.
hed

مصاحبه کیهان با رتبه های برتر روانشناسی – خانم مهسا محصّص

رتبه 31 عمومی و 34 بالینی کنکور 96


 

باز هم یک تغییر رشته ای ...
خانم مهسا محصّص با لیسانس مترجمی زبان و کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، تصمیم گرفتند به رشته مورد علاقه شون تغییر رشته دهند. در مدت هفت ماه مطالعه، روی هر دو گرایش سرمایه گذاری کردند و در نهایت دو رتبه عالی در گرایش بالینی و عمومی کسب کردند و حالا میتوانند به قبولی در بهترین دانشگاه های کشور فکر کنند.
خانم محصّص تأکید ویژه ای روی استفاده از یک مشاور دارند و معتقدند برای پرهیز از آزمون و خطا و عبور در مسیر صحیح باید از تجربه کسی که این مسیر را طی کرده استفاده نمود و ریسک خطا را به حداقل ممکن رساند.
 

«من دانشجوي طرح vip پريم كيهان بودم، به اين صورت كه ٢هفته يكبار از مشاوره ها ي درسي خانوم خاني و ماهي يكبار از مشاوره هاي جناب آقاي دكتر فلاح در خصوص مسائل غير درسي مانند مديريت خواب، افزايش انگيزه، مديريت استرس،... بهره مند ميشدم. مشاوره ها براي من بسيار مفيد بود چون هرگز در اين مدت به حال خودم رها نشدم، مطالعه ي طولاني مدت ممكن است شما را خسته كند يا پس از مدتي انگيزه تان كاهش پيدا كند كه با وجود جلسات منظم مشاوره اين مسائل و مشكلات براي من به حداقل ميرسيد، يادم هست در يكي از جلسات مشاوره آقاي فلاح به من گفتند كه برايند مطالعات شما مهم است و اگر ديديد چند روزي مطابق برنامه پيش نرفته ايد يا از خودتان راضي نيستيد، دوباره شروع كنيد و تمام اين دلگرمي ها باعث ميشد من از دنبال كردن هدفم باز نمانم.»

مصاحبه, مصاحبه با رتبه های برتر, مصاحبه رتبه یک کنکور, منابع ارشد روانشناسی بالینی, منایع ارشد بالینی, منابع روانشناسی بالینی, کنکور ارشد روانشناسی عمومی, مشاوره, رتبه های برتر روانشناسی, رتبه های برتر روانشناسی, ارشد روانشناسی, ارشد روانشناسی بالینی, مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی, ارشد بالینی, منابع ارشد بالینی, مشاوره مقاله و پایان نامه

 

 • خانم محصّص گرامی، خیلی ممنونیم که وقتتان را در اختیار ما و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی گذاشتید. لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید و بفرمایید لیسانس چه خواندید و در کنکور سراسری کارشناسی ارشد روانشناسی 96 چه رتبه ای کسب کردید؟
با سلام خدمت دوستان عزيز و گروه محترم كيهان
مهسا محصص هستم، متولد ٦٦، داراي مدرك كارشناسي مترجمي زبان انگليسي از دانشگاه آزاد واحد روهن و كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي از دانشگاه خوارزمي
در كنكور ٩٦ موفق به كسب رتبه ي ٣١ در گرايش عمومي و رتبه ي ٣٤ در گرايش باليني شدم.
 • بسیارعالی! آیا خودتان انتظار چنین رتبه درخشانی را داشتید؟
نه، اصلا! فكر ميكردم قبول شوم ولي نه با اين رتبه، در اولين جلسه ي مشاوره آقاي فلاح به من گفتند كه برنامه ريزي و انتظارشان براي من رتبه ي زير ٥٠ خواهد بود ولي من اصلا باور نميكردم كه يك تغيير رشته اي در اين مدت كوتاه بتواند به چنين نتيجه ي مطلوبي دست يابد.
 • لطفاً درصد‌هایی را که در هر درس کسب کردید بفرمائید.


 

 • خب از مطالعاتتان برایمان بگویید، از چه زمانی مطالعات را شروع کردید؟ چطور این کار را انجام دادید و با چه کتابهایی شروع کردید؟

مطالعاتم را از اواسط مهر ماه با برنامه ريزي سركار خانوم خاني شروع كردم، با توجه به تغيير رشته اي بودنم، ايشان ابتدا دو كتاب منبع به من معرفي كردند تا به صورت روزنامه خواني با كليات رشد و آسيب آشنا شوم.

