.
تبلیغات

به نام آن که جان را فکرت آموخت

 

تست زنی در ماه های آخر:
                                                                                                        

دوستان عزیز سلام                                                             
 

با توجه به اهمیت تست زنی در این زمان باقی مانده تا کنکور، در این مطلب قصد دارم در مورد تست زنی و نکات مربوطه صحبت کنم:

 

  • تسلط بر سوالات کنکور سالهای گذشته: اولین و مهم ترین نکته این است که پیش از کنکور باید به سوالات کنکور سالهای گذشته تسلط پیدا کنید. تاکید روی سوالات پنج سال اخیر بیشتر از بقیه ی سالهاست. در نظر داشته باشید سوالات کنکور مربوط به بیست سال پیش جنبه ی سنجشی بالایی ندارند، در نتیجه به طور کلی تسلط بر سوالات ده سال اخیر و با تاکید ویژه بر پنج سال اخیر منطقی است.

 

  • تحلیل سوالات: تست زنی به خودی خود ارزشی ندارد! تست زنی زمانی دارای بار آموزشی و حتی سنجشی می شود که آن را تحلیل کنید، تحلیل سوالات یعنی پاسخنامه ی تشریحی هر سوال را به دقت بررسی کنید و نکات آن را استخراج کنید. حتی ممکن است پاسخنامه ی تشریحی شما کافی نباشد و نیاز به نگاهی کوتاه به جزوه تان داشته باشید.

 

  • نت برداری: اگر زمان کافی دارید و کمبود وقت ندارید بهتر است پس از دیدن پاسخنامه ی تشریحی از نکاتی که بلد نیستید نت مختصری بردارید. اگر از قبل دستنوشته هایی از خلاصه برداری های خود دارید می توانید آنها را با نکات جدید تکمیل کنید.

 

  • استفاده از ابزار های تسهیل کننده: بهره گیری از کلاس های نکته-تست و استفاده از تحلیل سوالات به همراه تشریح گزینه ها توسط مدرس، در این برهه ی زمانی بسیار کمک کننده است ( به شرطی که کلاس از کیفیت خوبی برخوردار باشد و زمان شما را هدر ندهد).

 

  • تاکید روی مباحث پرتکرار: قطعا می دانید سرفصل های پرتکرار و فصول تکرار شونده از اهمیت خاصی برخوردار هستند. تسلط بر تست های فصول پرتکرار و تاکید بر آنها را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید از یک فصل پرتکرار ممکن است چندین سال در کنکور سوال بیاید ولی این موضوع به آن مفهوم نیست که دقیقا عین سوالات سالهای گذشته تکرار می شود. در نتیجه اهمیت نکات فصل و تشریح تمام گزینه ها در اینجا مشخص می شود.

 

  • ترتیب دروس: دروسی که ضریب بالا تری دارند باید در اولویت تست زنی قرار بگیرند، چون کسب درصد بالا در دروسی که ضریب بیشتری دارند رتبه ی کنکور شما را بیشتر ارتقا می دهند.

 

  • مرور تست هایی که قبلا زده اید: اگر در ماه های گذشته تست زنی داشته اید و زمانتان اجازه می دهد می توانید مجدد آنها را بزنید و یا اگر سوالاتی که غلط زده بودید را مشخص کرده اید اول آنها بزنید. تصور نکنید که اگر قبلا تست ها را زده اید دیگر نیتز به تست زنی ندارید، احتمال فراموشی تست های گذشته کم نیست!

 

  • اهمیت کمتر سوالات تالیفی: بهترین منبع محک زدن وضعیت شما سوالات کنکورهاست. سوالات تالیفی به درک بهتر مطلب کمک می کنند اما معیار خیلی خوبی برای سنجش تسلط شما نیستند. اگر تا به حال تست زنی کمی داشته اید اولویت را بر سوالات کنکورها و تحلیل آنها بگذارید.

 

  • توجه به زمان: سعی کنید به ساعت توجه کنید و سرعت تست زنی خود را بالا ببرید. هر چقدر سعی کنید کنترل شرایط تست زنی را بیشتر به دست بگیرید کار خود را سر جلسه ی کنکور ساده تر خواهید کرد.

 

رویای شما تاریخ انقضا ندارد! نفس عمیقی بکشید و دوباره شروع کنید...


نیکو قاضی نژاد


 


گروه آموزشی کیهان

ارشد و دکتری روانشناسی

 

 مطالب مرتبط:
 


 

تعداد بازديد : 708
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.