.
تبلیغات

زبان, ترجمه, ترجمه متون, ترجمه متون تخصصی, ترجمه متون تخصصی روانشناسی, زبان تخصصی, زبان تخصصی روانشناسی, آموزش زبان تخصصی, بسته آموزشی زبان تخصصی, زبان کنکور ارشد, زبان تخصصی کنکور ارشد, زبان تخصصی کنکور ارشد روانشناسی, بسته آموزشی زبان تخصصی روانشناسینکاتی در خصوص زبان تخصصی و کانال آکادمی زبان کیهان


صادق فلاح

به نام بی نام او
سلام دوستان
خوشحالم فرصتی دیگر دست داد تا در خدمتتون باشم.
مواردی پیرامون درس زبان تخصصی روان­شناسی و اختصاصاً کانال آکادمی زبان کیهان عرض می­کنم:

اول آنکه، هدف از ایجاد این کانال چیست؟ یک مروری بکنیم: ما می­خواهیم زبان را در آزمون تخصصی روان­شناسی مان و اختصاصاً در آزمون سراسری کارشناسی ارشد روان­شناسی، بالا بزنیم. خب؟ بسیار خب.

عرش نشینان

 • وضعیت: یک عده بسیار کمی از دوستان هستند که در حال حاضر در تست­های شبیه سازی شده با آزمون، زبان را بالای 80 می­زنند.
 • فراوانی: تعداد این عده به شدت اندک است و از گونه­های نادر داوطلبان به شمار می­روند.
 •  توصیه ما: به این دوستان خداقوت عرض می­کنیم و توصیه می­کنیم سایر زمان­شان را بر دروس دیگر سرمایه گذاری کنند. زبان­شان به حد کافی خوب است. و حتی بیشتر از کافی. ما باید نزد این دوستان درس یاد بگیریم.

بالا نشینان

 •  وضعیت: عده­ای دیگر هستند که زبان را خوب می­فهمند و خوب متون تخصصی مان به زبان انگلیسی را می­خوانند، اما باز می­خواهند بهتر شوند. در چه چیزی؟ در تست زنی. در واقع این دوستان عمدتاً مشکلی در خواندن متون ندارند و فقط خواهان ارتقاء مهارت تست­زنی شان از حدود 60-50 به بالا هستند.
 • فراوانی: تعدادشان از دسته قبلی بیشتر است اما باز در مقابل دسته بعدی، کم جمعیت­تر هستند و این را کارنامه داوطلبان آزمون­های ارشد و دکتری روان­شناسی به وضوح نشان می­دهد.
 • توصیه: این دوستان بایستی بر مهارت پاسخ­دهی به سوالات درک مطلب تسلط پیدا کنند. چرا که سوالات درس زبان تخصصی آزمون­شان (آزمون ارشد سراسری) در 9 سال گذشته تماماً درک مطلب بوده است و پاسخ­دهی به این نوع سوالات نیز تکنیک­هایی دارد که جهانی ست و برای آزمون تافل هم مورد استفاده است. ما برای ارتقاء دوستانمان در این مرحله، از کارگاه زبان پیشرفته و پکیج مربوط به آن (این لینک) بهره برده ایم و سایر روش­های جزئی تر که در جلسات مشاوره از سوی مشاوران محترم برای داوطلبانِ حاضر در این سطح، تجویز می­شود. این هم از این.

میان نشینان

 • وضعیت: خیل وسیعی از داوطلبان آزمون ارشد روان­شناسی در خواندن متون روان­شناسی به زبان انگلیسی مشکل دارند. متون را به درستی متوجه نمی­شوند. از زبان بیزارند. گمان می­کنند در زبان خیلی ضعیف ند و هیچ فرصت و شانسی برای تقویت خود ندارند و ... . این عده اکثراً نمی­دانند که در این وضعیت تنها نیستند و یک تحریف شناختی شایع در بین آنها این است که "بقیه همه عرش نشینن و منِ نگون بختم که هیچ شانسی برای ارتقاء زبانم ندارم" یا چیزی شبیه به این.
 • فراوانی: همانطور که آمد، حاضرین در این مرحله "بسیار"ند و به طور عجیبی هم تقریباً همه شان بر این باورند که "بقیه عالی ند و من ، نه".
 • توصیه: تا سال­های پیش چندان دستمان برای کمک به این دوستان باز نبود. اما از همانهایی هم که داشتیم استفاده کردیم: کتاب دکتر سیدمحمدی، تحلیل سوالات سالهای پیش و ... . و خب فرد بزرگواری چون خانم بابانوری که در سال نود و چهار با زبان 5 درصد کار را شروع کرد و در روزهای نزدیک به آزمون به اطراف 60 درصد رسید، مثال خوبی بود برای اینکه از آن راه استفاده کنیم برای سایر دوستان. که استفاده هم کردیم و خوشبختانه جواب گرفتیم. چه کنیم؟

