.
hed
خلاصه دروس کنکور ارشد, کنکور ارشد روانشناسی, مهمترین مطالب کنکور ارشد روانشناسی, جزوات ارشد روانشناسی, روانشناسی عمومی, روانشناسی بالینی, کنکور ارشد بهداشت, ارشد بالینی وزارت بهداشت, جمع بندی, جمع بندی کنکور, نکات کلیدی کنکور, نکات کلیدی کنکور ارشد, مجموعه نکات, مجموعه نکات کنکوری, گروه مشاوران, گروه مشاوران کیهان, tick5, خلاصه های رتبه های برتر, رتبه های برتر ارشد, رتبه های برتر ارشد روانشناسی, مرور, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, جمع بندی کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی
 

40 روز منتهی به آزمون غالباً با استرس همراه است. استرسی که نه فقط داوطلبان ناآماده را، بلکه تمام داوطلبان را تا اندازه ای درگیر می­ کند. استرسی که قابل کنترل است. استرسی که می ­تواند به سرعت و دقت کار ما اضافه کند. البته در صورتی که بدانیم چطور باید از آن به نفع خودمان استفاده کنیم و این کار را هم انجام دهیم.

می دانیم که یک مطالعه ی علمی حرفه ای (به ویژه مطالعه ی مباحث کنکوری که بازه ی زمانی طولانی تری ادامه پیدا می کنند و نیازمند انسجام و عمق بیشتری هستند) چندین مرحله دارد و هر کدام از این مراحل، به اقتضای هدف خاصی که دارد، شیوه ها و ابزارهای خاص خود را می طلبد.
بدیهی است که دانشجویان عزیز، برای آشنایی با مباحث و فهم بهتر آن ها، در آغاز مطالعات خود، در هر ماده ی درسی، نیازمند منابعی با شرح و بسط کافی هستند که برای این منظور ما غالباً استفاده از کتب آموزشی جامع (اعم از کتاب های مرجع یا خلاصه های جامع) را توصیه می کنیم، اما در مراحل پایانی مطالعه که چالش داوطلبان بیشتر به تثبیت مطالب در حافظه مربوط می شود، استفاده از منبعی که بتواند به کمک سوال و پاسخ به ذهن داوطلبان جهت دهد، موثرتر و کاراتر خواهد بود. مجموعه کپسول های دروس کیهان، حاوی مهمترین نکات حفظی از این دروس هستند که مطالعه آن ها از دو جهت سودمند است: اول آنکه، در این مجموعه بر مهم ترین نکاتی که بیشتر جنبه ی کنکوری دارند، موردی تر و حفظی تر هستند تأکید ویژه شده است. دوم آنکه، حالت پرسش-پاسخ بودن این مجموعه از این جهت که ذهن شما را بیشتر درگیر می کند و به چالش می کشد برای تثبیت مطالب در حافظه ی بلندمدت کارآمدتر خواهد بود. امیدواریم که این مجموعه هم سهمی هرچند کوچک در کسب موفقیت های بزرگ شما عزیزان داشته باشید. با کمال میل پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در جهت پیشرفت این مجموعه خواهیم بود.  
 

ما برای 40 روز پایانی کنکور شما کیهانی ­های گرامی، 4 ابزار اصلی در اختیار داریم که اکیداً توصیه می­کنیم از آنها استفاده کنید:

  1. کپسول­ های درس به درس – شامل صدها نکته از مهمترین بخش های هر درس به انتخاب یک رتبه برتر کنکور
  2. بانک تست­ های درس به درس – شامل صدها سوال از کنکورهای مختلف برای هر درس، به طور طبقه بندی شده
  3. کلاس­ های نکته و تست آنلاین – با امکان پرسش و پاسخ برای هر درس
 
 
 
 

در ادامه، به سوالات شایع پیرامون کپسول ­های درس به درس می پردازیم:

  • کپسول به چه درد می­ خورد؟

کپسول حاوی نکاتی است که به نظر یک رتبه برتر کنکور، شما باید قبل از شرکت در کنکور به آنها تسلط داشته باشید. نکاتی که ممکن است هر کدام­شان تبدیل به یک تست کنکور شود. انتهای هر کپسول، شما برای 200 تا 300 نکته جدیدتر که خودتان حین تست زنی و مرور به ذهنتان آمده، جای کافی دارید و به این ترتیب خیالتان از بابت اینکه نکات پراکنده مهم از درس های مختلف را چطور ساماندهی کنید، راحت می­ شود.
 

  • کپسول برای چه درس هایی آماده شده است؟

کپسول های درس به درس کیهان که برای درس های روان­شناسی بالینی، آسیب ­شناسی روانی و کودکان استثنائی، روان­شناسی فیزیولوژیک، روش تحقیق و زبان تهیه شده اند.

