.
تبلیغات

مقاله, مقالات مشاوره ای, مقاله مشاوره ای, مشاوران, با مشاوران کیهان, یاسمن شیاسی, کنکور ارشد, کنکور ارشد بهداشت, کنکور ارشد روانشناسی, ارزیابی روانی, زبان, زبان تخصصی, زبان تخصصی روانشناسی, روانشناسی, درس ارزیابی روانی, تست, تست زنی, MMPI, TAT, رورشاخ, بندرگشتالت, وکسلر, یادگیری, مرور, فلش کارت, مصاحبه بالینی, اتمر, مصاحبه بالینی اتمرنکاتی در مورد دروس ارزیابی روانی و زبان تخصصی


یاسمن شیاسی


کیهانی های عزیز سلام
امیدوارم اوقات خوشی را سپری کنید

یکی از دروسی که باعث نگرانی دانشجوها درکنکور بهداشت می شود درس ارزیابی روانی است. اغلب دانشجویان با مشاهده حجم زیاد مطالب این درس و پیچیدگی مباحث آن، سردرگم و مضطرب می شوند به همین خاطر تصمیم گرفتم مطلب این ماه رو به توضیح نکاتی در این زمینه اختصاص بدم.

در ابتدای شروع به مطالعه، بهتر است نگاهی به سوالات کنکور سال های گذشته داشته باشید. این کار چند مزیت دارد:

اول اینکه با سبک سوالات آشنا می شوید.
دوم  مطالب مهم و قسمت های پر تکرار و پر سوال را شناسایی می کنید.

مقاله, مقالات مشاوره ای, مقاله مشاوره ای, مشاوران, با مشاوران کیهان, یاسمن شیاسی, کنکور ارشد, کنکور ارشد بهداشت, کنکور ارشد روانشناسی, ارزیابی روانی, زبان, زبان تخصصی, زبان تخصصی روانشناسی, روانشناسی, درس ارزیابی روانی, تست, تست زنی, MMPI, TAT, رورشاخ, بندرگشتالت, وکسلر, یادگیری, مرور, فلش کارت, مصاحبه بالینی, اتمر, مصاحبه بالینی اتمر

با توجه به سبک سوالات و مطالب پر اهمیت شروع به مطالعه کنید. توجه داشته باشید که آزمون های MMPI ، میلون، رورشاخ، وکسلر، بندر گشتالت و TAT  مهم ترین قسمت هایی هستند که همواره مورد سوال قرار می گیرند. برای یادگیری این مطالب بهتر است ابتدا تسلط کلی بر هر ازمون پیدا کنید. یعنی اول نظریه زیر بنایی آزمون رو خوب یاد بگیرید ، مقیاس های هر آزمون رو بشناسید، و بعد وارد جزئیات آزمون شوید.

در مرورهای سه گانه توصیه می کنم حتما از نکات مهم فلش کارت تهیه کنید.

بررسی تست های سال های گذشته و تحلیل آنها در کسب تسلط به شمار بسیار کمک می کند.
نکته دیگر اینکه این درس حدود 5 الی 6 سوال را به خود اختصاص می دهد. 5 سوال دیگر این درس از کتاب مصاحبه بالینی اتمر طرح می شود. یادگیری مطالب این کتاب به مراتب ساده تر از ارزیابی روانی است و در صد شما را تا حدی افزایش می دهد. پس بهتر است این کتاب حتما مطالعه شود. ضمن اینکه این کتاب توسط گروه کیهان خلاصه شده است و مطالب را به خوبی پوشش داده است.
 
  • زبان تخصصی
همان طور که قبلا هم توضیح دادم در این درس داشتن دایره لغات گسترده بسیار مهم است. در شروع مطالعه این درس، بهتر است ابتدا روی لغات تمرکز کنید سپس تکنیک های درک مطلب مطالعه شود. هم زمان با شروع مطالعه تکنیک های درک مطلب، بهتر است تست زدن را شروع کنید. توجه داشته باشید که تسلط شما در این درس یک باره شکل نمی گیرد بلکه نیازمند گذشت زمان است و کم کم این مهارت در شما شکل می گیرد. تکنیک های درک مطلب هم زمان با تست زدن باید مطالعه شود. به این صورت که هر تکنیکی که خوانده می شود، تست های مربوط به آن را هم حتما حل کنید. هم چنین برای تثبیت لغات بهتر است هر شب، حدود 5 تا 10 تست لغت هم زده شود.
 


 
گروه آموزشی کیهان
 ارشد و دکتری روانشناسی


مطالب مرتبط:
تعداد بازديد : 1180
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.