.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی 97 – خانم سمانه ابراهیم نژاد

رتبه 7 گرایش بالینی، رتبه 6 گرایش عمومی

سمانه ابراهیم نژاد، گروه آموزشی کیهان، کارشناسی ارشد روانشناسی، دکتری روانشناسی، بهترین موسسه کنکور روانشناسی، رتبه 1 کنکور روانشناسی 97


سمانه ابراهیم نژاد، کسی بود که نشان داد می توان تغییر رشته ای بود اما همه ی اینها را برای رسیدن به به عالی ترین رتبه ها کنار زد. او با چند ماع مطالعه ی مستمر و منسجم، توانست خود را به بهترین رتبه ها و بهترین دانشگاه های کشور برساند و فعالیت حرفه ای خود در رشته ای را که عاشقش است، به مجکم ترین شکل ممکن آغاز کند.


در ادامه مصاحبه ما با این کیهانی موفق کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 97 را مطالعه می کنید.  

سمانه ی عزیز، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی قرار دادید. لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس چه خواندید و در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 چه رتبه ای کسب کردید؟

سمانه ابراهیم نژاد هستم. مهندسی نساجی از دانشگاه گیلان خوندم و رتبه ۶عمومی و ۷بالینی کنکور ۹۷ رو کسب کردم.
 

بسیارعالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟
ممنونم از شما. شاید انتظار رتبه زیر ۱۰۰رو داشتم ولی نه در حد تک رقمی!!

 

لطفا درصد هایی را که در هر درس کسب کردید بفرمائید.
درصدهای من اینها بودن:

  • زبان ۸۲
  • علم النفس۷۱
  • امار ۶۸
  • اسیب ۴۶
  • رشد ۸۳
  • بالینی ۴۳
  • عمومی ۵۱
  • فیزیو ۶۶

 

خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید؟ برای شروع از جایی کمک گرفتید؟

من از مرداد سال گذشته به طور جدی تصمیم گرفتم که در کنکور ۹۷ برای گرایش بالینی شرکت کنم. وقتی دنبال منابع درسها در گوگل سرچ میکردم با گروه کیهان اشنا شدم و تصمیم گرفتم که از مشاوره رایگان تلفنی کیهان استفاده کنم. خیلی خوش شانس بودم که برای اولین بار با خانم گلستانی که خودشون هم جزو تغیر رشته ای ها بودن مشاوره داشتم. ایشون منو با تمام واقعیات و سختیها ی مسیر اشنا کرد ولی عین حال به من امید داد که اگه خوب ومتمرکز تلاش کنم امکان قبولی برام وجود خواهد داشت.

به من سه منبع اصلی رو معرفی کردن و‌گفتن که فقط به صورت روزنامه وار اینها رو مطالعه کنم و اگه حس و‌حالم نسبت به این رشته همین بود و تصمیمم قطعی، با کیهان و یا هر موسسه دیگه ای که خودم تمایل دارم برای مشاوره تماس بگیرم. نکته جالب برام این بود که هیچ اصراری جهت خریدن جزوات کیهان نداشتن!!!گفتن خودت تحقیق کن و تصمیم بگیر. این واقعا باعث شد بهشون اعتماد کنم. با توجه به این که من یک سفر یک‌ماهه تو تابستون داشتم وقتی نهایتا خوندن این ۳منبع اصلی رو اونم به صورت روزنامه وار و نه یادگیری تموم کرد اواسط مهر ماه بود. دوباره تماس گرفتم و جزوات رو سفارش دادم و با برنامه دقیق ایشون مطالعه ی جدیه من برای کنکور اغاز شد. ۱۲ مهر ماه برای اولین بار جزوات رو شروع کردم  و برنامه ریزی رو باتوجه به ساعات خالی انجام دادم.

 

درباره ساعات مطالعاتی­تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر می­کنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟
من از ابتدای مطالعه جدی با روزی ۳الی ۳/۵ساعت شروع کردم و بعد به مرور به کمک مشاورم این ساعات زیادتر شدن و‌نهایتا از فرودین تا زمان کنکو‌ر به حدود۱۰ ساعت در روز رسید.