 • درباره ساعات مطالعاتی تان بفرمایید. ساعات مطالعه شما چقدر بود؟ و فکر می‌کنید برای رسیدن به رتبه ای که شما کسب کردید باید روزانه چقدر مطالعه کرد؟

ساعات مطالعاتي من متغير بود ولي به طور ميانگين روزانه در حدود ٦ ساعت وقت ميگذاشتم، من فكر ميكنم كه ساعات مطالعاتي به فاكتورهاي بسياري نظير پيشينه ي شما از هر درس، روش مطالعه، سبك فردي، هوش، علاقه و ... بستگي دارد . به همين علت فكر ميكنم نميتوان براي همه نسخه ي يكساني را تجويز كرد.

 • به طور کلی روش مطالعاتی و برنامه ریزی شما به چه صورتی بود؟

مطالعات من بر طبق برنامه ريزي مشاورم سركار خانم خاني صورت ميگرفت و با توجه به اينكه ميدانستم ايشان هم روزي يك كيهاني بوده اند، سعي ميكردم فرمايشات ايشان را به طور كامل اجرا كنم اگرچه گاها از مسير منحرف ميشدم ولي دوباره سعي ميكردم با راهنمايي هاي ايشان به مسير درست بازگردم.

 • آیا همین روش را به دیگر داوطلبان هم توصیه می‌کنید؟

به طور قطع به تمامي داوطلبان عزيز توصيه ميكنم، از مشاوره ي تخصصي افراد آگاه بهره مند شوند چون ميتوانند باصرف زمان و انرژي كمتر به نتيجه اي مطلوب تر دست پيدا كنند. شما اگر خودتان بخواهيد اين مسير را به تنهايي طي كنيد مسلما دچار آزمون و خطاهايي ميشويد كه با راهنمايي مشاوران آگاه و استفاده از تجربيات بيشمارشان طي ساليان و در مورد هزاران داوطلب، ميتوانيد ريسك اين خطاها را به حداقل برسانيد.

 • لطفاً بفرمایید برای هر درسی از چه منابعی استفاده کردید و اینکه آیا باز هم آنها را به دیگران توصیه می‌کنید؟

براي تمامي دروس جزوه هاي كيهان را مطالعه كردم البته به سبك كيهان و مرورهاي كيهاني، و علاوه بر اين كتاب ها براي درس فيزيولوژي، كتاب پوران و آسيب كتاب ساد را نيز بنا به توصيه ي مشاورم در برنامه ام گنجاندم.

 • آیا در کلاس‌های کنکوری و آزمون‌های آزمایشی هم شرکت کردید؟ از چه ابزارهای کمکی برای بالا رفتن شانس موفقیتتان استفاده کردید؟
در كلاس هاي رشد، آسيب و باليني كيهان شركت كردم كه با توجه به تغيير رشته اي بودنم، برايم بسيار مفيد بود و براي درس آمار به كلاس نكته و تست دكتر سوراني  رفتم، در آخرين آزمون آزمايشي جامع سنجش نيز شركت كردم.
 • آیا تفاوتی در نوع شروع مطالعات‌تان با دیگر داوطلبان حس کردید؟
به عنوان يك تغيير رشته اي با سوالات و ابهامات بسياري رو به رو بودم كه در جلسات مشاوره و به مرور برايم روشن ميشدند.
 • فکر می‌کنید مهمترین نکاتی که داوطلبان در هنگام شروع مطالعات باید به آن توجه کنند، ‌چیست؟
به نظر من گرفتن تصميم تنها نقطه ي آغار اين مسير پر فراز و نشيب است، شما ممكن است وقت، انرژي و هزينه ي زيادي صرف كنيد اما در اثر خواندن منابع نامناسب و يا روش هاي مطالعاتي نامطلوب به نتيجه ي دلخواه خود نرسيد، خيلي مهم است كه منابع انتخابي شما و روش مطالعاتي اتان با كمترين ريسك بتواند شما را به مطلوب ترين نتيجه برساند.
 • آیا از جلسات مشاوره استفاده کردید؟ تلفنی یا حضوری؟آیا مفید بوده اند؟

بله من دانشجوي طرح vip پريم كيهان بودم ، به اين صورت كه ٢هفته يكبار از مشاوره ها ي درسي خانوم خاني و ماهي يكبار از مشاوره هاي جناب آقاي دكتر فلاح در خصوص مسائل غير درسي مانند مديريت خواب، افزايش انگيزه، مديريت استرس،... بهره مند ميشدم. مشاوره ها براي من بسيار مفيد بود چون هرگز در اين مدت به حال خودم رها نشدم، مطالعه ي طولاني مدت ممكن است شما را خسته كند يا پس از مدتي انگيزه تان كاهش پيدا كند كه با وجود جلسات منظم مشاوره اين مسائل و مشكلات براي من به حداقل ميرسيد، يادم هست در يكي از جلسات مشاوره آقاي فلاح به من گفتند كه برايند مطالعات شما مهم است و اگر ديديد چند روزي مطابق برنامه پيش نرفته ايد يا از خودتان راضي نيستيد، دوباره شروع كنيد و تمام اين دلگرمي ها باعث ميشد من از دنبال كردن هدفم باز نمانم.

