.
hed
گروه خبري : عمومي
تاريخ انتشار : 1398/01/17
كد :21466

📣 سخنگوی سنجش: احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد بررسی می‌شود (1398/01/17)

سخنگوی سازمان سنجش:
احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد بررسی می‌شود


 

درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر‌های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین توکلی در باره احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی از شهرهای کشور گفت: زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت است اما احتمال تعویق آزمون بررسی می گردد.

سیل اخیر نه تنها نگرانی های بیشماری برای هموطنان در مناطق استان های خوزستان، لرستان و گلستان ایجاد کرده است، بلکه به دغدغه ای بزرگ برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ تبدیل شده است. 

بر اساس برنامه زمانبندی سازمان سنجش آموزش کشور، این آزمون قرار است روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال در سراسر کشور برگزار شود که با توجه به خسارت های وارد شده به خانه ها و شرایط عادی زندگی استان های یاد شده، عملاً امکان آمادگی این داوطلبان هم برای کنکور کارشناسی ارشد به حداقل رسیده است. 

تعداد زیادی از این داوطلبان طی روز گذشته خواستار تغییر زمان برگزاری این آزمون شده اند. 

پیگیری های خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا از مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر بررسی این مساله به نتیجه نرسید.

با این حال، سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو روز جمعه در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اعلام کرد که
این موضوع در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی می شود.

برای تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، تصمیم گیری و مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیاز است. 

گروه آموزشی کیهان
رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد و دکتری
فقط روانشناسی و مشاوره


مطالب مرتبط:

 

تعداد بازديد : 810
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
.