.
hed

خلاصه دروس کنکور ارشد, کنکور ارشد روانشناسی, مهمترین مطالب کنکور ارشد روانشناسی, جزوات ارشد روانشناسی, روانشناسی عمومی, روانشناسی بالینی, کنکور ارشد بهداشت, ارشد بالینی وزارت بهداشت, جمع بندی, جمع بندی کنکور, نکات کلیدی کنکور, نکات کلیدی کنکور ارشد, مجموعه نکات, مجموعه نکات کنکوری, گروه مشاوران, گروه مشاوران کیهان, tick5, خلاصه های رتبه های برتر, رتبه های برتر ارشد, رتبه های برتر ارشد روانشناسی, ارشد مشاوره, مرور, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, جمع بندی کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

روش مطالعه و مرور تیک 5

Tick5


 

همانطور که می دانید برای مطالعه مجموعه کپسول های دروس کیهان که برای مرور نهایی نکات حفظی و مهم جزوات تهیه شده اند، از روش مطالعه تیک 5 استفاده می شود، در ادامه تلاش بر این است که این روش توضیح داده شود.

 
در این مجموعه، چند ستون داریم: یک ستون خالی، یک ستون برای شماره نکته، یک ستون برای سوال و یک ستون هم برای پاسخ آن سوال. هر شب حدود 10 الی 20 نکته برای هر درس را مطالعه می کنید و برای هر درس حدود 20 دقیقه زمان کنار بگذارید.
فرض کنید قرار هست امشب شروع کنید، امشب 2 یا 3 صفحه از نکات یکی از دروس را مطالعه می کنید، فردا شب مجدداً به سراغ این نکات می روید و برای هر کدام که به یاد داشتید، یک تیک در خانه خالی سمت راست آن قرار می دهید، هم چنین 2 یا 3 صفحه دیگر از نکات جدید را نیز مطالعه می کنید. شب بعد هم به همین منوال،... . هر نکته که 5 تیک خورد، دیگر نیازی به مطالعه آن وجود ندارد.
در واقع شما هر شب باید دو کار را انجام دهید: 
1. مرور نکته هایی که به تیک پنجم نرسیده اند.
2. خواندن نکته های جدید. 
* سعی کنید روزانه 20 نکته جدید بخوانید. 
* نکته هایی که به تیک 5 میرسند را رها کنید. 
* نکته هایی که هی درجا میزنند و یادتان نمی مانند، در آخر کتاب (که جای نکته های جدیدی هست که شما بنویسید)، یادداشت کنید. 
* اگر نکته ای را برای اولین بار دیدید و جوابش را میدانستید و مطمئن بودید که به مرور نیاز نداره، برای صرفه جویی در زمان درجا 5 تا تیکش را بزنید که دیگر مرورش نکنید.
* هر جایی، حین تست زنی، سر کلاس نکته و تست، در آزمون آزمایشی و ... ، اگر نکته جالبی برای یک درس دیدید، توی محل مناسبی که در کپسول تون هست (جا برای نکته های جدید) یادداشت کنید.
 
خلاصه دروس کنکور ارشد, کنکور ارشد روانشناسی, مهمترین مطالب کنکور ارشد روانشناسی, جزوات ارشد روانشناسی, روانشناسی عمومی, روانشناسی بالینی, کنکور ارشد بهداشت, ارشد بالینی وزارت بهداشت, جمع بندی, جمع بندی کنکور, نکات کلیدی کنکور, نکات کلیدی کنکور ارشد, مجموعه نکات, مجموعه نکات کنکوری, گروه مشاوران, گروه مشاوران کیهان, tick5, خلاصه های رتبه های برتر, رتبه های برتر ارشد, رتبه های برتر ارشد روانشناسی, مرور, کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی, جمع بندی کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی
مطالب مرتبط:

  1. کپسول­ های درس به درس – شامل صدها نکته از مهمترین نکاتی که از هر درس استخراج شده است.
  2. کتاب تست جلد 1 و 2 - شامل کلیه سوالات کنکورهای سال های 87 تا 95 گرایش عمومی و بالینی روان­شناسی.
  3. کتاب تست­ های درس به درس – شامل صدها سوال از کنکورهای مختلف برای هر درس، به طور طبقه بندی شده.
  4. کلاس­ های نکته و تست آنلاین – با امکان پرسش و پاسخ برای هر درس. 

تعداد بازديد : 4218
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.