 

  • چطور باید از کپسول ها استفاده کنم؟

کپسول­ ها از روش نوین Tick5برای مرور بهره می ­برند. با این روش شما امکان مرور صدها نکته از دروس مختلف در زمان کوتاه و تسلط بر آنها را دارید. طرز کار با کپسول در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است. با توجه به اینکه برای استفاده بهتر و سریع­تر از این مجموعه ضروری است از روش توصیه شده کیهان استفاده کنید، حتماً این روش را مطالعه کنید.
 

  • کپسول ها برای چه زمان هایی است؟

کپسول هرگز به طور کامل جایگزین منبع اصلی نمی­ شود اما یکی از بهترین منابع برای مرور مطالب مهم در روزهای نزدیک به کنکور است. استفاده از آن در روزهای آغازین مطالعات توصیه نمی­ شود. بهترین زمان استفاده از کپسول 40 روز منتهی به آزمون است.
 

  • کپسول­ ها را چه افرادی آماده کرده اند؟

دانشجویان رتبه برتر روان­شناسی از جمله زهرا خانی رتبه 39 و دانشجوی بالینی دانشگاه تهران و ... . مولفین هر مجموعه، در مقدمه آن مجموعه معرفی شده اند.
 

  • چطور از از محتوای کپسول­­ ها مطمئن باشم؟

بهره مندی از رتبه های برتر برای انتخاب این مجموعه­ ها، کیهان را از بابت اینکه شما سر جلسه آزمون از مطالعه آنها خوشحال باشید، مطمئن می­ سازد. همچنین هر مجموعه دست­کم سه بار ویراست شده و به این ترتیب از وجود غلط های تایپی و علمی و املایی زیاد در این مجموعه، خبری نیست و می­ توانید با خیال راحت به مطالعاتتان با بیشترین سرعت و دقت ممکن ادامه دهید.

 
 

طرز کار با کپسول های کیهان:

 
در این مجموعه، چند ستون داریم: یک ستون خالی، یک ستون برای شماره نکته، یک ستون برای سوال و یک ستون هم برای پاسخ آن سوال. هر شب حدود 10 الی 20 نکته برای هر درس را مطالعه می کنید و برای هر درس حدود 20 دقیقه زمان کنار بگذارید.
فرض کنید قرار هست امشب شروع کنید، امشب 2 یا 3 صفحه از نکات یکی از دروس را مطالعه می کنید، فردا شب مجدداً به سراغ این نکات می روید و برای هر کدام که به یاد داشتید، یک تیک در خانه خالی سمت راست آن قرار می دهید، هم چنین 2 یا 3 صفحه دیگر از نکات جدید را نیز مطالعه می کنید. شب بعد هم به همین منوال،... . هر نکته که 5 تیک خورد، دیگر نیازی به مطالعه آن وجود ندارد.
در واقع شما هر شب باید دو کار را انجام دهید:
1. مرور نکته هایی که به تیک پنجم نرسیده اند.
2. خواندن نکته های جدید.
* سعی کنید روزانه 20 نکته جدید بخوانید.
* نکته هایی که به تیک 5 میرسند را رها کنید.
* نکته هایی که هی درجا میزنند و یادتان نمی مانند، در آخر کتاب (که جای نکته های جدیدی هست که شما بنویسید)، یادداشت کنید.
* اگر نکته ای را برای اولین بار دیدید و جوابش را میدانستید و مطمئن بودید که به مرور نیاز نداره، برای صرفه جویی در زمان درجا 5 تا تیکش را بزنید که دیگر مرورش نکنید.
* هر جایی، حین تست زنی، سر کلاس نکته و تست، در آزمون آزمایشی و ... ، اگر نکته جالبی برای یک درس دیدید، توی محل مناسبی که در کپسول تون هست (جا برای نکته های جدید) یادداشت کنید.


** مشاوران تخصصی کیهان، به خوبی می توانند در استفاده از این کپسول ها شما را راهنمایی کنند. بنابراین هر موقع به سوالی برخورد کردید، هم می توانید از مشاورتان سوال بفرمایید، و هم می توانید در این صفحه کامنت بگذارید تا پاسخ خود را دریافت کنید **

گروه آموزشی کیهان
رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد و دکتری
فقط روانشناسی و مشاوره

  

 

خلاصه دروس کنکور ارشد, کنکور ارشد روانشناسی, مهمترین مطالب کنکور ارشد روانشناسی, جزوات ارشد روانشناسی, روانشناسی عمومی, روانشناسی بالینی, کنکور ارشد بهداشت, ارشد بالینی وزارت بهداشت, جمع بندی, جمع بندی کنکور, نکات کلیدی کنکور, نکات کلیدی کنکور ارشد, مجموعه نکات, مجموعه نکات کنکوری, گروه مشاوران, گروه مشاوران کیهان, tick5, خلاصه رتبه های برتر, رتبه های برتر ارشد, رتبه های برتر ارشد روانشناسی, مرور, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, جمع بندی کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.