.
تبلیغات

دو ماه و نیم؟ شدنی‌ست؟ جدی؟ نمی‌توانم باور کنم ! 

شاید اگر در دو سه هفتة گذشته چند جلسه با مینا اسفندیاری نداشتیم و ایشان رو از نزدیک‌ نمی‌دیدیم‌، باور این موضوع برای من و همکارانم هم همچنان دشوار می‌ماند. اما واقعیت اینجاست که این اتفاق افتاده. شوخی هم نیست. بازی هم نیست. عین واقعیت است. مینا اسفندیاری، دانشجوی بالینی دانشگاه شهید‌بهشتی، از اواخر آبان مطالعات کنکوری‌اش را به طور جدی شروع کرده و در فاصلة کمتر از دو و نیم ماه، به نتیجه‌ای رسیده که بسیاری از هم‌کلاسی‌هایش با آن فرسخ‌ها فاصله داشته‌اند. ببینید این کیهانی توانمند چه کرده و چه نکرده. 
 

 

مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، قهرمان، رتبه های برتر روانشناسی، درصدهای رتبه های برتر روانشناسی، کارنامه رتبه های برتر روانشناسی
 

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی - مینا اسفندیاری، رتبه 8 کنکور سراسری 94

 

 • خانم اسفندیاری، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی گذاشتید. لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس چه خواندید و در کنکور سراسری کارشناسی ارشد روانشناسی 94 چه رتبه ای کسب کردید؟
با سلام و احترام و آرزوی موفقیت برای همه کنکوری ها و کسانی که این چند کلام را می خوانند. مینا اسفندیاری هستم متولد بهمن ماه 1371 ؛ دیپلم ریاضی هستم ولی درسال پیش دانشگاهی به خاطر علاقه ی فراوانم به رشته های انسانی به ویژه فلسفه ، روانشناسی و جامعه شناسی از ریاضی دل کندم و به انسانی تغییر رشته دادم و در کنکور همان سال با کسب رتبه 36 در رشته روانشناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی موفق به تحصیل شدم.  ترم هفت کارشناسی تصمیم گرفتم ارشد شرکت کنم و با شیوه ی مطالعه شبیه کنکور کارشناسی به لطف خدا رتبه 8 گرایش بالینی را کسب کردم.
 • بسیارعالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟
خب در جواب این سوال اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که توانایی کسب رتبه یک رقمی رو همیشه در درون خودم میدیدم اما در کنکور ارشد چون دیر شروع به مطالعه کردم، نه تقریبا فکرش را نمی کردم که بالفعل شود.
 • لطفاً درصد هایی را که در هر درس کسب کردید بفرمائید.
زبان انگلیسی  :   73.33
علم النفس :    56.67
آمارروش تحقیق :    55.00
روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی :     56.67
روانشناسی رشد : 43.33
روان شناسی بالینی :   80.70
روان شناسی فیزیولوژیک و انگیزش هیجان :     40.00
 •  خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید و با چه کتابهایی شروع کردید؟
به نظر من بهترین زمان شروع مطالعه برای داوطلبان ارشد حوالی تابستان است طوری که هر چه به کنکور نزدیک تر میشود متمرکزتر شود. اما بنده به خاطر مساله ای مهم تر از کنکور یعنی ازدواجم که در مهرماه اتفاق افتاد از اواخر آبان مطالعه جدی را شروع کردم. ترم پاییز کلاس آمار و روش تحقیقی شرکت کردم که انقدر قوی بود که بهم جرات بخشید باقی دروس را هم بخوانم و به طور جدی در کنکور شرکت کنم. با جزوه روان شناسی بالینی کیهان شروع کردم.
