.
تبلیغات

تجربیات من در کنکور ارشد بهداشت 94یاسمن شیاسی

دوستان عزیز کیهان سلام 
 
معمولا زمان هایی که انسان ها درگیر تصمیم گیری و تلاش برای انتخاب های مهم زندگی خود هستند، به دورانی ماندگار در ذهن شان تبدیل میشود. دورانی پر از خاطرات تلخ و شیرین و البته از همه مهم تر پر از تجربیات ارزشمند. در این مطلب من قصد دارم از همین دورانی که داشتم برای شما دوستان عزیز بگم.
تصمیم به ادامه تحصیل برای من هم با تردید و تعارض شروع شد. تردید هایی چون انتخاب وزارت بهداشت یا علوم؟؟؟؟؟؟ پیدا کردن منابع؟؟؟؟ کلاس و کنکور آزمایشی و .... و چندین و چند دغدغه دیگر.
 به جای کلنجار رفتن با این سولات و نشخوار آنها که معمولا آنها را در ذهن ما بزرگ تر می کند، تصمیم به حل مساله گرفتم. فهرستی از خواسته ها وسوالاتم رو نوشتم، به سراغ چندین موسسه و مشاور رفتم و از بین انها به این نتیجه رسیدم که کیهان می تونه به من در رسیدن به هدفم کمک کنه. بعد از قطعی شدن تصمیمم برای شرکت در کنکور بهداشت فقط به هدفم فکر کردم نه به موانع. اگر هم موانعی وجود داشت سعی کردم حلش کنم. در این قسمت و قسمت های دیگه قصد دارم از اولین روزهای درس خوندن و برنامه ریزیم براتون بگم. امیدوارم که براتون مفید باشه.
 
نکته اول اینکه یک نقشه راه داشته باشید یعنی اینکه برای هر درس چه منابعی رو باید استفاده کنید، در کل چند ساعت وقت مطالعه دارید؟ تو چه درس هایی ضعف دارید، در  چه درس هایی قوی هستید؟ اهمیت هر یک از دروس در کنکور و...
درس آمار و زبان رو از همین ابتدا شروع کنید و به ماه های اخر موکول نکنید. به دلیل ماهیت متفاوتی که این دروس از سایر درس ها دارند بهتره این دو درس به صورت یک روز در میان در برنامه مطالعاتی شما قرار بگیرن. برای درس زبان لغت بسیار مهم است و با تقویت دانش لغوی خود به راحتی 30- 40 درصد از سوالات رو می تونید جواب بدید و بقیه اون به تکنیک های درک مطلب بر می گرده.
دروس شخصیت و نظریه های روان درمانی بسیار مهم هستند و بهتره از الان مطالعه اونها رو شروع کنید. برای این دو درس پیشنهاد میدم اول کتاب شخصیت رو شروع کنید به خواندن. چند نظریه مربوط به یک حیطه را که خواندید سپس از کتاب کری (نظریه های روان درمانی) درمان مربوط به ان حیطه را مطالعه کنید، این کار به انسجام مطالب در ذهن شما بسیار کمک می کنه.

چند نکته:
برای شروع با چهار تا پنج کتاب پیش بروید. 
همه درس های سخت و یا اسان را باهم انتخاب نکنید. بهتر است در چیدمان درسها تنوع داشته باشید.

نکته اخر وبسیار، بسیار مهم:
مرورهای متناوب را فراموش نکنید بدون مرور همه تلاش های شما به هدر می رود.
 

زندگی سرشار از زیبایی ها است، متوجهش باشید.
باران را ببوئید.
نسیم را حس کنید.
به بهترین نحوی که می توانید از زندگی لذت ببرید، 
و برای رسیدن به رویاهایتان مبارزه کنید.


موفق باشید
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

کنکور ارشد وزارت بهداشت، ارشد بهداشت، کنکور بهداشت 94، رتبه برتر، بهداشت یا علوم، منابع ارشد، منابع بهداشت، نقشه راه، برنامه مطالعاتی، مشاور بهداشت، مشاور ارشد بهداشت، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, منابع, جزوات ارشد روانشناسی، منابع دکتری، منابع ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی، منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی, منابع, جزوات ارشد روانشناسی، منابع دکتری، منابع ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی
تعداد بازديد : 2017
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
ناشناس
|
1395/04/14 - 16:41
0
0
سلام در مورد روش مرور یک ، هفت ، سی سوال داشتم : اول اینکه مرور روز سی ام باید سی روز بعد از مرور روز هفتم اتفاق بیافته یا سی روز بعد از اولین دور مطالعه؟ دوم اینکه برای مثال اگر روز سی ام مطالب از یادم رفته بود باید مثل روش لایتنر برگردم به اولین قدم ؟ و آخرین سوال اینکه بعد از تموم شدن مرور روز سی ام ، به چه صورت در ادامه باید مطالب مرور بشه تا یادمون نره ؟ از راهنمایی ها و لطفتون سپاس گذارم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/04/14 - 23:55
سلام دوست گرامی

متاسفانه من در این زمینه اطلاعی ندارم و باید از مشاور تخصصیتون این اطلاعات رو بگیرید تا به طور دقیق راهنماییتون کنن :)

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.