.
hed

جزوه, جزوات کنکور ارشد بالینی, جزوه کنکور ارشد روانشناسی بالینی, جزوات رتبه های برتر روانشناسی, منابع روانشناسی, منابع ارشد روانشناسی, پکیج کامل کیهان, جزوات کیهان, کیهان, کارشناسی ارشد روانشناسی, ارشد روانشناسی عمومی, منابع روانشناسی عمومی, جزوه آسیب شناسی روانی, جزوه آسیب شناسی روانی
معرفی جزوه آسیب شناسی روانی کیهان

درس "روان­شناسی مرضی(آسیب‌شناسی روانی) و کودکان استثنایی" که شامل دو بخش مجزای "آسیب‌شناسی روانی" و "روان­شناسی کودکان استثنایی" است، از میان تمام دروس مجموعه روان­شناسی در کنکور کارشناسی ارشد سراسری بیشترین تعداد منابع مرجع را به خود اختصاص داده است. به طوری که در برخی سال­ها 20 سوالی که برای این درس در کنکور طرح شده، از بیش از هفت کتاب اصلی انتخاب شده است. حضور این درس در بین 5 درس تخصصی در کنکور سراسری دکتری نیمه متمرکز روان­شناسی (آمار،روان­شناسی شخصیت، روان­شناسی یادگیری ‌آسیب شناسی روانی و روانشناسی رشد) نیز موید اهمیت فراوان تسلط کافی بر مبحث آسیب‌شناسی روانی برای روانشناسان و دانشجویان روان­شناسی است. جایی که جزوات سه گانه ی کیهان (آسیب­شناسی روانی؛ کودکان اسثتنایی و DSM5) توانستند به بیش از 80 درصد از سوالات کنکور دکتری 95 پاسخ دهند. افتخاری که بیش از همه مرهون تلاش­های دقیق دوستان ما در آماده سازی این مجموعه است.
طبق آنچه ما (مشاوران گروه آموزشی کیهان و رتبه های برتر کنکورهای روان­شناسی) به دست آورده­ایم، میانگین درصد رتبه‌های زیر 100 در این درس در کنکور سراسری کارشناسی ارشد، چیزی حدود 50 است. به این ترتیب کسب درصد بالای 60 برای داوطلب می‌تواند تاثیر به سزایی در موفقیت وی در آزمون مورد نظر داشته باشد.
اما چطور می‌توان به کمک این جزوات به درصد بالای 60 در آزمون‌ پیش رو دست پیدا کرد؟ پاسخ اینجاست که باید خط به خط سه جزوه‌ی اصلی کیهان را در این زمینه بیش از سه بار مورد مطالعه قرار داد.
    آسیب‌شناسی روانی: در گذشته حدود 30 درصد سوالات از این مجموعه بوده است.
    کودکان استثنایی: در گذشته حدود 40 درصد سوالات از این مجموعه بوده است.
   DSM5: در گذشته حدود 30 درصد سوالات از این مجموعه بوده است.


تغییرات ویرایش 

تشخیص بهترین منبع برای درس آسیب شناسی روانی کاری آسان و در عین حال دشوار است. از این جهت آسان که چارچوب سوالات تقریبا مشخص است و تاکید بیشتر بر مباحث روان درمانیست و از آن جهت دشوار که تعداد منابعی که در سالهای اخیر از آنها سوال مطرح شده بسیار زیاد است. موسسه آموزشی کیهان که به عنوان  اولین مرجع تخصصی در کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره شناخته می شود، برای درس روانشناسی مرضی (آسیب شناسی روانی) قسمت های مهم و کاربردی منابع و رفرنس های اصلی را در قالب جزوه  برای راحتی شما داوطلبان عزیز در 2 جلد تهیه کرده است که در کیفیت سنجی انجام گرفته برای کنکور ارشد روانشناسی 99 با پوشش دهی 75 درصدی از سوالات پر تکرار کنکور به همراه نکات مهم، جزو بهترین جزوات برای استفاده داوطلبین عزیز محسوب می شود.چرا که طبق گزارشات رتبه­ های تک­ رقمی کنکور در این درس به طور میانگین 65 درصد کسب کرده اند.در کنار این موارد ، تغییراتی نیز در صفحه بندی جزوه ایجاد شده است، به این امید که کار حاشیه نویسی و یادداشت برداری از مطالب برای داوطلبان گرامی ساده­ تر شود و به افزایش بازدهی مطالعاتی کمک شود. 

