کتاب در سال‌های اخیر، قیمت هر جلد از این کتاب به طور تقریبی به  120 تا 150 هزار تومان رسیده است.

توضیحات پایانی کیهان درباره این کتاب
مطالعه کامل این کتاب برای هر دانشجوی روانشناسی به طور جدی توصیه می شود. چرا که دانش شما را از روانشناسی مرضی(آسیب شناسی روانی) و ملاک های تشخیصی اختلالات به طور قابل ملاحظه ای بالا می‌برد

چطور « خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک » را تهیه کنیم؟
این کتاب را می توانید از کتاب فروشی های معتبر سراسر کشور تهیه نمایید.

 آیا کیهان جزوه‌ای منطبق بر این کتاب برای کنکور ارشد و دکتری دارد؟

بله، جزوات آسیب شناسی کیهان براساس کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک و دیگر منابع مهم برای کنکور، با زبانی ساده و روان همراه با پوشش دهی کاملی از مطالب برای داوطلبین کنکورهای ارشد و دکتری وزارت علوم و بهداشت تهیه و تدوین شده است. 
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
Aryan
|
1400/06/27 - 22:48
0
0
با سلام و عرض ادب. میشه راهنمایی کنید که برای ارشد بالینی وزارت بهداشت کدام ترجمه از کتاب کاپلان و سادوک مناسب تر است ؟ ترجمه گنجی یا رضائی ؟
پاسخ ها
ادمین
|
1400/06/31 - 14:19

با سلام

ترجمه دکتر رضاعی گزینه مناسب تری هست

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.