 همه ی جزوه های کیهان رو تهیه کردم به علاوه دو سه کتاب دیگر که شامل روانشناسی بالینی سنجش تکمیلی و آسیب شناسی روانی مدرسان و روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزشو هیجان دکتر پیری و علم النفس آقای محمدباقر کج باف میشود. و مانند کنکور کارشناسی از همان ابتدا در همه ی مطالعات و تست زدن هایم از نکاتی که بسیار حفظی بودند و میدانستم فراموششان خواهم کرد و همه تست هایی که شک داشتم یا غلط میزدم فلش کارت بر میداشتم و میخواندمشان. بنابراین هیچ اشتباه و شک و تردیدی را دوبار تکرار نمی کردم و از روی نکات ریز حفظی و فرار بی پشتوانه رد نمی شدم. این به من کمک کرد که وقتی تقریبا نزدیک به یک دور جزوه های کیهان را خواندم آن چه را که خوانده بودم در حافظه هشیار و در دسترسم داشته باشم و سپس شروع به زدن تست های کنکور سال های هفتاد تا نود و سه کردم و هیچ نکته ی جدیدی نبود که تبدیل به فلش کارت نشود بنابراین تقریبا تست کنکوری باقی نمی ماند که دوبار غلط بزنم یا برای چندمین بار نکته اش را فراموش کنم .
 •  درباره ساعات مطالعاتی تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر میکنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟
ساعات مطالعاتی خیلی به فرد بستگی دارد و مهم تر از حجم کمی ساعات مطالعه کیفیت و بازده مطالعه مهم است. من چون ترم هفت بودم و هفده واحد تخصصی کلاس داشتم تا آذر ساعات مطالعه م نظم خاصی نداشت اما بعد از پایان ترم بیشتر در کتابخانه درس میخواندم با تمرکز از صبح تا غروب و میانگین شاید حدود شش هفت ساعت مفید و متمرکز درس میخواندم. منظورم شش هفت ساعت بدون احتساب زمان استراحت ناهار صحبت با دوستان، موبایل و اوقات بی حوصلگی و خواب آلودگی است.
در مورد ساعت مطالعه مهم ترین نکته مشترک برای همه ی داوطلب ها این است که اگر ما حالمان خوب باشد، بی حوصله نباشیم، غمگین و مضطرب نباشیم، درگیری ذهنی حل نشده نداشته باشیم و عوامل مزاحم تمرکز را به حداقل برسانیم سه ساعت درس خواندنمان قطعا بیش از سه برابرش یعنی 9 ساعت درس خواندن همراه با بی حوصلگی و و مواردی که گفتم، عمق و درک و فهم و تحلیل به همراه خواهد داشت. برای موفقیت در کنکور حفظ کردن چیزهایی که فهمیدیم جزء جدایی ناپذیر است که تنها در شرایط آرامش و تمرکز محقق می شود.
*یادمان باشد وظیفه ما ساعات زیاد و صفحات زیاد درس خواندن نیست؛ وظیفه ما عمیق و تحلیلی حفظ کردن است یعنی فهمیدن و درک کردن و البته دقیق به حافظه هشیار سپردن مطالب است. *
این نکته پیش نیاز ضروری مطالعه است، اگراین طور میخوانید بسیار عالی حالا به کمیت فکر کنید و هر چه بیشتر و جامع تر منابع را بفهمید و حفظ کنید.
منتهی در این میان زمانی که خسته میشوید، کمی تفریح کنید و حوصله تان را تغذیه کنید تا دوباره با شادابی سراغ کتاب هایتان بروید.
 • به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟
در مورد برنامه ریزی چند زاویه ی دید زمانی داشتم یکی در مقیاس ماه که شامل سه بازه زمانی؛ تکمیل مطالعه دروس، تست زدن و مرور روزهای پایانی می شد،
