.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی وزارت بهداشت – آقای رحمان احمدیانی

رتبه 10 روانشناسی بالینی کنکور 96آقای احمدیانی از کیهانی هایی بودند که در سال گذشته همراه با کیهان مطالعاتشون رو آغاز کردند و قدم به قدم با برنامه ریزی و پشتکارشون مسیر کنکور ارشد بهداشت رو طی کردند. ایشان مهمترین رمز موفقیت خودشون در کنکور امسال رو شکست در کنکور سال قبل میدانند و معتقدند این اتفاق باعث شد تمام فاکتورهای عدم موفقیت را لیست کنند و توجه ویژه ای به این موارد داشته باشند. 

«...  به نظر من یکی از اشتباه های دانشجویان بهداشت که باعث میشه رتبه قابل قبولی نیارن نخواندن همه منابع بویژه منابع به ظاهر کم اهمیت ولی در واقع بسیار مهمی است مثل درس روانشناسی عمومی و رشد و یا درس بسیار مهمی مثل زبان»


در ادامه، مصاحبه گروه آموزشی کیهان را با آقای احمدیانی می خوانید ...
 

مصاحبه, مصاحبه با رتبه های برتر, مصاحبه رتبه یک کنکور, منابع ارشد روانشناسی بالینی, منایع ارشد بالینی, منابع روانشناسی بالینی, کنکور ارشد روانشناسی عمومی, مشاوره, رتبه های برتر روانشناسی, رتبه های برتر روانشناسی, ارشد روانشناسی, ارشد روانشناسی بالینی, مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی, ارشد بالینی, منابع ارشد بالینی, مشاوره مقاله و پایان نامه

 

 
 • آقای احمدیانی گرامی، با سلام و ضمن تشکر از شما برای شرکت در این مصاحبه، لطفاً ابتدا خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید چه نتیجه ای در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی کسب کردید؟ (نام و نام خوانوادگی، محل سکونت، سال کنکور، رشته و گرایش، رتبه،...)
به نام یکتای بی همتا
عرض سلام و ادب دارم خدمت گروه آموزشی کیهان
رحمان احمدیانی هستم ساکن استان آذربایجان غربی - شهرستان پیرانشهر. به لطف خدا در کنکور 96 وزارت بهداشت موفق به کسب رتبه 10 در رشته روانشناسی بالینی ، رتبه 7 در بهداشت روان، رتبه 8 روانشاسی سلامت و رتبه 10 در بالینی کودک و نوجوان شدم.
 
 • بسیارعالی! لیسانس کجا بودید و چه خواندید؟
مدرک لیسانس در رشته روانشناسی عمومی رو از دانشگاه بوعلی سینا (همدان) گرفتم.
 
 •  آیا در کنکور وزارت علوم هم شرکت کردید؟ چه رتبه ای کسب کردید؟
خیر. از آنجایی که به ادامه تحصیل در وزارت علوم علاقه ای نداشتم در کنکورعلوم شرکت نکردم.
 
 • چطور شد که در کنکور بهداشت شرکت کردید؟
بخاطر اینکه بهداشت بر کار بالینی تاکید بیشتری داره و چون خودم نیز خیلی زیاد به کار بالینی علاقه دارم تصمیم گرفتم که در کنکور بهداشت شرکت کنم.
 •  لطفاً درصدهایی را که در هردرس کسب کردید بفرمائید.
روانشناسی بالینی 60 درصد
نظریه های شخصیت و روان درمانی 63 درصد
روانشناسی رشد و عمومی 66 درصد
کلیات روانپزشکی و روانشناسی فیزیولوژیک 73 درصد
آمار و روش تحقیق 58 درصد
زبان 70 درصد
 
