.
hed
سمانه بهزادپور، ارشد رواانشناسی،دکتری روانشناسی، روانشناسی، روانشناس

شمارش معکوس تا کنکور دکتری 95 

سمانه بهزادپور

 

شمارش معکوس تا کنکور دکتری روانشناسی 95 شروع شده است.  داوطلبان عزیز، حدود یک ماه تا کنکور فرصت دارید و کار عاقلانه این است که با توجه به شرایط درسی تان بهترین برنامه ریزی را برای زمان باقیمانده انجام دهید.
اگر تا به حال مطالعه کافی نداشتید و خیلی وقتی برای کنکور نگذاشتید، قطعاً انتظار خیلی بالایی نیز نباید از خود داشته باشید. بهتر است این زمان باقیمانده به مطالعه تست های سال های قبل بپردازید، سعی کنید بر مطالبی که هر سال تکرار می شوند تمرکز کنید و همان ها را مطالعه کنید. پیشنهاد می کنم فقط به سوالات کنکور دکتری اکتفا نکنید، از سوالات کنکور ارشد سال های اخیر در درس هایی که مشترک با کنکور دکتری هستند نیز استفاده کنید. برای هر درس با توجه به توانایی هاتون چند روز را اختصاص بدهید. اگر در درس زبان قوی هستید و روی توانایی خودتون برای کسب یک درصد خوب در این درس حساب کردید، در این زمان باقیمانده حتما به تست های سال قبل نگاهی بیندازید و دوره ای روی گرامر و لغات داشته باشید.


شمارش معکوس، کنکور دکتری، دکتری تخصصی، کنکور دکتری تخصصی، دکتری 95، کنکور دکتری 95، دکتری روانشناسی، کنکور دکتری روانشناسی، برنامه ریزی، مطالعه، تست، تست های کنکور، سوالات کنکور، دفترچه سوالات، مرور، مرور دروس، درک مطلب، گرامر، زبان، لغات، استعداد تحصیلی، دروس عمومی، دروس تخصصی
 

داوطلبانی که یک برنامه ریزی حسابی برای کنکور داشتند و وقت کافی برای مطالعه گذاشتند و درس ها رو کامل تموم کرده و مرور هم داشتند باید یک خسته نباشید گفت و امیدوارم که با  توجه به زحمتی که کشیدید بهترین نتیجه را بگیرید. به این داوطلبان هم توصیه می کنم برای زمان باقیمانده یک برنامه ریزی اساسی داشته باشند. برای هر درس چند روز اختصاص بدهید، یک مرور کلی بر نکات کلیدی که حتما برای خودتون تهیه کردید، به خصوص بر مباحثی که در کنکور سال های قبل سوألات زیادی را  به خود اختصاص دادند، داشته باشید و مهارت های تست زنی خود را تقویت کنید. از سؤالات ارشد در درس های مشترک با کنکور دکتری هم غافل نشوید. در مورد زبان اگر توانایی بالایی دارید که عالیه و اگر توانایی متوسط و ضعیفی دارید با دیدن سوالات سال قبل استرس به خودتون وارد نکنید چون اکثر داوطلبان وضعیت مشابه شما را دارند. بهتر است هر شب روی یکی از پسیج های درک مطلب سال های قبل کار کنید و  مهارت خود را در درک مطالب افزایش بدهید. مرور لغات و نکات گرامری و به خصوص تست زدن هم که حتما جزء برنامتون هست. اگر استعداد تحصیلی را خواندید و شاید هم کلاس رفتید، مانند درس های دیگر چند روز بهش اختصاص بدید و تست بزنید ولی اگر تا به حال سمتش نرفتید نگرانی به خودتون راه ندهید و چند روز را فقط به بررسی و نگاه کردن به سوالات سال های قبل  اختصاص بدهید. پیشنهاد می کنم فقط به بخش درک مطلب و استدلال منطقی بپردازید و از قسمت هایی که مربوط به حل مسائل ریاضیه و نیاز به فرمول های کمی دارند صرفنظر کنید.
در آخر به همه داوطبان توصیه می کنم در این دوران آرامش خود را حفظ کنید، خواب کافی داشته باشید و فکرهای منفی را از خود دور کنید، خودتون را با دوستان و سایر داوطلبان مقایسه نکنید. به خدا توکل کنید و ازش بخواهید بهترین اتفاقات را براتون رقم بزند.
موفق و پیروز و شاد باشید


 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی


شوق به لذت، اجتناب از رنج، مقاله، مقاله روانشناسی، انگیزه، رشته مورد علاقه، تحریک انگیزش، آینده، دانشگاه، ارشد، کنکور، کنکور ارشد، شرایط سخت، استرس، فروید، نگرش، تحریف شناختی، اصلاح نگرش، کنکور ارشد روانشناسی، گروه آموزشی کیهان، ارشد و دکتری روانشناسی، شوق به لذت، اجتناب از رنج، مقاله، مقاله روانشناسی، انگیزه، رشته مورد علاقه، تحریک انگیزش، آینده، دانشگاه، ارشد، کنکور، کنکور ارشد، شرایط سخت، استرس، فروید، نگرش، تحریف شناختی، اصلاح نگرش، کنکور ارشد روانشناسی، گروه آموزشی کیهان، ارشد و دکتری روانشناسی، شوق به لذت، اجتناب از رنج، مقاله، مقاله روانشناسی، انگیزه، رشته مورد علاقه، تحریک انگیزش، آینده، دانشگاه، ارشد، کنکور، کنکور ارشد، شرایط سخت، استرس، فروید، نگرش، تحریف شناختی، اصلاح نگرش، کنکور ارشد روانشناسی، گروه آموزشی کیهان، ارشد و دکتری روانشناسی
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
ساغر
|
1394/11/28 - 16:48
0
0
سلام لطفا برای کسایی که میخوان آبان آزمون بدن هم صحبت کنین
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.