.
تبلیغات

مطالعه, مقاله, مقالات مطالعاتی, روش مطالعه, روش مطالعه پس خبا, روش مطالعه مردر, روش مطالعه murder, یادگیری, مطالعه و یادگیری, mood, understand, recall, detect and digest, expand, review and respond, روانشناسی یادگیری, دکتر سیف, مرور, مرور آموخته ها, درک مطلب, بسط و گسترش مطلب

کنکور وزارت علوم یا وزارت بهداشت؟
یا هر دو؟

 

مریم بی طرفان


دوستان عزیزم سلام

امیدوارم که حالتون خوب باشه امروز می خوام یه توضیح مختصری درباره کنکورهای علوم و بهداشت باتوجه به زمان بندی این کنکورها بدم که سوال خیلیاتون بوده این مدت.

همونطور که میدونین این دو تا کنکور با هم تفاوت هایی دارند چه در منابع چه در زمان برگذاری و چه در شیوه تدریس و امکانات دانشگاهی، مثلا وجود دوره های کارورزی جدی و تدریس عملی دروس و دسترسی به بیمارستان ها و کلینیک های درمانی که باعث کمک به ارتقا سطح دانش عملی و مهارتی دانشجویان می شود.

دانشجویان عزیزی که صرفا هدفشون اینه که در یکی از این کنکورها شرکت کنند که تکلیفشون روشنه اما حرفم با دانشجویانیه که لیسانس روانشناسی یا مشاوره بودن و می خوان هر دو کنکور رو شرکت کنند و هر دو کنکور هم براشون جدی و مهمه اول از همه مهمه که بیاین یک کدوم از این کنکورهارو با توجه به علاقه تون به عنوان اولویت اصلی انتخاب کنین و باقدرت شروع به مطالعه برای کنکور هدف کنید چون تجربه نشون داده که خوندن همزمان اون همه منبع حجیم و سنگین برای هردو کنکور حتی اون زمانی که فاصله علوم و بهداشت بیشتر از 3 ماه بود علاوه بر اینکه دانشجو استرس زیادی رو متحمل می شد  نتیجه مطلوبی نمیداد و حتی در مواقعی باعث از دست دادن موفقیت در هر دو کنکور میشد.

          


حالا اگه هدف اصلیتون علوم شد که باتوجه به اینکه کنکور علوم زودتر برگذار میشه منابع اختصاصی علوم رو میخونین اما روی یسری دروس پایه ای و مشترک خیلی تمرکز کنید مثلا آمار و روش تحقیق و همینطور افزایش مهارت درک مطلب برای زبانتون، بهتره که اگر فرصت داشتین زمانی که سطح زبان تخصصی تون به حد قابل قبولی رسید با مشورت مشاورتون یه تایمی رو هم برای زبان بهداشت اختصاص بدین تا بعد علوم با یک برنامه ریزی فشرده و گزینشی برای بهداشت بخونین. اما اگر اولویت اصلیتون بهداشته بهتره هرچه زودتر استارت کارو بزنین و به این فکر نکنین که خب حالا کلی وقت مونده تا بهداشت زودتر شروع کنین به مطالعه تا هم فرصت های بیشتری برای مرور داشته باشین چون مرورها نقش مهمی در موفقیت کنکور بهداشت دارن و هم اگه به هدف نزدیک شدین و مطالعاتتون در سطح قابل اطمینانی قرار گرفت بتونین برای علوم هم شروع به مطالعه کنین و درسهایی مثل علم النفس، کودکان استثنایی و ... بخونین البته در این مدت هم نباید دچار این اشتباه بشین که درس های کنکور اصلی رو بذارین کنار و فراموش کنین.
از همین ابتدای راه باید روی مسیر و هدفی که انتخاب کردین متمرکز بشین و خیلی کمالگرایانه هم به قضیه نگاه نکنین که در میانه مسیر دچار افت بازدهی و اضطراب بیش از حد بشین.
در پایان هم باید اضافه کنم که این شیوه باتوجه به شرایط منحصر به فرد هر داوطلب فرق می کنه و بهتره با نظر مشاورتون انجام بشه.

 

موفق باشید

 


گروه آموزشی کیهان
  ارشد و دکتری روانشناسی

   منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی

 

منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینیمطالب مرتبط:

    

تعداد بازديد : 798
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
دانلود رایگان
تماس با ما
خیابان انقلاب اسلامی - خیابان 12 فروردین - کوچه نوروز - پلاک 4 - واحد 3
شماره تماس: 02166475618 الی 20
شماره پیامک:  02166475620

سوالاتی در خصوص کنکورهای ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره

.