.
تبلیغات
 

نکاتی در ارتباط با دروس فیزیولوژی و آماردوستان عزیز کیهان سلام.

قطار پر فراز ونشیب کنکور، کم کم به ایستگاه های آخر نزدیک می شود و امیدوارم که شما عزیزان، همچنان با انرژی به مسیر خودتون ادامه بدهید. لازم دیدم که در ارتباط با دو درس که کم تر را جع بهشون صحبت شده نکاتی رو مطرح کنم.


درس فیزیولوژی

همان طور که می دانید این درس دو منبع  دارد که از هر دو سوالاتی مطرح می شود. اما کتاب روان شناسی فیزیولوژیک کالات سوالات بیشتری را به خود اختصاص می دهد. بنابراین دوستانی که تا به حال هیچ مطالعه ای نداشتند یا تازه شروع کرده اند بهتر است که ابتدا این درس را مطالعه کنند. مطالب این درس بسیار فرار هستند. پس چند نکته را لطفا فراموش نکنید:
  • مرورهای متناوب
  • خلاصه نویسی
  • تهیه فلش کارت برای بعضی از قسمت ها .
 
درس فیزیولوژی، فیزیولوژی کنکور، کالات و معظمی، فیزیولوژی کالات، آمار و روش تحقیق، مطالعه، کنکور بهداشت، مرور، مرورهای متناوب، خلاصه نویسی، فلش کارت

فصل دوم کتاب که مربوط به چرخه های خواب و بیداری هست بسیار مهم  بوده ویکی از جاهایی است که برای یادگیری و یاد سپاری بهتر ،می توانید فلش کارت تهیه کنید.همین طور فصل سوم.
در فصل ششم مبحث هیپوکامپ ویادزدودگی رو خیلی خوب بخونید.
اما منبع دیگر درس فیزیولوژی ،مقدمات نوروسایکولوژی است. اگر وقت کافی برای خواندن این کتاب ندارید توصیه می کنم این فصول را بخوانید اگر هم خوانده اید ،مجددا مرور کنید.
فصل های سه تا هشت بسیار مهم هستند. به خصوص مطالب مربوط به لب های مغز و کارکردهای هر کدام . روی این قسمت ها تسلط کافی داشته باشید.درس آمار 

هر چند که در کنکور پارسال از این درس سوالی مطرح نشد، اما نمی توان ان را به طور کامل کنار گذاشت، ولی بررسی روند سوالات این درس در کنکورهای گذشته نشان می دهد که سوالات به سمت مفهومی شدن  می روند ،و صرفا فرمول محور نیستند. حتما سوالات کنکورهای چهار سال قبل را در این درس بررسی کنید. این کار به فهم شما  از روند سوال دادن کمک می کند. فرمول های مورد استفاده در سوالات را حتما یاد بگیرید. هم چنین در مباحث امار استنباطی، در بحث انواع آزمون ها، صرفا فرمول حفظ نکنید ،بلکه مفهومی یاد بگیرید. یعنی اینکه هر ازمونی چه کاربردی دارد،برای چی استفاده می شود و انواع ان.در درس آمار و احتمال نیز، به سوالات سال های گذشته تسلط پیدا کنید و در نهایت اینکه اگر این درس را یک بار خوانده اید در مرورهای چند گانه ، حتما تست بزنید و با حل تست های مختلف مفاهیم و فرمول ها را دوره کنید.
درس فیزیولوژی، فیزیولوژی کنکور، کالات و معظمی، فیزیولوژی کالات، آمار و روش تحقیق، مطالعه، کنکور بهداشت، مرور، مرورهای متناوب، خلاصه نویسی، فلش کارت

موفق باشید و پیروز.
 
 


 
 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

 

تعداد بازديد : 2736
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 7
شکور
|
1394/12/17 - 11:55
0
0
سلام علیکم ممنون از زحمات و پاسخگویی های مفیدتون سوال داشتم خدمتتون دررابطه با درس علم النفس اینطور گفته میشه که ظاهرا لازم نیست در کنکور بزنیم مگر برای رشته های روان شناسی مثبت گرا ، این فقط برای دانشگاه آزاد هست یا در کل ؟ یعنی برای رشته روان شناسی عمومی سراسری بازم باید علم النفس رو بزنیم و یا خیر ؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/12/19 - 23:05
سلام شکور
در سراسری باید علم النفس زده شه
ولی در آزاد خیر
موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری  روانشناسی
saeed
|
1394/12/09 - 14:24
0
0
سلام در کنکور94 از درس آمار سئوالی طرح نشده بود؟؟درست فهمیدم
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/12/09 - 17:38
سلام سعیدتعداد سوالات آمار خیلی کم شده بود به نسبت سالهای گذشته
موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
Are zoo kheirandish
|
1394/12/08 - 10:44
0
0
بسیارعالی وممنون.لطفاتاقبل ازکنکورمطالب کلیدی بیشتری ارسال فرمایید.z
امیر
|
1394/12/07 - 13:55
0
0
ممنون بابت مطالب خوبتون. یه سوال. منظورتون از فلش کارت، همون روش لایتنر هست؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1394/12/09 - 18:21
سلام امیر

تقریبا همونهموفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.