جزوه آسیب شناسی روانی ( جلد 1) در حدود 200 صفحه و 11 فصل تهیه شده است. که در این فصول به  معنای نابهنجاری و تعریف اختلال روانی به عنوان نشانگانی با اختلال بالینی قابل ملاحظه‌ای در شناخت، تنظیم هیجان یا رفتار فرد که کژکاری در فرآیندهای روان‌شناختی، زیستی یا رشدی زیربنای عملکرد روانی را منعکس می‌کند.و  الگوهای شناسایی و درمان نا بهنجاری، تحقیق و ارزیابی نابهنجاری، طبقه بندی و تشخیص آنها, اختلالات عصبی رشدی، طیف اسکیزوفرنی و اختلالات روان پریشانه دیگر، اختلال دوقطبی و اختلالات مرتبط، اختلالات افسردگی و اضطرابی، نشانه ­های افسردگی برای مثال:

 • نشانه ­های هیجانی: غم برجسته­ ترین و فراوانترین نشانه ­ی هیجانی در افسردگی است. عموماً افراد افسرده هنگام صبح احساس بدتری دارند، و وقتی روز سپری می ­شود، به نظر می­رسد که خلق آنها اندکی سبک می­ شود. همراه غم احساس ­اضطراب نیز اغلب در افسردگی وجود دارد. فقدان مسرت، از بین رفتن شادی زندگی، بی ­علاقگی هم وجود دارد. و بالاخره حتی کارکردهای زیستی، نظیر خوردن و میل جنسی جاذبه ندارند.

 • نشانه ­های شناختی: نظر منفی نسبت به خود (برداشت ­ها از شکست و بی­ لیاقتی اغلب تحریف شده هستند.) اعتقاد به آینده­ ی نومیدانه (فرد افسرده تقریباً همیشه آینده را با بدبینی و نومیدی زیادی می­ بیند.)

 • نشانه ­های انگیزشی: افراد افسرده مشکل زیادی برای شروع فعالیت دارند. در حالت شدید، عدم شروع پاسخ «فلج اراده» نام دارد. چنین بیماری نمی ­تواند حتی خود را به انجام کارهایی که برای زندگی ضروری هستند وادارد. در افسردگی حاد ممکن است «کندی روانی ـ حرکتی» وجود داشته باشد که طی آن حرکات کند می­شوند و بیمار بیش از اندازه آهسته راه می ­رود و صحبت می ­کند. مشکل تصمیم ­گیری نیز نشانه­ ی رایج افسردگی است.

 • نشانه ­های بدنی: شاید موذیانه ­ترین نشانه­ ها در افسردگی، تغییرات جسمانی باشد. زمانی که افسردگی وخیم­تر می­ شود تمام لذات زیستی و روانی که زندگی را باارزش می­ سازند از بین می­ روند. از دست دادن اشتها در بین افراد افسرده رایج است. در افسردگی متوسط و شدید، از دست دادن وزن رخ می­ دهد، ولی در افسردگی خفیف گاهی افزایش وزن دیده می­ شود. اختلال خواب نیز شایع است. فرد افسرده ممکن است میل جنسی خود را نیز از دست ­دهد. علاوه بر نگرانی زیاد در مورد سلامتی، افراد افسرده ممکن است در برابر بیماری جسمانی آسیب­ پذیرتر باشند.

 و مبحث وسواس فکری- عملی و اختلالات مرتبط, اختلالات مرتبط با سانحه و عوامل استرس زا می پردازد. جزوه آسیب شناسی روانی (جلد2) نیز در حدود 220 صفحه و 13 فصل تهیه شده و مکمل جزوه آسیب شناسی روانی (جلد 1) است. در فصول این جزوه به بررسی اختلالات تجزیه ای, اختلال علائم جسمی و اختلالات مرتبط, اختلالات تغذیه و خوردن, اختلالات دفع, اختلالات خواب که حداقل 2 سوال از این مبحث در کنکور مطرح میشود بیداری، اختلالات عملکرد جنسی (کژکاری های جنسی)، نارضایتی جنسیتی، اختلالات رفتار ایذایی، کنترل تکانه و سلوک که این تشخیص معمولا درمورد کودکانی گذاشته می شود که رفتارشان دائماً از هنجارهای اساسی رفتار میان ­فردی تخطی می­ کند. این کودکان معمولاً از نظر جسمانی پرخاشگرند و نسبت به دیگران بی ­رحمند. آنها از روی عادت دروغ می­ گویند و تقلب می­ کنند. آنها هنگام نوجوانی ممکن است به کیف­زنی، سرقت­ های مسلحانه و حتی تجاوزات جنسی و قتل بپردازند. در صورتی که کودک به صورت مزمن چنین رفتاری را نشان دهد، او را مبتلا به اختلال سلوک تشخیص می ­دهند.  اختلالات مرتبط با مواد و اعتیادآور، اختلالات عصبی – شناختی، اختلالات شخصیت، اختلالات نابهنجاری جنسی، می پردازد. همچنین در این جزوه ضمیمه هایی مطرح شده است به طور مثال فهرست مکانیسم های دفاعی ویژه, مجموعه ای از نظریات رشد و .. که به یادگیری بهتر و عمیق تر مباحث کمک می کند. در بعضی از مباحث مقایسه ای، گردآورندگان این جزوات با ترسیم جداول درک این مطالب را برای داوطلبین بسیار راحت و آسان کرده اند. مثل جدول شاخص های رشد طبیعی رفتار ( ضمیمه 3).  در انتهای هرفصل تست های مهم و پرتکرار مرتبط با همان فصل به همراه پاسخ تشریحی  مطرح شده است. و در پایان جزوات تست های کنکور سال اخیر کاملا مورد بررسی قرار گرفته اند.