و بعد برنامه در مقیاس هفتگی به این صورت که اگر تا فلان تاریخ قرار است منابع را خوانده باشم نیاز دارم که هر هفته را به چه دروسی اختصاص دهم و بعد هم برای اینکه برنامه ی هفته را عملی کنم نیاز دارم که هر روز چه فصل هایی را بخوانم. وقتی تقریبا درس ها را خواندم، هرچه تست به دستم می رسید زدم از کنکورهای دهه ی هفتاد گرفته تا تست های تالیفی موسسات مختلف و سه آزمون جامع سنجش و دو هفته آخر در کارگاه های شش ساعته جمع بندی و نکته تست شرکت کردم، جزواتم را ورق زدم و چند جزوه جدید ده بیست صفحه ای از اینترنت دانلود کردم و خواندم مثل جزوه ی خوبی که شامل تمام جدول های لورا برک می شد ویا جزوه ی کیهان درمورد تغییرات DSM-V   و کمی هم روز آخر محض حسن ختام کتاب زیبای علم النفس دکتر محمدباقر کج باف را مطالعه کردم که آنچه از این کتاب خواندم در کنکور آمد. چیزی که در این مدت همه جا مدام همراهم بودفلش کارت هایی بود که در هر مرحله به خواندنشان ادامه میدادم چون نمی خواستم نتیجه جزوات و کتاب های خوبی که خواندم و تست هایی که زدم هدر رود و فراموش یا با هم قاطی شان کنم.
 • آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه میکنید؟
بله چرا که نه.  البته هرکس هر شیوه ای میخواهد داشته باشد اگر برایش لذت بخش و نتیجه بخش است، عالی است .
 • لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه میکنید؟
زبان انگلیسی : لغات کنکور و همه ی لغات و متن جزوه زبان کیهان
آمار روش تحقیق : کلاس آقای حبیبی جهاددانشگاهی دانشگاه تهران را رفتم وجزوه ی ایشان را کامل مطالعه کردم متاسفانه فرصت بیشتر نداشتم که روش تحقیق بخوانم اگر داشتم کتاب روش تحقیق دلاور را می خواندم
علم النفس :کتاب آقای محمد باقر کج باف
مرضی وکودکان استثنایی :جزوات کیهان را خواندم و با کتاب مدرسان و کتاب مرضی انتشارات کتابخانه فرهنگ تست زدم
بالینی : جزوه کیهان و کتاب بالینی سنجش تکمیلی دکتر پورشریفی و تست هایش
رشد : جزوه کیهان
فیزیولوژیک و انگیزش هیجان : جزوه دکتر پیری و جزوه کیهان
 •  آیا در کلاسهای کنکوری و آزمونهای آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟ 
فقط یک کلاس آمار روش تحقیق خوب رفتم. دو هفته ی آخر در چهار کارگاه شش ساعته نکته تست شرکت کردم که سه تای آن ها خیلی خوب بود. سه آزمون جامع پایانی سنجش را شرکت نکردم ولی تست هایش را زدم اما به دوستان پیشنهاد می کنم جامع های سنجش را بدهند. مهم ترین ابزار کمکی هم که پیش تر بهش اشاره کردم هم برای کنکور لیسانس و هم ارشد فلش کارت هایم بودند که مطالعاتم را تثبیت کردند.
 • آیا تفاوتی در نوع شروع مطالعاتتان با دیگر داوطلبان حس کردید؟
نمی دانم دیگر داوطلبان چگونه شروع کردند اما من از افراد مطلع اطلاعات گرفتم مشاوره رفتم، سرچ کردم و بعد فکر کردم که چه کنم بهتر است و بعد از انتخاب کتاب ها و روش مطالعه با کمال میل به مسیرم اعتماد کردم و روی اجرای آن متمرکز شدم.
 • فکر میکنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، چیست؟
اول اینکه خودشان را دست کم نگیرند و بدانند اگر راهش را پیدا کنند لایق رسیدن به خواسته ها و اهدافشان هستند. قبل از شروع مطالعه فکر کنند انتخاب ها را بررسی کنند و حرف ها و توصیه های مختلف را بشنوند و بعد از انتخاب یک مسیر به تصمیم خود اطمینان و اعتماد کنند و هر زمان از لحاظ روحی و انگیزه ای نیاز به کمک داشتند از یک روان شناس خوب کمک بگیرند. 
 • به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر میشوند و کسانی که دو سه سال کنکور میدهند و قبول نمیشوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ... ؟
 تفاوت در عملی کردن یک برنامه ی خوب است و فکر کردن به اینکه آیا آنچه دارم میخوانم و میگذرم را میفهمم؟ چندماه دیگر به یاد می آورم؟ چطور مرور کنم که فراموش نکنم ؟
