.
hed

 

کنکور دکتری، دکتری روانشناسی، جلسه کنکور دکتری، جلسه کنکور، نکات جلسه کنکور، درس آمار و روش تحقیق، درس آمار کنکور دکتری، استعداد تحصیلی، دکتری تخصصی روانشناسی، روحیه خوب، پاسخگویی به سوالات، سوالات کنکور، دفترچه سوالات، دفترچه سوالات تخصصی، زبان، سوالات زبان

چند نکته در مورد جلسه کنکور
سمانه بهزادپور


با سلام و خسته نباشید به همه ی کنکوری های عزیز

با آرزوی موفقیت برای تمام شما دوستان عزیزم، چند نکته در مورد جلسه کنکور هست  که لازم دانستم یادآور شوم:

  • اولین دفترچه ای که سر جلسه کنکور داده می شود، دفترچه دروس تخصصی است. معمولاً داوطلبان برای پاسخگویی به سؤلات تخصصی با کمبود وقت مواجه نمی شوند و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. تنها درسی که ممکن است  برای داوطلبان نگرانی ایجاد کند درس آمار است. اگر با سؤالات دشواری در این درس مواجه شدید، استرس به خود راه ندهید چون به احتمال زیاد داوطلبان دیگر هم وضعیت شما را دارند. پس آرامش خود را حفظ کنید، هر تعداد سؤالی که بلد بودید را جواب دهید و وقت خودتان را برای فکر کردن به سؤالاتی که بلد نیستید تلف نکنید. به سراغ دروس دیگر بروید و  بعد از پاسخویی به آن ها می توانید دوباره به سراغ درس آمار برگردید و به سؤالات باقیمانده فکر کنید.
  • از آنجایی که امسال اولین سالی است که دو درس یادگیری و شخصیت به دروس تخصصی اضافه شده اند، اگر با سؤالات عجیب و غریب رو به رو شدید، روحیه خود را نبازید. یادتان باشد، مدیریت استرس و حفظ روحیه در جلسه کنکور اهمیت فراوان دارد.

کنکور دکتری، دکتری روانشناسی، جلسه کنکور دکتری، جلسه کنکور، نکات جلسه کنکور، درس آمار و روش تحقیق، درس آمار کنکور دکتری، استعداد تحصیلی، دکتری تخصصی روانشناسی، روحیه خوب، پاسخگویی به سوالات، سوالات کنکور، دفترچه سوالات، دفترچه سوالات تخصصی، زبان، سوالات زبان

  • دفترچه دوم حاوی سؤالات زبان و استعداد تحصیلی است که مجموعاً 90 دقیقه برای پاسخگویی به آن ها زمان دارید (بر اساس روال سال قبل). در این مورد باید شدیداً مراقب زمان باشید. اشتباهی که برخی داوطلبان مرتکب می شوند این است که وقت زیادی را صرف پاسخگویی به سؤالات استعداد تحصیلی می کنند و از آنجا که سؤالات این درس بسیار وقت گیر است، متوجه گذر زمان نمی شوند و از پاسخگویی به سؤالات زبان باز می مانند.
  • اگر در درس زبان قوی هستید پیشنهاد می کنم ابتدا به سراغ سؤالات زبان بروید. و بعد به پاسخگویی به  سؤالات استعداد اقدام کنید. در غیر اینصورت، اگر ترجیح می دهید ابتدا به سؤالات استعداد پاسخ دهید پیشنهادی که دارم این است که سؤالات درک مطلب و استدلال منطقی را پاسخ دهید  و  از خیر سؤالاتی که احتیاج به محاسبات وقت گیر دارند بگذرید و به سراغ سؤالات زبان بروید. اگر بعد از پاسخگویی به سؤالات زبان وقت اضافی آوردید می توانید برگردید و به سؤالات وقت گیر استعداد پاسخ گویید.
  • دوباره اشاره می کنم که در دفترچه دوم مرتب حواستان به زمان باشد.
  • امیدوارم با بهترین روحیه و با انرژی فراوان سر جلسه حاضر شوید و بهترین نتیجه را بگیرید.

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 3
leila
|
1394/12/14 - 12:06
0
0
سلام نمیدونستم سوال ام رو باید کجا بپرسم ، این شد که اینجا مینویسم/ من ترم 1 کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم ولی برای دکترا نمیدونم چیکارباید انجام بدم؟؟ میخوام سراسری قبول بشم. ولی میگن دکتری سراسری دانشجو آزاد بر نمیداره!!! خیلی نا امید شدم. موندم الان چیکار کنم؟؟ و سوال آخر اینکه برای زبان دکتری باید چیکار کنم؟؟ ممنون میشم کمک کنید.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/12/14 - 12:40
سلام لیلا
پاسخ سوالاتتون اینجا نمیگنجه.
با کیهان تماس بگیرید و با مشاور دکتری صحبت کنید.
موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
داوطلب
|
1394/12/13 - 21:24
0
0
ممنون دكتر بهزادپور :)
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.