.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی – خانم آلاله آطاهریان

رتبه 7 بالینی کنکور 96


خانم آطاهریان از دانشجویانی هستند که یک سال پشت کنکور ماندند و این بار با تلاش مضاعف و اعتماد به سیستم ویژه مشاوره کیهان و برنامه ریزی صحیح به نتیجه فوق العاده ای دست یافتند. خانم آطاهریان مهمترین نکته را آهسته و پیوسته خواندن می دانند و بر مرور و مرور و مرور تأکید ویژه دارند...


در ادامه مصاحبه ما رو با رتبه 7 بالینی کنکور امسال مشاهده می کنید.
 

مصاحبه, مصاحبه با رتبه های برتر, مصاحبه رتبه یک کنکور, منابع ارشد روانشناسی بالینی, منایع ارشد بالینی, منابع روانشناسی بالینی, کنکور ارشد روانشناسی عمومی, مشاوره, رتبه های برتر روانشناسی, رتبه های برتر روانشناسی, ارشد روانشناسی, ارشد روانشناسی بالینی, مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی, ارشد بالینی, منابع ارشد بالینی, مشاوره مقاله و پایان نامه

 

 • خانم آطاهریان گرامی، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روان شناسی گذاشتید. لطفا کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس چه خواندید و در کنکور سراسری کارشناسی ارشد روان شناسی 96 چه رتبه ای کسب کردید؟

با سلام، آلاله آطاهریان هستم، لیسانس روان شناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی و در کنکور 96 رتبه 7 شدم.
 

 • بسیار عالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟

واقعیت هم بله هم خیر. با توجه به درصد هایی که تو آزمون های آزمایشی داشتم خیلی دور نبود، اما چون خیلی مضطرب بودم نمی خواستم بهش فکر کنم یا تصوری ازش داشته باشم.
 

 • لطفا درصدهایی را که در هر درس کسب کردید بفرمایید.

زبان: 83     علم النفس:44      آمارو روش تحقیق:66
روان شناسی مرضی و کودکان استثنایی: 45     روان شناسی رشد:76      روان شناسی بالینی: 59         روان شناسی فیزیولوژیک: 57
 

 • خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید و با چه کتابهایی شروع کردید؟

از تیرماه شروع به مطالعه کردم و از همان ابتدا با مشاوره ها و همینطور کتاب های کیهان شروع کردم.
 

 • درباره ساعات مطالعاتی تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر می کنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟

ساعات مطالعاتی من 8 ساعت بود، البته گاهی 6 ساعت میشد اما هیچ وقت قطع نشد. نکته ای که خیلی مهمه اینه که دوستان مطالعاتشون رو متوقف نکنند، اینکه گاهی خیلی ساعات مطالعاتی طولانی داشته باشید و گاهی اصلا مطالعه نکنید به نتیجه نمی رسه، اما اگر یه روند ملایم و مداومی رو پیش بگیرید، واقعا به نتیجه می رسید.
 

 • به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟

برنامه ریزی درسی من با کمک خانم خانی بود و البته علاوه بر کتاب های کیهان کتاب های دیگری هم در برنامه مطالعاتی من بود و دوره های زیادی که برای هر کتاب داشتم خیلی موثر بود.
 

 • آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می کنید؟

بله حتما. اما چیزی که مهمه اینه که برنامه رو رها نکنیم و برنامه رو تا حد امکان کامل انجام بدیم و بهش پایبند باشیم.
 

 • لطفا بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه می کنید؟

من برای بیشتر درس ها از جزوات کیهان (کلیک کنید) استفاده کردم. رشد کیهان واقعا جامع و کامله، مرضی و کودکان استثنایی کیهان، کاپلان و صاد رو خوندم، علم النفس کیهان و مدرسان، آمار کیهان و جزوه دکتر فراهانی و کتاب دکتر فرجی، بالینی کیهان و البته در بعضی فصول کتاب پروچسکا، و فیزیولوژیک کیهان و کتاب دکتر پیری را مطالعه کردم. البته زبان  لغت های هر چهار کتاب 504، تافل، های اسکول و کالج رو خونده بودم و به جز متن های رشته ی خودم و آزمون های آزمایشی سال های قبل خیلی از رشته های دیگه رو هم تست هاشو زدم.
بله من این منابع رو به دیگران هم توصیه می کنم چون با توجه به اینکه خیلی تعداد زیادی ندارن می شه چند بار دوره کرد و دوره خیلی مهمه. 
 

