.
تبلیغات

چرا کیهان را انتخاب کردم و از انتخابم رضایت کامل دارم؟ 


ارسالی از: یک کیهانی 94

دوستان عزیز کیهانی سلام 
باید بگویم در این چند ماهی که به کلینیک کیهان رفت و آمد داشتم و در سایت هم حضور داشتم، یکی از تجارب خیلی خوب زندگی‌ام را پشت سر گذاشتم. من تابستان 93 که آن ابتدا نام کیهان را از یکی از دوستانم در دانشگاه علامه شنیدم، هنوز برایم عجیب و ناآشنا بود. باید اعتراف کنم همان اول ناخودآگاه این جمله به ذهنم آمد: «کیهان دیگر چه دکانی است؟!» فکر می‌کردم این هم یکی است مثل بقیه. تا چند هفته کلاً به سمتش نمی‌رفتم که بعد با مراجعه به سایت آن، متوجه شدم کیهان تحت نظر کلینیکی کار می‌کند که استاد لیسانس من در دانشگاه شهیدبهشتی، دکتر دهقانی مسئول آن است. این موضوع مرا به حضور در جلسه اول مشاوره رایگان ترغیب کرد. حضور در جلسه مشاوره رایگان  همانا و کیهانی شدن من برای چندین ماه تا کنکور همان. 
با حضور در آن جلسه و بعدتر، کم کم به تفاوت‌های بارز کیهان با دیگر جاها پی بردم و دوست دارم در یک مطلب نظرم را در این باره بنویسم. خواهش می‌کنم این مطلب را در سایتتان یک جایی که داوطلبان ببینند منتشر کنید تا دیگر دوستانی که دنبال یک جای حرفه‌ای و تخصصی برای کنکور روانشناسی هستند، بتوانند زودتر اعتماد کنند و مثل من حسرت یک ماهی را که برای اعتماد کردن از دست داده اند، نخورند. سعی کرده‌ام در مطلبم جانب حق را هم رعایت کنم :) 

از همه دوستان خواهشمندم این متن مرا نه به پای تبلیغ و نه هیچ چیز دیگر بلکه صرفاً به خاطر صداقتی که من از کیهان و مشاورم در این مدت دیدم بگذارند. من حتی این مطلب را بدون نا م و با ایمیلی دیگر به کیهان داده ام که این تصور برای خودم هم ایجاد نشود که بخواهم به وسیله آن در کیهان فرد به اصطلاح هوادار یا شیرینی باشم. 


من به کیهان آمدم و در کیهان ماندم، به این دلایل:

محیطی امن، آرام و مهیا برای یک جلسه مشاوره خوب

در جلسات مشاوره ای که به عنوان دانشجو به مراکز گوناگون می‌رفتم همواره این سوال برایم بود که خوب شاید من بخواهم چیزی خصوصی از خودم به مشاورم بگویم که برای مطالعاتم هم مهم است اما به خاطر اینکه در همان اتاق دو مشاور دیگر و چهار دانشجوی دیگر در انتظار بودند، نمی‌توانستم آن را عنوان کنم. جلسات مشاوره کیهان در اتاق مشاوره خصوصی یک نفره برگزار می‌شود. 

احترام به مراجع

شاید این برای خود شما چندان مهم نباشد. اما برای منِ دانشجویی که به مرکز شما می‌آیم خیلی مهم است. نوع برخورد پذیرش شما همیشه همراه با احترام و خوش‌رویی بوده برای من. چیزی که در افراد مسئول پذیرشی که در جاهای گوناگون می‌بینم، کمی کم‌یاب است. یک بار هم نشد جلسه 30 دقیقه ای من کمتر از 30 دقیقه شود. دو ماه پیش به یک کلینیک برای اضطرابم مراجعه کرده بودم و جلسه 45 دقیقه ای ام به 50 دقیقه رسید و منشی آنجا مبلغ آن 5 دقیقه را هم از من گرفت! اما بارها شد که وقتی از جلسه خارج می‌شدم متوجه می‌شدم جلسه‌ام بیش از 7 حتی 15-10 دقیقه بیشتر شده اما چک و چانه‌ای برای پرداخت بیشتر مطرح نمی شد. البته که این حق مشاوران و موسسات است که بابت زمانی که بیشتر در اختیار ما قرار می‌دهند مبلغ بیشتری طلب کنند. من این را می‌فهمم که هزینه‌های کلینیک‌ها و مشاورها بالاست. اما کاری که کیهان می‌کرد برایم جالب بود: هیچ وقت از من بابت این دقایق مبلغ بیشتری طلب نکرد. این موضوع به من حس خوبی می‌داد. البته سعی کردم از آن سوء استفاده نکنم ;)

شرایطی حرفه‌ای 

سال گذشته که به یکی از مراکز برای مشاوره مراجعه می‌کردم، مشاور من تنها یک سوییچ ماشین و یک تلفن همراه روی میزش داشت. اما در تک تک جلساتی که با یکی از مشاورهای شما داشتم، همیشه یک دست‌ش قلم بود و دائماً نکاتی را که می‌گفتم یا می‌گفت در برگه‌ای که مخصوص من بود و شماره داشت می‌نوشت. این که احساس می‌کردم حرفهایم ثبت‌ می شود و بعد بر اساس شرایطم برایم برنامه ریزی می‌شود بسیار آرامش بخش بود. 

