.
تبلیغات

اختلالات خواب, DSM, DSM5, فیزیولوژی خواب, نوروسایکولوژی, فیزیولوژی کالات, جیمز کالات, کنکور بهداشت, فلش کارت, آسیب شناسی, مراحل خواب, طبقه بندی, طبقه بندی اختلالات خواب, اختلالات خواب - بیداری, بی خوابی, اختلال روانی, اختلال طبی, پرخوابی, بدخوابی, خستگی مفرط, سندرم پاهای بی قرار

مطالعه در تابستان  

 

یاسمن شیاسی

دوستان سلام
نتایج کنکور ارشد هم بالاخره اومد.به دوستانی که نتایج دلخواهشون رو گرفتند،شروع یک مسیر جدید در زندگی تحصیلی شون را تبریک می گم .و به دوستانی هم که به نتیجه مورد نظرشون نرسیدند ،می خوام بگم که عدم دستیابی به خواستتون به معنی پایان راه نیست ،این تجربه رو هم به عنوان بخشی از فراز و فرود زندگی بپذیرید.مطمئنا بازبینی مسیری که سال گذشته طی کردید در کنار برنامه ریزی علمی و تلاش و از همه مهم تر توکل و امید به خدا مسیر جدیدی در زندگی رو براتون باز می کنه.


و اما روزهای گرم تابستان و تعطیلات پیش رو.................


این روزهای تعطیل فرصت خوبیه برای اینکه کمی هم  بیشتر مطالعه داشته باشیم و دانشمون رو وسعت بدیم .به همین دلیل می خوام چند کتاب در حوزه های مختلف رو بهتون معرفی کنم .من از مطالعه این کتاب ها مطالب خیلی زیادی یاد گرفتم امیدوارم  برای شما هم مفید باشه.اتیسم
دانشجوهای  روانشناسی  با این بیماری بیگانه نیستند و اون رو به خوبی می شناسند.خوندن کتاب های زیر دیدتون رو نسبت به این بیماری وسعت می بخشه و دنیای یک فرد اتیسمی رو بهتر درک می کنید.


ماجرای عجیب سگی درشب

این کتاب داستان ماجراجویی یک نوجوان مبتلا به اتیسم به نام کریستوفر رو روایت می کنه و زوایای جدیدی از دنیای این افراد رو برای خواننده توصیف می کنه.هم چنین این کتاب جایزه بهترین کتاب داستانی سال ویت برد ، جایزه گاردین ، و جایزه ساوت  بانک شو  رو  از ان خودش کرده.ماجرای عجیب سگی در شب نوشته مارک هادون وترجمه شیلا ساسانی نیا است و توسط نشر افق چاپ شده.

دیبز در جست وجوی خویشتن
این کتاب در اصل شرح بازی درمانی کودک محور با یک کودک اتیسمی است .هم دنیای این کودکان را به خوبی توصیف کرده و هم با این نوع بازی درمانی به خوبی اشنا می شوید.
 

چند کتاب تخصصی:
همه دانشجویانی که درس مصاحبه بالینی رو گذروندند و یا برای کنکور ارشد مطالعه داشتند با کتاب مصاحبه بالینی اتمر اشنایی دارند،این کتاب به نوعی مرجع و پایه واساسی برای مصاحبه به شمار می اد ،بهتره این کتاب رو چند بار و عمیق بخونید به خصوص فصل 6. این کتاب سرنخ های اصلی برای داشتن یک مصاحبه اصولی وعلمی را در اختیار شما می گذارد.

کتاب دیگری که در زمینه مصاحبه به شما می تونه کمک کنه ،کتاب مصاحبه اغازین ،تالیف جیمز موریسون و ترجمه فریبا بشر دوست است.این کتاب تمام نکات لازم برای یک مصاحبه رو به صورت کلیدی و خلاصه تر از اتمر جمع اوری کرده است .
اما بخشی از یک مصاحبه خوب ،بر می گرده به اینکه یک روانشناس چه قدربا علائم یک بیماری و تظاهرات مختلف ان اشنایی داشته باشه و از همه مهم تر ،چه قدر تشخیص افتراقی بلد باشه.کتاب تشخیص افتراقی بر مبنای DSM-5   می تونه شما رو در این زمینه توانمند کنه.فصل اول کتاب گام های تشخیص افتراقی و اینکه برای مطرح کردن یک اختلال روانی چه مواردی باید کنار گذاشته شوند رو به خوبی توضیح داده است .در فصل های بعد هر اختلال و هم پوشانی ان با سایر بیماری ها توصیف شده اند.
 

یاسمن شیاسی, معرفی کتاب, مطالعه, تابستان, تعطیلات, کنکور کارشناسی ارشد, ارشد, کنکور ارشد, کنکور وزارت بهداشت, وزارت بهداشت, کنکور ارشد وزارت بهداشت, روانشناسی بالینی وزارت بهداشت, روانشناسی بالینی


 
 


موفق باشید و پیروز.
 

یاسمن شیاسی 

 
 گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی


 
 

تعداد بازديد : 1442
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.