.
تبلیغات

اختلالات خواب, DSM, DSM5, فیزیولوژی خواب, نوروسایکولوژی, فیزیولوژی کالات, جیمز کالات, کنکور بهداشت, فلش کارت, آسیب شناسی, مراحل خواب, طبقه بندی, طبقه بندی اختلالات خواب, اختلالات خواب - بیداری, بی خوابی, اختلال روانی, اختلال طبی, پرخوابی, بدخوابی, خستگی مفرط, سندرم پاهای بی قرار

چند توصیه برای جمع بندییاسمن شیاسی


دوستان گرامی سلام
خدا قوت و امیدوارم که همچنان با انرژی به مسیرتون در این روزهای پایانی ادامه دهید.در ادامه مطالب قبلی چند نکته رو برای جمع بندی در این بازه زمانی براتون توضیح می دهم .
احتمالا تا الان چندین دوره تست زدید و با نقاط قوت و ضعف خودتون در دروس مختلف آشنا شدید. در این زمان باقی مانده، ساعات مطالعه تون رو به دو قسمت تقسیم کنید :

  1. قسمتی را روی نقاط قوت خود کار کنید. این کار را می توانید از طریق تست زدن و مرور نکات مهم و خلاصه ها انجام دهید.
  2. قسمت دوم زمان خود را هم به نقاط ضعف خود اختصاص دهید. ولی توجه داشته باشید که انتظار معجزه نباید داشته باشید مثلا اگر قسمتی از مطالب را فراموش کردید و با مرور تا حدی می توانید  بر آن تسلط پیدا کنید منطقی است که زمان بگذارید. اگر  در درسی یا مطلبی ضعف خیلی زیادی دارید به طوری که قابل جبران نیست به مرور و خواندن تست های سال قبل اکتفا کنید. 

relax 
برای جمع بندی در دروس آسیب شناسی، شخصیت، روان درمانی و فیزیولوژی هم چند نکته را توضیح می دهم:
در 10 روز پایانی، روزی دو نظریه شخصیت بخوانید و نکات مهم رو مرور کنید به خصوص در نظریه هایی که مراحل رشد توصیف شده اند دقت بیشتری داشته باشید و خصوصیات هر مرحله رو با تامل بیشتری بخوانید.
برای درس روان درمانی، سعی کنید نظریه ها رو به طور مقایسه ای بخوانید. به نکاتی مثل اهداف هر نظریه، کاربردها، تکنیک ها، رابطه درمانگر و درمانجو  توجه  داشته باشید و نظریه ها رو از این ابعاد با هم مقایسه کنید. این کار در تسلط بر این درس کمک زیادی به شما می کند.
در درس  آسیب شناسی  ملاک های هر اختلال رو به خوبی بررسی کنید. به خصوص مدت زمان لازم برای تشخیص هر اختلال. ویژگی های بالینی هر اختلال رو در ذهن داشته باشید و برای سبب شناسی و درمان وقت زیادی نگذارید. نکته دیگر در مورد این درس اینه که سعی کنید معادل انگلیسی هر اختلال رو یاد بگیرد و در این روزها حتما مروری بر آنها داشته باشید، البته تا حد زیادی با آنها آشنایی دارید ولی بهتر است که مرور شود.
در درس فیزیولوژی حتما هورمون ها و قسمت های مختلف دستگاه عصبی و نقشی که هر کدام در تنظیم رفتار دارند رو مرور کنید.
برای درس زبان و آمار هر شب تست بزنید  و نکاتی رو که از تست های قبلی یادداشت کرده اید رو مرورکنید.
اما در روز کنکور....
تقریبا تمام نکات مهم تست زنی در این مورد توسط مشاوران  کیهان ارائه شده و من فقط می خواهم به یک نکته اشاره کنم، اینکه در جلسه کنکور ممکنه که با  سوالاتی روبه رو شوید که برخلاف انتظار شما خیلی سخت و یا خیلی متفاوت باشه، لطفا با پیش فرض خاصی سر جلسه کنکور نرید و انتظار چنین چیزی رو در یک یا دو درس داشته باشید. موضوعی که خیلی مهمه اینه که وقتی در چنین فضایی قرار گرفتید اجازه ندهید اضطراب بر شما غلبه کند و به این فکر کنید که این موضوع برای همه صدق می کند و اگر درصد شما پایین بیاید بقیه هم تقریبا چنین شرایطی رو دارند. پس با گفتن این جمله آرامش خودتون رو حفظ کنید و سعی کنید دنبال سوال های آشنا بگردید. بعد سراغ تست های سخت تر بروید و روی آنها فکر کنید.
در پایان برای همه داوطلبان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم متناسب با تلاشتون بهترین نتیجه رو بگیرید.
  
 
 

 
 گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی

تعداد بازديد : 1167
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
سحر
|
1395/02/05 - 23:53
0
0
سلام.تقریبا با میانگین درصدی میشه وزارت بهداشت قبول شد؟با مبانگین 50 تقریبا چه رتبه ای میشه اورد؟ممنون
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1395/02/06 - 14:39
سلام سحر
برای تهران بالای شصت درصد و شهرستانا بالای 55درصد حدودا لازمه
موفق باشید :)
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.