 و اینکه آن هایی که رتبه ی برتر می شوند دو کار می کنند؛ یک، نقاط قوت خود را برجسته تر می کنند و دو، نقاط ضعف خود را برطرف می کنند. مثلا یک نفر ممکن است فکر کند در آمار خیلی قوی است ولی من باز یک کلاس کنکور خوب را بهش پیشنهاد می کنم چون اتفاقا او می تواند بهره ی بیشتری از کلاس ببرد. یا اینکه کسی فکر کند در زبان ضعیف است، یا علم النفس را نمی فهمد ، یا انگیزش و هیجان را دوست ندارد و برایش فرار است ، یا فلان درس ضریب یک دارد ، یا مثلا به جای وقت گذاشتن رو انگیزش هیجان که پر از نکات حفظی است و ضریبش یک است بالینی بیشتر می خوانم که مهم تر است، خیــــر این ها اشتباهات استراتژیک بزرگی هستند چون کنکور قابل پیش بینی نیست گاهی درسی که فکر می کنیم سخت است امسال ساده طرح میشود و درسی که فکر می کنیم نقطه قوتمان است بسیار دشوار یا غیراستاندارد و غیرمنصفانه ولی به هر حال ما با این شرایط  سر وکار داریم و هوشمندانه باید به نفع خود، خود را برای این شرایط نسبتا غیرقابل پیش بینی مهیا کنیم .
من خودم فکر می کردم رشد زیاد خواندم و هفتاد هشتاد میزنم اما زدم چهل و سه، اما در عوض بالینی و علم النفس را بهتر از آنچه فکر می کردم زدم چون هر طور شد همه ی دروس را تا جایی که توانسته بودم خوانده بودم.
حالا اگرکسی به جای سرمایه گذاری روی همه ی دروس روی برخی متمرکز شود اگر احیانا آن برخی در کنکور امسال سخت یا عجیب و متفاوت طرح شود متاسفانه ضربه ی بدی می خورد.
 • شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر میکنید در موفقیتتان موثر بود؟
قبل از شروع از افراد مطلع مشورت گرفتم مشاوره تحصیلی و روان شناس رفتم سایت ها رو مقایسه کردم و فکر کردم و سپس به انتخاب هام اعتماد کردم و یک مسیر و گرفتم و رفتم. و چیزی که تثبیت کننده و تضمین کننده ی درس خواندنم شد استفاده ی فراوان از فلش کارت بود که این عادت را از اول دوم دبیرستان داشتم و همچنان هم دارم و خواهم داشت. در واقع چون منابع مفیدی را انتخاب کرده بودم و با یک سیستم خاص به حافظه بلندمدت سپردمشون ظرف درس خواندنم سوراخ های کمتری داشت .
 • آیا کارهایی هم انجام دادید که اگر به یکسال گذشته برگردید، معتقدید دیگر آنها را انجام نمیدهید چرا که موثر نبودند؟
به دلیل اینکه من زمان محدودی رو برای درس خواندن داشتم تقریبا فکر می کنم کارآمدترین شیوه ای که می توانستم را عملی کردم. یعنی بهترین کاری که میتونستم انجام بدهم را انجام دادم. 
 • ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر موفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیتتان را چه میدانید؟
همه چیز معلومه که همیشه بر وفق مراد نیست من ترم هفت بودم و هفده واحد تخصصی داشتم همینطور هم مثل خیلی ها روزهایی مضطرب، غمگین یا خسته و کم انگیزه میشدم که اغلب همسرم با حمایت و توجه و حرف های خوب ش بهم انرژی و انگیزه دوباره می داد و من اینجا ازش تشکر می کنم که مثل همیشه وجودش موهبتی برایم بود. اما این شرایط و بهانه ها را همگی داریم، یکی شاغل است، یکی متاهل است یا حتی فرزند دارد، یکی ممکن است عزیز بیماری داشته باشد یا هر مشکل دیگری، اما با توکل به خدا و دعا کردن، اطمینان به خود و امیدوار بودن به آینده و در ارتباط بودن با چند دوست یا اعضای خانواده خوب می توان مشکلات زندگی را در جهت موفقیت ها مدیریت کرد.