 •  آیا از نتیجه تان راضی هستید؟
خدارو شکر بله از نتیجه راضی هستم. ولی اگه می تونستم یکمی بهتر سر جلسه کنکور خودم رو مدیریت کنم و با آرامش بیشتری به سوالات جواب میدادم شاید نتیجه بهتری میگرفتم.البته خدارو شکر میکنم که رتبه ایی رو کسب کردم که شانس قبولی در یکی از دانشگاه های تهران را دارم.
 • فکر میکنید مهمترین عامل موفقیت شما چه بود؟
به نظر خودم مهم ترین عامل موفقیت من در کنکور امسال شکست در کنکور سال قبل بهداشت بود چون در کنکور 95 بهداشت نیز شرکت کردم ولی رتبه 106 رو کسب کردم و درنهایت قبول نشدم. بخاطر همین امسال قبل از اینکه مطالعاتم رو برای کنکور شروع کنم یک برگه جلو خودم گذاشتم و تمامی عواملی که سال قبل باعث شدند در کنکور موفق نباشم رو ، روی همون برگه نوشتم از جمله مهترین عوامل نخواندن درس های مهمی مثل زبان ، آمار و روش تحقیق ، رشد و آسیب بود. همچنین خیلی دیر شروع به مطالعه منابع کردم تقریبا 50 روز مطالعه داشتم و...  .خدارو شکر امسال تونستم همه این عوامل رو حذف کنم یکی دیگه از علل موفقیتم نظم و انضباط در مطالعه تقریبا همه منابع بود و همچنین کمک گرفتن از یک مشاور خوب مثل سرکار خانم شیاسی از جمله مهم ترین دلایل موفقیت من بودن.
 •  شما مطالعه برای ارشد بهداشت را از کی شروع کردید و روزی چند ساعت درس میخواندید؟
من دقیقا از 9 آبان سال 95 برای مطالعه بهداشت شروع کردم در اوایل روزی 5 ساعت مطالعه داشتم و کم کم به 8 ساعت رسید.
 • آیا روش مطالعه و برنامه ریزی خاصی داشتید؟
چون قبلا روش مطالعه مناسبی نداشتم به پیشنهاد مشاورم ( سرکار خانم شیاسی) روش مطالعه خودم رو اصلاح کردم و از روش مرورهای سه گانه استفاده می کردم که روش بسیار عالی برای تثبیت مطالب در حافظه است.
 • فکر میکنید داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت باید به چه نکاتی برای موفق شدن در این کنکور توجه کنند؟
خب از آنجایی که ظرفیت پذیرش بهداشت مثل علوم زیاد نیست و رقابت خیلی زیاده بهتره که داوطلبان با تمرکز بیشتر سعی کنند همه منابعی رو که بهداشت معرفی میکنه به طور کامل حداقل چهار دور مطالعه کنند. به نظر من یکی از اشتباه های دانشجویان بهداشت که باعث میشه رتبه قابل قبولی نیارن نخواندن همه منابع بویژه منابع به ظاهر کم اهمیت ولی در واقع بسیار مهمی است مثل درس روانشناسی عمومی و رشد و یا درس بسیار مهمی مثل زبان.
 •  از وسایل کمک آموزشی مثل کلاس کنکور، آزمون آزمایشی و ... هم استفاده کردید؟
از کلاس های کنکور استفاده نکردم. در مورد آزمون آزمایشی هم فقط در آخرین آزمون جامع یکی از موسسه های مربوط به کنکور وزارت بهداشت شرکت کردم.
 