 

به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟

روش مطالعاتی و‌شاید رمز موفقیت من این بود که همه مطالب رو از ابتدا با دقت و‌وسواس خاصی میخونم. اگه نکته‌ای یا‌قسمت گنگی وجود داشت سعی میکردم با گوگل کردن و پیدا کردن مطالب مرتبط به نهایت فهم و درک تو اون مطلب در همون زمان خاص برسم. و‌ هیچ چیز سختی رو برای روز بعد موکول نمیکردم.

یا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می­کنید؟‌
بله من به همه افراد این رو توصیه میکنم. فک میکنم برنامه ریزی دقیق و دنبال کردن اون برنامه و‌ تمرکز و دقت روی مطالب خیلی زیاد اهمیت داره.

 

لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه می­کنید؟

من برای همه ی درس ها جزوات کیهان رو خوندم. البته برای ۲درس فیزیو و امار و روش تحقیق در کنار کیهان از منابع دیگه هم استفاده کردم. فیزیو به این دلیل که من رشته تجربی نخونده بود برام خیلی پیچیده بود و نیاز به منبع دیگه ای داشتم که خانم گلستانی عزیز به من منبع دیگه ای هم معرفی کردن که اول اون رو و بعد کیهان رو بخونم. برای امار هم به همین‌طریق...

 

آیا در کلاس ها و آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟

من‌ متاسفانه امکان شرکت در کلاس ها رو نداشتم ولی کپسول های کیهان برای دور سوم مطالعه برام بسیار بسیار مفید بود. کتاب های تست طبقه بندی و جامع هم خیلی مفید هستن در صورتی که به موقع و با برنامه ریزی مشاور روش کار بشه. در ۲ازمون اخر مدرسان شرکت کردم البته با اصرار خانم گلستانی عزیز که خیلی ازشون بابت این اصرار ممنونم🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 

فکر می کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، چیست؟

باید با امید و روحیه خوب شروع کنن. خستگی و‌نا امیدی گاهی باعث‌میشه ادم در وسط مسیر انگیزش کم بشه. به قول دکتر هلاکویی:”کار خوب خودتون رو انجام بدین. شد شد ، نشد نشد. به هر حال شما بهترین خودتون رو انجام بدین”. چیزی که به من کمک کرد علاقم به این رشته بود و اینکه حتی اگه امسال نشه من باز سال بعد تلاش میکنم چون میخوام خودم رو به عنوان یه روانشناس در اینده ببینم.

 

شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر می کنید در موفقیتتان موثر بود؟

همونطور که عرض کردم من سعی کردم از تمام اوقات بیکاریم خیلی درست استفاده کنم البته از فرودین تا موقع کنکور هم مرخصی گرفتم. و‌یک ماه اخر واقعا وقت گذاشتم. شاید نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شدن و یا مرور مطالب قبل از خواب، چیز مهمی به نظر نرسه!ولی باور کنین همین ساعات و دقایق کم خیلی تاثیر گذارن.
در ضمن حتما وقت گردش و تفریح و مهمونی برای خودتون در نظر بگیرین. همین امید ها و شادی های کوچک میتونه شما رو برای روز بعد شاد و سرحال تر کنه و انرژی دوباره بهتون بده. زندگی کنین و در کنارش درس هم با برنامه دقیق بخونین. اگه قرار میذارین تا فلان صفحه امروز تموم کنین تا اونجایی که میتونیم سعی کنین انجامش بدین. البته باید برنامه ریزی روزانه شما معقول و با توجه به زمان و توانایی شما باشه نه اینکه فقط باعث‌سرخوردگیتون بشه!!!!!


ممکن است برخی با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر وفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیت تان را چه می دانید؟

به نظر خودم تنها دلیل موفقیت من اعتماد کردن به جزواتی که انتخاب کردم و مشاوره های سازنده خانم گلستانی عزیز و رعایت دقیق برنامه درسیم بودو تمام سعیم رو میکردم که دقیق برنامه درسی مشاورم رو سر وقت به اتمام برسونم.البته جا داره در اینجا از حمایت های همسر عزیزم تشکر کنم که اگه کمک ها و یاری ایشون نبود مطمئنا راه  بسیار سخت تری پیش رو داشتم.من خودم رو ادم متفاوت و باهوشی نمیبینم.فقط کاملا روی هدفی که داشتم تمرکز کردم و در طول مسیر به هیچ وجه ناامید نشدم
 