 • آیا در کلاس های کنکوری و آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟

بله، کلاس نکته و تست دکتر فراهانی رو برای آمار شرکت کردم و همینطور سه آزمون آزمایشی جامع مدرسان رو هم شرکت کردم. که همه این موارد کاملا مفید بودند.
 

 • آیا تفاوتی در نوع شروع مطالعاتتان با دیگر داوطلبان حس کردید؟

من از ابتدا با کیهان شروع کردم، البته در آغاز کار واقعا در شرایط روحی مناسبی نبودم اما از کیهان کمک گرفتم و ادامه دادم.
 

 • فکر می کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند چیست؟

اولین نکته ای که می تونم بگم اینکه بهتر تصمیم مون رو کاملا جدی گرفته باشیم، شک و تردیدها رو کنار بذاریم و در مورد کاری که می خوایم انجام بدیم مطمئن باشیم، و مسئله بعدی اینکه کاری که شروع کردیم تا آخر ادامه بدیم.
 

 • آیا از جلسات مشاوره استفاده کردید؟ تلفنی یا حضوری؟ آیا مفید بوده اند؟

بله از جلسات مشاوره استفاده کردم، به جز سه جلسه اول که با هر سه عزیز جلسه حضوری داشتم، مابقی جلسات تلفنی بود.
 

 • شما در گروه کیهانی های عضو طرح VIP ما بودید، لطفا نظرتان را در خصوص این طرح به صورت کامل شرح دهید و پیشنهاد ها و انتقاداتتان را با ما در میان بگذارید.

با توجه به اینکه من وقتی مطالعه ام رو شروع کردم در شرایط مناسبی نبودم، به همین دلیل به کمک بیشتری احتیاج داشتم، و واقعا هر سه عزیزی که در این طرح کنارم بودند ( خانم خانی، آقای فلاح و آقای نیک منش) خیلی بهم کمک کردند.

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 • جلساتی هم با روان شناس داشتید، نظرتان را در خصوص این جلسات هم ذکر کنید.

با توجه به شرایطی که من داشتم جلسات کمک کننده ای برای من بود، البته من واقعا از صبر آقای نیک منش عزیز هم تشکر می کنم.
 

 • به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر می شوند و کسانی که دو سه سال کنکور می دهند و قبول نمی شوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ....؟

من هم این تجربه رو داشتم که کنکور دادم و به نتیجه دلخواه نرسیده باشم. اما این بار هم برنامه ریزی بهتری داشتم و هم اینکه از مسیر حرکتم خارج نشدم و ضمن اینکه راهنمایی هایی که گرفتم خیلی مفید بودند چون من بعضی موارد رو نمی دونستم و همین راهنمایی ها خیلی موثر بودند.
 

 • شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر می کنید در موفقیتتان موثر بود؟

مهم ترین نکته این بود که مطالعات من با یه ساعت مناسب اما همیشگی بود. من تحت هیچ شرایطی مطالعاتم رو رها نکردم و سعی کردم هیچ بهانه ای برای رها کردنشون نداشته باشم. ادامه دار بودن مطالعات به نظرم خیلی مهمه. یه ساعت مطالعاتی مناسب اما مداوم بهترین کاری که هر داوطلب می تونه انجام بده.

 • آیا کارهایی هم انجام دادید که اگر به یکسال گذشته برگردید معتقدید دیگر آنها را انجام نمی دهید چرا که موثر نبودند؟

تنها موردی که به ذهنم میاد اینکه گاهی خیلی اصرار به دوره بعضی دروس داشتم و وسواس زیادی در دوره و یادگیری داشتم که این باعث اضطراب بیشترم می شد.
 

 • ممکن است عده ای با خود بگویند که " باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتاب ها رو خونده و ..." آیا واقعا همه چیز در این چند ماه برای شما بر وفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیتتان را چه می دانید؟

البته من خیلی هم باهوش نیستم، و اینکه من واقعا در شرایط دشواری بودم که مطالعه رو شروع کردم، کتاب های خوب روهم که به دوستان معرفی کردیم. من موثرترین کاری که انجام دادم این بود که اجازه ندادم مسئله ای بهانه ای بشه برای درس نخوندن. در هر شرایطی مطالعه رو ادامه دادم.
 

 • انتخاب رشته را چطور انجام دادید و نهایتا به چه انتخاب هایی رسیدید و چرا؟
   

من هنوز در جریان انتخاب هستم. بین تهران و بهشتی باید تصمیم نهایی رو بگیرم.
 

 • برای ادامه تحصیل چه هدفی دارید و چرا؟ (دکتری، تحصیل خارج از کشور و ......)