درمورد باهوش بودن هم نظر من اینه که همه ی ما از هوش و استعداد خاص خودمون بهره مند هستیم و جالب اینجاست که چون اغلب از نهایت استعدادهامون به طور کافی استفاده نمی کنیم، باور درونی مون نسبت به استعدادها و توانایی های حقیقی مون به خوبی شکل نمی گیرد.  کنکور بیش از باهوش بودن به هوشمندی نیاز دارد اینکه با وجود نواقص و بی عدالتی های احتمالی خود را برای اتمام بازی به نفع خود آماده کنیم.
 • انتخاب رشته را چطور انجام دادید و نهایتاً به چه انتخابهایی رسیدید و چرا؟
من پس از مشورت و فکر زیاد به ترتیب روزانه و شبانه ی روانشناسی بالینی دانشگاه تهران وبعد خانواده درمانی پژوهشکده دانشگاه شهیدبهشتی و بعد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان شهید بهشتی را انتخاب کردم. به دو دلیل عمده یک اینکه بعد از چهار سال در شهید بهشتی ترجیح میدادم با فضای جدید واساتید دانشگاه تهران آشنا بشم و دوم اینکه با در نظر گرفتن تحصیل دکترا در کشور دیگر اعتبار بیشتر مدرک دانشگاه تهران حایز اهمیت بود.
 • سوال برخی از داوطلبان کنکور امسال این است که آیا گروه آموزشی کیهان توانست به شما در رسیدن به این رتبه کمکی کرده باشد؟ مشاوره ها، جزوات و یا وبسایت توانستند به شما کمک خاصی بکنند؟
 بله همینطور است در مورد منبع انتخابم به جا بود و کتاب های کیهان خلاصه های با کیفیت و قابل اعتمادی هستن و جامع و مانع بودنشون به استفاده بهتر از زمان کمک می کند.
 • خانم اسفندیاری گرامی، بسیار ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر صحبت ناگفته ای باقی مانده، بفرمایید.
به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم که قبل از سر خوردن از روی فرصت های زندگی زمانی رو به شناخت خودمون و توانایی هامون  اختصاص بدهیم. به ویژه برای ماها که قرار است روان شناس روان دیگران باشیم ضروری است که خودمون مفصلا در کنار یک روانشناس مورد اطمینان به شناخت عمیق شخصیت خود و مسایل روان و زندگی خود بپردازیم. و به این ترتیب انرژی روانی مون را در مسیراهداف، خواسته ها و انگیزه های واقعی خودمان جاری سازیم.
آخرین حرف را در مورد کنکور ارشد روان شناسی هم بگم و آن اینکه خواندن برای کنکور فرصت خیلی خوبیه که دانشی که در طول چهار سال کارشناسی جسته گریخته سر هر واحد و امتحان خواندیم و نخواندیم را یکپارچه و منسجم و متمرکز چندباره مطالعه کنیم و روی مباحث علمی و زیبای روانشناسی تسلط بهتر و هشیارتری پیدا کنیم تا در مرحله عملی بهتر از آن ها استفاده کنیم.
 اگر جدی شروع نکردید، مصمم و امیدوار باشید و از همین امروز شروع کنید. این مسیر آسان تر و لذت بخش تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید . مصاحبه های رتبه‌های برتر را صرفاً با هدف دیدن داستان دیگر داوطلبان برای شما ارائه می‌دهیم و نه آنکه تلاش کنید صرفاً همانند آنان رفتار کنید. طبیعتاً شرایط هر داوطلبی با داوطلب دیگر فرق می‌کند اما اصول کار می‌تواند برای همه یکسان باشد. انتخاب منابع قدرتمند، مرورهای متناوب و صحیح و داشتن روحیه‌ای مناسب از جمله عوامل موفقیتی است که در این دوستان دیده می‌شود.
برنامه‌ریزی کیهان برای دوستان غیرتغییررشته‌ای، همچنان حول و حوش همان نهصد ساعت به وسیله جزوات صورت می‌گیرد.
من و همة همکارانم در گروه آموزشی کیهان، صمیمانه برای همه شما دوستان آرزوی موفقیت‌های راستین داریم :)
 