 • به نظر شما چه تفاوتی بین کسانی که رتبه برتر می‌شوند و کسانی که دو سه سال کنکور می‌دهند و قبول نمی‌شوند وجود دارد؟ آیا تفاوت های درونی مثل توان ذهنی و پشتکار است یا بیرونی مثل منابع و راهنمایی و ... ؟

من فكر ميكنم عوامل دروني مانند انگيزه، پشتكار، علاقه ، داشتن پيشينه ي علمي و ... و عوامل بيروني مانند منابع مناسب ، برنامه ريزي دقيق ، مشاوره ي تخصصي...همگي مكمل يكديگر هستند، داشتن هوش بالا بدون در اختيار داشتن منابع مناسب بي معني است همانطور كه داشتن منابع مناسب بدون داشتن انگيزه ي كافي ، موفقيت آميز نخواهد بود.

 • شما چه کارها و اقداماتی را در مطالعاتتان انجام دادید که فکر می‌کنید در موفقیتتان موثر بود؟

 

مهم ترين علت موفقيتم را مديون استفاده از مشاوره و تجربيات تيم آگاه كيهان ميدانم، من در رشته ي خودم در سال ٨٩ با وجود آشنايي ٤ ساله با اين رشته ، رتبه اي در حدود ١٥٠ كسب كردم در صورتيكه با اينكه منابع رشته ي روانشناسي براي من كاملا جديد بود و حتي با بسياري بديهيات نيز در اين رشته بيگانه بودم، با در دست داشتن منابع مناسب و برنامه ريزي صحيح و در مدتي بسيار كوتاهتر نتيجه ي بهتري گرفتم.
 • آیا کارهایی هم انجام دادید که اگر به یکسال گذشته برگردید، معتقدید دیگر آنها را انجام نمی‌دهید چرا که موثر نبودند؟

اگر به ٦ ماه گذشته برميگشتم سعي ميكردم با تمام شك و ترديد هايم مبارزه كنم، در اين مدت روزهايي پيش مي آمد كه به منابع و يا برنامه ريزي كيهان شك ميكردم و اين قضيه وقت و انرژي زيادي از من ميگرفت، البته خدا رو شكر به لطف ارتباط دوستانه اي كه با خانوم خاني داشتم، افكارم را با ايشان در ميان ميگذاشتم و ايشان در جايگاه كسي كه روزگاري خود يك كيهاني بودند و در اين راه موفق بودند به من قوت قلب ميدادند و با صبوري به من اطمينان ميدادند كه همانطور كه ايشان و تمام كيهاني هاي سال هاي گذشته با اين شيوه موفق بوده اند، من هم ميتوانم.اگر به گذشته برميگشتم سعي ميكردم اين بار به جاي شك و ترديد انرژيم را بيشتر صرف افكار مثبت و باوري قوي تر كنم.

 • ممکن است عده ای با خود بگویند که «باهوش بوده، خیلی وقت داشته، بهترین کتابها رو خونده و ...»، آیا واقعاً همه چیز در این چند ماه برای شما بر موفق مراد بود؟ خودتان موثرترین عوامل مثبت در موفقیت‌تان را چه می‌دانید؟

همانطور كه در قبل هم اشاره كردم بودن در طرح vip پريم باعث ميشد كه من دائما در مورد شيوه ي عملكردم بازخورد بگيرم و نسبت به هدف و جايگاهم بينش بهتري كسب كنم.

 • انتخاب رشته را چطور انجام دادید و نهایتاً به چه انتخاب‌هایی رسیدید و چرا؟

با توجه به مشاوره هايي كه با جناب آقاي دكتر فلاح، دكتر نيك منش و سركار خانم خاني داشتم باليني روزانه شهيدبهشتي گرايش خانواده درماني را انتخاب اول قرار دادم.