o    کارگاه زبان مقدماتی؛ فیلم­ آن را (این لینک) خوب ببینید و تمرین کنید. در آن کارگاه گفته­ایم چطور باید بر این متون انگلیسی چیره شوید و راهش چیست. خوب ببینید و تمرین کنید.
o     کانال آکادمی زبان؛ این کانال ابزار ما برای تمرین آن چیزهایی است که در کارگاه زبان مقدماتی گفتیم و یاد گرفتیم. آنجا متون روانشناسی به زبان انگلیسی را از هر جایی که دستمان بیاید (به شرطی که خیلی سخت، خیلی ساده و بی ربط نباشد: شبیه به متون کنکور باشد) می­خوانیم و ترجمه می­کنیم. به عبارتی آنچه را در کارگاه زبان مقدماتی یا پکیج مربوط به آن دیده ­ایم، اینجا تمرین می­کنیم.
راستش را بخواهید برای ارتقاء شما بزرگواران در این درس که خیلی برای آزمون پیش روی تان و همچنین روزهای بعد تحصیلی تان ضروری ست، چیز دیگری به ذهن محدود بنده نمی­رسد، به جز همان­هایی که با همکاران گرامی مشورت کرده ایم و تصویب­شده هایش را مشاورتان به تشخیص خودش و مشورت با شما، در برنامه­تان می­گنجاند یا خودتان می­گنجانید.
باورم بر این است که با این ابزارها، امسال هم به یاری خدا در درس زبان، برگ برنده دیگری خواهیم داشت.

برای شما دوستان آرزوی موفقیت دارم.

پی نوشت:

 1. مراقب سلامتی­تان باشید. کنکور مهم است اما دو روز دیگر تمام می­شود.
 2. اگر واقعاً نتیجه کنکور برایتان مهم نیست، خودتان را اذیت نکنید و خیلی راحت بیخیالش بشوید و بروید سراغ کارهایی که دوست دارید.
 3. اما اگر واقعاً برایتان مهم است، برایش بجنگید.
 4. کنکور چیزی نیست که هزینه مالی خیلی زیاد بخواهد. اما هزینه روانی زیادی می­خواهد: استمرار مطالعاتی، تمرکز مطالعاتی، نگه داشتن شوق متعادل به سمت پیروزی و ... .
 5. اگر فکر می­کنید کلاسی یا کتابی برایتان ارزشمند نیست، به سراغش نروید.
 6. اما اگر فکر می­کنید که به دردتان می­خورد، اجتناب نکنید و آن را وارد برنامه تان کنید.
 7. به ما بازخورد دهید: kayhanravan@gmail.com
 8. کماکان ارادتمندم

 

 

گروه آموزشی کیهان
 ارشد و دکتری روانشناسی


مطالب مرتبط:

کارگاه ها، کلاس کنکور, کلاس کنکوری, کلاس آموزشی, کلاس آموزشی روانشناسی, کلاس کنکور ارشد, کلاس کنکور ارشد روانشناسی, کنکور ارشد روانشناسی, منابع ارشد روانشناسی, منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, آموزش کنکوری, روانشناسی رشد, کلاس روانشناسی رشد, کلاس آمار و روش تحقیق, کارگاه آمار و روش تحقیق, کارگاه آموزشی آمار, کارگاه آسیب شناسی, کارگاه های روانشناسی، کارگاه های آموزشی روانشناسی، کارگاه های گروه آموزشی کیهان، مدیریت زمان، ارشد روانشناسی، تحلیل ارشد روانشناسی


 

تعداد بازديد : 1401
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.