.
تبلیغات

تغییر, مقاله, مقاله نویسی, مقاله مشاوره ای, ترس از تغییر, شکست, اشتباه, تعصب, اعتقاد, برنامه ریزی, ساعت مطالعه, ترس از ضربه, ترس از شکست, سحر احسانی, احسانی, رتبه 7 کنکور

ترس از تغییر سحر احسانی

 

در زندگی همه ی ما اشتباهاتی وجود دارد که باعث شکست ما شده اند. اشتباهاتی که گاهی با خودمان فکر میکنیم اگر به گذشته برگردم هرگز آن را تکرار نمیکنم اما مشکل دقیقا همین جاست که وقتی در حال انجام اشتباه هستیم جرات تغییر مسیر یا روش را نداریم.

از براتراند راسل پرسیدند چرا یک آدم متعصب می ترسد نسبت به اعتقادتش شک کند و راهش را اصلاح کند؟
راسل پاسخ میدهد چون همیشه با خودش فکر میکند چطور میتوانم به تاول های کف پایم بگویم تمام مسیر را که آمده ام اشتباه بوده است؟

گاهی نگاه به همین تاول ها و نداشتن جرات تغییر باعث شکست میشود.
برای مثال ما هنگام برنامه ریزی به یک برنامه قدیمی که عادت کرده ایم اکتفا کرده و با خودمان میگوییم اگر برنامه ام را تغییر دهم اوضاع بدتر نمیشود؟
تمام زحماتم بر باد نمیرود؟ یا اگر ساعت مطالعه ام را کم کنم از رقبا عقب نمی مانم؟ بگذریم که خیلی وقت ها در نظر گرفتن ساعت مطالعه خیلی بالا و یک برنامه ی سنگین نه تنها باعث پیشرفت نمیشود بلکه راندمان را پایین می آورد و باعث خستگی میشود.
اشتباه همین جاست و افرادی که معمولا چند سال پشت کنکور میمانند از همین ترس از تغییر ضربه خورده اند.

همیشه راهی که اکثریت امتحان میکنند الزاما راه درستی نیست.

میدانید عقاب بیشترین سرعت پرواز را در بین پرندگان دارد؟
این سرعت را به دلیل مسیر متفاوتش داراست چرا که برخلاف سایر پرندگان عقاب در خلاف جهت باد حرکت میکند.
پس سعی کنید از امروز به اشتباهات خود فکر کنید و با تمام وجود در برابر آن ها بایستید و مسیر خود را درصورتی که اشتباه است تغییر دهید مثلا اگر میبینید زمان استراحت شما وقتی از اتاق مطالعه ی خود خارج میشوید به دلیل سرگرم شدن به تلویزیون و صحبت با خانواده به یک ساعت تبدیل میشود سعی کنید در ذهن خود استراحت دهید و با گوش دادن به یک موسیقی آرام بخش و خوردن میوه درهمان اتاق وقت خود را بخرید گاهی همین اشتباهات کوچک شما را از مسیر اصلی دور میکند.
گاهی ضرب المثل های روزمره برعکس عمل میکنند مثل این ضرب المثل که ترک عادت موجب مرض است در صورتی که اگر عادت های اشتباه را ترک کنیم مطالعه ی ما بسیار پر بازده تر خواهد شد.
 

تغییر, مقاله, مقاله نویسی, مقاله مشاوره ای, ترس از تغییر, شکست, اشتباه, تعصب, اعتقاد, برنامه ریزی, ساعت مطالعه, ترس از ضربه, ترس از شکست, سحر احسانی, احسانی, رتبه 7 کنکور

 
گروه آموزشی کیهان
ارشد و دکتری روانشناسی
 
مطالب مرتبط: 

تعداد بازديد : 1128
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
shoa
|
1395/08/06 - 20:21
0
1
سلام ممنونم خانم احساني مطلبتون خيلي خوب بود
ماندانا
|
1395/08/06 - 20:30
0
1
عالي
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.