 


مطالب مرتبط:

روی عکس ها کلیک کنید.
 
                      
                      

 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

 

 
کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینیکنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، ارشد روانشناسی، منابع ارشد روانشناسی، جزوات ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی
 
تعداد بازديد : 22590
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 40
شيما
|
1397/10/17 - 23:58
0
0
سلام و وقت بخير به گروه كيهان و خانم اسفنديارى عزيز يه سؤال داشتم ، آيا كلاس حضورى رفتن مثلاً براى آمار دكتر حبيبى يا فيزيولوژيك دكتر پيرى تو اين وقت كمى كه داريم درست و عاقلانه ست ؟ يا بهتره همين سى دى هاى آموزشى كيهان رو استفاده كنيم ؟ ممنون از پاسخگوييتون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/10/18 - 23:23
سلام شیما

مصاحبه ی خانم اسفندیاری از اون جهت برای دوستان کیهانی بازنشر شد که ناامیدی رو کنار بزارن و بدونن میشه با فرصت کم موفق شد. بنابراین برای همه نمیشه یه نسخه پیچید و ما هم با شما موافقیم که برای صرفه جویی در وقت و هزینه سی دی های کیهان به صرفه تر هستن. به هر حال انتخاب با شماست که با توجه به نیازها و برنامه ریزی خودتون تصمیم گیری کنید.

موفق باشید:)

از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
دنیا
|
1396/09/10 - 22:14
0
1
سلام. ببخشید گفته شده تو دو ماه و نیم خوندن... و از ابان شروع کردن؟ اگه کنکورشون اردیبهشت بوده که دوماه و نیم نمیشه.. زمان کنکورشون کی بوده؟ چون کنکور الان ما 6 اردیبهشت هست...
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/09/11 - 13:59
سلام دنیاکنکور ارشد تا سال 94، بهمن ماه برگزار میشد.


موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان

مریم
|
1395/11/09 - 14:52
0
0
سلام و خسته نباشید.میشه در موردد فلش کارت یکم توضیح بدید؟ما چطور باید برای هر درسی فلش کارت تهیه کنیم؟این کار زمان بر نیست؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/11/09 - 16:50
سلام مریم


متاسفانه من اطلاعی ندارم، این سوال رو باید از مشاور تخصصیتون بپرسید تا به طور دقیق راهنماییتون کنن، ضمن این که تهیه فلش کارت برای هردانشجو با توجه به شرایطش، نکات خاصی داره که باید مشاورا بعد از بررسی دقیق، بهتون بگن :)


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مریم
|
1395/10/18 - 22:40
0
0
سلام من ترم شش علوم تربیتی هستم ساله دیگه ترم اخرم میتونم امسال کنگور ارشد شرکت کنم؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/10/18 - 22:43
سلام مریم


شما باید دوره کارشناسیتون نهایتاً تا پایان شهریور 96 درستون تموم بشه تا بتونید از اول مهر کارشناسی ارشدتون رو شروع کنید، اگر الان ترم 6 هستید و این ترم واحداتون تموم نمیشه، خیر نمیتونید در کنکور شرکت کنید و قبول بشید :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
سيده مهساسيدى
|
1395/10/17 - 22:14
0
0
,سلام خسته نباشين ترم پنج روانشناسى هستم دانشگاه پيام نور... قصدشرکت در کارشناسى ارشد بالينى دارم.... بيشترين مشکلم توزبان انگليسى... و تمرکز بهترجهت بهبود کيفيته...منتظررا هنمايتون هستم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/10/17 - 22:49
سلام دوست گرامی


لطفا با دفتر گروه تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا همکارانم به صورت تلفنی یا حضوری به طور کامل راهنماییتون کنن:
02166475618 الی 20

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مریم
|
1395/09/25 - 13:17
0
0
سلام دکتری روان شناسی بالینی چند سال است
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/09/27 - 16:28
سلام مریم


در ایران معمولا 4 الی 5 سال هست.