 • برای ادامه تحصیل چه هدفی دارید و چرا؟ (دکتری، تحصیل در خارج از کشور و ... )
دوست دارم تحصيلاتم را تا جايي كه ميتوانم در اين رشته ادامه دهم، نسبت به دانشگاه يا كشور خاصي، تعصبي ندارم و هر كجا كه ادامه ي مسير برايم هموارتر باشد ، اهدافم را دنبال خواهم كرد.
 • سوال برخی از داوطلبان کنکور امسال این است که آیا گروه آموزشی کیهان توانست به شما در رسیدن به این رتبه کمکی کرده باشد؟ مشاوره هایی که داشتید موثر بود؟ جزواتی که استفاده کردید واقعاً در آن حدی که در وبسایت گفته شده، جامع و مانع و قابل فهم بوده؟
يادم هست در اولين جلسه با آقاي فلاح ايشان  تست شخصيت mbti كه قبلا از من گرفته بودند را برايم تفسير كردند، و با توجه به نتيجه ي تست فرمودند به شما برنامه ي روزي بيشتر از ٦ ساعت نخواهيم داد چون شما تا حد زيادي برون گرا هستيد و نميتوان از شما توقع مطالعات با ساعات طولاني داشت، و ايشان حتي مرا به ادامه ي ورزش تشويق كردند، من وقتي ديدم در كيهان براي هر فرد با توجه به روحيه، توانايي و هدفش برنامه ريزي ميشود انرژي صدچندان گرفتم  ، من در كيهان ياد گرفتم كه صرفا دانش زياد كافي نيست و شما اگر مديريت جلسه ي كنكور را ياد نگرفته باشيد موفق نخواهيد بود.
به عقيده ي من منابع ارائه شده ي كيهان به همراه مشاوره ها ، مجموعه ي ايده آلي براي كسب موفقيت است.
 • و سخن آخر؟

در آخر، صميمانه ترين قدرداني ها را به تيم محترم كيهان تقديم  ميكنم

 
 


گروه آموزشی کیهان
   ارشد و دکتری روانشناسی


منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی


    منابع ارشد روانشناسی بالینی،‌ منایع ارشد بالینی، منابع روانشناسی بالینی، کنکور ارشد روانشناسی عمومی، مشاوره، رتبه های برتر روانشناسی، رتبه های برتر روانشناسی، ارشد روانشناسی، ارشد روانشناسی بالینی، مصاحبه با رتبه های برتر روانشناسی، ارشد بالینی، منابع ارشد بالینی


 

مطالب مرتبط:

 

 
 
 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 8
marzieh
|
1397/03/10 - 22:15
0
0
سلام من رتبه 29 بالینی شدم امکان قبول شدن در بالینی کودک یا خانواده بهشتی رو دارم؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1397/03/11 - 18:34
سلام مرضیه

بله امکانش هست اقای فلاح هم با رتبه 29 بالینی خانواده بهشتی قبول شدن.

موفق باشید:)


از آخرین اخبار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره مطلع باشید!
محمد حسین مصیبی
|
1396/08/28 - 11:49
0
16
سلام من همکلاسی خانم محصص در دانشگاه رودهن بودم...ایشان بسیار باهوش هستند...خدمتشون تبریک عرض میکنم..این نیز بگذرد :)
نوشین
|
1396/07/04 - 21:49
0
0
سلام٬منم ی تغییر رشته ای هستم٬میخوام کنکور ۹۷شرکت کنم ولی نمی‌دونم از کجا شروع کنم٬شما گفتین مشاوره میدین٬با چه شماره ای تماس بگیرم؟؟؟
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/07/05 - 20:58
سلام نوشینبله میتونید از امکان مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا همکارانم به طور دقیق و کامل راهنماییتون کنن :)
02166475618 الی 20


موفق باشید
گروه آموزشی کیهان

ناشناس
|
1396/06/22 - 14:59
0
0
60 الی 70 برای روزانه های تهران خیلی خوبه ، من انتظار این رقم رو نداشتم ولی الان امیدوارتر شدم ... خیلی ممنون از شما
ناشناس
|
1396/06/21 - 03:40
0
0
سلام و خسته نباشید . یه سوال داشتم از خدمتتون برای قبولی در گرایش بالینی (فقط روزانه های دانشگاه های تهران) تا حدود چه رتبه ای لازم هستش؟؟ ببخشید تاکید میکنم هااا ، فقط همه دانشگاه های تهران که روزانه باشه... با تشکر از شما
پاسخ ها
گروه آموزشی کیهان
|
1396/06/22 - 11:54
سلام دوست گرامیهر سال متغیر هست و نمیشه عدد دقیقی گفت اما به صورت حدودی تا رتبه 60 الی 70 :)موفق باشید
گروه آموزشی کیهان

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.