کاری حرفه‌ای 

آنچه مرا مطمئن می‌کرد، این بود که مشاورم بارها تاکید داشت «من خودم این کار را انجام نداده م و اشتباه هم کردم. دلیل نمیشود کاری را که کرده ام توصیه کنم و کاری را که نکرده ام توصیه نکنم. باید کار علمی را انجام داد. این را دوسال تجربه کاری علمی من نشان داده». همیشه از این گله‌مند بودم که چرا مراکز و موسسات فقط رتبه های برتر را مشاور می‌کنند و آیا به آنه مشاوره دادن را هم تعلیم می‌دهند؟ واقعیت ش این است که شما به خوبی این اطمینان را برای من ایجاد کردید. کاری نبود که مشاور خوبتان به من بگوید و من انجام دهم و بعد نتیجه نگیرم. این را بدون تعارف می‌گویم. روش مطالعه ای که به من آموزش داده شد و تا آن موقع علی رغم اینکه در یکی از بهترین دانشگاه های سراسری هم درس خوانده ام، نمی‌دانستم؛ واقعاً مطالعه‌ام را متحول کرد. آن روش برنامه ریزی واقعاً بر من نشست. واقعاً حرفه‌ای بود. مشاور شما همیشه آماده ایجاد تغییر لازم در برنامه بود، اگر لازم می‌دید. هیچ وقت برنامه را سفت و سخت نمی‌داد. این به من آزادی عمل بیشتری می‌داد. وقت‌هایی که در خانه بودم می‌توانستم راحت‌تر مطالعه کنم. البته بگذریم که گاهی آنقدر آزادی عمل به خرج می‌دادم که مشاورم مجبور به تغییر مجدد برنامه می شد :) . من همیشه فکر می‌کنم که از بهترین برنامه ممکن که مناسب من بود بهره بردم. 

جوی دوستانه 

من خیلی زود توانستم احساس راحتی و صمیمیت با مشاورم داشته باشم چیزی که فکرش را هم نمی‌کردم. از مشاورتان نام نمی‌برم، اما واقعاً ایشان یکی از بهترین‌هایی است که من تابحال دیده‌ام. خیلی زود و خوب با من گرم گرفت و من احساس کردم با کسی در طرف هستم که واقعاً کارش را می‌داند و مشتاق موفقیت من است. راستش را بخواهید انتظار این را هم نداشتم ولی خیلی ممنونم که برایم برآورده اش کردید. 

 

برنامه‌ریزی مشخص

از اول برای گرفتن برنامه ای کلی که خودم هم بتوانم آن را طراحی کنم به کیهان نرفته بودم. من یک برنامه می‌خواستم که به من بگوید در هر روز و هفته باید چقدر و چند ساعت مطالعه کنم. تا نه کم بیاورم و نه خیلی کند پیش بروم. من در پایان هر جلسه برنامه ای مشخص داشتم. برنامه‌ای که مشاورم حین جلسه با محاسباتی که از میزان زمان در دسترس و همچنین کارهایی که باید انجام می‌دادم، روی تخته می‌کرد و نتیجه‌اش می‌شد یک همفکری بین من و او و نهایتاً یک برنامه‌ریزی مشخص. باید اعتراف کنم که از این نوع برنامه‌ریزی ها کم داشته ام. بسیار دلچسب و حرفه‌ای بود. 


کاهش هزینه

حین مطالعاتم چند کلاس بود که می‌خواستم ثبت‌نام کنم از جمله همین کلاس زبان آقای فلاح را که خودتان داشتید. من از هر مشاوری انتظار دارم حداقل کلاسی را که خود آن موسسه برگزار می‌کند به جدّ توصیه کند و احتمالاً خودش هم از آن منفعتی ببرد. البته می‌دانم که همه مشاورها اینطور نیستند اما راستش را بخواهید من این را چند جا دیده بودم. اما در کیهان خبری از این ها نبود. «لازم نداری» را چند بار از مشاورم شنیدم. مشاورم معتقد بود زبان و دو درس دیگر من به حدی خوب بود که برای آنها نیازی به حضور در کلاس‌ها نداشته باشم.  احساس میکردم او بیشتر از من به فکر جیب من است. 
 

احساس مسئولیت 

این واژه کمی غریب است در جامعه کنونی ما. من پیش از آمدن به کیهان، انتظار داشتم با مشاوری مواجه شوم پر از مشغله، که مرا درک نمی‌کند، آماده‌است مرا ترغیب کند به خرید همه محصولات مرکزشان، چند خاطره از تجربیات شخصی‌اش می‌گوید و نمی‌تواند برنامه ریزی دقیق و عمیقی به من بدهد، روبرو شوم. اما به جرات می‌توانم بگویم که کوچکترنی نشانه‌هایی از این موضوع را در مشاورم ندیدم. نه اینکه بخواهم از شما یک بت بسازم ها! نه! من در آن بخش نظرات و انتقادات نظراتم را داده ام هرچند زیاد نبودند اما برای بهتر شدن کارتان آنها را هم نوشته ام! اما انصافاً مسئولیت‌پذیری مشاورم را بسیار پسندیدم.

