.
hed
 
 

به حس ششم و نیمه خودآگاهتان برای تشخیص گزینه درست اکتفا نکنید، با تمام قوت برای مرورهای هفته های پایانی یک جدول تهیه کنید و اصولی، هر چه بیشتر مرور کنید تا با تسلط گزینه درست را تشخیص دهید!

 

خانم اسفندیاری 

سلام و سال نو مبارک!
برای همگی سلامتی و موفقیت و آرامش از خداوند طلب می کنم. به همگی خسته نباشید و خدا قوت می گم.

 
دوستای عزیزم می خوام ازتون که با روحیه بالا، اعتماد به نفس و احساس مثبت، زحمت هایی که در ماه های گذشته کشیدید رو با یک پایان اصولی و کارآمد مهر و موم کنید تا به نتیجه دلخواهتون برسید.
 
همه می دانیم که الان وقت مرور کردن و تست زدن چندین باره ی درس هایی است که قبلا خوندید. ممکنه از هر درسی فصل هایی باشه که هنوز نخوانده باشید، نگران نباشید خیلی ها همین وضعیت رو دارند. اما حواستان باشد که فصل هایی که نخواندید نظم و آرامش درس خواندنتان را بهم نریزه. منظورم این است که قبل از مرور فصل هایی که قبلا خواندید دنبال خواندن فصل های جدید نباشید. الان وقت این است که مطمئن بشید فصل هایی که قبلا رویشان وقت و انرژی گذاشتید و خوندید رو خوب بلد هستید و باز همچنان مرورشون می کنید.
بعد از اینکه از بابت فصل ها و مباحث تکراری مطمئن شدید و تست های طبقه بندی شده شون رو هم زدید، با احتیاط از مهم ترین و با اولویت ترین فصل های جدید شروع کنید و دانه دانه آن ها را هم فتح کنید تا جایی پیش برید که هم فصل های گذشته را به خوبی  بلد هستید و مدام مرورشان می کنید و هم فصل های جدید را به خوبی فرا می گیرید. البته این نکته بسیار حایز اهمیت است که به همه ی درس ها باید بپردازید و هیچ درسی از هفت درس کنکور نباید حذف بشود.

 
به هفته های آخر که می رسیم بعضی ها فکر می کنند که؛ خب یکی دو دوری منابع را خوندم دیگر و با وجود اینکه خیلی چیزها را مبهم به یاد دارم ولی ان شاالله به کمک حس ششم و قدرت تشخیص ناخودآگاه و نیمه خودآگاه از عهده ی تست های چهارگزینه ای بر میایم و گزینه درست را انتخاب می کنم. خیلی ها هم خیلی بخش ها را هنوز نخوانده اند و از استرس قسمت هایی جدید قبلی ها را بیخیال می شوند فکر می کنند آن ها را قبلا خوانده اند و پرونده شان بسته است و سراغ مطالب جدید می روند. 
 
روزهای پایانی, کنکور, نزدیک کنکور, روحیه, اعتماد به نفس, احساس مثبت, تلاش, مطالعه, مرور, نظم, آرامش, پایان اصولی, کارآمد, تست زنی, تست های طبقه بندی شده, حس ششم, استرس, اضطراب, کنکور ارشد, کنکور ارشد روانشناسی
 
کاری که همه ی شما باید در این روزها انجام بدهید این است که کتاب ها جلوی خود بگذارید با انرژی و سرعتی بیش از قبل شروع کنید به مرور کردن مطالبی که قبلا خوانده اید و مفصلا و فراوان تست بزنید از آن مطالب. سپس قدم قدم و با احتیاط فصل های جدید را انتخاب کنید و به نسبت زمانی که دارید مطالبی از آن ها هم یاد بگیرید. از کلیت فصل شروع کنید سپس به سراغ جزییات بروید. مثلا یک در نظریه رشد ابتدا با رویکرد نظریه پرداز آشنا شوید، سپس مراحل رشدی آن نظریه را حفظ کنید و سپس چند مفهوم اصلی آن نظریه را یا بگیرید و در آخر اگر زمان داشتید به جزییات مراحل و مفاهیم بپردازید . بخشی از سوالات کنکور از سی درصد کلیات اولیه ی هر نظریه و مبحثی مطرح می شود و بخش کمتری از سوالات از اعماق و اجزا مفهومی سوال می پرسند. پس به فرض اگر شما از ۴۴ فصل کتاب رشد کیهان سی فصل آن را تا کنون خوانده اید، آن سی فصل را حسااابی مرور کنید و از ۱۴ فصل باقیمانده سرفصل ها، مفاهیم اصلی و ترتیب مراحل را به خاطر بسپرید. 
 
برای ثبت و ضبط فصل هایی که مرور می کنید در یک صفحه ی آ چهار جدولی تهیه کنید که به صورت افقی ستون سمت راست به ترتیب نام هفت یا هشت درس کنکور باشد و در مقابل هر درس به تعداد فصل هایی که دارد خانه بکشید. پس از مرور و اتمام حجت با هر فصلی خانه ی مربوط به آن فصل را سبز کنید. به این ترتیب با یک نگاه هم فصل هایی را که مسلط هستید میبینید و هم فصل هایی که جا مانده اند را میبینید و به تدریج هر چه از مسیر را بیشتر پیش میروید جدول شما خانه های سبز بیشتری خواهد داشت. 
 
 
 
 
برای موفق شدن انرژی خود را با شاد بودن چند برابر کنید!
 
شاد و پرانرژی باشید :)

 

 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.