عضویت در کانال آکادمی زبان  کیهان

 

 

با عضویت در کانال، فایل صوتی ترجمه  متون، به طور متناوب در روزهای هفته در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید با خواندن اصل متن انگلیسی و گوش دادن به ترجمه مدرس، با نکات گرامر و ترجمه آشنا شوید.
سوال بسیاری از داوطلبان این است که من با وجود اینکه دایره لغات گسترده ای دارم، چرا نمی ­توانم متن را درست ترجمه کنم و عمدتاً ترجمه ام با ترجمه ه­ای که در کتاب راهنمای کتاب زبانم هست، متفاوت است؟
این کانال به عنوان یک مکمل برای دوستانی که فیلم زبان مقدماتی کیهان (این لینک) را دریافت می­ کنند عمل می­ کند. به این صورت که شما با تماشای فیلم کارگاه زبان مقدماتی کیهان، با نکات گرامر و ترجمه و اینکه چطور متون انگلیسی را ترجمه کنید آشنا می­ شوید و سپس با گوش دادن به فایل ­های صوتی ترجمه مدرس کارگاه، به کارگیری این نکات را در عمل و در حین خواندن متون تخصصی تجربه می­ کنید.


قرار نیست این فایل­ ها الزاماً تمام مطالب کتاب را پوشش دهد. اما به عنوان تمرینی عملی برای به کارگیری نکات آموخته شده، تلاش خواهد شد تا تمام نکات فیلم زبان مقدماتی، به طور کامل پوشش داده شود.


نحوه عضویت در طرح آکادمی زبان

  1. پس از ثبت نام نهایی، شما در کانال عضو می ­شوید.

  2. این کانال خصوصی(Private  وفقط مخصوص ثبت نام کنندگان خواهد بود.

  3. فایل ­های صوتی ترجمه متون از بطور متناوب در طی روزهای هفته در کانال قرار میگیرد.

  4. پیش از گوش دادن به فایل­ های صوتی ترجمه، خودتان ابتدا متن مورد نظر را مطالعه کنید و سعی کنید آن را ترجمه کنید و ترجمه خود را با ترجمه کتاب راهنما مقایسه کنید.

  5. سپس به فایل صوتی گوش دهید و به نکاتی که حین ترجمه (مربوط به گرامر و ترجمه) ارائه می ­شود، توجه کنید تا متوجه شوید چطور آن جمله در انگلیسی، به این صورت ترجمه شده است.

  1. برای یادگیری بیشتر درباره نکاتی که در ترجمه متن مورد نظر وجود دارد، به مطالبی که در فیلم زبان مقدماتی ارائه می ­شود، مراجعه کنید. به طور مثال، در صورتی که در ترجمه به این اشاره شده که در این جمله از فعل مجهول، جمله معترضه، ضمایر موصولی حذف شده و … استفاده شده، با اشاره مترجم به آن مبحث، به بخش مربوطه در فیلم آموزشی زبان مقدماتی کیهان مراجعه کنید.

نکته: این کانال برای داوطلبانی است که می­ خواهند در عمل نحوه ترجمه یک جمله در انگلیسی را بیاموزند و بدانند چه نکات گرامری و ترجمه­ ای و واژگانی برای فهم هر جمله مورد نیاز است.

مطالب مرتبط:

  • فیلم  زبان مقدماتی کیهان

  • فیلم زبان پیشرفته کیهان

  • زبان را چگونه مطالعه کنیم؟


خدمات مشاوره رایگان کیهان

شروع مسیر موفقیت در کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره با یک رتبه ی برتر
برای کسب اطلاعات بیشتر 
کلیک کنید