.
hed
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی
 • خانم کاظمی گرامی، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان کنکور دکتری روانشناسی قرار دادید. لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس و فوق لیسانس چه خواندید و در کنکور دکتری سراسری 98 چه رتبه ای کسب کردید؟

سلام به همه کیهانی­های گرامی

نگین کاظمی هستم. در مقطع کارشناسی روانشناسی بالینی دانشگاه خوارزمی و در مقطع ارشد روانشناسی بالینی با گرایش خانواده دانشگاه شهید بهشتی خواندم. در کنکور دکتری 98 رتبه ­ام  48 شد.  

 • بسیارعالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟

البته که من به هیچ عنوان به رتبه 48 درخشان نمی­گم بلکه قابل قبول هستش

 • لطفا درصد هایی را که در هر درس کسب کردید بفرمائید.
میانگین دروس تخصصی: 51.25

استعداد: 11/21

زبان: 22/42

 • خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید و با چه کتابهایی شروع کردید؟

من با ذهنی شلوغ و با تردید در شرکت در کنکور دکتری و یا اقدام برای اپلای شروع کردم که در نهایت با صحبت با آقای فلاح تصمیم گرفتم که جدی­تر برای دکتری بخوانم. چون از قبل با کیهان آشنا بودم و کاملا اطمینان داشتم و با توجه به زمان محدودی که داشتم، میدانستم که جزوات کیهان پاسخگوی نسبی آنچه که میخواستم هست. پس در طرح کیهان­یار (کلیک کنید) ثبت نام کردم و از جزوات و جلسات مشاوره کیهان استفاده کردم. 
 

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی

 • درباره ساعات مطالعاتی­تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر می­کنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟

 

خب با توجه به ذهن شلوغ و نداشتن تمرکز و تردیدی که گفتم، با مشاورم آقای فلاح تاکید زیادی تصمیم گرفتیم با ساعت مطالعاتی زیاد شروع نکنیم. من در ابتدا با روزی 3-4 ساعت شروع کردم و به مرور ساعت مطالعاتی­ام را زیاد کردم که در نهایت یک ماه به کنکور به روزی 7-8 ساعت رسید. من فکر میکنم مهم­تر از ساعت مطالعه، کیفیت مطالعه و انتخاب درست منابع در رسیدن به رتبه دلخواه تاثیر دارد.

 

 • به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟

مطالعاتم را با با دو درس شروع کردم که فکر میکنم رشد و آسیب بود. در طول هفته جزوات آن دو درس را مطالعه میکردم و سعی میکردم مطالب خوانده شده در هر هفته  را جمعه­ها که روز تعطیل برنامه درسی من بود مرور کنم و نکاتی که به نظرم مهم بود را یادداشت کنم. جزوه هر درس که تمام می­شد درس دیگر جایگزین میشد ولی درسی که تمام شده بود رها نمیشد بلکه نکاتش با کپسول کیهان و فلش کارت­هایی که آقای فلاح در اختیارم گذاشته بودند روزانه بین 15الی30 دقیقه مرور میشد. (با تشکر خیلی ویژه از آقای فلاح).بنابراین در برنامه روزانه من دو درس جدید بود به علاوه مرور نکات دروس یک دور خوانده شده و لغات زبان که تقریبا از دی ماه اضافه شد. 

از آنجایی که زبانم خیلی بد نبود وقت زیادی نگذاشتم و برای استعداد تحصیلی هم تنها در کلاس های نکته و تست کیهان شرکت کردم که عالی و کاملا پاسخگو بود. من  در کنکور برای دفترچه عمومی وقت کم آوردم و چون ابتدا درس زبان رو زدم میتونم بگم برای استعداد وقت خیلی کمی داشتم ولی با نکاتی که در کلاس نکته و تست مطرح شده بود چند تستی را که زم درست بودند.

 • آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می­کنید؟‌

هر کسی روش خاص خودش را در مطالعه دارد فقط میتونم بگم مرور نقش خیلی مهمی داره و حتما لازمه.

و در مورد زبان اگر سطح خوبی دارید تست زدن را فراموش نکنید وگرنه مثل من مدیریت زمان جلسه از دستتون خارج میشه و اضطراب باعث کاهش درصدتون میشه. 

 • لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه می­کنید؟

همان طور که گفتم من تنها از پکیج کیهان دروس را مطالعه کردم. من سعی کردم از پراکنده خوانی جلوگیری کنم چون به نظرم تسلط بر نکات یک منبع در زمانی که داشتم برایم کارآمدتر بود.

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی

(برای مشاهده لیست منابع کنکور دکتری روانشناسی کلیک کنید)
 


 • آیا در کلاس ها و آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟

در هیچ کلاس آموزشی به جز کلاس­های نکته و تست کیهان که دو هفته پایانی بصورت آنلاین برگزار شد شرکت نکردم. بطور کلی کلاس­های نکته و تست مفید بودند به خصوص کلاس نکته و تست نوروسایکولوژی و استعداد که عالی بود و تاثیر بسزایی در نتیجه­ام داشت.

در آزمون­های آزمایشی هم شرکت نکردم. 

 • فکر می کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، چیست؟

در رابطه با کنکور ما انبوهی اطلاعات ضدونقیض مواجه هستیم به نظرم بهتر است پیش شروع به مطالعه با افراد آگاه مشورت کنند و با اطمینان خاطر نسبت به منابع و برنامه مطالعاتی و ... پیش بروند  

 • ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر وفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیت تان را چه می دانید؟

حوادث و مشکلات زندگی تا حدی اجتناب ناپذیرند. قطعا من هم مشکلاتی داشتم تنها چیزی که در این مسیر کمکم کرد انعطاف پذیری در برنامه ­مطالعاتی­ام بود. بدین معنی که اگر اتفاقی باعث میشد به برنامه­ام نرسم چطور آن را تغییر دهم که خلل کمتری در برنامه آن هفته و .. ایجاد کند. 

 • بسیار ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده، بفرمایید.

ممنون از تیم دلسوز کیهان که حواسشون به همه جوانب هست چون مدیریت استرس، مدیریت زمان و ... تاثیر زیادی در نتیجه داوطلبان کنکور داره.

لینک های مفید برای داوطلبان آزمون دکتری روانشناسی و مشاوره:گروه آموزشی کیهان
رتبه یک ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی و تهران
 

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی، منابع دکتری روانشناسی کیهان، رتبه یک کنکور دکتری روانشناسی، کنکور دکتری مشاوره، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی

 

 
 
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
لیلیت
|
1399/08/06 - 01:46
0
0
سلام خسته نباشید ببخشید ایشون کدوم دانشگاه قبول شدن؟
پاسخ ها
کیهان
|
1399/08/06 - 19:16
سلام دوست گرامی
خانم نگین کاظمی در دانشگاه شهید بهشتی در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.
موفق باشید:) 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
همین حالا با ما در ارتباط باشید:
Image result for whatsapp

 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.