.
تبلیغات

اصول موفقیت, اصل موفقیت, موفقیت, مسیر موفقیت, من می توانم, فرصت باقیمانده, کنکور, کنکور کارشناسی ارشد, موفقیت در کنکور, موفقیت در زندگی, کم کاری, لئو تولستوی, درس خواندن, مطالعه, مطالعه اصولی, خواب, خواب کافی, توانایی, توانمندی, نقاط ضعف, نقاط قوت, سحر احسانی, مشاوران کیهان, مشاوره تحصیلی

و این همان دلیل موفقیت من است...


سحر احسانی
 
 

دوستان کیهانی سلام
در این ایام که بسیاری از شما دوستان قصد شروع مطالعه رو دارید یا نمی دانید شروع کنید یا نه قصد دارم درمورد مطالب انگیزشی که در آغاز راه خیلی به دردتون میخوره صحبت کنم مطالبی که در عین حال باعث افزایش انگیزتون میشه باعث میشه با مطالب درسی هم اشنا بشید.

شاید همه ی شما برای خودتان یه هدف  مشخص کردید و میخواهید تمام تلاشتان را در راه رسیدن به این هدف انجام دهید و مدام به این هدف فکر می کنید و خیال پردازی می کنید. جریان فکر انسان همیشه یک مسیر مسئله مدار و استدلالی نیست در جهان طبیعی فکر انسان با فعالیت های شناختی ناخواسته نشانه گذاری شده است که با توانایی ما در عملکرد و فکر سازنده ی ما تداخل دارد. ناراحتی، حواس پرتی، سوگیری توجهی، زوال حافظه، سرگردانی ذهن، خیال بافی، تمرکز برخود، تامل افکار وسواسی مثال هایی از پردازش های ذهنی است که باعث ایجاد تداخل شناختی می شود. در روان نشاسی تحلیلی اصلی به نام پیوستگی زمانی وجود دارد که طبق این اصل تخیلات راهی برای مقابله با کمبود ارضا و ایجاد ارتباط بین تاخیر آرزوها  وجابه جایی حرکتی ناشی از آن هستند.
اگر شخصی به پاداش که در اینجا همان دانشگاه مورد علاقه ی شماست فکر کند  وبرای آن انتظار بکشد توانایی او در انتظار کم است و صبرش کم می شود. اما اگر شخص به جای پاداش به موضوع شاد دیگری بیندیشد توانایی او افزایش می یابد و انتظار بیشتری می کشد. پس به جای اینکه مدام به دانشگاه و رشته ی مورد علاقه ش فکر کند و خیال پردازی کند بهتر است موضوعات دیگری برای فکرکردن پیدا کند.
 
اصول موفقیت, اصل موفقیت, موفقیت, مسیر موفقیت, من می توانم, فرصت باقیمانده, کنکور, کنکور کارشناسی ارشد, موفقیت در کنکور, موفقیت در زندگی, کم کاری, لئو تولستوی, درس خواندن, مطالعه, مطالعه اصولی, خواب, خواب کافی, توانایی, توانمندی, نقاط ضعف, نقاط قوت, سحر احسانی, مشاوران کیهان, مشاوره تحصیلی, شکست, ناهشیار, نگرانی, شادی

موضوعاتی که باعث شاد شدن فرد می شود نه باعث ناراحتی. فکرهای ناراحت کننده که به صورت تهدید در مورد یک حادثه ی نگران کننده هستند  بسیاری از تداخل ها در جریان فکر ناهوشیار هستند و اهمیتی ندارند و می توان ان ها را نادیده گرفت یک فکر وقتی دارای اهمیت است که شخص برای خودش ان را به صورت منفی تفسیر کند و دارای اهمیت شخصی باشد و دارای احتمال زیاد بازگشت باشد. در بسیاری از موارد فکر های ناراحت کننده مربوط به اتفاقات بد گذشته مثل قبول نشدن در کنکور سال گذشته هستند. بسیاری از افراد شکست های خود را جلوی چشمشان می گذارند و مدام به آن ها خیره می شوند و می گویند "این بارم نمیشه مثل دفعه های قبل". اما چیزی که من همیشه به خودم می گویم این است که "هر بار خوردی زمین دستتو بزار روی زانوتو بلند شو". همه ی افراد شکست میخورند اما افراد موفق شکست هایشان را پشت سر می گذارند  در روزهای اینده درمورد انواع سبک های بد بینانه و راه های مواجه با شکست ها صحبت می کنیم.

اما در پایان بد نیست بدانید مایکل جردن نام یکی از ماندگار ترین بسکتبالیست های دنیاست که شکست های زیادی را تجربه کرده است و زمانی که دانش اموز دبیرستان بود به بسکتبال علاقه ی زیادی داشت اما هرگز نمی توانست به تیم اصلی مدرسه راه پیدا کند. جردن در اظهار نظری معروف در رابطه با موفقیت هایش می گوید "من در طول مدت ورزشم بیش از 9 هزار شوت را به بیرون زده ام. نزدیک به 300 بازی را باخته ام. در 26 بازی زمانی که می توانستم با شوت خود تیمم را برنده کنم ضربه را هدر دادم. من در زندگیم بارها و بارها و بارها شکست خورده ام  و این همان دلیل موفقیت من است".
 
گروه آموزشی کیهان
   ارشد و دکتری روانشناسی
مطالب مرتبط:

تعداد بازديد : 600
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.