در حال حاضر که ایران هستم و برای دکتری هم احتمالا ایران خواهم بود، اما به طور جدی در تلاش برای ادامه تحصیل خارج از ایران هستم.
 

 • سوال برخی از داوطلبان کنکور امسال این است که آیا گروه آموزشی کیهان توانست به شما در رسیدن به این رتبه کمکی کرده باشد؟ مشاوره هایی که داشتید موثر بود؟ جزواتی که استفاده کردید واقعا در آن حدی که در وبسایت گفته شده، جامع و مانع و قابل فهم بود؟

بله گروه کیهان واقعا به من در این مسیر کمک کرد، تمام جلسات برای من مفید بود و واقعا سعی کردم از تمام جلساتی که داشتم به بهترین نحو استفاده کنم. از خانم خانی، آقای نیک منش و آقای فلاح صمیمانه تشکر می کنم. بله کتاب های کیهان مفید و کاملا قابل فهم بودند، اما همونطور که گفتم من کنار کتاب های کیهان، کتاب های دیگری هم مطالعه کردم.
 

 • سخن آخر؟

می خواستم از عزیزان کیهان بابت کمک ها و صبر و محبتشون تشکر کنم و به دوستان داوطلب بگم که رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

موفق باشید و ممنون از شما
 
 
 

 


گروه آموزشی کیهان
 ارشد و دکتری روانشناسی


منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی


    


 

مطالب مرتبط:

 

 
 
 
 
 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 11
یوسف
|
1397/12/27 - 22:34
0
0
با سلام و احترام من ان شاءالله الان دانشجوی ترم آخر رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد هستم فقط پایان نامه را دارم. حالا سوالم این است آیا میتوانم در مقطع دکتری در رشته های زیر شاخه پزشکی مثل مامایی یا تغدیه ادامه تحصیل بدهم؟ ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/12/28 - 00:28
سلام یوسف 

خیر در مقطع دکتری امکان تغییر رشته وجود نداره. 

موفق باشید:)
امیر
|
1396/08/25 - 01:58
0
0
سلام خدمت شما ... یه سوال داشتم . شما می دونید برای روزانه و شبانه دانشگاه فردوسی مشهد تا چه رتبه ای بالینی می گیره ؟ ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/08/27 - 19:56
سلام امیرخیلی دقیق قابل پیش بینی نیست چون هر سال میزان تقاضای رتبه های اول بسیار متغیر هست. اما به صورت میانگین بخوایم بگیم، باید حدوداً رتبه زیر 30 بیارید چون این دانشگاه یکی از بهترین های کشور هست.


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان

ناشناس
|
1396/06/21 - 03:28
0
0
سلام ببخشید جزوه آمار دکتر فراهانی رو چه جوری میشه تهیه کرد؟؟؟ برا شهرستانی ها ...
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/06/22 - 11:53
سلام دوست گرامیما اطلاعی نداریم :)
کیهان برای درس آمار و روش تحقیق جزوه خودش رو داره که میتونید اطلاعاتش رو در این صفحه ببینید: کلیک کنیدموفق باشید
گروه آموزشی کیهان

روان شناس بالینی
|
1396/05/21 - 20:47
0
0
سلام وقت شما بخیربنده از رتبه های برتر امسال هستم اگه روشی هست که بشه با خانم آطاهریان ارتباطی برقرار کرد ممنون میشم اعلام کنید، یا ایمیل بفرمایید در خصوصی پیام بدم.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/05/21 - 23:41
سلام دوست گرامی


ایشون همکار ما نیستن و امکان برقراری ارتباط از طریق ما وجود نداره :)موفق باشید
گروه آموزشی کیهان

فاطمه ...
|
1396/03/27 - 23:36
0
0
سلام ممنون عالی بود .. کیهانی های عزیز تو رو خدا جوابمو بدید ... به نظرتون با رتبه ی ۸۲۰روانشناسی تربیتی اختمال شبانه قبول شدن هست ؟؟ هرشهری ...... خ اهش میکنم جواب بدید ...ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/03/28 - 10:27
سلام فاطمه


متاسفانه من اطلاع دقیقی در این زمینه ندارم و نمیتونم راهنمایی دقیقی بکنم :(
حتما با شماره های ما تماس بگیرید و از امکان مشاوره انتخاب رشته رایگان ما استفاده کنید:
02166475618 الی 20


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره
محمد جواد رضایی
|
1396/03/23 - 14:09
0
0
آموزنده بود. مرسی کیهان واقعا نکته خوبی گفتین پیوسته مطالعه کردن مهمه که متاسفانه من امسال نتونستم موفق باشید
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.