برای دانلود  نمونه رایگان جزوه آسیب شناسی روانی کلیک کنید

 

بودجه بندی مطالب مربوط به ۱۶ سوال آسیب شناسی روانی،DSM  و اختلالات در پنج سال اخیر 

از منابع مهم و مورد استفاده دراین جزوات می توان به:

 • آسیب شناسی روانی سلیگمن ، ترجمه دکتر یحیی سیدمحمدی (جلد 1و2)
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک ، ترجمه رضاعی و ارجمند (جلد 1و2و3)
 • روانشناسی مرضی 1و2، پری رخ دادستان
 • آسیب شناسی روانی دیوید سون(1392) – بر مبنای DSM5
 • آسیب شناسی روانی APA - بر مبنای DSM5
 • آسیب شناسی روانی دکتر یحیی سید محمدی  - بر مبنای DSM5
 • جزوات کلاسی رتبه های برتر کنکور سراسری کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی

  


تست های درس به درس کیهان

"تست زدن" در راستای ارزیابی داشته ها و آموخته ها، همواره یکی از عناصر اساسی در فرایند آماده سازی برای کنکور بوده است که در رشته ای چون روانشناسی که با مباحث حجیم و شبیه به هم مواجه هستیم، این نیاز بیش از هر زمان احساس می شود. برای این منظور کتاب های تست درس به درس طبقه بندی شده جهت تسلط و درک بیشتر مطالب توسط موسسه کیهان تهیه شده است . برای خرید این مجموعه ارزشمند به صورت پکیج یا تکی کلیک کنید


خدمات مشاوره رایگان کیهان

موسسه کیهان  جهت رفاه حال داوطلبان گرامی در ابتدای مسیر مطالعاتی داوطلبان عزیز اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان نموده است . این نوع مشاوره  سبب می شود که داوطلب از احساس سردرگمی نجات پیدا کند  و در جهت صرفه جویی در زمان و هزینه بتواند با خیال راحت از خدمات کیهان متناسب با نیاز خود بهره مند گردد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید


مطالب مرتبط:

گروه آموزشی کیهان
رتبه 1 ارشد و دکتری رانشناسی و مشاوره

 

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع ارشد بالینی، منابع کارشناسی ارشد بالینی، منابع ارشد مشاوره، منابع کارشناسی ارشد مشاوره، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری بالینی، منابع دکتری روانشناسی بالینی، منابع کنکور دکتری روانشناسی بالینی، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، منابع کنکور دکتری روانشناسی، منابع کنکور ارشد مشاوره، منابع کنکور کارشناسی ارشد مشاوره، کنکور ارشد مشاوره، کنکور کارشناسی ارشد مشاوره، کنکور ارشد روانشناسی، کنکور ارشد بالینی، روانشناسی، مشاوره، مشاوره مدرسه، مشاوره شغلی، مشاوره خانواده، دانلود منابع ارشد روانشناسی، دانلود منابع کارشناسی ارشد روانشناسی، دانلود منابع ارشد بالینی، دانلود رایگان منابع ارشد روانشناسی، دانلود رایگان کتاب بالینی، دانلود رایگان هیلگارد، دانلود رایگان کتاب روانشناسی رشد، دانلود رایگان کتاب لورا برک، دانلود رایگان کتاب آسیب شناسی روانی، دانلود رایگان کتاب هالجین، دانلود رایگان کتاب کاپلان، دانلود سه جلد کاپلان، دانلود روانشناسی رشد لورا برک، دانلود آسیب شناسی روانی هالجین، دانلود آمار و روش تحقیق دلاور، آمار و روش تحقیق دلاور، دانلود کنکور ارشد روانشناسی، دانلود ارشد بالینی، زبان کنکور، متون تخصصی روانشناسی، دانلود کتاب متون تخصصی روانشناسی، دانلود روانشناسی رشد، دانلود روانشناسی ژنتیک منصور، دانلود رایگان روانشناسی ژنتیک، دانلود رایگان نظریه های رشد، دانلود نظریه های رشد ویلیام کرین، دانلود رایگان ویلیام کرین، دانلود رایگان کتاب کری، دانلود نظریه های روان درمانی، دانلود رایگان نظریه های روان درمانی کری، دانلود رایگان روانشناسی بالینی فیرس، دانلود روانشناسی بالینی فیرس، دانلود رایگان روانشناسی بالینی شاملو، سعید شاملو، دانلود رایگان پروچسکا، دانلود رایگان نظریه های روان درمانی پروچسکا، دانلود رایگان کودکان استثنایی، دانلود کودکان استثنایی میلانی فر، دانلود کتاب کودکان میلانی فر، کودکان استثنایی افروز، دانلود کودکان استثنایی سیف نراق
 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.