 •  به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر میشوند و کسانی که دو سه سال کنکور میدهند و قبول نمیشوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ... ؟ 
یکی از دلایلی که افراد چند سال در کنکور شرکت می کنند ولی موفق نمی شوند، درس نگرفتن از اشتباهات گذشته و شناسایی و تجزیه و تحلیل نکردن عواملی است که منجر به شکست شده. در هر زمینه ایی تا زمانیکه ما عوامل شکست رو شناسایی نکنیم نمی تونیم به موفقیت قابل توجهی برسیم واقعا شکست می تونه پل بسیار مناسبی برای موفقیت باشه.قطعا هوش در موفقیت در هر زمینه ای تاثیر گذاره ولی به نظر من در نهایت میزان پشتکار یک فردتعیین میکنه که فرد چقدر در زندگی پیشرفت بکنه. همچنین کمک گرفتن از افرادی که قبلا یک مسیر خاصی رو با موفقیت طی کردن بسیار اهمیت داره.
 •  ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر موفق مراد بود؟ 
خب ببینید موفقیت در هر زمینه ای هزینه ای داره که باید پرداختش کنیم همه استرس ها، ترس ها و خستگی ها بخشی از موفقیت هستند تا زمانیکه ما با بعضی از سختی ها و ترس ها روبه رو نشیم نمی تونیم تغییر خاصی در زندگیمون ایجاد کنیم. شرایط برای منم خیلی رویایی نبود جدا از خستگی ها و اضطراب های شخصی که داشتم مادر هم چند بار بخاطر جراحی در بیمارستان بستری شدن و خیلی نگران سلامتی شان بودم.
 •  به طوری کلی نظرتان در مورد برنامه ریزی چیست؟
به نظر من برنامه ریزی گام دوم برای موفقیت در زندگی هست. گام اول که هدف گذاری دقیق و گام دوم برنامه ریزی و در نهایت پیاده کردن برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت است. تا زمانیکه ما برای رسیدن به هدفمون یک برنامه کاملا دقیق و روشن در اختیار نداشته باشیم دائما مضطرب و سردرگم خواهیم بود و در نهایت امکان رسیدن به هدف بدون داشتن برنامه مناسب بسیار کمه. اینکه ما از قبل مشخص کنیم در چه روز و ساعت خاصی چه مطلبی رو بخونیم و کی مطالب رو تموم میکنیم آرامش خاصی به ما دست پیدا میکنه که همین آرامش ناشی از برنامه ریزی دقیق می تونه موفقیت مارو تضمین بکنه.
خداروشکر که با یک برنامه ریزی دقیق و استفاده از منابع خوب بدون اینکه به کلاس زبان برم تونستم در طول 8 ماه زبانم رو از 14 درصد به 70 درصد برسونم
 • برای درس زبان از چه منابع و روشی استفاده کردید که اینقدر از آن رضایت داشتید؟
برای درس زبان از کتاب 504 ، کتاب گرامر جامع زبان منوچهر سرخابی و درسنامه جامع زبان ارشد بهداشت امیر لزگی استفاده کردم همچنین روش مطالعه زبانم رو تغییر دادم تقریبا 4500 لغت رو از طریق جعبه لایتنر حفظ کردم واقعا جعبه لایتنر خیلی می تونه کمک کنه به تقویت زبان به ویژه برای کنکور بهداشت هر چقدر دایره لغات بیشتری داشته باشیم درصد بالاتری در زبان به دست میاریم  علاوه بر این سوالات مربوط به کنکور 5 سال آخر وزارت بهداشت رو تحلیل کردم.
 •  فکر میکنید موسساتی که خدمات آموزشی ارائه میدهند اصلاً میتوانند نقشی در موفقیت داوطلب داشته باشند؟
البته که چنین موسسه هایی در کمک کردن به دانشجویان برای رسیدن به اهدافشان می توانند تاثیر گذار باشند به ویژه موسسه کیهان که بصورت تخصصی در زمینه روانشناسی توسط دانشجویانی که سال های قبل نتایج درخشانی در کنکور کسب کرده اند به داوطلبان کنکور مشاوره می دهند.
 •  آیا کیهان توانست در موفقیت شما نقشی داشته باشد؟
بله قطعا کیهان در موفقیتم تاثیرگذار بود خدارو شکر میکنم که با این موسسه آشنا شدم و از راهنمایی های خانم شیاسی بهره بردم.
 •  دوست دارید ادامه فعالیت شما در رشته روانشناسی به چه صورتی باشد؟
من بیشتر به بحث مربوط به اختلالات اضطراب و افسردگی علاقه دارم امیدوارم که بتوانم در این زمینه تجربه و اطلاعات مفیدی کسب کنم و با لطف خدای متعال بتونم یک عضو مفیدی در جامعه در راستای کمک به همنوعانم باشم.
 • اگر برگردید به یک سال قبل (ابتدای دوره ی مطالعه­) آیا کاری هست که معتقد باشید دیگر آن را انجام نمیدهید یا بالعکس، حتما انجامش میدهید؟
خدارو شکر میکنم که تونستم به برنامه ریزیم تقریبا بطور کامل عمل کنم فقط کاش درس ارزیابی روانشناختی رو به صورت کامل مطالعه میکردم.
 •  برای گروه آموزشی کیهان چه نظرات و پیشنهادات و انتقاداتی دارید؟
از گروه آموزشی کیهان و بویژه سرکار خانم شیاسی بخاطر راهنمایی هاشون در زمینه کنکور بهداشت تشکر میکنم امیدوارم که این موسسه در آینده شهرت و موفقیت بیشتری کسب کند.
 •  آقای احمدیانی گرامی، از شما ممنونیم که در این مصاحبه شرکت کردید. در آخر اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده بفرمایید.

صحبت آخرم با آن دسته از دانشجویانی است که امسال تلاش کردند ولی موفق نشدند من باهاشون همدردی میکنم و شرایط فعلی آنها را درک میکنم چون سال قبل نیز برای من این شرایط پیش اومد. خواهشی که من از شما دوستان گرامی دارم اینه که به هیچ عنوان دلسرد نشید یک بار دیگر تلاش کنید اما این بار متفاوت تلاش کنید قبل از هر چیز  تمامی علل شکست خود را چه کوچک و چه بزرگ شناسایی کنید و آنها را روی یک برگه یاداشت کنید و سعی کنید برای رفع آنها راه حل های مناسبی پیدا کنید و با تمام قدرت به سمت موفقیت در کنکور سال آینده حرکت کنید. یادتان باشد که شکست پلی به سوی پیروزی است.

 


گروه آموزشی کیهان
    ارشد و دکتری روانشناسی ومشاوره
منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 

مطالب مرتبط:

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 4
رضا
|
1396/06/01 - 00:05
0
1
با سلام خدمت شما به خاطر مصاحبه از با آقای احمدیانی ازتون ممنونم. آقا رحمان موفق باشی
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/06/01 - 22:57
سلام رضا

ممنون از اینکه با ما همراهی می کنید.

موفق باشید:)
گروه آموزشی کیهان

از آخرین اخبار ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
سمانه
|
1396/05/28 - 10:45
0
0
سلام امکانش هست از داوطلبین در مورد ا ترتیب نتخاب رشتشون سوال کنید؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/05/28 - 11:33
سلام سمانه


در خصوص اولویت دانشگاه های وزارت بهداشت میتونید به این لینک مراجعه بفرمایید:

http://kayhanravan.ir/fa/entekhabreshtebehdasht.aspx

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.