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مریم
|
1395/09/23 - 19:16
0
0
سلام این واقعیت داره اگر ارشد و دکتری بالینی بخونی ولی کارشناسی بالینی نباشه نمیتونی مجوز زدن کلینیک بگیری لطفا راهنمایی کنین
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/09/23 - 21:53
سلام مریم


خیر چنین موضوعی صحت نداره، فعلا قانون سازمان نظام این هست که با داشتن دو مدرک روانشناسی، میتونید مجوز درمان بگیرید :)


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
شادی
|
1395/08/15 - 17:07
0
0
با سلام. من کارشناسی ادبیات فارسی دارم. ولی بخاطر علاقه شدیدم به رشته روانشناسی میخوام امسال ارشد بالینی شرکت کنم. ولی واقعا نمیدونم باید چکار کنم و از کجا شروع کنم. به نظرتون ارشد فراگیر شرکت کنم؟ هزینه دانشگاه آزاد بالاست و سراسری هم هزینه کتابا زیاده. لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/08/15 - 21:40
سلام شادی


ارشد فراگیر هم میتونید شرکت کنید اما بعید هست که هزینه شرکت و ثبت نام ترم های پیام نور از هزینه شرکت در کنکور سراسری کمتر بشه :)
توصیه میکنم از امکان مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا همکارانم در بخش مشاوره به طور کامل در خصوص نحوه شروع و مطالعه راهنماییتون کنن:
02166475618 الی 20


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مریم
|
1395/07/14 - 14:55
0
0
سلام .ببخشید چالشهای رشته روان شناسی بالینی چیه چرا میگن سخته من واقعا دودلم نمیدونم ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم ویا رشته خودم که علوم تربیتی لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/07/14 - 15:54
سلام مریم


سخت هست ولی با تلاش میتونید بر این سختیاش غلبه کنید، متقاضیاش بسیار زیاد هستن و رقابت بسیار سنگینه، میانگین درصدی که لازم هست تا رتبه خوبی بیارید بالاتر از میانگین درصد مورد نیاز در کنکور علوم تربیتی هست، منابعش مفصل تر و بیشتره...


گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
اسفندیاری
|
1394/08/14 - 13:00
0
0
سلام شهرزاد منظورم لغات متون کنکورهای ارشد روانشناسی ده سال اخیر است.
شهرزاد
|
1394/08/13 - 15:02
0
0
با یلام منظور از تمام لغاته کنکور که خانم اسفندیاری گفته بودن.منظورشون لغاته کنکوره دبیرستانه.ممنون میشم پاسخ بدین یا ایشون پاسخ بدن.؟
ناشناس
|
1394/07/04 - 09:12
0
0
سلام یه سوال دارم برای درس علم النفس خوندن " کتاب آقای محمد باقر کج باف " ضروری هستش ؟؟ چون خانم اسفندیاری فرمودند که این کتاب رو خوندند ، این شد که میپرسم . میخوام بدونم خیلی به درد میخوره؟؟؟ ویه سوال دیگه از انتشارات فرهنگ شما کتاب تست مرضی استثنایی رو دارید برای خرید؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/07/04 - 18:35
سلام دوست عزیز

خیر اون کتاب ضروری نیست :)
خیر متاسفانه نداریم.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مینا اسفندیاری
|
1394/06/29 - 16:37
0
0
سلام دوستان کلاس آمار روش تحقیق آقای حبیبی در جهاد هم برگزار میشه میتونید تماس بگیرید این هم ایممیلشونه nafir_jh@yahoo.com آقای پیری هم جزواتشون رو با بعضی موسسات مثل پوران پژوهش چاپ کردن.
لیلا
|
1394/06/28 - 21:18
0
0
سلام _ چه جوری میتونم جزوه ی کلاس های درس امار اقای حبیبی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران رو تهیه کنم ؟؟ ممنون از خانم اسفندیاری
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/29 - 16:19
سلام لیلا

من شخصا اطلاعی ندارم، کامنتتون رو منتشر میکنم تا خانم اسفندیاری خودشون پاسختون رو بدن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
شیوا
|
1394/06/27 - 12:45
0
0
با سلام و عرض تبریک خدمت خانم اسفندیاری و ارزوی سلامتی همراه با موفقیت. خانم اسفندیاری چه جوری میتونم جزوه ی کلاس های درس امار اقای حبیبی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران و جزوه ی دکتر پیری برای دروس فیزیولوژیک و انگیزش هیجان را تهیه کنم. منتظر راهنماییتان هستم
سانیا
|
1394/06/07 - 10:36
0
0
سلام.. من شنیدم که فقط امسال افراد تغییر رشته ای میتواند کنکور شرکت کنند و از سال آینده این امکان وجود ندارد.. آیا این خبر صحت دارد؟؟؟ توروخدا جواب بدید.. استرس گرفتم..
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/06/07 - 17:33
سلام سانیا