اخلاق

بارها پیش می‌آمد که با شکوه و شکایت از برخی جاها سر جلسه حاضر می‌شدم. از کتاب‌های کمکی گرفته تا آزمون‌های آزمایشی. از یکی از وبلاگ‌هایی که مدام به طور کاملاً غیرمنطقی و بی پایه و اساس، از کیهان و جاهای دیگر بدگویی می‌کرد. شاید زمانی که اینها را و میگفتم اما از مسئولین کیهان از پذیرش گرفته تا جاهای دیگر، واکنش‌های تند نمی‌دیدم، قدری راضی ام نمی‌کرد و دوست داشتم آنها هم با من همراه می‌شدند و فرد مورد نظر را می‌کوبیدند حداقل برای خنک کردن دل من و دفاغ از خودشان. اما هرگز چنین واکنشی ندیدم. «بنده خداها» اصطلاحی بود که زیاد از مشاورم می‌شنیدم. سعی می‌کرد خودش را هم‌صنف با آنان نشان دهد و گاهی اوقات هم احساس می‌کردم دارد بی‌جهت از آنها دفاع می‌کند. بعدها که به این رفتار نگاه کردم برایم دلنشین‌تر شد. خوب است که ما همیشه با رقبایمان خوب و صمیمی باشیم. می‌گفت «دشمن ما نیستند، اتفاقاً خوب است که ایراداتمان را بگویند و اصلاح کنیم». این دیگر شبیه به شعار بود. اما بعدها کم‌کم این را به عینه دیدم. امیدوارم همیشه همینطور بمانید و در این فضا شما هم مثل دیگران نشوید! خواهش میکنم همین طور بمانید !
اخلاقرشد بالینی دانشگاه آزاد منابع ارشد روانشنای


آنچه خواستم مهیا شد 

در نهایت، با سپاس از شما باید اعلام کنم آنچه را که من از یک مشاور می‌خواستم برای من فراهم کردید. من از کیهان تنها دکتر دهقانی را می‌شناختم اما حالا دیگر افراد معتمد، دلسوز و متخصص بیشتری را می‌شناسم که این برایم جای خوشحالی‌ است. وقت های مشاوره‌ام نسبتاً با ثبات بود، هزینه مشاوره برایم معقول بود، صحبت‌های مشاور خیلی باکیفیت‌تر از صحیت‌های صرفاً یک رتبه‌ برتر بود، توانستم به شما اعتماد کنم و به خوبی پاسخ اعتمادم را دادید. امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشید 

امیدوارم همچنان که با من با صداقت و با تخصص برخورد شد، در سالهای آینده همچنان بر کارهای علمی و تخصصی تاکید داشته باشید. همچنان این کیفیت را حفظ کنید. همچنان به ما مراجعین حس خوب بدهید. اعتماد به نفس بدهید. آرامش بدهید. می‌دانم خودتان بهتر از من به نقاطی که باید روی‌شان بیشتر کار کنید، هرچند زیاد نیستند، واقف هستید. 
و در پایان این را هم اضافه کنم: من این مطلب را نه برای کیهان، بلکه به افتخار همه مراکز و جاهایی که با صداقت و تخصص کار می‌کنند نوشتم و ارسال کردم. 
---------

این مطلب را یکی از مراجعه کنندگان محترم کیهان که خواسته‌اند نامی از ایشان در سایت برده نشود، برای ما ارسال کرده است. با توجه به اصرار ایشان بر انتشار این مطلب در سایت، به خواست ایشان احترام می‌گذاریم و باور داریم که "مشک آن است که خود ببوید". از ایشان و تمام کیهانی‌های عزیز که همیشه به ما لطف داشته اند تشکر می‌کنیم و اعلام می‌کنیم همانطور که شما نقاط ضعف و قوت ما را به ما می‌گویید، ما در کنار شما رشد می‌کنیم و می‌کوشیم بهترین‌ها را برایتان فراهم کنیم. 

با ما در تماس باشید: info@kayhanrvan.ir

سی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، مشاوره مقاله و پایان نامه، konkooreravan.ir، کتاب تست روانشناسی، دفترچه سوالات روانشناسیارشد بالینی دانشگاه آزاد منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالیینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی، مشاوره مقاله و پایان نامه، konkooreravan.ir، کتاب تست روانشناسی، دفترچه سوالات روانشناسیی
 

تعداد بازديد : 2380
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
یاسر
|
1393/11/30 - 15:50
0
0
متن خوبی بود من میخوام امسال حتما به رتبه خوبی بین 1 تا 100 برسم حالا این ثبت نام چجوری هست ؟؟
پاسخ ها
کـــیـــهـــان
|
1394/02/10 - 11:39
میتوانید برای رزرو جلسات مشاوره با کلینیک کیهان تماس بگیرید http://kayhanravan.ir/fa/ContactUs.aspx موفق باشید
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.