.
تبلیغات

اختلالات خواب, DSM, DSM5, فیزیولوژی خواب, نوروسایکولوژی, فیزیولوژی کالات, جیمز کالات, کنکور بهداشت, فلش کارت, آسیب شناسی, مراحل خواب, طبقه بندی, طبقه بندی اختلالات خواب, اختلالات خواب - بیداری, بی خوابی, اختلال روانی, اختلال طبی, پرخوابی, بدخوابی, خستگی مفرط, سندرم پاهای بی قرار

برنامه ریزی و جمع بندی در روزهای پایانییاسمن شیاسی


کیهانی های عزیز سلام

قطار کنکور کم کم به ایستگاه آخر نزدیک می شود، برای برداشتن آخرین گام نیاز به یک برنامه جامع و جمع بندی خوب داریم. به  همین دلیل در مطلب این ماه قصد دارم تا چند نکته مهم و کلیدی رو براتون توضیح دهم.

احتمالا همه داوطلبان این روزها برنامه تست زنی را شروع کرده اند، البته برنامه جمع بندی و تست زنی هر داوطلبی با توجه به شرایط ویژه خود فرق می کند و در اینجا فقط یک سری نکات کلی ارائه می شود.

اول اینکه مهم تر از خود تست زدن، تحلیل تست است. حتما هر تستی را که می زنید، تحلیل کنید و اگر احیانا چند تست یا یک مجموعه را به شیوه مناسبی پاسخ ندادید لطفا اجازه ندهید اضطراب بر شما غلبه کند، اگر نکاتی را که بلد نیستید الان با آن مواجه شوید خیلی بهتر از این است که روز کنکور با ان برخورد کنید.

روزهای آخر، برنامه جامع، جمع بندی، تست زنی، کنکور ارشد بهداشت، تست زدن، تحلیل تست، مرور، نکات مهم فصل، شخصیت، نظریه های شخصیت، روان درمانی، درمانگر، درمانجو، تکنیک های درمان، فیزیولوژی، نوروسایکولوژی، صرع، اختلالات خواب، انتقال دهنده های عصبی درگیر در خواب، کارکرد مغز، ارزیابی روانی، آزمون روانی، آزمون وکسلر، آزمون هوش، CPI, MCI, MMPI، بندرگشتالت، استرس، اضطراب، نگرانی، داوطلبان کنکور، تسلط بر هیجانات، مطالعه، تلاش، مرور اصولی، مرور منظم،


برای جمع بندی در هر درس به نکات و فصول مهم آن توجه کنید. خیلی از داوطلبان احتمالا برای درس شخصیت خلاصه های یک صفحه ای تهیه کرده اند و یا نکات مهم را در کتاب وجزوه مشخص کرده اند. مرور روزانه این درس در کسب درصد بالا به شما کمک می کند. پس هر روز یک نظریه را از خلاصه ها یا نکات مهم بخوانید.

در درس روان درمانی به نکاتی هم چون رابطه درمانگر و درمانجو، اهداف هر روان درمانی و تکنیک های درمان توجه کنید.

در درس فیزیولوژی و نوروسایکولوژی مطالب مربوط به اختلالات خواب، تقسیم بندی صرع، انتقال دهنده های عصبی در گیر در خواب و تغذیه، لب های مغز و کارکردهای هر کدام را مرور کنید.

در درس ارزیابی آزمون وکسلر(حافظه وهوش)، MMPI،MCI ،CPIو بندر گشتالت حتما مرور شود.


در پایان این نکته رو یادآوری می کنم که این روزها احتمالا داوطلبان استرس زیادی را تجربه می کنند. سردرگمی هایی دارند و افکاری از این دست که آیا قبول می شوم یا نه؟و .....ذهنشان را مشغول کرده است. ضمن درک همه این نگرانی ها و با احترام برای همه دغدغه هاتون می خوام بگم که این شرایط  تا حدودی بین همه دواطلبا مشترکه و من نیز این شرایط رو تجربه کردم ولی چیزی که الان مهم است تسلط بر این هیجانات و ادامه راه است. لطفا قوی باشید. تنها کاری که در حال حاضر از دست شما بر می آید تلاش و مطالعه و مرور اصولی و منظم است. پس سعی کنید بهترین کاری را که می توانید انجام دهید، نه فکر کردن به موضوعاتی که کاری برایش نمی توانید انجام دهید.موفق باشید و پیروز.
 


 

گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

تعداد بازديد : 1711
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
citadel
|
1395/01/23 - 14:49
0
1
ممنون.کاش درمورد شیوه جمع بندی وزارت بهداشتم مطلب مینوشتید
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.