آیا گروه آموزشی کیهان نقشی در موفقیت شما داشت؟ کدام بخش برایتان موثرتر بود (جزوات، مشاوره ها ، کلاس ها و... ) ؟
من‌با تمام وجودم از کیهان ، تیم عالی و با اخلاقشون، مشاور عزیزم خانم گلستانی، و‌تمامی افرادی که جزوات و کپسول ها رو تهیه کردن ممنونم. وقتی برای رزرو جلسات مشاوره یا هر سوال و مشکلی تماس میگرفتم افرادی که پاسخ تلفن رو میدادن همه بسیار خوش برخورد ، مهربون و یاری رسان بودن. این باعث میشه که حس خوبی به کل مجموعه داشته باشم. واقعا کیهان رو بیشتر مثل یه همراه و دوست میدونم که منو با افراد فوق العاده اشنا کرد که حتی بعد از کنکور هم‌ میتونم از کمک و همراهیشون در دوران تحصیلم استفاده کنم.

 

آیا اگر به عقب برگردید، باز هم از خدمات گروه آموزشی کیهان استفاده خواهید کرد یا تصمیم دیگری خواهدی گرفت؟
بدون شک حتما کیهان رو انتخاب میکنم. بار قبل شاید از شانس خوبم بود که کیهان رو انتخاب کردم ولی این بار با اگاهی تمام این کارو میکنم!

 

بسیار ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده، بفرمایید.
خیلی از شما متشکرم

 

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، مشاوره کنکور ارشد روانشناسی، بهترین موسسه کنکور روانشناسی، گروه آموزشی کیهان مشاوره کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی، گروه آموزشی کیهان، مشاوره رایگان کنکور روانشناسی، گروه آموزشی کیهان

 

رتبه 2 کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و عمومی 97 با شما سخن می گوید
حتما ببینید : 


 

مطالب مرتبط: 
گروه آموزشی کیهان 
رتبه یک ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
تحت نظارت مستقیم مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره کیهانمصاحبه با رتبه های برتر کنکور97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهانمصاحبه با رتبه های برتر کنکور97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهانمصاحبه با رتبه های برتر کنکور97، منابع ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی بالینی، منابع کنکور ارشد روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع ارشد مشاوره، منابع دکتری،کلاس کنکوری، کلاس آموزشی، کلاس آموزشی روانشناسی، کلاس کنکور ارشد،کلاس کنکور ارشد روانشناسی،گروه آموزشی کیهان

 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 8
زهرا
|
1399/09/15 - 14:19
0
0
سلام وقت بخیر ببخشید من کارشناسی مهندسی صنایع دارم ارشد میتونم روانشناسی بالینی شرکت کنم؟برای مطب زدن مشکلی پیدا نمیکنم؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/09/15 - 16:39
سلام زهرا
بله میتوانید در کنکور ارشد روانشناسی وزارت علوم شرکت کنید. فقط این نکته را در نظر بگیرید که برای گرفتن مجوز کلینیک، باید حتما دو مقطع تحصیلی تان روانشناسی و یا مشاوره باشد.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
ندا
|
1399/08/28 - 16:38
0
0
سلام من کارشناسی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی دارم.می تونم در کنکور ارشد روان شناسی شرکت کنم
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/28 - 20:36
سلام ندا
بله میتوانید در کنکور ارشد روانشناسی وزارت علوم شرکت کنید و موردی ندارد.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp
حدیثه
|
1398/06/02 - 04:12
0
0
سلام ممنون بخاطر وقت و انرژی ای که برای آینده ما میزارید.. از این مصاحبه خیلی جون گرفتم امیدوارم سال آینده من هم در جایگاهی که بتونم اینطوری تاثبر مثبت بزارم قرار بگیرم
پاسخ ها
کیهان
|
1398/06/02 - 10:55
سلام حدیثه


ممنون بابت بازخورد مثبت شما. به امید موفقیتتون در کنکور بعدی :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
سمانه
|
1397/03/22 - 23:59
0
1
ممنون از لطفت ارزو جان مطمئنم که اگه تلاش کنی حتما موفق میشی چون‌به نظر من اصلا کار سخت و نشدنی ای نیست!
آرزو
|
1397/03/18 - 12:35
0
0
سمانه جان برات آرزوی موفقیت دارم انشاله هرجا هستی شاد باشی من از مصاحبه ت کلی انرژی گرفتم و تلاش میکنم امسال نتیجه ای به خوبی نتیجه ی تو بگیرم
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.