ما اصلا همچین چیزی نشنیدیم و بعید هم هست که صحیح باشه :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
مینا اسفندیاری
|
1394/06/03 - 02:06
0
0
سلام زهرا من به جز آمار روش تحقیق و علم النفس باقی جزوات کیهان را خوندم به علاوه علم النفس دکتر کج باف و بخش هایی از بالینی پورشریفی و از کتاب مدرسان و فرهنگ بیشتر برای تست زدن استفاده کردم. جامع و مانع بودن جزوه های کیهان می تونه بازده و کیفیت و سرعت مطالعه شما رو بالا ببره ، پیشنهاد من این است که هر فصل و مبحثی رو که فکر می کتید خیلی مهم است یا شما از روی خلاصه کم تر متوجه میشوید را از روی کتاب های مرجع هم بخوانید و مرور کنید ولی جزوه های خلاصه را کامل بفهمید و حفظ کنید و این کار با چندین دور خوب خواندن جزوه ها محقق می شود. و در مورد تردید و سردرگمی ها ، پاسخ پیش شماست و نصمیم گیرنده خود شما هستید ، ان شاالله بهترین انتخاب ها را می کنید. :) و بله زهره برای بالینی هشتاد نود درصد سوالات امسال در این جزوه بود.
زهرا
|
1394/05/20 - 18:51
0
0
سلام این خانم که از منابع مختلف استفاده کرده . این ما را ، که میخواهیم پکیج کامل تهیه کنیم به تردید می اندازد. ایا خوب است یا نه؟ ایا بدون خواندن منابع اصلی و کتابها میتوان موفق شد؟ خواهش میکنم ما را از سردرگمی خارج کنید. در ضمن در حال حاضر پکیج سراسری کامل است یا تکمیلی دار؟ با تشکر
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/21 - 10:31
سلام زهرا

دوست خوبم مصاحبه ی خانم ها سورمه، خانی و راستگو رو مطالعه بفرمایید:
http://kayhanravan.ir/fa/interview.aspx
پکیج کامل هست.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
saman
|
1394/05/17 - 21:26
0
0
سلام.با رتبه 12 اقای ویسویی مصاحبه نمیکنین.ایا ایشون تغییر رشته ای هستن؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/18 - 10:44
سلام سامان

سعی میکنیم از ایشون هم مصاحبه رو بگیریم :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
فرشاد
|
1394/05/17 - 09:53
0
0
سلام و تبريك خدمت خانم اسفندياري ببخشيد دقيقا از چه موقع شروع كردند براي خواندن كنكور؟تابستان يا آبان ماه؟!
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/17 - 10:56
سلام فرشاد

طبق پاسخی که به سوال چهارم تو مصاحبشون داده اند، از آبان ماه به طور جدی مطالعه کنکوریشون رو شروع کردن.

موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
sa
|
1394/05/15 - 21:10
0
1
سلام.جواب من رو نمیدین؟میخئاستم معدل شون رو بدونم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/15 - 22:28
سلام سمانه

قبلا هم این سوال رو پرسیده بودید؟! پیامی نیومده بود :)
کامنتتون رو منتشر میکنم ایشون خودشون پاسخ بدن.

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
زهره
|
1394/05/14 - 19:42
0
2
تا حالا چنین چیزی نشنیده بودم. خیلی ممنون از شما که به ما انرژی میدید یعنی واقعاً با یه جزوه تونستن 80 بزنن بالینی رو ؟ :|
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/05/15 - 11:19
سلام زهره

خوشحالیم که انرژی میدیم به شما :)
کامنتتون رو منتشر میکنم تا خانم اسفندیاری عزیز خودشون ببینن و پاسختون رو بدن :)

موفق باشید
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
جليل زماني
|
1395/05/06 - 23:29
جزوه باليني كيهان انصافا به نظرم بهترين جزوه بالينيه.و همينطور كل پك باليني ش. بي اشتباه نيستا، ولي تفاوتش با همه جاهاي ديگه كاملا محسوسه. زهره خانم نمونه هاشو بگير ببين. موفق باشي
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.