.
تبلیغات

اصول موفقیت, اصل موفقیت, موفقیت, مسیر موفقیت, من می توانم, فرصت باقیمانده, کنکور, کنکور کارشناسی ارشد, موفقیت در کنکور, موفقیت در زندگی, کم کاری, لئو تولستوی, درس خواندن, مطالعه, مطالعه اصولی, خواب, خواب کافی, توانایی, توانمندی, نقاط ضعف, نقاط قوت, سحر احسانی, مشاوران کیهان, مشاوره تحصیلی

3 اصل اساسی موفقیت را به کار گیریدسحر احسانی
 
 

دوستان کیهانی سلام
امیدوارم حال دلتون خوب باشه. امروز میخوام در مورد 3 اصل صحبت کنم.
این سه واژه مسیر موفقیت را نابود می کنند:
نمی دانم
               نمی توانم
                               نمی شود


و سه واژه کنار هم معجزه می کند:
«بله من میتوانم...»
 

3 اصل اساسی موفقیت

start where you are

رفقا این روزها کجا هستید؟ چقدر از فرصت های باقی مانده استفاده می کنید آیا به اندازه کافی از هر آنچه در دست دارید لذت می برید و تلاش می کنید؟ آیا فقط با افکار منفی و شمردن روزها و آنچه تاکنون برای شما باقی مانده است ذهن خود را دچار بحران و تشویش می کنید؟
از همین جا شروع کنید اگر به هر دلیلی احساس می کنید که تا این لحظه کم کاری کرده اید هنوز هم فرصت باقی است. کم نبوده اند افرادی که در سال های گذشته از همین الان شروع کرده اند و به موفقیت که برای هر کسی تعریفی دارد رسیده اند.

Use what you have

تمام داشته هایتان را به کار ببرید اگر مدام به نداشته هایتان بیندیشید داشته هایتان به فراموشی سپرده خواهند شد. با خودتان یک حساب کتاب کنید و ببینید الان چند چند هستید و چقدر میتوانید از داشته هایتان استفاده کنید.
کسی که اعتقاد دارد دیگران باید مشکلاتش را حل کنند، همانند کسـی است که برای گذر از رودخانه منتظر است تا آب آن خشک شود! "لئو تولستوی"
 
Do what you can

اینکه الان میخواهم بخوابم، مسافرت بروم، در تمام مهمانی ها شرکت کنم،... بهانه هایی است که در افراد موفق دیده نمی شود. البته نه اینکه شما باید شب و روز درس بخوانید! نه!
مسافرت، خواب، مهمانی، فیلم و گردش هم جزیی از زندگی هستند و همه چیز فقط درس خواندن نیست اما هر چیزی باید به اندازه باشد.

اصول موفقیت, اصل موفقیت, موفقیت, مسیر موفقیت, من می توانم, فرصت باقیمانده, کنکور, کنکور کارشناسی ارشد, موفقیت در کنکور, موفقیت در زندگی, کم کاری, لئو تولستوی, درس خواندن, مطالعه, مطالعه اصولی, خواب, خواب کافی, توانایی, توانمندی, نقاط ضعف, نقاط قوت, سحر احسانی, مشاوران کیهان, مشاوره تحصیلی

توان افراد با هم متفاوت است کسی می تواند 4ساعت پشت سرهم مطالعه کند ولی فرد دیگر پس از نیم ساعت خسته می شود یک نفر می تواند 7ساعت بخوابد و خسته نشود ولی فرد دیگری اگر 9ساعت نخوابد دچار کسلی می شود و نمی تواند خوب دروس را به ذهن بسپارد. پس در قدم اول مقایسه نکنید اینکه دوست من 10ساعت درس می خواند و کم می خوابد به من ربطی ندارد. توان من با او متفاوت است قدم دوم شناسایی توانمندی و نقاط ضعف است که باید دید آنچه در توان ما است چقدر است و برای رسیدن به هدف از تمام توان باید استفاده کرد.

ابراهام لینکلن می گوید شما می توانید هر آنچه می خواهید داشته باشید به شرطی که آن را به شدت بخواهید. پس دوستان اگر هدف شما رسیدن به علم شیرین روانشناسی است آن را به شدت بخواهید و به شدت برای هدفتان تلاش کنید.

انديشيدن به گذشته، اندوه، و اندیشیدن به آينده هراس می‌آورد؛
به حال بيانديش
تا برایت لذت را به ارمغان آورد.
امیدوارم خستگی ناپذیر به مسیرتون ادامه بدید. موفق وپیروز باشید. 
 
 
 


گروه آموزشی کیهان
   ارشد و دکتری روانشناسی
مطالب مرتبط:

تعداد بازديد : 1257
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.